Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ministerstwo Pracy chce reformy OFE

Ministerstwo Pracy chce reformy OFE

Money.pl / 2010-01-11 16:13
Komentarze do wiadomości: Ministerstwo Pracy chce reformy OFE.
Wyświetlaj:
To / 46.37.47.* / 2013-03-08 08:12
Nie żyje w Polsce od 10 lat i nie zamierzam wracać, mam już podwójne obywatelstwo i zastanawiam sie czy nie zrezygnować z polskiego, jednak przez pare pierwszych lat mojej kariery zawodowej pracowałem w Polsce i placilem składki do ofe, problem w tym ze to sa moje pieniadze, a ja z polski emerytury nie chce, więc chciałbym te pieniadze z ofe odzyskać, jest na to jakiś sposób? Moim zdaniem powinna byc możliwość odzyskiwania pieniędzy przez ludzi którzy nie chcą emerytur z polski, inaczej można to nazywać kolejnym zlodziejstwem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tejesion / 2012-06-01 21:49
Zmarł mi mój mąż.Czy jest możliwość odzyskania zgromadzonych środków w OFE?Byłam osobą uposażoną.Jeśli tak,to jakie muszę poczynić kroki?Pozdrawiam i serdecznie dziękuję-Tereska
Andzia^ / 78.9.38.* / 2010-06-12 22:41
Narod chce rownego traktowania obywateli.Niezaleznie od ilosci zgromadzonych pieniedzy w OFE KAZDY czlonek powinien miec mozliwosc decydowania czy pieniadze wybiera w calosci czy przeznacza je na emeryture.To co Ministerstwo Pracy proponuje to jest dyskryminacja pracujacych za najnizsza krajowa.
andy2024 / 213.199.195.* / 2010-04-01 08:15
a od wypłacanych emerytur nie ma tego 19% podatku? Lepiej wziąć teraz kasę, zapłacić podatek i mieć spokój niż żeby się okazało że jak dostaniemy emeryturę to wtedy podatek będzie wynosił 50%...
456* / 78.9.38.* / 2010-03-13 14:21
Jaka to reforma ,to ustawka pod politykow ,zeby mieszac i zabrac kase .Kasjerka w markecie zarabiajaca najnizsza krajowa zapisujac sie do OFE miala nadzieje,ze faktycznie w OFE pieniadze beda pomnazane ,a okazalo sie placila prowizje od skladek 7%,a i ZUS jakis tam procent pobieraj za przekazywanie skladek i niewiele zostalo z tych obietnic,a teraz skladki okrojone najlepiej jakby wrocily do ZUS i oblicza jej emeryture na nowych zasadach w cudowny sposob zakladajac ,ze bedzie dlugo zyc i jej emerytura bedzie rowna wysokosci zasilku alkoholika.Co innego taki polityk zarabia spora kase wiec morze po osiagnieciu wieku emerytalnego wybrac ,,swoje pieniazki,,z OFE i zyc jak czlowiek ,a nie kasjerka zebrak.
Elendir / 2010-01-13 09:26 / Łowca czarownic
Prawda jest taka że ZUS ma deficyt. A to oznacza że skądś trzeba wziąć wziąć pieniądze na wypłaty dla emerytów. Dotychczas żaden rząd nie wziął na siebie odpowiedzialności by oficjalnie powiedzieć emerytom (aktualnym i przyszłym) że nie ma dla nich pieniędzy.

Dotychczasowa reforma emerytalna niby miała zapewnić środki przyszłym emerytom, jednak nie wskazała sposobu zasypania deficytu w ZUS. Czyli w sumie zaplanowała wydatki bez podania źródła dochodów, co względnie łatwo było zrobić, gdyż budżet państwa uwzględnia tylko wydatki z aktualnego roku - a tymczasem kwestia emerytur dopiera z roku na rok się akumuluje.

Dobrze się stało że teraz ten temat został podniesiony. Szkoda że wszystkie poprzednie rządy go odkładały jako niewygodny. Ale też szkoda że aktualny rząd, zamiast powiedzieć otwarcie z czego wynika problem i jakie powinno być jego systematyczne rozwiązanie, również chce zastosować jedynie półśrodki.

Podczas następnej kampani wyborczej chciałbym zobaczyć partię, która otwarcie powie o problemie emerytur i zaproponuje systematyczne rozwiązanie. Faktyczne rozwiąznie, a nie tylko tymczasowe. Tyle że pytanie czy ktokolwiek, z partii mających jakiekolwiek szanse na wejście do parlamentu się na to odważy?

A może też powinniśmy spojrzeć na siebie i zastanowić się co wolimy:
Twarde postawienie sprawy że pieniędzy jest za mało i jakoś trzeba je podzielić, czy też mamienie że na teraz wystarczy, a o później to będziemy się martwić później...
mś / 77.237.3.* / 2010-01-24 09:36
A może zminimalizować budżety urzędów, instytucji organizacyjnie podległych resortowi, czyli ministerstwom, M.in. ZUS-om, które ze względu na zatwierdzony plan działalności / finansowy / skutecznie wydają środki publiczne na prawo i lewo. Zamiast faktycznie zastanowić się czy to jest konieczność czy też realizacja indywidualnych fanaberii. Jeśli chodzi o emerytury sprawa jest zbyt prosta. Nikt nikomu łaski nie robi. Z powodu, że każdy Polak pracujący obligatoryjnie jest zobligowany do odprowadzania stu tysięcy danin, m. in. składek rent./emeryt. spełnia OBOWIĄZEK WOBEC PAŃSTWA i wobec siebie zapewniając tym sposobem funkcjonowanie w czasie niezdolności do pracy zawodowej, Zatem jeśli ktoś wziął na siebie obowiązek administracyjny to i ma OBOWIĄZEK WOBEC WŁAŚCICIELA w oddaniu tych środków. Do czego to doszło : sąsiad pracuje, gromadzi swoje pieniądze, a ja obca osoba nimi dysponuję i wyznaczam dla niego normy korzystania z środków. Absurd- proponuję włączenie wyobraźni tym wszystkim, którzy chcą zastąpić i wyznaczyć ludziom : " materace-sumienie-stan zdrowia-samopoczucie-grubość portfeli-grono przyjaciół-wiarę-itd."
Elendir / 2010-01-25 08:26 / Łowca czarownic
To nie zmieni faktu że pieniędzy które zostały wpłacone do ZUS zwyczajnie nie ma i komuś trzeba by było je zabrać żeby móc dać tym co już wpłacili. A jak się zabierze w ramach ZUS, to znowu ci, którym się zabrało będą uważać że im też się coś należy.

Proponuję pomyśleć o problemie, a nie o swoich roszczeniach.
lezdrub / 79.185.80.* / 2010-01-11 23:37
Obenie jest ponad 10 tys działalnosci załozonych poza granicami Polski, po to aby obejsć ZUS.

Jak takie babska będą dalej tak mataczyć to odejdzie 100tys.
A pare milionów wyjedzie.
A ZUS padnie na kolana łącznie z rzadzacymi w tym kraju.

Tu przez 20 lat nie ma zadnej strategi gospodarczej, dlatego srednia płaca i minimalna jest jedna z najmniejszych w UE.
paulbociek / 2010-01-11 23:32 / Bywalec forum
Jak zwykle chodzi o dobranie się do kasy przyszłych emerytów. A te pomysły żeby przenosić pieniądze do IKE, ZUS lub na konto służą jedynie rozwodnieniu tematu głównego. ŁAPY PRECZ OD PRYWATNYCH KONT W OFE!!!
lezdrub / 79.185.80.* / 2010-01-11 23:23
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Rafał Mroziński Protecta Polska / 95.40.183.* / 2010-01-11 22:48
Bez własnej inicjatywy nasza emerytura nie starczy nawet na przysłowiowe waciki. Przechodzac na emeryture dostaniemy o 80% mniej niż wynosza nasze obecne świadczenia , wiec jeśli sami nie zadziałamy i nie poczynimy żadnych kroków na zbyt wiele liczyć nie możemy, a przy pogłębiajacym sie niżu demograficznym w 2022 ZUS zbankrutuje. Wiec o jakich wypłatach z OFE wogole mozna mówic....Paranoja
juchu / 212.76.37.* / 2010-01-12 00:03
trzeba zakładać własne Fundusze Inwestycyjne jak w Niemczech i wtedy można myśleć o spokojnej emeryturze.
Rafał Mroziński Protecta Polska / 95.40.18.* / 2010-01-13 17:12
Własna inicjatywa to zabezpiecznie przyszlości-moga to być fundusze inwestycyjne ale również najważniejsza rzecz czyli dywersyfikacja ryzyka czyli ubezpieczenia .
zeb / 87.207.96.* / 2010-01-11 22:29
99% Polaków nie będzie mogło wypłacić całości środków z OFE w wieku 65 lub 60 lat. Wg dostępnych kalkulatorów aby mieć kapitał w OFE pozwalający na wypłatę ok 1400 zł emerytury z OFE to składka powinna być odprowadzana od zarobków w kwocie 9500 miesięcznie lub więcej. Przy planowanym dodatkowo zmniejszeniu składek do OFE z 7% na 3% miesięczne zarobki od których odprowadzana jest składka musiały by wynosić ponad 22 000 zł miesięcznie. Jasne jest więc kto kupił tą ustawę, na wybory potrzebna kasa a bez niej notowania spadają.
calka_1 / 81.219.151.* / 2010-01-11 21:56
Minister Fedak nich nam nie robi wody z mózgu. Chodzi o dofinansowanie zadłużonego po uszy ZUSu, którego i tak dni są policzone.
Teraz będą umarzać jednostki zakupione w 2007 roku kiedy ich wyceny były o niebo wyższe. Dziś warte przez pół, nasze pieniądze. Kto zwróci nam drugą połowę, zwłaszcza że gospodarki się odradzają i OFE ma szanse odrobić straty - już dużą część odrobiły.
ŁAPY PRECZ OD MOJEJ KASY PANI MINISTER - nie życzę sobie.
Do tej pory głosowałem na PO ale jak ta ustawa przejdzie to nich zapomną, myślałem że tylko PIS potrafi tak chamsko robić z ludzi idiotów ale widzę że nie tylko.
mixsol / 95.41.241.* / 2010-01-11 21:29
babo do garów !!
prawiezaratralalal / 77.253.15.* / 2010-01-11 20:49
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
jan kowalski / 2010-01-11 20:10 / Tysiącznik na forum
coś mi tu nie pasuje, pani Fedak próbuje zrobić z nas idiotow.
Wypłacić pieniędzy z OFE nie będzie mozna bez zapłacenia podatku, ale po przelewie pieniędzy do IKE już można nie placąc podatku? Po co ten idiotyczny manewr, skoro po osiągnięciu wieku emerytalnego można swobodnie dysponować pieniędzmi z IKE nie placąc żadnego podatku.?
szym155 / 86.28.114.* / 2010-01-11 20:31
Ponieaz z IKE trzeba je wyplacac przez minimum 10 lat, a jesli przelejesz sobie od razu na wlasny rachunek to masz te pieniadze niemalze natychmiast do dyspozycji. Ale wowczas niestety 19% idzie sie ...
jan kowalski / 2010-01-12 20:19 / Tysiącznik na forum
a kto Ci powiedział, że z IKE trzeba wypłacać przez 10 lat? IKE to w 100% moje pieniądze, mogę nimi dysponować według własnego uznania po uzyskaniu odpowiedniego wieku i odpowiedniego okresu oszczędzania. Jedynym plusem przemawiającym za IKE to brak podatku Belki. Nigdzie nie ma mowy o 10 letnim okresie wypłat. Wynika z tego, że jeśli przetransferuje OFE na IKE, to bez problemu będę mógł z nich korzystać.
jan kowalski / 2010-01-12 20:20 / Tysiącznik na forum
jeśli się mylę podeprzyj to jakimś paragrafem.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy