Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ministerstwo: Bałagan w podatkach, trzeba przejrzeć ulgi

Ministerstwo: Bałagan w podatkach, trzeba przejrzeć ulgi

Wyświetlaj:
ox1 / 80.51.44.* / 2010-11-25 21:17
wywalaj dalej pracowników organów podatkowych, zmniejszaj im wynagrodzenia,popieraj nagonki na urzędy skarbowe a budżet sam ci sie napełni Panie Rostowski - przecież wszyscy wiedzą że nikt tak nie tęskni za pąłceniem podatków jak Polacy
em96 / 151.82.226.* / 2010-11-25 21:12
Oczywiście...
O tych starych już zbyt dużo motłochu się dowiedziało trzeba zlikwidować i stworzyć nowe - ukryte...
studentka historii / 83.26.245.* / 2010-11-25 20:50
Trzy lata rządów PO i wszędzie bałagan.Może mają taka metodę rządzenia?
jam go / 83.31.152.* / 2010-11-25 20:44
Bałagan to chyba ministrowie mają w głowie. Może wypadałoby zacząć od siebie i poukładać to i owo w umysłach, a dopiero wtedy działać. Nie odkładajcie , proszę tego na później, bo co odłożone to zapomniane, a zapomniane to nie zrobione. W takiej sytuacji, jak się rano ministerialne głowy obudzą, to dopiero może być chaos.
Uciąć ulgę na dzieci - moment i ucięte. Tylko kto, jeśli nie młode pokolenie będzie pracować na nasze emerytury.
Proszę, uporządkujcie najpierw swoje głowy, ....
jojo102 / 212.69.47.* / 2010-11-25 22:10
masz racje ale ten typ myslec do przadu nie umie, to zbyt boli i jest za skomplikowane. Ciagle jest zaskawiwany z qwa i pina na ustach
Obywatel_rodzinny / 83.238.229.* / 2010-11-25 20:40

Wynika z niego, że wskutek preferencji podatkowych wpływy państwa w 2009 r., zarówno budżetu centralnego, jak i samorządów, były niższe o 65,9 mld zł, co stanowiło 4,9 proc. PKB.

Na przykład z powodu ulgi na dzieci (tzw. prorodzinnej) w 2009 r. do budżetu nie wpłynęło 5,6 mld zł, ulga na internet kosztowała budżet 400 mln zł, ulg dla biopaliw - 1,2 mld, a wspólne rozliczenie małżeństw kosztowało budżet 2,7 mld zł.


Skoro wpływy były niższe o 65,9 mld zł, to czemu nie zastanowią się nad weryfikacją 56 mld zł z tego, zamiast uderzać w ulgę prorodzinną, internetową czy wspólne rozliczanie małżeństw (które z biopaliwami dają razem 9,9 mld zł)?
Punch zdegustowany / 85.222.86.* / 2010-11-25 20:30
Czyli ile jeszcze rąbnąć swoim (?) obywatelom. Wiwat feudalizm.
2+2 = 4 / 77.254.73.* / 2010-11-25 20:29
Dba o porządek i przestrzeganie praw, które ustanawia
Broni swego terytorium.
Troszczy się o zdrowie mieszkańców.
Interesuje się edukacją ich dzieci
Wspiera zasiłkiem w razie przejściowych trudności
Umożliwia udzial w sprawowaniu władzy
Nie pyta czy chcesz korzystać z tych dobrodziejstw, po prostu je oferuje
Za powyższe usługi ściąga przymusowe opłaty.

a) państwo (rząd)

b) mafia

c) obie powyższe odpowiedzi

Zapraszam również do odwiedzin na moim blogu:
http://dwaplusdwa.blog.onet.pl/
__vi__ / 213.156.102.* / 2010-11-25 20:18

ulga na internet kosztowała budżet 400 mln zł, ulg dla biopaliw - 1,2 mld, a wspólne rozliczenie małżeństw kosztowało budżet 2,7 mld zł.


Nie pojmuję tej logiki. Jak ulga może kosztować budżet? Co to znaczy?
Czy jak kupie piwo za 2.50, potem oddam butelke i dostanę zwrot 40 grosz, to to kosztuje sprzedawce?
Niedługo napiszą, że "niskie" podatki kosztują budżet, bo gdybyśmy płacili PIT 50% to wpłynęłoby o X mld zł więcej do budżetu.
Chyba jutro idę do pracodawcy i powiem mu, że z uwagi na to, że płaci mi 3000 zł a nie 3500zł kosztuje mnie 500zł miesięcznie, 6000zł rocznie!

W ogóle nazywanie likwidacji ulg,czy podnoszenia podatków oszczędnościami to już w ogóle jakaś paranoja.
__vi__ / 213.156.102.* / 2010-11-25 20:31
Żeby nie było - mam gdzieś te ulgi. Uważam, że te ulgi to śmiech na sali.
Przez 10 miesięcy zeszłego roku zapłaciłem w sumie:
- 16000zł VAT
- 9900zł PIT
- 8390zł ZUS

Razem 34290zł. Za żonę pracodawca płaci więc nie wiem. Nie liczę też od nieruchomości, gruntowego i sam nie wiem co tam jeszcze.

Mam dziecko, internet, rozliczamy się z razem z żoną i dostałem zwrot podatku UWAGA... 516zł! Nie mówię, że taki upominek nie jest miły, ale nie róbmy jaj jak wygląda 500zł przy wpłaconych prawie 35 tysiącach.

Dla mnie te ulgi możecie sobie wziąć, ALE zawsze była mowa, że mamy wysokie podatki, ale za to mamy ulgi.
Teraz wygląda na to, że będą jeszcze wyższe podatki i ulg też nie będzie.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-11-25 20:11
Drugi rządowy Tupolew, który remontowany był w zakładach w Samarze, wrócił do Polski z usterką - podaje "Fakt".

Drugi rządowy Tupolew, który przeszedł gruntowny remont w zakładach w Samarze, był już szykowany do lotów z VIP-ami. Okazuje się, że maszyna na razie nigdzie nie poleci, bo polskie specsłużby wykryły awarię - podaje "Fakt". Uszkodzony jest system łączności satelitarnej. Specsłużby wciąż pracują i sprawdzają inne urządzenia. Być może to nie jedyna usterka.

"Teraz trzeba to naprawić i spowodować, by wszystko działało. Specjaliści dokonają napraw i ponownych sprawdzeń w ciągu dwóch tygodni. Dopiero, gdy wszystko będzie działać bez zarzutu, samolot będzie mógł latać" - przyznał w rozmowie z dziennikiem osoba z MON, która chciała pozostać anonimowa.

Źródło: Niezależna.pl

Tagi: katastrofa, Smoleńsk, śledztwo, Tupolew, Rosjanie
em96 / 151.82.226.* / 2010-11-25 21:22
Bo on teraz czeka na tych, którzy kolaborują. W przypadku, gdyby z jakichś powodów, nie chcieli... - Polecą na "wycieczkę"...
Buuuum! / 85.222.86.* / 2010-11-25 20:28
A zakupione amerykańskie nieloty dalej stoją, to była chyba taka danina.
tow. Zygmunt Bauwan - profesor WUMLu z stanie spoczynku / 80.79.126.* / 2010-11-25 20:10
Emeryt parkuje starego rozgruchotanego maluszka na Czerskiej.
Z budynku Agory wyskakuje ochroniarz:
- Panie, zjeżdżaj pan stąd! To jest redakcja „Gazet Wyborczej”, tu się
kręcą najwybitniejsi redaktorzy i kawaler Orderu Orła Białego!
Dziadek na to:
- Ja się nie boję, mam alarm!

Kto to jest? Leży pod drzewem i chrapie?
– „Gajowy” Komorowski po wypłacie.

Paweł Graś odbiera telefon:
-Niestety premier Tusk jest na naradzie, ale jeśli ma pan bardzo pilną
sprawę, to go obudzę.

Pijany w tramwaju zaczepia Julię Piterę, a ona do niego mówi:
- Panie! Pan jest pijany!
- A pani jest brzydka. Natomiast ja jutro będę trzeźwy!

Małgorzata Tusk pyta gosposi:
- Marysiu, co robi Pan premier?
- Leży i nie oddycha.
Na to żona premiera:
- A tak, on zawsze był leniem...

Dlaczego Ewa Kopacz stoi pod drzewem ??
-Bo czeka na autograf od Kory!

Do baru wchodzi Komorowski z Wańką-Wstańką w ręku:
- Skąd to masz? - pyta barman.
- Od Ruskich - odpowiada Wańka-Wstańka.

Tusk mówi do Bartoszewskiego:
-Władek, mam dla ciebie dwie wiadomości, dobrą i złą.
- Zacznij od dobrej.
- Na twoje urodziny przyjdą striptizerki.
- A zła?
- Będą w twoim wieku.

Syn pyta żony ministra Klicha:
- Mamo, co ludzie robią ze starymi czołgami?
- To proste synku - sprzedają je naszemu ojcu.

Ilu niedoświadczonych elektryków potrzeba do wkręcenia żarówki?
Pięciu. Jeden trzyma żarówkę, a czterech obraca drabinę.
Ale doświadczony elektryk Lech Wałęsa wie, że jeśli stanie na stołku i
będzie trzymał żarówkę nie poruszając nią, to się wkręci.
Dlaczego?
Bo Ziemia się obraca
zakutyPeOwiec / 77.255.101.* / 2010-11-25 22:03
z Walesa to pudlo, bo ten nasz wielki mysliciel stwierdzil, ze mie mozna miec pretensji do Slonca ze krazy wokół Ziemi.
Zatem to nie Ziemia sie obraca/krazy ... ale Słonce krazy wokol Ziemi.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-11-25 20:09
Zgromadzeni protestują przed Sejmem przeciw ustawie, która ma umożliwić sięganie przez ministra finansów
po nadwyżki finansowe Przedsiębiorstwa Lasy Państwowe. Chodzi nawet o 2 mld zł - informuje radio RMF FM. Leśnicy boją się, że to pierwszy krok do prywatyzacji lasów.

Źródło: Niezależna.pl, rmf.fm

Tagi: platforma obywatelska, lasy, prywatyzacja
janiszek72 / 2010-11-25 19:49 / Tysiącznik na forum
Kolega minister specjalnej troski już dawno nie wie czy kolor zielony nie jest czerwony. Kreatywne zamiatanie i przerzucanie z pustego w dziurawe przynosi Polsce kolejne zwolnienia i tworzy wirtualny rynek pracy. Skończyły się unijne dotacyjki, to i Rostowski musi zabrać dzieciom, bo darmozjady nie zarabiają i nie płacą podatków. polak niebawem będzie musiał oddawać całą pensję fiskusowi i dokładać do budżetu z oszczędności, których nie ma. Życie na kredyt i spektakularne wirtualne sukcesy gospodarcze obecnej ekipy tuska podrasowane przez medialną paplaninę kreującą wizerunek sukcesu i dobrobytu zbierają śmiertelne żniwa. Trup będzie słał się nie tylko w Smoleńsku, ale od Odry po Nysę. tusk z ferajną pogrzebali Polskę I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
antyrządowy / 89.228.112.* / 2010-11-25 19:09
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
m-53 / 83.24.26.* / 2010-11-25 18:47

Jako przykład błędnie ukierunkowanej preferencji wskazała polską ulgę na dzieci - nie mogą z niej w pełni korzystać osoby płacące niskie podatki.


I taki bzdet mówi ekonomistka.
Ulga podatkowa tym się różni od zasiłku, że jest odliczana, ODLICZANA, od własnego podatku płatnika a nie darowana z cudzego podatku.
Jeżeli jest odliczana to oczywiście tylko od realnie naliczonego podatku. I logiczne - mały podatek, mała ulga.

Inna sprawa, że jest ona nieco źle skonstruowana
EURO STUDENT / 2010-11-25 18:44
Zaufania brakuje mi tym bardziej, że rewolucję szykują ludzie, którzy - kiedy zmiany odczuję w swojej kieszeni - dawno już będą... na emeryturze. A ostatnie słowo zapewne mieć będzie facet, który nie dalej jak rok temu przyznał w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, że po dwóch latach szefowania resortowi finansów nawet nie wie, czy jest w OFE, a jego osobista emerytura pochodzić będzie z Wielkiej Brytanii.

Najnowsze wpisy