Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister zdrowia: Lekarze będą krócej pracować

Minister zdrowia: Lekarze będą krócej pracować

Wyświetlaj:
Dzejas / 83.14.63.* / 2007-12-11 10:43
Ja bym tłukom jeszcze pensje poobcinał i zrobił zapis o odpowiedzialności (cywilnej i materialnej i prawnej i jawnej i ukrytej) za wszystkie błędy i niedbalstwo i totalne olewanie pacjenta. A jak zobaczę następnym razem strajkujących lekarzy to rozjadę ch***w.
Miałem oststnio za dużo do czynienia z głąbami ze służby zdrowia, a jak próbowałem dochodzić swego przed sądem, to od razu z góry usłyszałem, że komisja lekarska orzekająca o błędach lekarzy składa się z lekarzy, więc nie orzeka o ich błędach (żadna świnia nie sra do swego koryta).
Rząd trzęsie dupami za lekarzami, a nie patrzą na to, że np. z Oddziału Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu wypuszczają noworodki w stanie krytycznym (salmonella, wodonercze, zapalenie płuc, etc.), a na Urologii Dziecięcej w szpitalu przy ulicy Żołnierskiej w Olsztynie, to mają super fachowców, którzy odmawiają przyjęcia dziecka w stanie krytycznym do badania (bo lekarz musiał se opony zmienić w prywatnym samochodzie).
Zabrać lekarzom pensję, zostawić minimalną krajową, i za sukcesy wynagradzać, a za porażki wszelkiej maści karać (ze szczególnym uwzględnianiem niedbalstwa, i olewającego stosunku). A tak mają sobie ciepłe posadki, z konkretnymi pensyjkami i mają wszystko i wszystkich głęboko tam gdzie nie bywa światło słoneczne.
obserwator / 2007-12-10 09:14 / Tysiącznik na forum
Co ta Pani robila bedąc szefowa Komisji Zdrowia w Sejmie za rządu PIS. Wówczas profesor Religa był ministrem zdrowia. Pamiętam wypowiedzi tej Pani, przez dziennikarzy naglaśniane przez 24 godziny na dobę. Dzisiaj widać że brak pomysłu, dopiero pomysły muszą powstać. Politycy wybierani przez przywódcow partyjnych tworzących listy wyborcze obiecują i dobieraja ludzi ktorzy sa wybierani demokratyvcznie ale co to za demokracja. Zwykli obywatele nie maja wpływu na rządzących, nawet nie mogą sprawdzić czy koszty poniesione na leczenie pacjenta są prawdziwe czy rozdęte. Bogactwo lekarzy dla nikogo nie jest tajemnica, są grupą spoleczną najwięcej zarabiająca teraz i później, nieudacznicy zawsze zarabiać będą mało.
Brak kas rejestrujacych jest rakiem ktory toczy słuzbę zdrowia, nie bedzie lepiej , będzie gorzej. Lekarze juz pokzali spoleczeństwu że moga strajkować, odchodzić od łóżek, że przysięga nie ma znaczenia, korzystają z urlopów jak z worka ktory nie ma dna, nikt urlopów nie rozlicza calościowo, stąd system jest wadliwy. Nikt nad ta śmierdząca sprawą urolpów na zyczenie, za dyżury ,pochylić sie nie chce. Art. 68 Konstytucji jest martwy gdyz nie pozwala kontrolować pacjentom wydatków jakimi obciąża nas służba zdrowia. Kiedyś można było żądać rachunku od lekarza i odliczać od podatku część wydatku, zabrano i to aby nie pozostawiać śladów. Przecież to widzą wszyscy Polacy, ale nie widzą Polacy dziennikarze - dlaczego? Czy dziennikarze sa jeszcze Polakami???
DA-old / 195.225.71.* / 2007-12-10 17:53
Ja pomysł dostrzegam. Skrócenie czasu pracy spowoduje koniecznośc zwiększenia etatow przy jednoczesnym podnoszeniu płac - systematycznym - jak zapewnia Kopacz. Do 2010 średnia płaca to 11.000 zł. Spwoduje to podniesie koszty placówek, które zaczną na potęgę się zadłużać. A to z kolei obniży wartośc rynkową. I lody na poatyku gotowe. Można kupować za złotówkę!!! A i tak przed trsnsakcjami okaże się, że oddłużyc "trzeba" i znowu zapłacimy my.
Lodziarnia pierwszego sortu...a'la Balcerek.
dziennikarz / 83.3.219.* / 2007-12-10 13:53
Tłuk z ciebie głupi i tyle. Nic więcej dodać nie trzeba
marek19.53 / 83.24.8.* / 2007-12-10 19:26
Trzeba dodać uzasadnienie.
Szczególnie, że Obserwator poruszył kilka kwestii.

Z jedną się nie zgadzam - przysięga nie dotyczy pracy za darmo.

Najnowsze wpisy