Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister finansów nie godzi się na 500 zł na dziecko

Minister finansów nie godzi się na 500 zł na dziecko

Wyświetlaj:
MARCIN MARCIN / 83.20.245.* / 2016-01-29 09:02
Brawo PIS.Ludie,ktorzy mysla ,ze patologia sie bedzie szerzyc moim zdaniem sa poprostu glupi.Mieszkalem w Angli Niemczech i Irlandii po 2 lata i tam takie pomoce dla rodzin to normalne i jakos nikt nie mowi o patologii a u nas chcemy do EUROPY a jak rzad robi krok do przodu to oczywiscie zle bo Polacy to zaraz beda chlac i sami patole.Albo sa glupi albo PO I Nowoczesna sieja propagande bo wciaz nie moga sie pogodzic z porazka.A czy teraz jest sprawiedliwe ze ksiegowa np.nie dostaje 13 nastki a nauczycielka czy urzednik panstwowy tak?Skoro pieniadze sa ze wspolnej kasy?Idioci powiedza ,ze trzeba bylo zostac nauczycielem ,ale chodzi chyba o to zeby kazdy robil to co chce a nie tam gdzie 13daja.Ktos ma zamilowanie do zabytkow i rekonstruuje je to ma sie zdecydowac nauczac bo tam sa 13?NIE.A 500 + to sapieniadzena dzieci ktore i tak nie pokryja kosztow.Porownajcie te zasilki z Europa zachodnia to i tak jestesmy w tyle.
pracująca dla Polski / 89.230.33.* / 2016-01-29 11:09
A WIESZ W TAMTYCH KRAJACH NIE MA TAKICH JAK TY DEBILI CO WYJEŻDŻAJĄ DORABIAĆ INNE KRAJE, pracują u siebie na swoje dzieci i dorabiają swój kraj, to i mają a ty latasz jak dziki pies....to nie oczekuj, że ci z nieba spadnie albo zadłużony po uszy posiadacz tylko kota KACZOR ci coś da za darmo, otrzeźwiej!!!!
b854 / 37.7.82.* / 2016-01-29 09:24
ty ***** kasztanie, tam są normalne takie rzeczy bo ich na to stać! Te Państwa mają przemysł, produkcję, zarabiają na swoich markach na całym świecie... a u nas jedyny zarobek to podatki... i tak jesteśmy w tyle i to bardzo bo w tym kraju się nie produkuje, nie wytwarza, nie wydobywa itd.
Babeltrix / 90.210.171.* / 2016-01-29 09:08
Hmmmm ja miszkam w uk I wlasnie dlatego ze as te dodatki to tu jest taka patola
patriota191 / 77.255.251.* / 2016-01-29 09:15
Więc czemu wyjechałeś? tu nie było nigdy takiej pomocy państwa i takiej patologii przecież. Wracaj z powrotem, może załapiesz się jeszcze na ten "zasiłek". ŻAL MI WAS ZDRAJCY I OBŁUDNICY.
tom316 / 88.156.129.* / 2016-01-29 08:50
3-osobowa rodzina ma na głowę 770zł to daje 2310zł, łapie się na zasiłek na dziecko+500=2810zł:3=936zł
5-osobowa 2+3 780 3900 +1500/dziecko= 5400:5=1080zł,to chyba jest jakaś nie sprawiedliwość? czy jedynak ma mniejszy apetyt, czy mniejszy jest jego koszt utrzymania?
adrian 1980 / 83.20.245.* / 2016-01-29 09:15
czyli pies ogrodnika sam nie wezme i nikomu nie dam jak nie ja to nikt-zalosne
ja38 / 212.106.6.* / 2016-01-29 09:32

czyli pies ogrodnika sam nie wezme i nikomu nie dam jak nie ja to nikt-zalosne

A Z CZYJEJ KASY to rozdawnictwo? Także z mojej - to ja będe płacić wyższe podatki, rachunki w sklepach i opłaty bankowe - BY SPREZENTOWAĆ KASE CUDZYM DZIECIAKOM i ich rodzicom.
MAM SWOJE DZIECKO - drugiego sortu - bo jedynak - i to o nie mam obowiązek się troszczyć. Skoro to ma być socjal - to zależny od dochodów - dla wszystkich biorących. A jeśli to bonusik - tj. wyrwanie kasy z pieniędzy podatników - to także dla wszystkich dzieci. Moje dziecko nie jest gorsze od kolejnych dzieci obcych ludzi. Może nawet jest lepsze - bo świetnie się uczy. A JESLI TA KASA MA WSPOMÓC DZIETNOŚĆ - TO WINNO SIĘ JĄ DAĆ SIĘ TYM DZIECIOM, KTÓRE SIĘ DOPIERO URODZĄ.
I JESZCZE JEDNO: JAK PAŃSTWO ZABEZPIECZY MOJE INTERESY - JAKO PRZYMUSOWEGO INWESTORA W CUDZE DZIECIAKI? Czy w związku z powyższym "przywiąże się je do ziemi" - jak chłopów pańszczyźnianych? Wydawanie TAKŻE MOJEJ kasy - by młodzi PÓŹNIEJ wyfrunęli na zmywak na Wyspy - jest kradzieżą.
racjonalista776 / 77.255.251.* / 2016-01-29 09:11
Podałeś i to celowo, skrajny przypadek. Nie macie żadnych argumentów przeciwko tej ustawie, oprócz jednego, że zarobicie mniej na zwykłych ludziach, (z pracy których żyjecie) niż zarabialiście do tej pory. Ot cały powód szukania dziury w całym. Miejcie trochę przyzwoitości i nie podburzajcie ludzi, tworzycie sztuczne podziały osłabiające nasz kraj, chyba że właśnie o to Wam chodzi.
gosik12345 / 178.183.239.* / 2016-01-29 08:46
A ja mam dwoje dzieci i nie dostanę nic, bo pierwsze własnie skończyło 18 lat. Nikt nie pomyślał o tym, że chodzi do szkoły, a wydatki na podręczniki są dużo wyższe niż w szkole podstawowej.
Niech PIS zrobi reformę szkolnictwa - do szkoły tylko do 18-go roku życia, a potem od razu do pracy.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-01-29 08:38
Zmiany polegają na tym że całe społeczeństwo ,powinno ponosić ,koszty zmian równo.Oszczędzanie powinno dotyczyć każdego,Dość wiary dla tych głupich ekspertów.Nie mamy zakładów,ale okazuje się że jesteśmy eksporterem telefonów,gdzie mamy zakład który je produkuje? Musimy przyznać się .żo to był błąd poprzednich rządów zniszczyli zakłady pracy,Tylko jak tu się przyznać jak w rządzie są ci sami ludzie od 25 lat.Pogonić ,i zabrać uposażenia emerytury za ten okres.
pio521 / 77.253.44.* / 2016-01-29 08:28
Matka z jednym
Matka bez dzieci

Abedzie pincet zeta?
-nie
-złodzieje.
Sol0000 / 195.191.180.* / 2016-01-29 08:23
Cytuje "w ustawie został wpisany mechanizm, który zakłada że po roku funkcjonowania programu resort będzie zobowiązany do przeprowadzenia analiz świadczeń, również skutków wprowadzenia ustawy."

Czyli po roku stwierdzą że nie ma jednak na program środków finansowych i będzie po programie "rodzina 500 plus" chodzi tylko żeby zachęcić społeczeństwo do zdecydowania się na dziecko bo przecież Państwo dopłaci a później wypną się na nas. Mnie ten cały cyrk nie przekonuje. Chyba lepiej wyjechać do innego kraju gdzie nie robią z człowieka idioty. Takie 500 zł na haczyku żebyś źle nie myślał o rządzących człowieku.... Pozdrawiam
Nikolette / 5.172.232.* / 2016-01-29 08:10
Najgłupszy pomysł dajcie ludziom zarobić i nie róbcie łaski to tylko woda na młyn dla emigrantów minimalna płaca 3000zł,kwota zwolniona od podatku 30tys tak jak mają posłowie
xxx818 / 145.237.2.* / 2016-01-29 08:03
całe 500+ to działanie przeciwko studentom mające na celu zniechęcenie młodzieży do dalszej nauki sądzę że znowu zwiększy się fala emigracji wśród młodych
SG. / 5.172.232.* / 2016-01-29 07:35
TRZEBA ZMNIEJSZYĆ ADMINISTRACJE PAŃSTWOWĄ BO WEDŁUG STATYSTYKI MAMY WIĘKSZĄ NIŻ FRANCJA TO WTEDY PIENIĄDZE SIĘ ZNAJDĄ!
jot78 / 193.238.41.* / 2016-01-29 07:28
Świńskie świnie z 2005-2007 przy korycie zaczynają kraść na potęgę. PiSowskie złodzieje, a Ziobro widzi i tylko patrzy. Przestańcie nas okradać złodzieje PiSowskie!!!!
stocebulaxxxx / 212.160.130.* / 2016-01-29 10:47
ale oni chcą rozdawać...to jak złodzieje? ja nie znam takich złodziei co rozdają...jak znasz to daj namiary gdzie ich znaleźć.
anna2016 / 151.136.33.* / 2016-01-29 07:22
500 pln- mimo ogromnych kosztów..... to cena jaką musimy zapłacić wszyscy. To zamknięcie ust części społeczeństwa na inne "wywijasy" wokół Trybunału, ustaw inwigilacyjnych, wolności mediów. Kiedy Obywatel nawet będzie wzburzony z w/w powodów, to reasmując powie: no tak, ale 500 dali.
s191 / 83.3.183.* / 2016-01-29 06:25
Wytłumaczcie mi jak 500zł na każde dziecko może zmobilizować kobietę do pracy? Np. mam trójkę dzieci, nie pracuję, dostaję 1500zł na dzieci + ewentualnie inne dodatki- pójdę do pracy za najniższą krajową- wiemy chyba wszyscy jaka to kwota, odliczę dojazdy do pracy, jedzenie do pracy itp. Pytanie po co mam iść do pracy jak dostanę więcej siedząc w domu? Dlaczego rodziny, które mają jedno dziecko i to nie zawsze z powodów ekonomicznych,a np.zdrowotnych nie dostaną kasy? Podobno żyjemy w państwie prawa i sprawiedliwości.
M_ / 31.42.22.* / 2016-01-29 09:38
Ale na pewno taka sytuacja (możliwość wyboru) spowoduje mniejszą podaż zdesperowanych pracowników i wymusi na pracodawcy oferty płacy wyższe niż minimalna.
piotr725 / 93.105.254.* / 2016-01-29 06:19
mam pytanie do prawnika...czy mogę podać PIS czy Państwo polskie do sądu, ze nie dostanę na dziecko 500zł bo mam jedno i mi przekroczy dochód o 150zł a bogaty i tak dostanie bo ma dwójkę? czy est to wbrew konstytucji i równości obywateli?
hello105 / 193.59.57.* / 2016-01-29 07:51
Wez się do roboty to też będziesz bogaty. A 500 złotych to ma być zachęta do tego żeby mieć więcej niż jedno dziecko, ponieważ w Polsce rodzi się zbyt mało dzieci. I za kilka lat nie będzie kto miał pracować na twoją emeryturę lub twojej żony. Ja mam troje dzieci i denerwuje mnie takie samolubne podejście do modelu 2+1 bo tak wygodniej. Ciebie stać na więcej ponieważ masz o dwie "gęby " mniej do wychowania a moje jedno dziecko będzie pracowało na Twoją emeryturę . Więc pomyśl zanim wyciągniesz łapy po kasę.
ja38 / 212.106.6.* / 2016-01-29 10:24

Wez się do roboty to też będziesz bogaty.

A może tak ty weźmiesz się do roboty? I zapracujesz na utrzymanie swoich dzieciaków? Gdy teraźniejsi naciągacze rozkładali nogi pod stodołą po weekendowych imprezach - ja studiowałam, by zapewnić byt sobie i swemu potomstwu. Teraz pracuję i utrzymuję swego jedynaka. MAM SIĘ DOKŁADAĆ DO TWOICH DZIECI? BO NIE POTRAFISZ NA NIE ZAROBIĆ? Trzeba było się uczyć - a nie mieć teraz pretensje, że mało kasy... Albo trzeba zrezygnować z rodziny wileodzietnej - jak kogoś nie stać. A z maksymą "jak Bóg dał dzieci - to i na dzieci da" - proszę zwrócić się do odpowiedniej instytucji kościelnej.
cigarettennachtberlin / 212.160.130.* / 2016-01-29 11:02
no i co z tego ze studiowałaś? a teraz siedzisz o 10 w necie i skamlesz o pincet, ja studiów nie skończyłem bo moich rodziców nie było już stać i postanowiłem robić kasę. Teraz mam 4 dzieci i mam na wszystko ale uważam że skoro opłacam dzieciakom najlepsze szkoły , zajęcia kursy po to aby w przyszłości dobrze zarabiały i co za tym idzie niestety płaciły wysokie składki społeczne to coś mi się od państwa należy ponieważ MOJE dziecko , wykształcone za MOJE pieniądze będzie płaciło ze SWOJEJ pracy składki na takich jak TY z rodzin bezdzietnych albo 2+1. Więc należy mi się coś od państwa z TWOICH podatków.
ja38 / 212.106.6.* / 2016-01-29 11:19
Z MOICH podatków to ci się psińco należy. Dalej: NIE SKAMLĘ O 500 ZŁ ;) JESTEM WŚCIEKŁA ZA WYRZUCENIE TYCH PIENIĘDZY W BŁOTO - NA DOFINANSOWANIE ZACHCIANEK TAKICH BURAKÓW JAK TY - ZAMIAST NA ROZWÓJ EDUKACJI (np.języki obce w szkołach), czy zatrudnienie w szkołach STOMATOLOGÓW DZIECIĘCYCH. Że o DOŻYWIANIU DZIECI nie wspomnę. To po pierwsze. Po drugie: też OPŁACAM edukację MOJEGO dziecka. Właśnie po to, by w przyszłości nie wyciągał ręki po 500 zł - jak dziecioroby, które nie potrafią zarobić na potomstwo - by je potem wysłać na studia. Po trzecie: może dasz gwarancję wekslową w kwocie, jaką wydębisz od Państwa - wraz z odsetkami, że twoje potomstwo ODPRACUJE tę jałmużnę? Że nie wyjedzie z kraju, nie będzie siedzieć w więzieniu na utrzymaniu podatnika, czy też na bezrobotnym? Nie dasz? Szkoda - bo na razie kasę realnie chcesz zakosić - za obietnice przyszłych gruszek na wierzbie. Dalej - składki opłacam za siebie sama - więc twoje potomstwo niech sobie daruje płacenie MOICH składek. Za kilkanaście lat może się okazać, ze MOJE JEDYNE DZIECKO będzie zarabiać więcej niż twoich CZWORO - i co się z tym łączy będzie odprowadzać większe podatki. Tym niemniej - przy takim stawianiu sprawy przez "nasz" rząd - ZROBIĘ WSZYSTKO, BY PRACOWAŁO W KRAJU, GDZIE OBYWATELE SĄ RÓWNI WOBEC PRAWA i GDZIE PRAWO NIE OKRADA JEDNYCH DZIECI - BY DAĆ PREZENTY INNYM. A twoich 4 niech zapyla w przyszłości na wielodzietnych nierobów. W końcu WINNI ODPRACOWAĆ TO CO PAŃSTWO W NICH ZAINWESTUJE.
b134 / 37.7.82.* / 2016-01-29 09:32
następny kasztan... ty pomyśl zanim coś napiszesz... jak można być tak ograniczonym żeby mysleć że jakiś 500 kogokolwiek nakłoni do powiększenia rodziny... skończy się na tylko na większej patologi bo wszystkie obszczymury jak tylko usłyszały o darmowej kasie to zaczęły zalewać te swoje konkubiny a program bedzie trwał może rok góra 2... a biedne dzieci zostaną... nie masz pojęcia o funkcjonowaniu Państwa PIENIĄDZE NIE SĄ ROZWIĄZANIEM PROBLEMÓW DEMOGRAFICZNYCH... gdzie te wszystkie dzieci będą pracowały? jeżeli już to za ile? czy będzie ich stać na kupno domu/misezkania? najlepiej narobić dzieci i liczyć że jakoś to będzie... nie ma żadnych perspektyw na wychowanie dziecka w normalnych warunkach w tym kraju
rozumny / 194.1.153.* / 2016-01-29 08:44
Na Twoje dzieci zrzuci się całe społeczeństwo - łącznie z Tobą; w efekcie przez wzrost wszystkich cen i tak będziesz na minusie :-) gratuluję logiki;
Ja z jednym dzieckiem sobie poradzę bez łaski 500 zeta.
Wytłumacz mi tylko jak te marne 500 ma zachęcić do posiadania większej ilości dzieci skoro dopłacą tym, co już mają pod korek?
I jeszcze żeby było milej - będziesz płacił wyższe podatki bo zniknie ulga na dzieci - w efekcie najwięcej stracą na tym Ci co mają więcej dzieci.
Mnie się podoba taka sprawiedliwość dziejowa. A najgłośniej nie krzyczą Ci co mają jedno dziecko tylko tacy jak Ty.
kk482 / 195.33.34.* / 2016-01-29 04:11
Dobrze PIS wam pokazuje i dziękuje za głosowanie wy czuby polskie!!!!
Zrujnują wszystko to co sie w miare zaczeło układać!!!
Wlod / 193.33.125.* / 2016-01-29 02:45
MF rano się nie zgadzał, a po południu powiedział że to była tylko burza w szklance wody i jest wszystko O.K. Musiał dostać propozycję nie do odrzucenia. Tak działa Pis.

Najnowsze wpisy