Forum Forum emerytalneOFE

Miller chce zapytać Polaków o reformę emerytur

Miller chce zapytać Polaków o reformę emerytur

Wyświetlaj:
zbbyszkoo14 / 2012-02-08 19:52
A JESZCZ MOŻE ZMIANA RZĄDU NA SLD ,JEŻELI DOBRZE BĘDĄ KOMBINOWAĆ TO RZĄDY MAJĄ NA 100%.
JAK NIEZAPOMNĄ ŻE NAJBIEDNIEJSI TO KATOLICY!!!!!!!!!
zbbyszkoo14 / 2012-02-08 19:46
45 L GÓRNIK
35 L POLICJANT
A DOTEGO ROLNICY I WSZYSCY CO NIEPLACĄ DO SYSTEMU CO ZNIMI ?
POLICJAŃCI DOSTANĄ PODWYŻKI AŻEBY PAŁOWAĆ "WARCHOŁÓW" LATA 80te. GÓRNIKOM DOŁOŻĄ AŻEBY NIE PRZYJECHALI DO W-WY .PRZECIEŻ W KAŻDYM RESORCIE SĄ RÓŻNE STANOWISKA ,NIEMUSZĄ PRZECIEŻ PRACOWAĆ NA CZRNO NA EMERYTURKACH.
ZABRANO NIEPEŁNOSPRAWNYM ,TERAŻ CZAS NA UŚMIERCANIE EMERYTÓW.
I CIĄGLE ROBUDOWYWANY APARAT POLITYCZNO ADMINISTRACYJNY CZY TO WAM COŚ PRZYPOMINA.


WSZYSCY DO 60 roku ŻYCIA LUB 40lat pracy.TO SZANSA DLA SLD JAK JĄ NIEWYKOŻYSTAJĄ TO GŁĄBY
TYLKO ŻEBY NIE WYSKOCZYLI Z CZYMŚ ŚMIESZNYM.
MINISTRA DO KAMIENIOLOMU DO 67 R ŻYCIA .
Bernard+ / 178.37.57.* / 2012-02-08 19:11
Mam 62 lata pracuję od 16 roku życia więc już mam 46 lat stażu pracy. Za 3 lata jeżeli dożyję 65 lat i będę nadal miał pracę będę miał 49 lat stażu pracy i Tusk chce mi jeszcze przedłużyć o 5 miesięcy czas pracy i płacenia haraczu na 40 letnich uprzywilejowanych emerytów z wysokimi ponadprzeciętnymi emeryturami. Dziś mamy w Polsce więcej 40 letnich emerytów niż pracujących 64 letnich mężczyzn oraz mamy więcej 50 letnich emerytek niż pracujących 59 letnich kobiet. To politycy rozdawali przez 20 lat przywileje emerytalne aby oszukując wyborców trwać po 5 kadencji przy publicznej kasie i pobierać niezasłużenie wysokie apanaże. A teraz tym Polakom którzy najdłużej pracują chcą jeszcze przedłużyć o 2 lata okres pracy a tym którzy otrzymują wysokie emerytury po zaledwie 15, 25, czy 30 latach pracy tym kosztownym pasożytom chcą ich przywileje pozostawić. Fuj! to ohydna niesprawiedliwość to nie my pracujący do 65 lat powodujemy, że brak środków na emerytury. To rozdawnictwo przywilejów emerytalnych to puchnąca liczebnie co rok i co kadencja sejmu kosztowna kasta urzędasów ( poprzedniej kadencji Tusk zwiększył zatrudnienia w administracji rządowej o 65tys. osób) to pożera nasze podatki i składki. Najpierw trzeba radykalnie ograniczyć i docelowo zlikwidować wszelkie przywileje emerytalne a kto nie jest zdolny do pracy temu normalnie dać na ogólnych zasadach rentę wyliczoną uczciwie według kwoty wpłaconych składek a gdy już wszyscy będą pracowali do 65 roku życia wtedy można zacząć podwyższać wiek emerytalny powyżej 65 lat. Jeżeli tego rząd i sejm nie potrafi zrobić to niech się poda do dymisji a prezydent niech rozpisze nowe wybory. A skoro już brakuje pieniędzy i znów deficyt w budżecie to zaprzestać wypłacania 13-stek urzędasom ministerialnym oraz premierowi i posłom.
Bernard+ / 178.37.57.* / 2012-02-08 19:09
W POLSCE DZIŚ JEST ZA DUŻO TYCH, KTÓRYCH UTRZYMUJE PAŃSTWO A ZA MAŁO JEST TYCH KTÓRZY SWOJĄ SAMOFINASUJĄCĄ SIĘ PRACĄ UTRZYMUJĄ POLSKIE PAŃSTWO.
PSL zawsze gdy mowa o emeryturach to wyskakuje z jakimiś durnymi propozycjami tylko po to aby odwracać uwagę od przywilejów obszarników ubezpieczanych w KRUS. KRUS trzeba wpierw zlikwidować i obszarników mających powyżej 50ha a wielu ma powyżej 500ha ubezpieczyć i opodatkować na zasadach ogólnych takich jakie obowiązują drobnych rzemieślników i drobnych sklepikarzy oraz wszystkie osoby samozatrudnione. A kobietom które urodziły więcej niż 1 dziecko jeżeli w dniu ich 65 urodzin to dziecko nadal żyje i pracuje płacąc podatki i składki dać trzeba dodatek do emerytury a nie posyłać je wcześniej na emeryturę. Nowymi przywilejami emerytalnymi nie naprawi się zepsutego przez złe prawo państwa. W Polsce jest za dużo tych których państwo utrzymuje a za mało jest tych którzy utrzymują nasze państwo.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-02-08 14:04
SLD to tak samo jak PO durni socjaliści. Pytania ułożyli po swojemu - czyli socjalistycznie - tak aby można je było dowolnie realizować.
1. "czy chcesz zrównania i wydłużenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia" - jak odpowiesz NIE - to w zgodzie z referendum wydłużą do 68 haha

2. "czy Polacy chcą, by mężczyźni mogli przechodzić na emerytury po 40 a kobiety po 35 latach pracy" - jak odpowiecie TAK - to mogiła nie ma szans na normalnosc czyli dowolne przejście na emeryturę w dowolnym wieku kiedy nam się podoba, do tego daje to mandat do uwalenia wszystkich przywilejów emerytalnych co akurat jest OK (ale zapewne właśnie o to chodzi w tym pytaniu). Jeśli odpowiedź bedzie NIE - to moga zrobić wszystko dowolnie więc widać że pytanie jest projektowane pod odpowiedź "TAK".
Blues12 / 2012-02-08 15:04 / Bywalec forum
Czemu w ogóle w mediach nie mówi się o tym że opozycja działa? Czy naprawdę opozycja w naszym kraju jest aż tak bezradna? Po co w takim razie system wielopartyjny skoro On w ogóle się nei sprawdza w rzeczywsistości?!
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-02-08 17:06
Dlaczego o opozycji jest cicho ? Przyjmij założenie że media podlegają pod rząd i wszystko zaczyna pasować.
JUZIU2 / 89.230.229.* / 2012-02-08 10:08
Jak długo mam pracować jak przepracowanych mam 43 lata pracy a mam 61 lat i jestem teraz na kuroniówce bo byłem za stary pracodawca ,mnie 2 miesiące temu zwolnił bo słabo mu szło to jak mam do 67 roku życia pracować jak mnie nikt nie chcę zatrudnić, to jest chore TUSK nie słucha obywateli bo jest tak mądry jak z acta ,panie Tusk wie pan jakie będzie bezrobocie około 7 mln ludzi i mniej będzie Polaków JAK MAMY HAROWAĆ DO 67 LAT A KTO NAS BĘDZIE ZATRUDNIAŁ CHYBA ŻE PAN RENTY WYMYŚLI 700 ZŁ NA MIESIĄC JUŻ NIGDY NA PANA NIE ZAGŁOSUJE -SPECJALNIE DUŻYMI LITERAMI.
HENIU2 / 89.230.229.* / 2012-02-08 09:56
posłowie oni by chcieli abyśmy dużej pracowali na nich nie na siebie,my Polacy dlaczego mamy dużej pracować niż 40 lat mamy pracy wypadku mężczyzn jak chcemy to proszę nawet do 100lat niech wnuki zanoszą nas na plecach ekonomiści w Polsce są do bani
awer / 89.230.229.* / 2012-02-08 09:28
jak 40 lar przepracuję tak jak w komunie było to mogę iść na emeryturę i koniec jak ktoś chce pracować dużej to bardzo proszę
POLAS / 89.230.229.* / 2012-02-07 20:24
Pracownicy fizyczni 40 lat a biurowi do końca życia i jeden dzień dużej. MILLER TAK DALEJ
pozi / 89.230.229.* / 2012-02-07 20:20
Ale wy ludzie mądrzy jesteście wyedukowani wojskowy, straż ,policja,po 15 latach pracy mają emerytury 1600 zł.Zwykli ludzie mają po 45 latach pracy 1300 w zus pani powiedziała mi za długo pracowałem- Wyedukowani będą mieli po 5000 zł emerytury niech robią do 70 pomylą się, polak głupi na robotę a grek to ma d...Polakowi by powiedzieli że będzie miał 10 zł więcej na miesiąc do emerytury za przepracowany rok to by pracował do grobu
opop / 89.230.229.* / 2012-02-07 20:07
ci co chcą dużej pracować to niech pracują jak im zdrowie pozwoli to ja jestem za tym aby pracowali do 90 lat ale będą mieli kasy miiler ok jestem za tobą .PO już nie zagłosuję 3 razy na nich się pomyliłem .
ewrrwrwwr / 89.230.229.* / 2012-02-07 20:02
jeżeli będziemy dużej pracować takie są minusy-wyższe bezrobocie,połowa ludzi nie dożyje do 67 lat,bezrobocie do 7 mln dlatego że nowych miejsc pracy nie ma i nie będzie staży będą pracować a młodzi będą siedzieć w domu, ludzie nie uwierzę że jak dużej będę pracować to dostane więcej, pracuje w tym zus to wiem obliczam takie płace i nic jeszcze mniej wychodzi
msrtyy / 89.230.229.* / 2012-02-07 19:53
miller jesteśmy z tobą w końcu sld przełamało się
abst / 77.254.189.* / 2012-02-06 12:51
Płyciutki ma pan rozumek,panie Miler.Czy nie stać pana na mądrzejsze wpychanie się na afisz ? Chyba jednak nie stać !!!!
WOJTEK 2 / 83.5.169.* / 2012-02-08 21:46
LESIEK,TY NIE PYTAJ TY DZIAŁAJ,JAK CHCESZ SIE ZRECHABILITOWAĆ,MŁODYCH DO ROBOTY,STARYCH PO 60TCE,NA EMERYTURY,I STWORZYĆ MIEJSCA PRACY,JAK MAŁO KASY TO,DRUKARKI W RUCH,JAK BEN W STANACH,RUCHY LESIEK DZIAŁAJ,MOŻE DOSTANIESZ MIEJSCE NA POWĄSKACH JAK ZASŁUŻYSZ PAMIĘTAJ??
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy