Forum Forum finansoweInne

Minister finansów o bankach. Jest dobrze

Minister finansów o bankach. Jest dobrze

Money.pl / 2008-12-03 13:40
Komentarze do wiadomości: Minister finansów o bankach. Jest dobrze.
Wyświetlaj:
tara / 2008-12-03 18:04 / Tysiącznik na forum
Tak dobrze jak nie miało byc kryzysu,a pózniej okazało sie ze jednak smiał przyjsc do nas ,teraz tak samo zobaczymy w wynikach z IV kw jak firmy wezwane do zapłaty nie beda sie mogły wywiazac i zaczna padac a za nimi banki,okaze sie wowczas ze rzad o tym zapomniał ,chyba ze dla odmiany obniza wreszcie wartosc nadmuchanej pln i firmy eksportowe beda mogły odetchnac .
zorro25 / 89.228.254.* / 2008-12-03 14:40
Niech nam żyje Tuskolandia, niech żyją nam ci, którzy ubóstwiają
DonalduTusku, wreszcie niech żyje nam sam boski Tusek.
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-12-03 13:40
Mogłoby być lepiej gdybyśmy mieli jakieś polskie banki - a mamy tylko PKO BP, który nie jest i nigdy nie będzie konkurencyjny. Do tego jest otoczony shit'em z całego świata. W ogóle... mamy najdroższe abonamenty tv i telefoniczne, najdroższe usługi bankowe, najdroższe paliwo i ch... wie co jeszcze na całym świecie - jesteśmy kolebką wyzysku. Do tego nie produkujemy niczego niszowego - wszystko idzie z importu. Szlag by trafił ten kraj miodem i mlekiem płynący.
JWR / 83.16.202.* / 2008-12-03 15:34
PKO BP nie posiada w całości polskiego kapitału - taki mają jedynie banki spółdzielcze (wszystkie, a jest ich kilkaset) oraz BGK. Szkoda, że nie pamięta się o BS-ach - mają konkurencyjną ofertę i na pewno nie wytransferują pieniędzy deponentów do spółek - matek...
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-12-03 15:45
Myślę, że banków spółdzielczych nie bierze się pod uwagę dlatego, że są zbyt małe żeby obsłużyć kredyty inwestycyjne czy obrotowe średnich i dużych przedsiębiorstw - mają one znikomy wpływ na rynek finansowy w Polsce. PKO BP natomiast nie musi mieć w całości kapitału polskiego - ważne że u nas jest jego większość. I to jest ostatni liczący się polski bank - do tego niestety działa prawie tak samo jak za czasów PRL'u - aż żal to mówić.
JWR / 83.16.202.* / 2008-12-04 15:45
Jest wiele banków spółdzielczych, które zarówno skalą działania, sumą bilansową, jak i liczbą placówek biją na głowę banki komercyjne. To, czy mogą obsłużyć duże i średnie przedsiębiorstwa, zależy od poziomu ich funduszy własnych, a te przez falę konsolidacji w ostatnich latach i dobre zarządzanie są na przyzwoitym poziomie. W mojej okolicy działają BS-y, które naprawdę skutecznie konkurują z wielkimi bankami komercyjnymi - mają lepsze rozpoznanie lokalnego rynku i, tak naprawdę, na codzień stosują private banking - są niezwykle elastyczne. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców zwraca się do BS-ów jako alternatywy skostniałych i rozbudowanych strukturalnie komercyjnych molochów.
Jakość usług jest wielokrotnie na światowym poziomie, a skala działalności zaskakuje. Polecam zapoznać się z ofertą okolicznych BS-ów.
Co do PKO BP, to na dzień dzisiejszy Skarb Państwa posiada w nim 51,49%, podobnie BGK, w którym SP posiada 100% udziałów - są to nie tyle banki z polskim kapitałem, co banki państwowe.
Poza tym jest jeszcze BOŚ (77% NFOŚiGW i 6%Lasów Państwowych), Bank Pocztowy (75% Poczta Polska i 25% PKO BP), BPS (86% banki spółdzielcze, 1,5% Skarb Państwa), MBR (100% BS-y) i BGŻ (37% Skarb Państwa).
Jest w czym wybierać... Pozdrawiam
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-12-05 08:27
Niestety nie mogę się zgodzić co do konkurencyjności BS'ów. Pracuję w grupie obsługiwanej przez wiele banków, ale nie ma w nich ani jednego spółdzielczego, nie ma też ani BOŚ, ani BGŻ. I nie dlatego, że nie próbowaliśmy z nimi współpracować - po prostu ich możliwości nie sprostały naszym potrzebom. Może dla mikroprzedsiębiorców BS-y mają ofertę, ale dla średnich i dużych nie są atrakcją. Jak już wcześniej pisałem, chciałbym aby to się zmieniło bo jestem zwolennikiem hasła "Dobre bo polskie". Niestety, trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: