Forum Polityka, aktualnościKraj

Minister sprawiedliwości ujawnia wyniki kontroli w sprawie Amber Gold

Minister sprawiedliwości ujawnia wyniki kontroli w sprawie Amber Gold

Wyświetlaj:
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-08-20 15:31
Może jeszcze należy nagrodzić i awansować tych prokuratorów i sędziów? Tak jak szefa BOR po katastrofie smoleńskiej?
Felietonista tego właśnie portalu użył w piątek trafnego określenia ideologii tuskistów: "nachuizm".
Wierzący12 / 2012-08-20 15:36
Czemu w tym Państwie nadal jest podział na ludzi ktrórz ciężko pracują i na tych którzy ich okradają!! Państwo w ogóle nie chroni swoich obywateli, przykładem jest właśnie sprawa Amber Gold!!
pipiripi / 212.75.102.* / 2012-08-20 15:48

Państwo w ogóle nie chroni swoich obywateli


Dlaczego i w jaki sposób państwo ma chronić obywateli przed ich własną głupotą?
Rtx / 77.253.119.* / 2012-08-20 20:53
Dlatego że większość tkwi głęboko w socjalizmie.
Państwo da miejsce w przedszkolu, nauczy, da pracę, wyleczy a potem nawet pochowa. Dopóki ludzie nie wezmą za siebie odpowiedzialności tak będzie. Ale musi odejść to pokolenie skażone socjalizmem.
zakłamany / 213.241.53.* / 2012-08-20 16:32
dlatego,ze obywatele robią zrzutkę na swoje państwo aby ich chroniło nawet przed ich własną głupotą.
kasza-lot / 83.17.96.* / 2012-08-20 16:25
ja jestem głupi i mam pieniądze, po to płacę na:, sprzątaczkę, kierowcę, kucharkę, policję, adwokata, wojsko, i innych tego typu bo mnie stać. Jak źle mój najemnik wykona robotę, to wywalam na "zbity pysk"
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-08-20 16:00
Faktycznie, skrajną głupotą było glosowanie na tuskistów - nikt tego nie zabraniał. Ale będzie po tym smród przez wiele lat.
PS. To jest właśnie ten typowy "nachuizm": państwo za nic nie odpowiada, nawet za egzekwowanie obowiązującego prawa. A funkcjonariusze państwa tym bardziej nie muszą go przestrzegać.
antyelektorat / 2012-08-20 15:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gdyby nie nadzór KNF'u to każdy Bank stałby się taką piramidą. Ciekawe czy wtedy też klientów Banków nazywałbyś głupcami.

Ludzie zainwestowali swoje oszczędności życia, bo myśleli, że czasy Kasy Lecha Grobelnego to odległa przeszłość. Ale okazuje się, że nie, że można wg tego samego mechanizmu prowadzić w Polsce interesy.

Nieudolna prokuratura nie była w stanie się niczego doszukać, co pewnie niektórych utwierdziło w przekonaniu, że Amber Bamber działa legalnie i powierzali im swoje pieniądze.

Facet z wyrokami za oszustwa finansowe, bez zezwoleń i koncesji wydaje pieniądze klientów na Kościół, film o Bolku itp i żaden organ administracji nie bierze go pod lupę.

Gówniane państwo.
pipiripi / 212.75.102.* / 2012-08-20 16:14
Abstrahuję od działań prokuratury i sądu, które to instytucje powinny się takim "czarodziejem" zająć. Ale żeby od razu dawać oszczędności życia, bo jakiś koleś pomnaża złoto i w cudowny sposób wychodzi mu "gwarantowane" 14-16% ???

No prosze Cię :)

A co do wydawania pieniędzy (piszesz klientów i pewnie masz rację, ale to trzeba sprawdzić), to jesteś za kontrolą każdej operacji finansowej w Polsce? Jak chcesz to kontrolować i kim - urzędnikami na państwowej pensji?

A jak ktoś chce dać drugiemu, bo ma taką ochotę (tak, jak dawali Amber Gold), to jak chcesz im tego zabronić?

Zdrowy rozsądek zawsze w cenie - taka prawda.
abecadlo / 159.41.1.* / 2012-08-20 15:19
nie powiem żeby mnie to zaskoczyło. Oczywiście że nie było błędów, prokuratura spisała się koncertowo za co w niedalekiej przyszłości zostaną przyznane stosowne premie. Gowin nie jest głupi żeby sobie świnię podkładać i wytykać błędy sędziom i prokuratorom. Moim zdaniem sprawa wypłynęła dopiero teraz bo pewnie kilku posłów miało lokaty w AG i czekali aż dostaną kasę wraz z odsetkami, żeby dobrać się do tyłka spółce Plichty :)
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy