Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister finansów nie godzi się na 500 zł na dziecko

Minister finansów nie godzi się na 500 zł na dziecko

Wyświetlaj:
beret532 / 89.229.214.* / 2016-01-28 13:49
No proszę!!!!teraz zapytany szałamacha dlaczego rząd przekazał w formie dotacji rydzykowi 20ml.zł ten odpowiada że nic nie wie bo nie jest członkiem pis.....to teraz widać jak na dłoni gdzie trafiają budżetowe pieniądze........
stas / 82.160.83.* / 2016-01-28 13:49
na dziecko 500 zl dla mundurowych 200 zl a dl emerytów po 5 zl to jest właśnie pisowska sprawiedliwość
juan / 94.173.27.* / 2016-01-28 13:48
Ale o to chodzi, elektorat PiS musi dostac nagrode a PiS dalsze poparcie a ze w wiekszosci to lumpenproletariat, wiec jak to okreslil towarzysz Lenin ideowo nam bliski, wiec nie dziwcie sie towarzyszowi Kaczynskiemu ze idzie droga mistrza.
maratak / 31.61.136.* / 2016-01-28 13:48
Program 500+ nie ma się nijak do rzeczywistości. Oboje z mężem zarabiamy i mamy dziecko. Niestety nie kwalifikujemy się na ten dodatek. Wiele.rodzin jest w.podobnej sytuacji. Mnie w ogóle nie motywuje 500 zł do posiadania drugiego dziecko. W ogóle rząd nie odniósł się do osób pracujących tylko "wyróżnia" osoby nie pracujące. Najlepiej jak by jedno z nas nie pracowało wtedy byśmy dostali 500, rodzinne i inne świadczenia. Gratuluję pomysłu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Lysy654 / 37.47.169.* / 2016-01-28 14:07
trzeba wziąć rozwód.
Jaroslaw Polskę zbaw / 188.146.131.* / 2016-01-28 13:46
Podobno prezes wniósł zmiany a mianowicie 500 na drugie dziecko i 500 na pierwszego kota czego minister finansów nie wiedział ale wykreślenie dziecko i przejdzie wiec o co tyle hałasu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jhook / 91.194.145.* / 2016-01-28 13:56
Fajnie, ja mam cztery koty!!!!!!!!!!!
tiki / 89.67.51.* / 2016-01-28 13:45
Cudownie pani premier. 500 zł już mamy. Czekamy na cofnięcie ustawy emerytalnej, Tylko szybciutko, żebyśmy nie zdążyli poumierać.
murzyn114 / 92.244.36.* / 2016-01-28 13:45
W/G mnie to dać pieniądze w formie nie placenia podatku np;do 350pln.Wtedy dostali by ci którzy pracują i wnoszą coś do budżetu
Ludwig Kuronski / 188.109.68.* / 2016-01-28 13:45
Drodzy posłowie pisu wśród was jest sporo ludzi rozumnych i godnych zaufania dlatego nie idźcie w to bagno jakie wam szykuje grupka opętanych na tle władzy polityków pisu .Drodzy posłowie macie teraz szansę zachować godność Polaka i własna dumę odchodząc od pisu i dalej pełniąc obowiązki posła w innej partii która naprawdę dba o interesy Polski i obywatela , nie zapominajcie waszym obowiązkiem jest dbanie o dobro ojczyzny i obywatela a nie o partykularne interesy ludzi przy władzy kasujących miliardy prowizji np z dostaw rosyjskiej ropy do Polski .Jak sami wiecie głosowaliście za ustawami których nie dano wam nawet przeczytać goniono was jak rekruta w wojsku aby otępiale wykonywał wszystkie rozkazy pozbawiając go snu no i o 3 w nocy głosowaliście za ustawami niszczącymi demokrację i wolność Polaków A co z węglem dalej nic bo kupujemy ropę od Putina gdzie można ja było zastąpić węglem produkując z niego gaz benzynę opony i leki gdzie dodatkowo ok 1milion ludzi znalazł by dobrze płatną i stała prace w Polsce nie mówiąc o ogromnych zyskach. .Polska to piękny Kraj , pis to ruina gospodarki polskiej i wolności Polaków ,pis to polityka niezgody, nieufności , pełna inwigilacja społeczeństwa, proszę nie kojarzyć pisu z Polską, to dwa różne bieguny PIS to Białoruś i polityka Putina, a Polska to Europa Polska to cywilizowany kraj opłacalnych inwestycji to kraj ludzi rozumnych i wykształconych, Pis i jego elektorat naturalnie nie zalicza się do tej Polski .

Drodzy posłowie pisu wśród was jest sporo ludzi rozumnych i godnych zaufania dlatego nie idźcie w to bagno jakie wam szykuje grupka opętanych na tle władzy polityków pisu .Drodzy posłowie macie teraz szansę zachować godność Polaka i własna dumę odchodząc od pisu i dalej pełniąc obowiązki posła w innej partii która naprawdę dba o interesy Polski i obywatela , nie zapominajcie waszym obowiązkiem jest dbanie o dobro ojczyzny i obywatela a nie o partykularne interesy ludzi przy władzy kasujących miliardy prowizji np z dostaw rosyjskiej ropy do Polski .Jak sami wiecie głosowaliście za ustawami których nie dano wam nawet przeczytać goniono was jak rekruta w wojsku aby otępiale wykonywał wszystkie rozkazy pozbawiając go snu no i o 3 w nocy głosowaliście za ustawami niszczącymi demokrację i wolność Polaków A co z węglem dalej nic bo kupujemy ropę od Putina gdzie można ja było zastąpić węglem produkując z niego gaz benzynę opony i leki gdzie dodatkowo ok 1milion ludzi znalazł by dobrze płatną i stała prace w Polsce nie mówiąc o ogromnych zyskach. .Polska to piękny Kraj , pis to ruina gospodarki polskiej i wolności Polaków ,pis to polityka niezgody, nieufności , pełna inwigilacja społeczeństwa, proszę nie kojarzyć pisu z Polską, to dwa różne bieguny PIS to Białoruś i polityka Putina, a Polska to Europa Polska to cywilizowany kraj opłacalnych inwestycji to kraj ludzi rozumnych i wykształconych, Pis i jego elektorat naturalnie nie zalicza się do tej Polski .
M79 / 178.255.168.* / 2016-01-28 13:44
Moze zamiast finansowania lekcji religii i budowy kosciolow , przeznaczyc te pieniadze na program 500+ ?
Wtedy mniejsza sume rzad musial by dolozyc do tego programu?
Lekcje religi powinny byc za darmo , prowadzone przez ksiezy, osoby duchowne , ktore to z powolania maja za zadanie ksztalcenie wiernych. Miejsce prowadzenia zajec : przykoscielne sale. Kosciol na tyle jest bogaty ze moze sobie to zorganizowac. Kto by chcial by chodzil, kto nie te nie.
Wazne jest dla mnie aby matka wychowujaca dziecko miala jakis grosz na chociazby pieluchy, a nie religia w szkolach. Kosciolow jest w Polsce wiecej niz dosc, wiec wierni sie pomieszcza w tym co jest. Swiatyniami Polska stoi. Moje wypociny sa i tak nic nie warte, bo w Polsce rzadzi czarna mafia, ktora steruje rzadem.
no i co ? / 46.20.57.* / 2016-01-28 13:44
20 mln na uczelnie Rydzyka- właśnie przyklepali......
Bodan / 94.254.235.* / 2016-01-28 13:42
Są pieniadze dla imigrantow , to dla swoich jak najbardziej w pierwszej kolejnosci sie naleza....
ale to już było........ / 89.229.214.* / 2016-01-28 13:42
W latach 70-tych Gumółka zrobił dokładnie taki sam numer ,podniósł między innymi ceny smalcu aby móc podnieść zarobki górnikom bo ci strajkowali.........minęło trochę lat i towarzysz kaczyński robi powtórkę z tamtej historii ...........
Rwg! / 83.9.87.* / 2016-01-28 13:41
Nawet jeśli kilka tysięcy osób oleje pracę za kilka zł/godz. to tylko poprawi sytuację. Skąpi pracodawcy, co to nigdy na nic pieniędzy nie mają, a nowymi furami się rozbijają, będą musieli sypnąć groszem żeby ktoś chciał u nich robić. Wydaję mi się, że to właśnie ta grupa najmocniej lobbuje za wstrzymaniem tej ustawy. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że pracodawcy to elektorat PO, co wiele wyjaśnia.
Update404 / 94.254.132.* / 2016-01-28 13:41
Żeby mieć gwarancję, że dopłaty rzeczywiście pójdą na dzieci - urzędy powinny wraz z przyznaniem dofinansowania zakładać specjalne konto w NBP, z którego finansowane byłyby wydatki. Rodzice powinni brać rachunki lub paragony, tak aby w razie ewentualnej kontroli mogli udowodnić, że pieniądze rzeczywiście poszły na dzieci. Urzędy skarbowe lub mops-y mogłyby losowo sprawdzać rachunki czy rzeczywiście pieniądze poszły (na przedszkole, żłobek itp.).
Dzięki temu:
1) banki konstruktywnie włączyłyby się w pomoc rodzinom (2 miliony kont), zamiast drenować rodziny frankowiczów lichwą
2) najubożsi nauczyliby się korzystać z kont i systemu bankowego
3) patologia nie przepijałaby dofinansowania na dzieci
4) cwane mamuśki, żerujące na alimentach musiałyby wykazywać, na co przeznaczają środki na dzieci
5) 2 miliony Polaków zbierałoby paragony, redukując szarą strefę ("Biało-czerwoni zbierają paragony", hehe).
Ruda453 / 37.47.169.* / 2016-01-28 13:47
Nie ma tych i tamtych pieniędzy, kontrola tu nic nie da . Owszem, pod kontrola przeznaczą te nowe 500zł na dziecko i z tego się rozliczą, ale za to zabiorą dziecku, przepuszczą, przepija te 500zł które dotychczas wydawali na dziecko. I bilans wyjdzie na zero.
Ola 2008 / 193.242.215.* / 2016-01-28 13:40
Uważam,że taką pomoc powinny otrzymać tylko dzieci, których rodzice pracują (chociaż jedno z rodziców) i odprowadzają podatki do Skarbu Państwa. Dlaczego osoby, które nigdy nie skalały się pracą i nie dokładają do budżetu Państwa, maja czerpać z niego korzyści, a ludzie uczciwie pracujący mają być pokrzywdzeni. Dla osób bezrobotnych (bardzo często trwale bezrobotnych, nie pałających chęcią podjęcia pracy) są już odpowiednie regulacje dot. pomocy. Korzystają z szeregu form pomocy, poczynając od darmowego mieszkania, dodatków mieszkaniowych, energetycznych, zasiłków okresowych na zakup opału, odzieży, żywności itp,, stypendiów szkolnych dla dzieci, darmowych obiadów w stołówkach szkolnych, paczek okolicznościowych dla dzieci, darmowych wyjazdów wakacyjnych w czasie ferii zimowych i letnich, udziału w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych w świetlicach środowiskowych. W tym czasie ich rodzice zmęczeni ciągłym siedzeniem przez telewizorem i oglądaniem seriali i innych ciekawych programów paradokumentalnych mogą odpoczywać, korzystać z usług gabinetów odnowy biologicznej (solarium, maniciur, siłowni, fitnes, itp.) refundowanych również ze środków opieki społecznej.
Osoby pracujące za to, MOGĄ w tym czasie pracować i nie mają czasu niestety na ww. przyjemności. Ich dzieci nie pojadą na wakacje czy ferie, nie będą uczestniczyć w zajęciach pozaszkolnych, bo niestety nie stać ich na ich opłacenie (muszą opłacić czynsz, energie, spłacić kredyty np. na mieszkanie i zakupić wszystko, co inni - bezrobotni mają za darmo).
Do tego nie należy im się dodatek na dziecko w wysokości 500zł, bo maja je jedno, lub tak jak w moim przypadku, jedno dziecko studiuje i już ukończyło 18 lat, a drugie ma lat 9. To nieważne, że muszę wspólnie z mężem przynajmiej 2000zł miesięcznie przeznaczać na utrzymanie syna na studiach (mieszkanie, czynsz, wyżywienie itp.) Nie otrzymał akademika, bo rodzice za dużo zarabiają.Ale nikogo nie interesuje, że rodzina uczciwie pracująca i odprowadzająca podatki, której zależy na dobrym wychowaniu i wykształceniu dzieci, aby mogły w przyszłości również uczciwie pracować i płacić podatki, też może potrzebować tych 500zł. Przecież utrzymanie dziecka studenta pochłania ogromne nakłady finansowe. Dlaczego moje dzieci mają być pokrzywdzone? Dlaczego młodsze dziecko nie jest traktowane jako drugie, na które przysługuje dodatek w wysokości 500zł.?
Polla280 / 80.54.41.* / 2016-01-28 13:52
W 100% popieram Dokładnie wiem ile ludzie potrafią brać świadczeń socjalnych - obok tego co wymieniłaś jest jeszcze fundusz alimentacyjny który pracującemu nie przysługuje. Ci ludzie biorą niezłą pensję miesięczną już na dzień dzisiejszy i nie opłaca im się szukać pracy. jak do tego dojdzie 500+ taka matka będzie miałam 3 razy tyle co ja pensji. Tez mam dziecko ..jedno - program mnie ominie.
Joanna836 / 95.48.79.* / 2016-01-28 13:46
Święta prawda, ja też mam 1 dziecko, obydwoje z mężem pracujemy, pensje nie za wysokie ale zbyt wysokie, aby otrzymać pomoc w wysokości 500 zł, lwia część naszych pieniędzy idzie na kredyt, opłaty, jedzenie, i w skarpetę parę groszy, aby w lato można wyjechać nad nasze polskie morze w prywatnej kwaterze, bo na nic innego nie wystarczy. A niedaleko w zasięgu mojego wzroku, rodzina, wszyscy leżą, obiady dzieci opłacone, bo bida, MOPS da, bo bida, śpią do południa, ręce pracą nie urobione i tylko narzekają, o oooooooooooooooooooooo
podoficer zsp / 83.11.50.* / 2016-01-28 13:45
Szczekacie i bijecie pianę dadzą nie dadzą jak dadzą to rozwalą finanse jak nie dadzą to źle bo obiecsli czasami zastanawiam się kto gorszy politycy czy redaktorzy już tak szukacie sensacji że się czasami ma was dość jak i polityków. Poczekamy zobaczymy wybory za trzy i troszkę lata
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy