Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister zapowiada rewolucję w służbie zdrowia. Więcej pieniędzy z budżetu

Minister zapowiada rewolucję w służbie zdrowia. Więcej pieniędzy z budżetu

Wyświetlaj:
Edek 1990 / 188.146.129.* / 2016-01-27 12:16
Co za bzdura, dopieści się tych którym nawet nie chce się iść zarejestrować w urzędzie pracy. Poza tym co za różnica jak nazywa się urząd który kontrkatuje leczenie - NFZ czy Ministerstwo
leki / 145.237.2.* / 2016-01-27 12:09
Wódka, papierosy .
Wizyta u lekarza specjalisty =koszt paczki papierosów, wizyta u specjalisty koszt równowartości butelki wódki. Kryterium dochodowe niekonieczne przy pomocy dzieciom ,ale zwrot kosztów leczenia do 500 zł na dziecko w ciągu roku.
oto prawda / 89.228.11.* / 2016-01-27 13:43
...i takąż masz właśnie usługę,równowatości tejże paczki papierosów-bo nikt nawet nie kiwnie palcem by cie zbadac nie mówiąc juz o leczeniu,-memento mori-idż se prywatnie a jak cie nie stać?....cóż....zima była łagodna,ziemia nie zmarzła...
wyborczy / 145.237.2.* / 2016-01-27 12:06
500 zł do ręki, czy np. w formie bonów na np. leczenie,korepetycje, usługi opiekuńcze...co lepsze dla dzieci.Hipotetyczny pieniądz w portfelu rodziców, czy celowe działanie?
look_look / 87.204.157.* / 2016-01-27 12:04
A ja bym chciał, żeby była niewielka odpłatność za wizytę u lekarza np. 2 zł.
Kolejki zmniejszyły by się o połowę.
gość25 / 79.187.252.* / 2016-01-27 12:04
Skoro tak to tym co pracują nie odciągamy składek na służbe zdrowia, bo dlaczego mam całe życie do czegoś dokładać a z niczego nie korzystam. Nigdy nie pobierałam żadnych zasiłków, ja i moja rodzina leczymy się prywatnie bo nigdy nie możemy dostać się do przychodni a jeśli już się dostałam to szkoda było mojego czasu. Ni korzystałam z zasiłków rodzinnych ani żadnych dopłat, wykorzystałam 3-miesięczny zasiłek macierzyński i do roboty. Pracuję 30 lat i ciągle zabiera mi się coraz więcej z wypłaty za nic.
RobRoy942 / 185.49.29.* / 2016-01-27 13:23
Całkowicie popieram Może zorganizować ruch obywatelskiego nieposłuszeństwa . Nie zgadzamy się na płacenie dla darmozjadów, na mających inną filozofię życia, na pracujących w Niemczech czy Anglii, emigrantów z USA, mających podwójne obywatelstwo czy kartę Polaka z Ukrainy i innych państw. Nie zgadzamy się na nieuzgodnione z nami wydatki proponowane przez Rząd. Żądamy referendum w najważniejszych dla nas sprawach życiowych. Bez spełnienia naszych racji - nie płacimy podatków.
Erui / 91.239.154.* / 2016-01-27 12:01
Fajnie, zrezygnuję z płacenia składki na NFZ i będę miał więcej kasy w portfelu.
myśleć / 194.247.62.* / 2016-01-27 11:59
Wreszcie pierwszy minister który przeczytał konstytucję:
art 68
1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia
2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych

To że do tej pory władza tego nie respektowała pokazuje w jakim parapaństwie żyliśmy.
I oni jeszcze śmią zarzucać PiS łamanie konstytucji.
Myśleć ludzie, myśleć!
Ala 968 / 95.158.72.* / 2016-01-27 13:40
gościu to ten sam Pan który wprowadzał reformę a teraz ją odwraca ale heca !!!!
87fyhk' / 79.189.40.* / 2016-01-27 13:40
Zabierz się do roboty pasożycie, to nie będziesz miał problemu. To jest myślenie, a nie cwaniakowanie na bezrobociu. Ten rząd to rząd motłochu, leni, pasożytów społecznych. A my ciężko pracujący, kształcący się i rozwijający ( między innymi dla lepszej pracy i lepszych zarobków) NIE ZGADZAMY SIĘ NA PŁACENIE ZA PASOŻYTNICTWO!!!!!!
JA VOL !!!!!!!!!!!! / 77.112.97.* / 2016-01-27 11:55
WAŻNE !!!!!!! KIEDYŚ LUDZIE MIELI PRACĘ I NIE MIELI CZASU SIEDZIEĆ W KOLEJCE DO LEKARZY. TERAZ CO TRZECI NIE PRACUJE I NIE WIE CO MA ZROBIĆ Z CZASEM, WIĘC IDZIE PLOTKOWAĆ DO KOLEJKI. TAKA JEST PRAWDA !!!!!!!!!!!!!!!!!! POWÓD JEST PROSTY - KAŻDY MA ZA DUŻO CZASU... NO MOŻE Z TYM KAŻDYM TROSZKĘ PRZESADZIŁEM. POLAK..
cobra410 / 95.41.13.* / 2016-01-27 11:51
Ciekawe stwierdzenie ...." pracują nad ..." , a mieli przed wyborami wszystkie rozwiązania. Hej zdezolowany szlachetko do roboty , a nie obradowania.
karbon / 83.21.235.* / 2016-01-27 11:47
To musi nadejść tak czy tak !! Nie ma co zwlekać - usankcjonować marihuanę , opodatkować także prostytucję i skończmy z obłudą !!! No , chyba , że to nie obłuda a .... wyrachowanie i ktoś czerpie z tego źródełka bez ... podatków a zasiada " w służbie narodu " !!!?
comcek / 79.188.194.* / 2016-01-27 11:37
Wg PiS ci pracujący, płacący podatki są od sponsorowania tych co pracują na czaro i mają wszystko gdzieś. Brawo. Niech pisalmiści poświęcą na to swoje pensje, mojej nie ruszycie.
A731 / 78.11.74.* / 2016-01-27 11:19
Kiedy w końcu skończą się kontrakty, umowy, wyceny!!!! Służba zdrowia powinna być państwowa i wynagradzana wg umów o pracę, a nie ilości wykonanych świadczeń!!!! To nie jest robota w akordzie! Szczególnie lekarze do pracy albo w państwowej albo prywatnej placówce! Nie ma 15 robót w ciągu dnia! Tak jak było kiedyś do roboty od 8-16! Koniec wyliczanek kas chorych za szczepionkę, podanie basenu! Koniec z kateringami i zimnym podłym żarciem! Koniec z ekipami sprzątającymi z zewnątrz! Koniec z pogotowiem jako PRZEDSIĘBIORCĄ jeżdżącym po 5 razy do tego samego pacjenta tylko z ratownikami!!!!! I za to mają płacone stawka razy 5! Koniec z pogotowiami, na które rozpisywane są przetargi!!!! Zawsze karetki były w szpitalach i ludzie tam pracujący pracowali w tym samym szpitalu!!!! Jak pogotowie z Jasła może obsługiwać placówkę w Warszawie ?????????? Koniec pracy lekarzy w szpitalach w ramach badań dla firm farmaceutycznych, w tych samych godzinach pracy za krociowe wynagrodzenia !!! DOŚĆ !!!!! DOŚĆ prywatnych gabinetów lekarskich bez kas fiskalnych !!!! DOŚĆ !!!!!!
sasanka255 / 89.71.99.* / 2016-01-27 10:51
Jak rozumiem skończy sie fikcja w PUPach.
Ja np. Mam niepełnosprawność orzeczoną,ale nie szukam roboty za .1300zl
Załatwiono mnie w szpitalu po transfuzji krwi.
20 lat żyje od kuracji do kuracj leczenia były gorsze od chemii trwały rok miałam ich kilka co2 3 lata.mam zwłókniana watrobe
W tym czasie praca byla niemozliwa lub ograniczona.duszność omdlenia anemia nigdy nie wiedziało sie jak sie będzie czolo następnego dnia.
Kto tego nie przeżył nie wie.
Oczywiście aby miec ubezpieczenie zapieprzam do pupu.
Może bym i popracowala ale teraz wszędzie kręcą z umowami nawet jak jest umowa nie wiadomo czy oplacaja skladke.
A ja musze miec 1000% pewności ze jestem ubezpieczona właśnie szykuje sie do kolejnej walki o zdrowie.
Obawiam sie tylko czy mowa jest o lekarzu ogólnym czy specjalistach czy w ramach tego niepłacenia skladek będzie można iść tylko do GP a za specjaliste bulić z własnych....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rob75 / 83.25.81.* / 2016-01-27 10:51
To teraz będzie tak, że ci którzy nie odprowadzają składek będą mieli takie same świadczenia jak ci którzy ciężko i uczciwie charują płacąc składki zdrowotne nawet podwójnie ?

Z*********
Narodowy Kapitalista / 91.227.216.* / 2016-01-27 16:56
Likwidacja umów śmieciowych bee i w konsekwencji zwolnienia.
A zapewnienie opieki medycznej tym pracującym też bee i nieróbstwo.
Myślenie lewackiego oszołoma.
Jak się zasiadło w zagranicznej korporacji co przejęła cały rynek Polakom, a teraz widzi się "dobrobyt" kraju przez pryzmat swojego korzystnego położenia to się wymyśla że nieróbstwo i patologia.
Ja doskonale znam takich jak wy.
freyikari / 37.152.18.* / 2016-01-27 10:50
Ambitny plan ale skoro nawet teraz jest problem z kasą na leczenie np. w szpitalach to teraz to już będzie masakra na całego. Skończymy jak Grecja jak nic. O ile sam pomysł dobry tak z nie widzę możliwości wykonania.

Najnowsze wpisy