Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister rusza by naprawiać śmieciowy bałagan

Minister rusza by naprawiać śmieciowy bałagan

Wyświetlaj:
chichot dona / 77.114.9.* / 2013-07-10 19:02
Ustawa śmieciowa to jeden wielki bubel.
Zniszczono to co względnie działało, w zamian wprowadzono urzędową utopię.
Podniesiono drakońsko ceny, choć wg. reguł rynkowych powinno być odwrotnie. Więcej klientów spadek cen.
Powierzanie biurokratycznej maszynie organizacji wywozu śmieci skutkuje tym co jest obecnie. Zamiast poprawić to co działało wprowadzono koszmarka ale pod biurokratycznym patronatem.
Biedne społeczeństwo uraczono niejednokrotnie ponad 100% podwyżka cen w zamian oferując 100% obniżkę jakości świadczonych usług a to wszystko w majestacie prawa. Brawo!
Zedzio / 2013-07-10 18:41 / portfel
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę , ciekawe ile znajomków pootwierało firmy zajmujące się wywozem śmieci :) Karty zostały rozdane na nowo tym razem w biznesie śmieciowym :)
blackd486 / 188.164.242.* / 2013-07-10 18:09
Ciekawe co chcą naprawić? Przecież tu wszystko jest[...]Przeprowadziłem się na wieś 4 lata temu. Jak jechałem z workami ze szkłem i butelkami plastikowymi to trochę dziwnie się na mnie patrzyli. Teraz stwierdziłem nareszcie będzie ok. A tu se wymyślili że mam pudełeczka po jogurtach po rybach itd wrzucać do pojemnika z plastikiem. [...]Mówię jak tak ustalili to niech będzie. Ale[...] postawili mi pojemniki do segregacji 4 km ode mnie. I co mama dymać dzień w dzień do pojemników? Bo jakoś sobie nie wyobrażam pozostawienia takich rzeczy w domu na jeden dzień. Zmieniłem deklarację i[...] mam ich sortowanie. Tak będziemy właśnie się uczyć ekologi. Ci co mają kase zapłacą za niesortowane. Pozostali będą się bać kar i będą wywalać do rowów to z czym nie będą wiedzieli co zrobić.



[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
jkfg / 195.238.227.* / 2013-07-10 17:12
Rubbishman rusza by naprawiać śmieciowy bałagan. Gminy zostają uratowane.
"rozmowy z władzami lokalnymi będą mogły w przyszłości zaowocować zmianami w prawie" to konsultacje są po ustawie? Minister sie uczy.
usa-man / 93.186.31.* / 2013-07-10 16:49
Platforma = banda amatorow. TyPOwe, że albo jest afera albo 4 razy za drogo i nic nie dziala..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lolson / 217.113.224.* / 2013-07-10 16:48
Minister dzielnie jedzie rozwiązać problem, który sam stworzył a jeszcze 2 tygodnie temu nie istniał...
last starfighter / 83.11.46.* / 2013-07-10 16:19
no ale w ogóle to po co ta "ustawa śmieciowa", przyszła dyrektywa z Centrali dla

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------

Ktoś to mnie prostemu co to nie ogląda telewizora i nie czyta gazetowej sieczki raczy wyjaśnić ?
J1512 / 178.43.106.* / 2013-07-10 16:42
Chodzi o UNIJNĄ karę, bo sprawa śmieci miała być załatwiona kilka lat temu. A teraz jak zwykle pozostał "smród"!!!
sisley / 213.77.28.* / 2013-07-10 14:46
Odpowiedzialnych za bałagan należy zagonić do roboty w firmach śmieciarskich, płacąc według stawek jakie mają robotnicy.Tak naprawdę to nie nie jest kara tylko przysposobienie nieroba do pracy.
Jak się nie zgodzi do won z roboty w administracji plus kara.
J1512 / 178.43.106.* / 2013-07-10 15:42
Tu nie pomoże nawet ŚWIĘCONA WODA, bałaganiarze, nieroby na stanowiskach z "klucza" powinni zabrać swoje "śmieci" i odejść w NISŁAWIE, ale bez odprawy!!!
zdezorientowany mieszkaniec / 83.22.248.* / 2013-07-10 14:42
ktoś powinien za to odpowiedzieć
kiedyś było bardzo dobrze były chipy na koszach a obecnie horror nic nie wiadomo
zasady na razie stare a le stawki nowe
FD / 89.67.125.* / 2013-07-10 14:31
Następny nawiedzony Minister będzie sprawdzał prawidłowośc przetargów.A może by tak zrzucić krawat i podjechać do operatorów śmieciarki i podpytać. Zmobilizowani mieszkańcy segreguja odpady do odrębnych pojemników - i słusznie niech sie uczom (wężykiem, wężykiem). Tymczasem odpady z tych posegregowanych pojemników wrzucane są do jednej wanny załadowczej (otworu) śmieciarki skąd razem przesuwa je płyta prasująca na uchwytach hydraulicznych do skrzyni ładunkowej. I wszystko znów jest zusammen do kupy.Żeby kontynuować segregację z pojemników, to firma winna mieć śmieciarki dwu, albo trzykomorowe, w miarę drogie, gdzie do odrębnej komory ładowane są posegregowane pojemniki. Warszawa dostaje w b.roku 19 nowiutkich śmieciarek Scania, 3 osiowe, zwrotne jak hulajnoga, tylko nikt nie pisze czy te smieciarki mają odrębne komory na posegregowane odpady.Mają czy nie. A ile jest w RP na dzisiaj takich śmieciarek.Parno i śmiesznie.
kakausso / 189.203.68.* / 2013-07-10 14:15
Jak mówi JKM, socjalizm - dzielnie zwalcza przeszkody które sam postawił...
mikimouse / 31.1.151.* / 2013-07-10 14:11
Pajac a nie minister jak można, kolejny raz obarczyć obywatela sprawami jego bezpośrednio nie dotyczącymi. Np. umowa poprzednia nie została rozwiązana przez strony więc w świetle prawa nadal obowiązuje. Tworzenie ustaw bez instrumentów wykonawczych stwarza zawsze chaos per.. PEŁOWCZYKI o tym chyba nie wiedzą albo kolejny raz dup... do obywatela
xxxx352 / 164.4.17.* / 2013-07-10 14:05
[...]
W Katowicach mam podwyżkę o 300% /przed podwyżką też segregowaliśmy/ i mam gorsze warunki odbioru dotychczas 3 razy tydz. a teraz 1 raz w tyg. Dotychczas f. Remondis sprzątała cały śmietnik że mucha nie siadła a miejskie komunistyczne MPGK to pierniczy
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
Bydgoskiczłek / 91.215.33.* / 2013-07-10 14:02
Odwołany w Bydgoszczy prezes i zastępca czy już dostali odprawy i maja nowe lepsze stanowiska ? czy dopiero za miesiąc je dostaną ?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy