Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister Finansów ściągnie opłatę na TVP. Jest nowy pomysł Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Minister Finansów ściągnie opłatę na TVP. Jest nowy pomysł Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Wyświetlaj:
Z611 / 88.156.167.* / 2015-06-25 22:03
zakodować i zobaczymy kto zapłaci żeby zobaczyć ten gniot.
siara siarzewski / 89.73.194.* / 2015-06-25 22:03
Niech sobie ściągają lepiej beret ze zrytych łbów a mi to mogą co najwyżej ob..ąć.
heniutek kobylarz / 178.43.133.* / 2015-06-25 22:02
a dlaczego ja mam placic tym zlodzieja skoro place juz platformie cyfrowej niech sobie sciagna zlodzieje od platformy cyfrowej to szybko sie dowiedza ile sa warci i jak szybko platformy zrezygnuja z tego chlamu !!!!
Okok / 89.69.196.* / 2015-06-25 22:02
Moze pan Dworak wyjaśni mi jaką misje pełnia reklamy np. Na podpaski czy przeciw grzybicy jak i każda inna reklama która de facto jest nadawana z moich pieniędzy. Żeby było śmieszniej nie posiadam odbiornika TV ktory mógłby odbierać sygnał cyfrowy a takiego obowiązku nie ma . Panie Dworak więc za co mam płacić?..
piotr612 / 188.137.46.* / 2015-06-25 22:01
A jeśli nie oglądam telewizji tzn brak anteny i dekodera to co mam płacić? Radia też nieposiadam.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rtc / 31.175.186.* / 2015-06-25 22:01
Zarobki w TVP i Polskim Radiu obniżyć do 1500zł (max) brutto a członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji niech pracują za darmo. Wówczas znajda się pieniądze na działalność radia i telewizji...
jajco / 77.254.228.* / 2015-06-25 22:00
dworak na pysk a cała rada za nim na zbity ryj
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
DOROCIK / 31.183.62.* / 2015-06-25 22:00
od mojego pesela i PIT to wara nikt nie ma prawa bo po to jest ochrona danych a pan Dworak mniech nie bedzie taki madry i zrobi redukcje w tv to lepiej zrobi i obetnie troche wyplat, cwaniak jeden!!!!!
olać tvp / 83.29.209.* / 2015-06-25 21:59
niechce oglądać tego badziewia!!!! mam prawo oglądać to co mi odpowiada telewizja publiczna prorządowa robi polakom wode z mózgu wystarczy porównać wiadomosci na tv trwam i republika a tvp
Krisuu / 82.177.202.* / 2015-06-25 21:59
niech PiS nie rządzi TVP i zero reklam a nie to proszę 50% kasy z reklam i płace
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
A159 / 77.115.6.* / 2015-06-25 21:59
Minister finansów może sobie ściągnąć jedynie spodnie.
cssss / 188.33.239.* / 2015-06-25 21:59
i powiedz mi rodaku jak nie uciekać z tego kraju!! tv nie oglądam radia nie słucham nie mam na to czasu to i tak ci nalicza opląty by tylko doić z ciebie masakra!!
rudy z nocnej zmiany / 188.146.79.* / 2015-06-25 21:57
Ludzie niepłacie ABONAMENTU później ściągnie z was komornik to zapłacice kilka razy wiecej pare tysiecy bedzie na premie dworaka i innych kretów w TV ze WSI
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
atonpol / 89.65.203.* / 2015-06-25 21:57
zwrócił się do KRRiT w sprawie zasad umarzania opłat abonamentowych. Wątpliwości rzecznika budzi stosowane przez Krajową Radę kryterium dochodowe. Według osób składających skargi ustawa nie daje podstaw do stosowania kryterium dochodów.

&
"Rzeczpospolita" przypomina, że wezwania z poczty do zapłaty abonamentu mogło dostać nawet 800 tys. osób.

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie stosowania przez Pocztę Polską formularzy zwolnienia z opłaty abonamentowej. Do rzecznika trafiały skargi w tej sprawie - donosi "Rzeczpospolita".

Według skarżących formularze nie są zgodne z obowiązującymi przepisami, np. nie uwzględniają odpowiednio katalogu osób uprawnionych do skorzystania z zwolnienia. Ponadto zgodnie z ustawa do uzyskania zwolnienia z abonamentu potrzebne jest tylko przedłożenie oświadczenia i dokumentów potwierdzających prawo do ulgi.

Tymczasem w formularzach Poczty Polskiej należy podać znacznie więcej informacji niż w oświadczeniu.

Informuję ,że ta wiadomość została sprawdzona merytorycznie i wszystko się zgadza, tu jest odpowiedź dla tych co jeszcze mają wątpliwości. Powielam to i powielać będę bo osoba która to napisała miała rację . Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy... cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA; jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując: Ci co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy; nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów; pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo ciemny lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą. Przekopiował REFORMATOR 10.08.2013. ABONENCI TV - znaczy dobrowolni darczyńcy. ~Za autorem: Przeczytajcie z uwagą !. Program telewizyjny jest towarem i to ja jako konsument decyduję, czy mam Go kupić czy nie. Podatek od wartości dodanej czyli VAT uiściłem w momencie zakupu telewizora !. A teraz najciekawsze. Czy któryś z posiadaczy RTV podpisywał umowę na dostarczenie sygnału telewizyjnego ???. Odpowiedź, NIKT !!!. Abonament RTV był tylko jednostronną umową niepotwierdzoną ŻADNYM podpisem ze strony odbiorcy !!!. Abonament więc jest podatkiem od towaru jakim jest sygnał telewizyjny. Jeśli nikt takiego podpisu nie złożył bo nie mógł, bo takiej umowy nie było, więc NIKT nikogo nie może zmusić aby płacić abonament bez podpisania umowy !!!. Umowę zawarłem i podpisałem z platformą cyfrową, umowę zawarłem i podpisałem z TP SA, umowę zawarłem i podpisałem z telefonią komórkową Orange. Umowę zawarłem i podpisałem na dostarczanie wody, prądu, wywozu śmieci i wiele innych umów. Z TVP nic niczego nie podpisywałem jak wszyscy którzy posiadają odbiorniki RTV. A więc skoro nie ma umowy nie ma opłat, proste. Gdy w końcu TVP zrozumie, że bez umowy nic nie dostanie i wyśle mi takową, to wtedy się zastanowię czy takową umowę podpisać. Powtarzam sygnał TVP jest jest towarem i to Ja decyduję czy kupię czy nie i żaden prezes nie będzie mnie nachodził i "molestował" w sprawie nieprawnych opłat. TVP SA jest spółką prawa handlowego i tzw. może być ściągnięty TYLKO wówczas, gdy została zawarta umowa pomiędzy spółką a klientem. Koniec w temacie

Dla tych co nie płaca abonamentu - warto wiedzieć - pozdrawiam 1. Wezwany do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do
to ja kuźwa / 91.241.37.* / 2015-06-25 21:56
A jeden wstrzymało się. He,he,he...

Najnowsze wpisy