Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister Rostowski rozczarowany wzrostem PKB

Minister Rostowski rozczarowany wzrostem PKB

Money.pl / 2012-08-30 12:52
Komentarze do wiadomości: Minister Rostowski rozczarowany wzrostem PKB.
Wyświetlaj:
Zmora / 31.11.240.* / 2013-05-29 09:06
Taki pewien, ze doczeka 2014 roku, na stanowisku?
Wszak nie znamy dnia ani godziny.
Robert Roy McGregor / 31.11.218.* / 2012-09-23 15:09
Gdyby Premier RP i w ślad za nim Minister Finansów Publicznych zechcieli pochylić się nad sprawami rzetelnej Ekonomii a nie prowadzili ciągłej wojenki z opozycją, mogli by twierdzić, że należycie dbają o interes Publiczny i o Polskę.
Min. Rostowski z dobrej klasy Ekonoma stał się Klakierem politycznym Platformy ponoć "Obywatelskiej". To samo niestety dotyczy także opozycji z jej niewątpliwym liderem Jarosławem Kaczyńskim. Wojna o stołek przysłania tym niestety małym ludziom sprawy nadrzędne, którym winni służyć. Gra o punkty, gra w wybory itp. skutecznie przesłania cel jakim jest rzetelne wykonywanie wypełnienie zadań wobec Narodu i Ojczyzny. Tylko modrzy rozumieją, że te zadania są niezależne od aktualnej funkcji czy pozycji politycznej. Wolność , którą Polska dzięki Bogu, cieszy się już 23 lata jest ZADANA. To wymaga wzniesienia sie ponad podziały zarówno Opozycji jak i tzw. koalicji rządzącej. Osiąganie celów ekonomicznych wymaga ich wypracowania w Trakcie DYSKUSJI i starcia poglądów na forum ekonomicznym. To Ekonomia decydować będzie o pokoju lub powszechnej ostatniej dla człowieka zawierusze wojennej - vide Armagedon. Polska może mieć w tym udział pozytywny jak i negatywny. Polska może jak i w przeszłości rozwiązując komunizm "uciec do przodu". Nie trzeba być wielkiej klasy ekonomem by zrozumieć, że krajowi, Europie i Światu potrzebne jest trzecie wyjście. Polacy mają swego Ekonoma, który wspólnie z najlepszym na owe czasy Prof. Ekonomii Bogdanem Jańskim, wymyślili hasło "Mierz siły na zamiary nie zamiar podłóg sił!!? To oznacza, że aby „uciec do przodu” w Polsce trzeba znieść daniny podatkowe ograniczając je do jednego jedynego podatku od wszelkiej Wartości dodanej 14% VAT (pierwsze 2 lata) i 7% VAT następne. Jeśli tak uczyni Polska wbrew ograniczeniom rodzimych „ekspertów” i durnym ustaleniom komisji UE, tak samo uczyni Europa, USA i Świat. To da impuls i napęd wzrostu gospodarczego…
Do tego trzeba jednak myśleć trochę jakby ściślej, wykazując i pragmatyzm i dobra wolę i miłość dla Ojczyzny.
kaas / 83.2.198.* / 2012-09-10 14:37
witam, to co wladza wyczynia jest zatrwazajace, jak nie ma kryzysu ?? z firmy ogolnobudowlanej ktorej bylem wlascicielem zostaly strzepy, ludzie odeszli , przewaznie wyjechali jak otworzyl sie rynek pracy w niemczech, obciazenia w postaci ukrytych podatkow to to co nasz minister umie najlepiej. to jest takie balansowanie na krawedzi, jak sie zaczely protesty ze za droga benzyna to potrafila nagle ostro staniec. jak ludzi placza na autostradach bo stracili wszystko co mieli to nagle chce sie zmieniac prawo dla podwykonawcow. jednego co ludzie ci nie rozumiejeja , bezrobocie wzrasta , koszty ich utrzymania coraz droższe, firmy upadaja jak grzyby po deszcze , kto utrzyma za chwile ekipe 16% bezrobotnych ??? na pewno nie firmy ktore decyduja sie na roboty na czarno poniewaz one unikna podatkow. ech duzo by gadac. ta ekipa wedlug mnie jest skonczona, ja juz ostatnio na nich nie glosowalem i zaskoczony bylem ze dostali tyle procent. moze to ludziom jednak odpowiada, zwolnienia , barka zapłąty za prace, brak realizacji wlasnych marzen, brak wakacji, wyprzedaz majatku .... czasami mam wrazenie ze premier wraz z ministrem finansów zyja w innym swiecie lub tez druga opcja, sa do tego stopnia ignorantami ze nie zauwazaja co sie dzieje dookola... przykro mi to mowic ale mysle na temat wyjazdu za granice, do rodziny ktora po kilku latach pracy jest tam w sumie ustawiona do konca zycia... smutne...
jakub2 / 37.47.110.* / 2012-09-02 00:55
Szkoda że nie zauważył że Polacy są nim juz od dawna rozczarowani , grzecznie mówiąc , no choć by z wyglądu , co minister ja pi...ole!!!
ch / 77.253.194.* / 2012-08-31 09:35
jaka jest więc Pana odpowiedzialność Panie Ministrze za brak wyników? Takie pytanie zadaje się przed wyrzuceniem pracownika czekajac na jego rezygnację
Alik328 / 83.145.191.* / 2012-08-30 20:37
NA TACZKACH WYWIEŻĆ ROSTOWSKIEGO WRAZ Z TA BANDĄ PO-PSLowska
5kompania / 89.68.226.* / 2012-08-30 18:17
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
bryghfgh / 31.63.172.* / 2012-08-30 15:02
Nie rozumiem zdziwienia. Dawno temu pisałem o tym, że stan Polskiej gospodarki pogarsza się, a jeśli Rostwoski tego nie był wstanie przewidzieć w takim razie nie nadaje się na stanowisko które obecnie obejmuje. Nie trzeba mieć Nobla z ekonomi, a wystarczy przeglądać prasę i samodzielnie analizować. Ekonomiści są g..no warci, biorą kasę za stawianie błędnych analiz, gdzie przeciętny Kowalski wykazałby się większą trafnością. Kryzys dawno już dopadł Polskę, lecz ciągłe kłamstwa Rozstowskiego przyciągały do kraju zagraniczny kapitał. Teraz, po dzisiejszych informacjach o PKB odczujemy kryzys. Nie będzie obniżki Vatu, spodziewałbym się raczej podwyżki, jak i nowych podatków. Pierwszą osobą którą powinni wywalić z rządu jest właśnie Rozstowski, a zaraz po nim Tusk i cała reszta bandy.
JNGO Z NIE++++ / 88.153.170.* / 2012-08-30 14:57
POLSKA POWINNA W PROWADZIC DOLARY A NIE EURO.POMOGLA BY YANKESA BO ONI PLAJTUJA
antyelektorat / 2012-08-30 14:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

na tle innych krajów Unii Europejskiej stan naszej gospodarki jest dobry.


Na tle jakich krajów? Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji czy Włoch?

Skoro w Polsce jest tak dobrze, to wyobrażam sobie tą nędze w innych krajach UE.
Bazyl 14 / 2012-08-30 14:44 / Bywalec forum
Minister Rostowski jest rozczarowany PKB , a ja jestem rozczarowany polityką jaką uprawiają ludzie z Platformy Obywatelskiej i PSL!! Czas na zmiany drodzy obwyatele!!
antyelektorat / 2012-08-30 14:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczekiwania, sygnały i prognozy ministerstwa są gówno warte. Polska gospodarka się stacza i nikt tego nie zatrzyma.
mike887 / 213.25.40.* / 2012-08-30 14:05
sądzę, myślę, mam nadzieje, jestem przekonany itd. to może lepiej iść do wróżki
PKB BKP / 91.215.32.* / 2012-08-30 13:52
Rozczarowany minister to normalka, ale dziwne bo to on decyduje o wzroście czy upadku PKB, on wydaje najważniejsze decyzje,przepisy itp, to nie wie co robi ? To wie każdy troszkę bardziej ogarnięty chłop mający pojęcie o systemie. To takie proste ale nasi fachowcy tego nie rozumieją. Może liczył na wzrost PKB w szarej strefie ale nie ma konkretnych danych ? tam są setki miliardów, to by podniosło PKB do poziomu 12 % i mieli by z czego kraść i sprzeniewierzać oj mieli .A tak podniosą podatki, akcyzy i inne opłaty i PKB za rok będzie - 3,5 % a PKB w szarej strefie 15,5 %.
Jarek1136 / 95.48.25.* / 2012-08-30 13:50
Panie Ministrze. Recesji moze nie bedzie. Ale niech sie Pan ruszy w Polske i porozmawia z Polakami. Albo poczeka na dane za III kwartał.
Rissiel / 178.36.109.* / 2012-08-30 12:59
"Mimo spadku tempa wzrostu gospodarczego w II kwartale, na tle innych krajów Unii Europejskiej stan naszej gospodarki jest dobry."
Co to oznacza dobry stan gospodarki? Herezje dzisiejszych finansistów sięgają zenitu... Otóż pozwolę sobie przypomnieć, że mamy najniższą średnią zarobków w całej UE, o medianie nie wspominając(bo tak powinno się liczyć zarobki).
Poziom ubóstwa też mamy jeden z najwyższych. Paliwa możemy kupić za średnia 6 razy mniej niż niemiec. Mógłbym wymieniać rzeczy świadczące o niższości naszej gospodarki godzinami. Pytanie tylko: "po co?". Śmiać się czy płakać? Państwo zdecydujcie sami.
Pilsener / 2012-08-30 13:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I co druga osoba w wieku produkcyjnym nie pracuje a z tych co pracują prawie połowa to budżetówka - "obóz pracy" (jak ja nazywam sektor prywatny, głównie drobny) dalej już nie jest w stanie tej "super gospodarki" ciągnąć. Potrzebne są duże zmiany systemowe otwierające kraj na demokrację i wolny rynek.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy