Forum Forum prawnePracy

MINIMALNE WYNAGRODZENIE - PEŁEN ETAT ??/ Mam 960 na reke a po nowym roku 1000 zł Czy to mozliwe ze tak mało

MINIMALNE WYNAGRODZENIE - PEŁEN ETAT ??/ Mam 960 na reke a po nowym roku 1000 zł Czy to mozliwe ze tak mało

jakmic / 2011-12-20 14:11
Witam.

Mam 20 lat, i pracuje jako ochroniarz (a dokładnie siedze na portierni). Aktualnie jestem na zleceniu,ale mam juz podpisaną umowe od nowego roku (2012) na pełen etat. Brutto bede miał 1500zł, a jak sie dzisiaj spytalem ile bedzie netto to mi powiedzieli że dostane 1000zł na ręke. Do pracy mam 10 km (musze sam sie martwic o dojazd - miesiecznie mnie wynosi ok 150 zł autem) i pracuje na 12 h zmianach oraz w nocy za co nie mam dodatkowo płacone.
dodam że mam gr inwalidzką ale nie pobieram zadnych dodatkowych świadczeń.
Proszę was o pomoc ponieweaż wydaje mi sie ze o te 100 zł powinienem miec wiecej na reke.

Czy moze oni pobieraja jakies dodatkowe opłaty, pytanie wogule czy maja prawo .

Jeżeli cos przeozyłem to prosze napisać .

Jeszcze raz prosze o odpowiedz
Wyświetlaj:
jakmic / 2011-12-20 16:20
zobaczymy jak to wyjdzie po 10 lutym jak bedzie wypłata. Narazie mam nadzieję że wszystko bedzie ok, chociaż z tego co ja wiem to nie bedzie ok. Ale muszę sie przekonać sam a nie z ich gadania. Bo bede miał podstawe do "kłucenia sie" jak bedzie 1500 brutto a zobacze 1000 netto.

Napisze co z tego wynikło po lutym. A jeżeli ktoś ma cos jeszcze do dodania to prosze pisac . Będę wdzięczny
szklarek / 2011-12-20 15:14
1. Przy takiej kwocie brutto, netto na rękę to 1111.86.
2.Jeśli miejsce pracy jest w innej miejscowości niż miejsce Pana zamieszkania netto wyniesie 1116.86. Trzeba to w kadrach oświadczyć na druku PIT-2.
3. Można uwzględniać w podatkach realne koszty dojazdu, o ile są poświadczone miesięcznymi imiennymi biletami komunikacji publicznej. Własnego samochodu- nie.
4. Na zleceniu nie ma nadgodzin, dodatku nocnego itp. Na etacie są, bo wymusza to Kodeks Pracy. Więc przy zachowaniu obecnego systemu czasu pracy oprócz zasadniczego 1500 dojdą ww dodatki.
5. Na razie więc trochę za wcześnie na ocenianie uczciwości obecnego zleceniodawcy jako przyszłego pracodawcy.

Tu kalkulator płac:

http://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/

Najnowsze wpisy