Forum Forum finansoweBanki

MILLENNIUM, ubezpieczenie nieskiego wkładu własnego

MILLENNIUM, ubezpieczenie nieskiego wkładu własnego

ROLANEDEM / 2009-10-29 13:02
Witam, od trzech lat spłacam kredyt hipoteczny w Banku Millennium, i zgodnie z warunkami
umowy kredytowej po 36 miesiącach, przyszedł czas na odnowienie ubezpieczenia niskiego
wkładu własnego. Kredyt zaciągnąłem w CHF-ach i liczyłem się z przeliczeniem kredytu po
kurcie sprzedaży waluty w celu wyliczenia wysokości salda i wyliczenia składki
ubezpieczenia. Po sporych perypetiach z uzyskaniem aneksu do umowy, i wyliczeniu
składki,moje zdziwienie wzbudził sposób wyliczania tejże składki, według "Regulaminu
kredytowania...". Robi się to w sposób następujacy: Saldo kredytu w CHF x kurs sprzedaży ,
dzielone przez kurs kupna CHF i ponownie mnożymy przez kurs kurs sprzedaży ( par. 7 ust.
2b). !!! od tego wszystkiego 3 % ubezpieczenia.
Czy ktoś z Państwa jest w stanie racjonalnie wytlumaczyć taki sposób wyliczania salda
kredytu??? Ja nie znajduję żadnego racjonalnego pomysłu, tym bardziej, że w kazdym innym
przypadku saldo kredytu jest wyliczane w dość prosty sposów: kwota CHF x kurs sprzedaży.
Jedynym pomysłem jest niczym nieograniczona chęć wyciągnięcia wszelkimi możliwymi sposobami
dodatkowych pieniędzy od swych klientów.
Może ktoś z Państwa ma pomysł co z taką praktyką można zrobić, i czy istnieje jakiś organ do
którego można by powyższą praktykę zaskarżyć???
Poza tym sam sposób obsługi klienta przez pracowników banku, oraz przewlekość dzialania jak
i podejście do klienta pozostawia bardzo wiele do życzenia ale to juz opowieść na inny czas.
robi_13 / 87.105.185.* / 2009-12-02 18:15
Dołączam się do prośby??

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: