Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister skarbu Wojciech Jasiński: Nie mam zamiaru sprzedawać szybko i byle jak

Minister skarbu Wojciech Jasiński: Nie mam zamiaru sprzedawać szybko i byle jak

Wyświetlaj:
WAZ(usa) / 64.21.106.* / 2006-02-17 13:00
Ten facet jest chyba komikiem a nie ministrem!

1.PrywatyzacJa bardzo szybko i niekoniecznie z dobrym skutkiem. FAJNE - czyli panstwowe lepsze. Ciekawe kim pan Jasinski byl za komuny - myslenie ma tamtejsze.

2. Poczta Polska - dobry przyklad. Jest to bastion komunizmu. Oprocz wystroju wnetrz, ktory sie poprawil, w ostatnich 15 latach nie zmienilo sie na PP nic.

Chcesz zalatwic 4 spraw jak kupic znaczki, nadac paczke, wyslac przekaz pieniezny, odebrac awizo, itp., stoj w czterech kolejkach po kolei i modls sie (do Ajjatolaha Rydzyka?) abys nie trafil na przerwe na sniadanie bo zamkna ci okienko przed nosem. Do tego wypisuj 3 razy przekaz pieniezny, bo na Polskiej Poczcie nie odkryli, ze wymyslono cos takiego jak kalka. Wszystkie te urzedniczki wala stemplami po 3 razy w jeden i ten sam druk, jak szewcy wbijajacy cwieki. A list z Wa-wy do Krakowa idzie tydzien.

Oczywiscie oplaty sa proporconalne do wydajnosci na panstwowych stanowiskach pracy, tzn. kilkakrotnie wyzsze niz np. na amerykanskiej poczcie (chociaz ta jest tez panstwowa), gdzie wszystko zalatwiam w jednym i tym samym okienku i to bez obawy, ze mi zamkna okienko z powodu lunchu. Przekaz pieniezny do wartosci 1300 zl kosztuje mnie 0.90 dolara czyli 2.70 Zl. Ile za przekazy placicie w kraju? Nie pamietam ile kosztuje znaczek na zwykly list, ale w USA place 0.40$ czyli 1.20 zl. (Urzednik pocztowy zarabia 30-50.000 dolarow rocznie).


3. >>Ci, którzy mówia, jak to prywatyzacja swietnie sluzy polskiej gospodarce zapominaja, jakie mamy bezrobocie.
waz / 64.21.105.* / 2006-02-17 21:09
c.d. powyzszego - nie udalo sie wpisac od razu:
3. >>Ci, którzy mówia, jak to prywatyzacja swietnie sluzy polskiej gospodarce zapominaja, jakie mamy bezrobocie.>wybacz sniadanie...>>
W USA tez jedza pracownicy sniadania, ale klient o ty nie wie, bo obsluga jest ciagla.
waz / 64.21.105.* / 2006-02-17 21:12
(cos jest spieprzone w zapisie, wiec jeszcze raz)

Ha! ha! Jak to klawo bylo w peerelu nieprawdaz? Wszyscy mieli fuche. Proponuje panu ministrowi (z bozej laski) aby na poczatek, w ramach walki z bezrobociem, zatrudnil w krakowskich tramwajach, a w innych miastach tez, bileterow i konduktorow. Ja pamietam czasy kiedy w kazdym wagonie byl bileter, czyli na kazdy tramwaj bedzie dodatkowo zatrudnionych 2 lub 3 bileterow w zaleznosci od ilosci przyczep. Bezrobocie spadnie! Buzka ministrze. Byle tak dalej!
popekjr / 2006-02-17 13:24 / Bywalec forum
poczta polska polepszyla sie i to znacznie, obsluga rowniez zmienila sie na lepsze, moze nie do konca poniewaz pracuja jeszcze urzednicy ktorzy znali czasy komuny i umyslem zyja w tych czasach, ale i tak w wiekszym stopniu traktuja klientow z nalezytym szacunkiem. wybacz ale sniadanie kazdy musi zjesc, ceny owszem wygurowane ale to dlatego ze brak tu konkurencji.

prywatyzacja = bezrobocie?
jesli podczas prywatyzacji pojawia sie redukcja zatrudnienia to ze wzgledu na to ze wiele etatow w przedsiebiorstwach panstwowych byly to etaty bezproduktywne. ujme to w prostym przykladzie: zarowke moze wkrecic jedna osoba (przedsiebiorstwo prywatne), zarowke wkrecaja 4 osoby (przedsiebiorstwo panstwowe), a pensje placone sa z naszych kieszeni, wiec po co to wszystko?

prywatyzacji mowimy stanowcze tak, gospodarka liberalna z niewielkim udzialem panstwa w najwazniejszych tylko sektorach jest tym co moze rozwinac polske.
Witold Donat / 62.233.167.* / 2006-02-16 22:34
Od kiedy to komuna prywatyzowała to gienialny nieuk Wałęsa za amarykanskie dolary zrobił rewolucje wysprzedał majątek narodowy zrównał stocznie z ziemią i chce wojny z Rosją ale za cienki Bolek jak wiekszość prawicowcow Sldowcy to ludzie najmądrzejsi żebrakami nowego ustroju sie nie stali ekonomię znali i wiedzieli jak odnależc sie w nowych Balcerowiczowskich warunkach.T posłanka Kardasińska zrobiła wypadek w Łodzi i sąd ją uniewinnił bo z PO platfusów gdyby była z sld to by miała komisje.
Andre / 212.244.100.* / 2006-02-16 16:42
Bo lepiej mieć w garści 1.000.000 zł teraz niż planowane 100.000 dochodu przez 10 lat. Te przychody może wyjdą, może nie a sprzedając pieniądze w garści ma się już teraz .
Wole mieć dziesięć prywatnych firm konkurujących na rynku niż jednego państwowego molocha jak TP SA. Dobrze, że państwo sprzedało TP SA, teraz nie a konfliktu interesów i bardziej zdecydowanie może wymuszać otwarcie rynku na konkurencję. A klienta w państwowej firmie wcale nie traktuje sie lepeij niż w prywatnej, ci co próbowali coś załatwić z TP SA czy PKO BP wiedzą ..
ekler / 83.16.41.* / 2006-02-16 14:53
Może nareszcie nie będzie takich "prywatyzacji" jak sprzedanie
Telekomunikacji Polskiej francuzkiej firmie PAŃSTWOWEJ-czy to była prywatyzacja? czy sprzedanie części
majątku narodowego Francuzom?
Fjuczers / 62.87.254.* / 2006-02-16 11:21
A kto za to wszystko zapłaci? Długu, mój długu.
Panstwo sprzedało dojne krowy tj. banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy produkcyjne w dobrej kondycji i z kawałkiem rynku, a zostawiło sobie: służbę
zdrowia, oświatę, wojsko, policję i ZUS-SRUS. No to sie pytam ku... kto tu zrobił interes, a kto jest dupkiem do kwadratu?
real / 81.219.244.* / 2006-02-16 14:33
No to teraz ja pana Fjuczersa zapytam, jeśli ma Pan 20kg pysznych i ładnych jabłek, oraz 20kg zepsutych, poobijanych i niesmacznych, to które będzie Pan sprzedawał i na których zrobi Pan lepszy interes (uzyska lepszą cenę)????
Zuzanna / 83.23.250.* / 2006-02-16 19:39
Odpowiadam za Fjuczers'a:
20 kg dobrych sprzedam za dobrą cenę i spożytkuje pieniądze na pilne niezbędne wydatki.
20 kg gorszych jabłek przerobię na poszukiwany półprodukt lub pełnowartościowy produkt i też sprzedam w dość dobrej cenie.
Jesli tylko nikt z wiadomego ugrupowania!!!! po drodze nie weźmie wziątki za pośrednictwo lub nie ukradnie lub nie sprzeda jabłek za cenę miejsca, na których leżą,to można będzie te środki zinwestować i efekt także może być dobry.

No i teraz pytanie do Pana real'a:
Z pod jakiego znaku Panowie i Panie najszybciej stali się milionerami i wyprowadzili z bloków z wielkiej płyty.
Niech się Pan rozejży dookoła - odpowiedz jest prosta.
Skąd wzięli na to środki w tak krótkim czasie?
Byli bardzo pracowici-NIE!
Bardziej pracowici są właściciele straganów na targowiskach-widac to gołym okiem.Często pracują dzień i noc a dorobili się najwyżej chorób.
Gdyby te PACHOŁKI z Lsd-i nie rozkradli Polski, to dziś sytuacja byłaby znacznie lepsza dla każdego obywatela.
Złodziejstwo od byłego milicjanta po najwyższe władze a wszystko warzyło się w jednym kotle pozostawionym przez PZPR panie realu.
Ma pan jakies ograniczone myślenie.Tak jabłka gorsze można przetworzyć na dobrą pulpę.
No i PULPA jak mówił Fronczewski do kolegi, ktory syczał!
real / 81.219.244.* / 2006-02-16 21:01
Do Zuzanny - proszę o jakiś namiar, mam 3 tony zgnilizny do sprzedania z zeszłego sezonu. Proszę podać orientacyjną cenę zakupu. Jeśli cena będzie dla mnie korzystna, to dorzucę transport do 50 km.
A teraz odpowiadam na pytanie - ja jestem z pod znaku Wodnika, z bloku wyprowadziłem się ok 7 lat temu. Nigdy do żadnej partii nie należałem (moi rodzice też nie), po prostu miałem jasno określony CEL w życiu, oraz jasno określoną drogę dojścia do tego celu, i realizowałem to z żelazną konsekwencją. Środki na dom, wziąłem z pracy na okrągły zegar (dużą część prac wykonałem własnoręcznie pod nadzorem fachowca - soboty, niedziele), a w wakacje zamiast wczasów nad polskim lub innym morzem, tyrałem u bauera przy winobraniu od świtu do zmierzchu. Na wszystkie wydatki, które poniosłem na budowę mam rachunki, i rozliczyłem wszystko w US. Również US, kontrolował dwukrotnie prawidłowość moich rozliczeń i dochodów i nie doszukał się żadnych nieprawidłowości. Wychowujemy z żoną dwoje dzieci, zapewniamy im solidne wykształcenie i mają one również swoje cele, do których już dążą. Mamy również samochód, ale w związku z tym, że mieszkamy na obrzeżu miasta, kupujemy teraz jeszcze jeden, aby zaspokoić potrzeby komunikacyjne.
Czy inni mają więcej, pewnie tak, ale to mnie nie interesuje, ale Zuzanno, jak masz jakieś DOWODY na to, że ktoś jest złodziejem (a z tego co napisałaś, znasz tych złodzei wielu), to zgłoś to po prostu na policję lub do prokuratury (jeśli się wstydzisz osobiście, to zadzwoń na 997) i tyle. Spełnisz obywatelski obowiązek, i może poprawi ci się choć trochę samopoczucie. Bo czytając twoje wypowiedzi, jest mi ciebie autentycznie żal.
I na koniec refleksja - są tacy, którzy mając nawet milion na starcie, po kilku latach zostają biedakami, ale również są tacy, którzy pracą własnych rąk i umysłu (bez oglądania się na socjal i państwo) startując od zera, są w stanie dojść do miliona, lub jego wielokrotności.
Wiem, że tobie taki scenariusz nie może się zmieścić w głowie, myślę jednak, że jako osoba wierząca lepiej do ciebie trafi przykład z Pisma Świętego, podaję namiary :
Pismo Święte Nowy Testament
Ewangelia wg. św. Mateusza
Mt. 25, 14-30 – Przypowieść o talentach.
Zamiast obrzucać błotem innych, wyzywać od złodziei i oszustów, lub od komuchów i ściągać ich do swojego poziomu, poczytaj Nowy Testament i się na spokojnie zastanów, to czasem pomaga w resecie zbłąkanym owieczkom.
Życzę owocnej lektury.
Zuzanna / 83.23.250.* / 2006-02-16 21:56
Takie dowody jakie opisałem wyzej znajdzie Pan niemal wszedzie niech Pan nie udajeże Pan ich nie widzi i ja nie będe sie bawił w szpicla Panie real: OPOLE, BYDGOSZCZ,ŁÓDZ,STARACHOWICE,PIOTRKÓW.............................. szkoda papieru a nie powstała jeszcze instytucja, która bez przeszkód mogłaby wykazać złodziejstwo od najniższych szczebli do najwyższych.
W przeciwieństwie do opisanego przez pana przykładu miałem kilku sasiadów z pod znaku LSD-i, od policjanta poprzez UBOLA do byłego 1-szego sekretarza PZPR.Wcale nie wysilali sie i nie pracowali więcej aniżeli 8 godzin dziennie.Ponadto w tym czasie prace godzili z załatwianiem swoich osobistych interesów.
Wspomniany policjant był przywożony pijany do domu przynajmniej dwa razy w tygodniu.
Wszyscy w/w wyprowadzili sie dawno z bloków na koniec oczywiście ten pijaczyna.
Co Pan mydli oczy ludziom.
Ja tez budowałem własnymi rekoma dom-pracowałem i w dzien i do 2 w nocy.
Do czegoś tam doszedłem ale tamci robiąc tylko wrazenie, ze pracuja dorobili sie nieproporcjonalnie dużo.
Jest powszechnie wiadomo, że uwłaszczenie nomenklatury
i ustalanie pod siebie prawa było powszechne i ja pisze nie o dobrze wykształconym i pracowitym informatyku czy inżynierze, ktory musi dobrze zarabiac bo jest na jego prace duze zapotrzebowanie.
Pisze o przekretach typu Pan Pomianowski czy jak mu tam było z OPOLA aż po tego mojego moczymordę policmajstra.
Pan mnie źle ocenia jako fajtłapę i zazdrosnika, który nie bierze spraw w swoje ręce a jedynie zazdrości innym co biora.
To ogromna pomyłka.Ja sobie radze nieźle i nie musi mi Pan cytować Pisma Swiętego.
Niech Pan zacytuje to Pismo Pęczakom i byłej Pani Marszałek Woj.opolskiego i im podobnym przekretom.

Przeciętny człowiek złapany przez policje po pijanemu za kierownica jest osadzony w trybie ekspresowym a takie miss jak była Pani Poseł LSD Szynalska do dzis gra na nosie wymiarowi sprawiedliwosci.
To zupełnie co innego widzieć, nazywać i pokazywać zło od radzenia sobie w życiu a Pan to utożsamia.
Widać umniejszanie zła przez Pana to NORMA a to wskazuje do której grupy Pan nalezy-pozdrawiam
zx / 83.16.202.* / 2006-02-17 07:33
Wszystko to jest prawda, tylko gdzie jest ta nowa jakość, która miała zastąpić stary niewątpliwie zgnity układ ? Widzi ją Pan bo ja widzę tylko spektakl medialny, a tzw terenie, który jest mi bliższy bo tu żyję po prostu widzę tylko zamianę mord, a nie zmianę metod. Widział Pan może ogłoszenie typu "kompetentni ludzie poszukiwani do pracy w różnych urzędach i instytucjach" ? Widział Pan, bo ja niestety nie. Widzę natomiast to samo kumoterstwo, nepotyzm i układy jakie oferowało SLD i wszyscy przed nimi. Jeżeli dla Pana nową jakością jest zastąpienie jednego układu partyjno-towarzyskiego przez inny i traktowanie wszelkich posad związanych z administracją jako łupu do sprzątaczki w urzędzie wojewódzkim włącznie to pomiędzy nami jest Chiński Mur. Ludzie, którzy chcą rządzić metodami SLD skończą jak SLD, może tylko z tą różnicą, że odbędzie się to z modlitwą na ustach tylko do kogo, bo Bóg nie ma z tym nic wspólnego.
P__S / 156.17.85.* / 2006-02-16 12:16
Na sluzbie zdrowia, oswiacie i uezpieczeniach tez mozna niezle zarabiac. Tyle, ze panstwo nie nadaje sie do prowadzenia dzialalnosci gospodarczej. Zreszta, panstwo nie jest od tego.
zx / 83.16.202.* / 2006-02-16 09:59
Powiedzmy sobie otwarcie Pan Minister nie musi niczego prywatyzować jeżeli zapewni tym firmom profesjonalne zarządy i dobry nadzór właścicielski. Problem jednak polega na tym, że efektywny zarząd odrzuci jakiekolwiek przesłanki społeczne i skoncentruje się na zarabianiu pieniędzy zatem będzie się zachowywał jak prywatny właściciel i może zwalniać. Zatem wybór jest nie pomiędzy prywatyzacją, a własnością państwową tylko pomiędzy celami, w kierunku których mają podążać firmy. Trzeba tylko pamiętać, że mamy gospodarkę otwartą i jak firmy z portfela Pana Ministra zapomną o zarabianiu pieniędzy na rzecz innych funkcji to konkurencja prywatna wcześniej czy później je dopadnie bo sektorze prywatnym dylematów z wyborem celów nie ma. Pożyjemy, zobaczymy. Tak czy owak Pan Minister łatwo mieć nie będzie.
real / 81.219.244.* / 2006-02-16 10:30
Dodam tylko do pańskiej wypowiedzi, że zanim państwowe firmy dopadnie konkurencja rynkowa, to wcześniej dopadnie je żarłoczność budżetu państwa, który jak smok, ma nienasycony apetyt na WIELKĄ kasę i MUSI konsumować. Przychody tylko z obligacji, na pewno nie wystarczą, na sfinansowanie licznych, populistycznych fanaberii.
a / 80.48.97.* / 2006-02-16 10:25
Drogi Panie
Firmy państwowe mają inne cele, związane z tak zwanym dbaniem o interes narodowy.
Po pierwsze i po jedyne zasoby tych firm mają zapewnić wzrost liczebności elektoratu partii rządzącej i tyle.

Powinno się opracować jakiś wskaźnik giełdowy na przykład: wzrost notowań PiS / ilość nieracjonalnych decyzji Zarządu (w procentach).
zx / 83.16.202.* / 2006-02-16 10:30
To mówi Pan o celach krótkoterminowych, jak rozumiem.

Najnowsze wpisy