Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minimalna stawka godzinowa. Związkowcy biorą rząd na celownik i zapowiadają protesty

Minimalna stawka godzinowa. Związkowcy biorą rząd na celownik i zapowiadają protesty

Wyświetlaj:
Mr.Kaz / 89.66.46.* / 2015-03-26 15:53
Jest prostsze rozwiązanie problemu. Po konsultacjach ze związkami i pracodawcami należy sporządzić listę zajęć i zawodów, w których zatrudnienie na umowy śmieciowe nie byłoby możliwe. Np. Nie można byłoby na umowę zlecenie/o dzieło zatrudnić pracownika fizycznego bądz umysłowego, który wykonuje swoją prace dzień w dzień na tym samym stanowisku i w tych samych warunkach. Umowy zlecenia oraz umowy o dzieło należałoby pozostawić li tylko i wyłącznie dla twórców.
tolek 07 / 84.38.108.* / 2015-03-26 15:53
"PRACODAWCY"/ to ci którzy weszli w posiadanie majątku przez szwindle i układy nie wnosząc nic własnego / tylko potrafią straszyć zwolnieniami i szarą strefą,a gdzie symbioza PRACOWNICY-PRACODAWCA
Peter D / 77.253.9.* / 2015-03-26 15:50
Ludzie minimalna stawka godzinowa pracy w PL powinna być od 12-15 zł netto !!!! wzwyż a nie jak teraz 4,50-8 zł netto i tylko netto mnie interesuje bo do ręki tyle dostaje i za to muszę żyć !!!! A teraz widzę same ogłoszenia umowa zlecenie i praca za 7,50 zł netto kpina z człowieka
ja218881285128 / 77.254.230.* / 2015-03-26 15:54
a pomyślałeś o tym, że zwiększenie stawki godzinowej to wzrost bezrobocia ??? pracodawcy nie będzie się opłacało tylu pracowników zatrudniać to zacznie zwalniać, albo i nawet zlikwiduje firme i ludzie pójdą na bruk. Przy takiej płacy minimalnej bezrobocie będzie większe niż w Hiszpanii.
Peter D / 77.253.9.* / 2015-03-26 17:22
A czym różni się " praca" za 3-4 zł netto od bezrobocia ? z takiej pracy nic nie masz ani nie zarobisz ani emerytury nie wypracujesz a musisz do niej dojeżdżać wiec koszty dojazdu odchodzą od zarobku.
ja121221421 / 77.254.230.* / 2015-03-26 15:48
zwiększenie płacy minimalnej tylko spowoduje wzrost bezrobocia. Pracodawcy nie będzie stać płacić tyle pracowniom i zacznie zwalniać i zatrudniać na czarno
g / 188.47.90.* / 2015-03-26 20:20
co ty bredzisz?pracodawca ma prawo do godnego zycia a my nie???
Obywatekl RP / 62.233.242.* / 2015-03-26 15:48
Wszyścy obywatel mającisnąc rząd o ustalenie stawki minimalnej bo na tej zielonej wyspie Tuska i enklawie dobroci Kopacz nie da siężyć!!!! Skoro jest wedle żądzących tak dobrze że nie trzeba okreslić stawki minimalnej to może WŁADA PRZECHODZI NA UMOWY ŚMIECIOWE I ZOBACZYMY ILE NARÓD IM ZAPŁACI PODLICZAJĄC 5,60 Z SIEDZENIE W SEJMIE!!!!!!!!
Sowa 904 / 83.10.118.* / 2015-03-26 15:45
Ciekawe dlaczego ja nie mam minimalnej pensji netto? na umowe o prace .....pracuje w ZPCH mam staż ogółem ponad 25 lat i 1750 zl brutto a na ręke dostaje 1230zł nie mam żadnych potąceń. dotuje mnie PFON ...a i jakim cudem z nie mam netto 1286zł czy firma bierze mi z pensji cos dla siebie? mało im jeszcze z PFON 1800zł!maja na mnie
Raula Parmel / 95.50.15.* / 2015-03-26 15:45
Lepiej, żeby nasze Państwo zamiast przykrywać swoją nieudolność (małe płace i małe, ale pewne podatki- jak będą duże nie wiadomo, czy uda się je ściągnąć) zaczęło dbać o swoich obywateli (duże płace i duże podatki). Jeśli jest obawa o wzrost szarej strefy, to należy zaostrzyć w tej kwestii kary i poprawić wykrywczość, a nie wpychać dla własnej łatwizny ludzi w biedę.
jan499 / 83.24.180.* / 2015-03-26 15:44
na umowie o pracę 1634zł.tak okradają praconików,bo niby płacą minimalną ale!
1634+dodatek nocny+nadgodziny=1750zł
eggon / 195.205.171.* / 2015-03-26 15:41
Najwyższy wskazał, m.in., że projektowana regulacja jest wadliwa, gdyż nie uwzględnia różnicy pomiędzy przedmiotem świadczenia pracownika w stosunku pracy a przedmiotami świadczeń osób pozostających w różnych cywilnoprawnych zobowiązaniach - przekonuje ministerstwo.Chodzi tutaj o fakt, że ustalenie minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy zarobkowej byłoby wadą, gdyż w umowach cywilnoprawnych czas nie występuje jako składnik. Takiego rodzaju podporządkowanie pracownika pracodawcy jest możliwe tylko i wyłącznie w umowach o pracę.

To niech ten sąd to ministerstwo unieważnią te umowy zlecenia gdzie jednostką jest godzina świadczenia pracy a nie efekt
FV / 78.88.248.* / 2015-03-26 15:41
Myślę że, trzeba pomyśleć o proteście ale na szerszą skalę, ponieważ to co się dzieje w Polsce to jakaś kpina, majątek narodowy wyprzedany a Polacy pracują za 6 zł za godz posłowie i prezesi firm mają po 20 tys pensji co miesiąc albo więcej, nie tak być nie może!
fk343 / 78.9.77.* / 2015-03-26 15:38
jestescie okrutni, źli zwiazkowcy ! a co zostanie dla sradka , skretyna , bula , memloniaka, (don_ sie juz ustawił) ? czy wy sobie wyobrażacie że oni mogliby jeść (...łącznie z ośmiorniczkami na kolację ) za swoje , płacic za paliwo (80 tys. w kilka lat ), ubrania i gadżety ze swoich pensji ? czy wy chcecie tak cennych dla kraju ludzi zepchnąć na dno nędzy i upokorzenia ? nie , tak być nie może ! natychamiast żądam podwyżki dla tych najznamienitszych obywateli w państwie i całej 'warszawki 89+) , najlepiej jeśli już teraz będą zarabiać tyle samo , ale w euro , wtedy jeszcze szybciej wprowadzą e-dobrobyt dla nas wszystkich 300-500 e/mies .
Rya / 78.88.248.* / 2015-03-26 15:38
Naprawdę kiedyś Polacy podjadą pod sejm i wykurzą was darmozjady, debatować to można ale 11 zł to już dawno powinno być dawno w Nieczech jest 9 EURO- ludzie gdzie my żyjemy, w takim razie niech i posłowie mają 11 zł
holland / 78.34.10.* / 2015-03-26 16:04
Nie od dzisiaj wiadomo w calej Europie i nie tylko, ze polska to kraj kryminalistow, zlodziei, zebrakow i prostytutek. Bo z uprawiania tych profesji zyja polacy, iinaczej ppozdychaliby w polsce z glodu.
I to jest wlasnie strategia polskich wladz, zrobic z polakow kryminalne bydleta, które w kraju i za granica traktuje sie jak odchody.polacy od lat zarabiaja o wiele mniej niz wydaje, wiec z czego zyja, wiadomo, z uprawiania narodowych rzemiosl ,wyzej wymienionych.polacy ne posiadaja zadnej kultury zycia, zyja jak zwierzeta, z tego co uda im sie gdzies najtaniej zdobyc. Niewolniczy rynek pracy poparty polskim
prawem,w polsce pozwala na traktowanie pracownikow jak niewolnikow, ktorymi sa polacy w polsce.
Niemcy posiadaja najnizsze wynagrodzenie 8.50 euro/ godz.w polsce mimo ze ceny Art zywnosciowych sa porownywalne/poza ich jakoscia/,ludzie zarabiaja kilkakrotnie mniej. czy mozna zyc w takim kraju ??? jak polska. Nie bedac kryminalista, zlodziejem, czy jeszcze kims podlejszym, co otwarcie mowi sie o polakach w calej Europie.
polacy sa unicestwiani niskimi zarobkami we wlasnym kraju, i to przez polskie wladze ktore to podtrzymuja, i to im moga polacy podziekowac , ze dzisiaj ze wedowna zlodziejsko-zebraczo kryminalna holota Europy.
gosc640 / 89.71.75.* / 2015-03-26 15:37
Kochani.Jestem na emeryturze /890,-zl./. Probowalam sobie dorobic.Znalazlam i owszem ogloszenie. Poszukiwane byly sprzatajace /salowe/w szpitalu w Gdyni. Szok, zaskakujaca oferta:5,60/h. Zeby zarobic 1.000,-zl. musze pracowac conajmniej 200h.Juz sie napracowalam, wychowalam troje dzieci i co? Mysle, ze pod kosciolem wiecej bym zarobila w same tylko niedziele.Czy na firmy zatrudniajace na tych warunkach, nie ma silnych?
TEED / 91.231.93.* / 2015-03-26 16:14
Dopóki rządzi mafia, dopóty nic się nie zmieni!
doda272 / 74.15.1.* / 2015-03-26 15:36
zwieksza ninimalna stawke godzinowa dla pracownika.... I zaraz po tym ceny pojda w gore co 6 miesiecy. Koncowy effect ... niezbyt dobry dla tego pracownika
Sebasl / 88.156.195.* / 2015-03-26 15:36
Ludzie o czym wy gadacie ? Jakie 11 zł , w zadzie mam wasze 11 zł , ma być 35 zł i więcej. Co to ma być , od tylu lat w Uni i dalej Polak zasuwa za miskę ryżu . Ludzie powaliło was . Dorabiać patałachów prywaciarzy , oni furami a wy rowerami . Podejście i wymagania zachodnie ale rozliczenie wschodnie .
pluciak33 / 89.239.109.* / 2015-03-26 17:36
osiołki pragnący zarabiać po 10 euro-wyjeżdżać z kraju...nikt was tu nie trzyma. ja prowadzę małą firmę i nie jestem z tych chciwych....ale zusy i podatki mnie zabijają. załóż jeden z drugim firmę i zobaczymy ale wy tylko chcecie przyjść odwalić 8 godz a potem narzekać nad swoim losem z piwem przed telewizorem. ja pracuję po 12-14 godz dziennie żeby firma jakoś się trzymała bo zainwestowałem w firmę za dużo czasu i pieniędzy. mogę płacić 11/h nawet 15/h i 20/h tylko obniżyć trzeba stawki zusu. w normalnym kraju zus, skarbówka i gus jest w tym samym budynku i wszystko załatwiasz w jednym pokoju....a my czyli np ja z moich podatków muszę utrzymywać całą armię specjalistów do spraw niepotrzebnych...a potem górników, rolników i inne grupy zawodowe. problem w tym że u nas finansami zajmują się ludzie po kursach korespondencyjnych.....specjalista rostowski o krzywej laffera nigdy chyba nie słyszał. podnieśli akcyzę na alkohol i fajki i co się stało. kurde jakimś cudem ludzie zaczęli mniej pić i palić? nie zaczęli więcej pędzić i tytoń kręcić sami...jestem z branży i musiałem zwolnić dwie osoby bo obroty spadły...i co się stało...trzy rzeczy 1. wpływy z akcyzy spadły...2. ja płacę mniej podatku bo obroty mi spadły 3. dwie osoby poszły na z******************** nie....a gdzie w tym transport, paliwa i inne historie. do szkoły trzeba wysłać durni a potem na praktyki.
magdalenka802 / 37.31.63.* / 2015-03-26 16:08
prywaciarze nie jeżdżą furami bo ich na nie stać tylko biorą w lizing żeby uciec od ogromnych podatków.To dotyczy większości całkiem uczciwych ludzi, którzy bardzo chętnie płaciliby 35 zł.ale z czego?wiem o czym mówię.Japłacę 10zł.uczciwie przyznam,że mój dzień pracy niejednokrotnie wychodzi mi na minus.
Uważam,że gdyby wszyscy jednocześnie dobrze podnieśli stawki to mogłoby dzwignąć handel i usługi.Na tym polega obrót.Jestem za.Tylko co z ZUS -em krwiopijcą.
DaBlack / 31.0.3.* / 2015-03-26 15:55
Ja też chętnie u Ciebie się zatrudnię za 35zł/h.

Uwielbiam czytać posty ludzi oderwanych od rzeczywistości... Załóż firmę, zatrudnij ludzi za tą kwotę godzinową, a daje Ci miesiąc do bankructwa. Ale co ludzie tego pokroju co ty, mogą wiedzieć o prowadzeniu firmy i końcowych kosztach/cenach usługi/towaru - inaczej konkurencyjności (a przecież na cenę takie darmozjady jak Ty patrzą, prawda? - koło się zamyka).
Ehh...

Pozdrawiam,
prywaciaż jeżdżący "furą".
Sebasl / 88.156.195.* / 2015-03-26 17:26
"prywaciażu" przez ż , widać żeś prostak , darmozjad z definicji to ktoś kto wyciąga za darmo , ja pracuję po 230 h miesięcznie więc dymam cię prosty człowieku . A myślisz że jak to się skończy ? Kraje przewodzące Uni aby zawrócić Polaków do domu wydadzą nakaz o wyrównaniu stawek do średnich europejskich i kicha ? Praktycznie większość z was (nie oszukujmy się,w większości prostacy ) automatycznie zamyka działalność . Uwierzcie mi wiele firm z bogatszych krajów tylko czeka aby mieć możliwość wykupienia i przejęcia całej sieci,infrastruktury handlowej w Polsce i w końcu Polak będzie normalnie zarabiał.Cały świat wie że najlepszymi pracownikami i fachowcami są Polacy . Plus dodatkowy to to ze Polaków nie będą widzieć bo Polacy będą u siebie . I o to w tym wszystkim chodzi . I ja to jak najbardziej popieram , a wy pracodawcy/prostacy zacznijcie praktykować jakiś fach bo "szef firmy" to żaden fach .
Mania875 / 46.151.117.* / 2015-03-26 15:41
Załóż firmę, chętnie się zatrudnię u ciebie. Po 35zł/godz. oczywiście na rękę. ZUS i podatki opłacone przez ciebie
wkurzona 67 / 93.105.236.* / 2015-03-26 16:18
skoro stać cie na firmę to sobie sam/sama zapieprzaj wyzyskiwaczu, najlepiej jakby za darmo zapier,,, nabijać wam konto , złodzieje,,,

Najnowsze wpisy