Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister Finansów ściągnie opłatę na TVP. Jest nowy pomysł Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Minister Finansów ściągnie opłatę na TVP. Jest nowy pomysł Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Wyświetlaj:
stopukładą / 85.11.92.* / 2015-06-26 01:28
Mogę płacić , ale za max 2 kanały porównywalnie %towo do zarobków jak w starej uni czyli w polskich realiach około 5 zł na miesiąc , jak chcą tvp rozrywki sporty kultury itp to niech se tworzą platformy z dekoderami,zobaczymy ile naiwniaków złapią. A teraz TVP to posadki dla rodziny rządzących za które my mamy płacić
Gasiorek / 89.79.25.* / 2015-06-26 01:14
Dlaczego mam płacić dwa abonamenty(jestem w znanej sieci kablowej w pakiecie której jest 1,2 info itd...)płacę miesięcznie 98 pln za kablówkę i jeszcze mam płacić za abonament???
wp.pl / 77.22.235.* / 2015-06-26 02:21
To kolejny sposób obdzierania z kasy ludzi , musisz wiedzieć że płacisz za dostarczenie sygnału do domku :) a nie na utrzymanie TVP - tak to wymyślili przy czym raczej masz nie wielki lub żaden wybór tego "dostarczyciela" bo spółdzielnie zawierają umowy na wyłączność i jesteś załatwiony - taki proceder ma miejsce w wielu aspektach naszego życia np. mieszkania własnościowe o ironio nie są własnością tych którzy zakupili do nich prawa jedynie prawa do dysponowania nimi , itd. Polska to kraj absurdu i wyzysku normalnych ludzi.Ci których na to stać przed każdym krokiem konsultują się ze swoimi prawnikami.W Polsce jest wiele usankcjonowanych prawnie patologii.Taki kraj - dlatego nie mieszkam tam już 9 lat.Po prostu nie mogłem znieść tego szamba.
Nekro / 185.26.182.* / 2015-06-26 01:14
Dlaczego mówi się tu o pełnej niezależności finansowania, ale nie o pełnej niezależności mediów?! Czyli "dajcie nam szmal na nowy, piękny budynek - i nie przeszkadzajcie w realizacji Naszej Misji"??? Kolesie z bazaru mają więcej honoru!
jajcarz / 77.87.223.* / 2015-06-26 01:03
będę lał po ryju każdego mondrale co mi z takim czymś do domu wejdzie.
mum823 / 46.77.124.* / 2015-06-26 02:26
Zgadzam sie z toba ale co zrobimy jak te ku..sy wejda ci na konto i zaczna pobierac ksse?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
balbinka_1234 / 176.97.24.* / 2015-06-26 00:58
Mroczki na sie zarobia...Niestety apetyty Dworaka i ekipy rosna..
belzebub torunski / 176.97.24.* / 2015-06-26 00:53
A jeszcze zerknij na ta facjate Dworaka . Jaka madrosc z niej bije , zatroskanie o to czy ludziska sa swiadome..Czy jest w narodzie jednomyslnosc . Wszak on sie tak stara a lud nie docenia..
MCH1 / 83.243.104.* / 2015-06-26 00:47
Jak widać znakomita liczba Polaków myśli, że płaci się abonament za oglądanie i słuchanie mediów publicznych. Płaci się za posiadanie odbiorników RTV, a pieniądze z tego idą na KRRiT i misje telewizji publicznej. Oczywiście to jest bezczelność rządzących, bo płacić powinno się temu czyj sygnał się odbiera. I tak KTRiT ściąga haracz od nadawców i spokojnie powinno to wystarczyć na misję telewizji publicznej.
domyslny / 176.97.24.* / 2015-06-26 00:41
Towarzyszu Dworak, moze zamiast kombinowac i naciagac prawo do swoich potrzeb . Wyslac przedstawicieli naszej szanownej telewizji w teren i niech lud podpisze umowy ze spolka na swiadczenie uslug.. Wszak prawo chyba obowiazuje kazda spolke .
~~ / 89.77.212.* / 2015-06-26 00:39
PO ma szanse jeszcze spełnić obietnice i zlikwidować abonament TV. Większość Polaków zarabia grosze i nie chcemy płacić na bajońskie pensje pracowników, redaktorków tudzież innych figur w TV. Niech zaczną zarabiać na siebie jak większość firm pracujących w pocie czoła, a nie całe życie na "gotowca" - dajcie bo nam się należy. Stanowcze NIE dla abonamentu TV.
balbinka_1234 / 176.97.24.* / 2015-06-26 01:04
PO juz raz zglosila w sejmie projekt ustawy ktora miala abonament skasowac..Bylo to 7 lat wstecz..Niestety szanowny prezes sie skumal z komuchem Wunderlichem i ustawa padla.. Drugi raz chyba platforma nie bedzie blazenady uprawiac po to by prezes pokazal jej gest Kozakiewicza . Ale byc moze po wygranych wyborach pana prezesa ruszy sumienie..
pazernosc nie poplaca / 99.172.147.* / 2015-06-26 04:38
O czym Ty majaczysz balbina ? Jaki prezes? Siedem lat temu rzadzilo PO . Jak Ci wiadomo mieli i nadal maja wieszosc z PSL w sejmie i mogli przeglosowac kazda ustawe. To P. Tusk obiecal zlikwidowac abonament , nazwal go " haraczem". Niestety po tym jak sie dogadal z KRRITV oczywiscie nigdy juz do tematu nie wrocil . Pani Premier Kopacz rzuca ostatnio kielbaska wyborcza na lewo i prawo ale likwidacji abonamentu nie zproponuje bo nie narazi sie mediom w czasie kiedy sa jej potrzebni jak zdrowie. Senator PIS zglosil wniosek o abolicje dla osob rzekomo zalegajacymi z oplatami ale poki co nie mogli teo przeglosowac bo jak wiadomo maja mniejszosc . Jezeli cudem PO zdobedzie wiekszosc w jesiennych wyborach to ustawa jak wyzej w artykule przejdzie jako jedna z pierwszych . Nowy projekt rewelcja. Stawka od gospodarstwa domowego juz nie zadawala . Biorac pod uwage ze przynajmniej dwie osoby z jednego gospodarstwa domowego a czesto i wiecej skladaja PIT to taka wielokrotnosc kwoty . Rolnicy przez KRUS poniewaz PIT nie skadaja a kto przez pesel ? dzieci? przeciez pesel posiadaja . Przy zalozeniu 4-osobowa rodzina stawka razy cztery . Pozostaje nadzieja ze PO przegra a Ci ktorzy beda mieli wiekszosc odrzuca ten projekt . Panie Dworak prosze raczej sie martwic o swoje byc lub nie byc a nie draznic ludzi przez zalatwianie soie podwyzki .
Miodek nie dał by rady / 188.146.68.* / 2015-06-26 00:30
W pierwszej kolejności życzę wszstkim czytelnikom i sobie, aby artykuły były weryfikowane pod kątem zasad ortografi i interpunkcji przed ich publikacją.

Ten wygląda tak, jakby nastolatki pisały do siebie SMS-y pod ławką w ostatnim dniu zajęć szkolnych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pete379 / 86.63.95.* / 2015-06-26 00:29
To co? Teraz wymyślili podwójne opodatkowanie od dochodu? Bo jestem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, to mam płacić na to badziewie TVP jakiś procent swojego dochodu? Już odprowadzam niemałe podatki, a dziady z KRRiTV chcą się dobrać do mojego portfela, bo ich zdaniem zarabiam dużo, bo oglądam TVP i dzięki jakże "bogatej ofercie programowej" więcej zarabiam i w ramach jakichś podziękowań powinienem im dać pieniądze?
Szczerze, to zasuwam po 12-16h na dobę 5 dni w tygodniu i nie mam czasu oglądać TV, a w weekend wolę włączyć film na DVD, lub porobić coś ciekawszego niż oglądanie prezenterów TVP.
jako925 / 83.6.64.* / 2015-06-26 00:26
Nie chce nie oglądam!I mam płacić?Co jest?Mam płacić za nie używanie?Nie!!!!!Jeszcze poczekajcie do jesieni dziadoswtwo na stolkach!!!
pikuś nie pan / 93.210.123.* / 2015-06-26 00:33
Wydaje Ci się, że coś się zmieni? Przecież to jedna klika.
asia120 / 79.110.199.* / 2015-06-26 00:19
jesli chca zwiekszyc oplate za abonament to nich sobie zwiekszaja bedziemy placic ale dopiero gdy zlikwiduja te cholerne reklamy telewizji
mocher / 89.231.4.* / 2015-06-26 00:15
Temu to ja na tacę nie dam ani jednego grosika
rodak / 89.231.4.* / 2015-06-26 00:11
To i ja chcem godnie żyć ze składki jak Dworak i jego dwór.
Gas534 / 89.79.25.* / 2015-06-26 01:02
A co znaczy słowo''polacki''?Kogoś chcesz uczyć,a sam nie masz pojęcia o pisowni.

Najnowsze wpisy