Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister Finansów ściągnie opłatę na TVP. Jest nowy pomysł Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Minister Finansów ściągnie opłatę na TVP. Jest nowy pomysł Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Wyświetlaj:
Peao / 77.114.12.* / 2015-06-25 22:48
Za co płacić jak w tej telewizji reklamy, oni kasę robią na reklamach i jeszcze mam za oglądanie płacić
Rycho / 164.127.121.* / 2015-06-25 22:48
UBecja chce podatek dla swoich idoli,typu Lis, Karolak, a społeczeństwo jak barany musipłacic . To skandal..., niech sie sprywatyzuja i konkuruja z prywatnymi stacjami. I tak tylko sa reklamy i bzdety nic nie wnoszace do kultury i edukacji...
plichow / 83.20.255.* / 2015-06-25 22:45
Nie zgadzam się płacić ani złotówki dopóki w tvp będzie pracował T. Lis. Kropka.
Maciej658 / 89.65.206.* / 2015-06-25 22:43
Jak dla mnie publiczna telewizja może zostać zlikwidowana. Powtórki mogę oglądać na Polsacie i TVN za darmo, a o "wartościach kulturalnych", które niesie ta telewizja lepiej nie dyskutujmy.
farro / 77.253.44.* / 2015-06-25 22:43
kolejny przymus nielegalnego wyciagania kasy od obywatela , ja nie posiadam tv i nie życzę sobie zeby mi brzęczały nad uchem fałszywe media , niech oni mi płaca za te kłamstwa nadawane w mediach
buntownik bez powodu / 82.160.150.* / 2015-06-25 22:42
Wygląda na to, że po peselu będziemy płacić za to samo kilkakrotnie. W domu mamy jeden tv więc ja za płacę i mąż też. Pomijając że publiczna telewizja to koszmar i płacę za cyfrową gdzie i tak jest to badziewie to teraz wyjdzie, że trzy razy pieniędze w błoto wydam. Oby od dziecka składki nie zdzierali, bo numer pesel już po dwóch tygodniach od narodzin ma a becikowe wpłynie to i dochód pierwszy osiągnie i już MF ma z czego zwindykować:-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
cho cho cho / 89.75.36.* / 2015-06-25 22:42
to będzie najczystszy rozbój w biały dzień . legalny haracz. liczę na PiS , że się za nich wezmą i wywalą na zbity pysk, za dworaka i całą tę bandę darmozjadów.
awawaw / 82.160.150.* / 2015-06-25 22:44
Ten pis to nie Zbawiciel, nie przesadzaj
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
iksik / 46.112.246.* / 2015-06-25 22:40
Kodeks Spółek prawa handlowego, który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Dla tych co nie płaca abonamentu - warto wiedzieć. 1. Wezwany do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP, która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes - to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując Ci - co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo "ciemny" lud jest. 2. No, to szykują się dodatkowe wydatki do Skarbu Państwa: 7 grudnia 2011 pobieranie opłaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska. System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowała, że pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczną Telewizję Polską stoi w sprzeczności z prawem europejskim. Oświadczenie takie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczyła w nim, że dalsze, nieuzasadnione łamanie przepisów może mieć poważne konsekwencje. Do tego stopnia, że KE może nakazać KRRiT zwrot wszystkich środków pozyskanych z abonamentu. Dodam, że prawo unijne jest prawem nadrzędnym nad prawem polskim. Jeżeli rząd polski nie dostosuje się do nakazów, będzie można domagać się również odszkodowania za szantaż! 1.Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i unijnym. 2. Poczta Polska nie ma prawa ścigać za nie zapłacony abonament, bo też jest spółką handlową. Równie dobrze można by powierzyć te obowiązki sieci Biedronka. 3. Poczta Polska nie ma prawa do wystawiania tytułów egzekucyjnych (odkąd przestała być "urzędem pocztowym" stając się Pocztą Polską Spółka Akcyjna). Aby ściągnąć "dług" za abonament, musi tak jak każdy podmiot gospodarczy wystąpić do sądu i wykazać, że dług jest wymagalny, a następnie z wyrokiem do komornika. Będziemy Państwu zakładać sprawy w Sądach.
grande530 / 89.69.131.* / 2015-06-25 22:40
to co dostałem w ramach waloryzacji rent zabierze TVP.27 zl brutto minus potrącenia = abonament ,czyli zwrot tego co się otrzymało.
DRANWER15 / 83.7.133.* / 2015-06-25 22:40
Słuchajcie złodzieje gdybyście puszczali dobre filmy np. leprze od cyfrowego polsatu lub nc+ chociaż oni chłam tylko nadają i powtórki powtórek z godzinowymi reklamami że się rzygać chce to powiadam wam każdy zapłaci jeśli będą dobre filmy i nowe z krótkimi reklamami.
Cofnijcie się w przeszłość do lat 90 kiedy wszyscy oglądali telewizje i nikt na nią nie narzekał tak jak dziś.
obywatel Y / 46.227.34.* / 2015-06-25 22:39
ja nie korzystam ani z radia ani z tv, jednak płaciłbym abonament pod jednym warunkiem, całkowity brak reklam. Jak chcę mieć apkę, grę czy cokolwiek bez reklam - płacę a tu płacisz czy nie reklamy, wszędzie reklamy a teraz nawet jakieś lokowanie produktu. Jak jadę do rodziców to widzę jakie mają mózgi wyprane. MASAKRA!!!!
Kris 999 / 82.145.222.* / 2015-06-25 22:39
Abonament to płaci się operatorowi z którym wcześniej podpisuje się umowę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hexabit / 89.64.14.* / 2015-06-25 22:39
Panie Dworak, ale ja tej "kupy" nie chcę i nie zamierzam oglądać !
Więc za co mam płacić ?! Za oddychanie też będzie podatek ?!
tele- widz / 176.221.121.* / 2015-06-25 22:38
Ciekawe na co idą te pieniądze, jeśli TVP nie stać nawet na kamery HD. Jeszcze nie widziałem tam żadnego programu na żywo nagranego w HD. W HD lecą tylko jakieś seriale nagrywane przez zewnętrzne firmy na zlecenie TVP i programy kupione od innych firm. A w komercyjnych stacjach praktycznie wszystkie nowe programy są w HD. NO I ZA CO MY PŁACIMY ??? Te całe TVP to jeden wielki obciach i dojenie kasy z biednych ludzi. WSTYDŹCIE SIĘ!!! -panowie prezesi.
siwy283 / 89.65.216.* / 2015-06-25 22:34
to już parodia, czy znowu trzeba wyjść na ulice by walczyć z rządem tak jak nasi ojcowie zrobili to za komuny? pracuj długo, żyj krótko i za wszystko płać czy z tego kożystasz czy nie- gorzej niż nasi ojcowie mieli za komuny

Najnowsze wpisy