Forum Polityka, aktualnościKraj

Ministerstwo Rolnictwa ma pomysł na zwiększenie dochodów rolników

Ministerstwo Rolnictwa ma pomysł na zwiększenie dochodów rolników

Wyświetlaj:
Polonus / 89.75.52.* / 2015-06-29 23:03
Kiedy rolnicy nie dokładali do interesu zawsze albo za sucho albo za mokro albo za drogo
małorolny z kujaw / 192.55.109.* / 2015-06-29 23:13
Otóż Rolnicy narzekają zawsze gdyż raz Ci co mleko produkują mają jakiś problem. Za chwile Ci co trzodę chociaż Oni wiecznie płaczą a hodowałem trzodę i niech nie plączą tylko jak sie coś nie opłaca to nie produkuję ja tak zrobiłem a mam zaledwie 20hektarow. Potem znowu gdzies susza a gdzies zalewa aż pyrki gniją na polu. To tak jakby nauczyciele osobno strajkowali ci od matmy polaka wf itp. Albo policjanci drogówka osobno kryminalni osobno....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
małorolny z kujaw / 192.55.109.* / 2015-06-29 22:35
Niech zabiorą te dopłaty dadzą miastowym na te firmy i spokój. Prawa Ekonomii błyskawicznie sprawią iż ten co zarabia teraz te tysiąc coś najniższej zapłaci za chlebek nie okolo 2,50 a 3,50 a wędlinkę w promocji to może uda mu się wyczaić za 20 zł. Jestem rolnikiem Hektarów 20 i mam 25lat zaledwie i jestem za zniesieniem wszelkich dopłat dla rolnictwa i obowiązkowego ZUS dla absolutnie każdego rolnika.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
amenamen / 193.238.200.* / 2015-06-29 22:24
Jaknajbardziej ,niech płacą vat i dochodowy ,tak jak ten co sprzedaje gazetę za 0,90 gr
tollo / 31.1.23.* / 2015-06-29 22:24
Rolnictwo powinno być traktowane jak mormalna działalność gospodarcza takie same podatki i ZUS jak każdy obywatel , teraz każdy płacący podatek dopłaca do rolników . Normalnego człowieka nikt się nie pyta skąd ma mieć pieniądze na ZUS i podatek , rolnice to święte krowy ? wcale na wsi nie ma biedy
aga702 / 79.184.86.* / 2015-06-29 22:37
przejdź na KRUS..opłacaj 30 lat składki(bo zabraknie ci miesiąc i nie masz praw do emerytury) i przejdź na super rolnicza emeryturę za 800zł. Zapomnij o chorobach bo rolnik musi chorować 30 dni (i to nie pierwsze 30 dni jak pracownik tylko za każdym zachorowaniem) i jak już cie rozłoży choroba odbieraj super chorobowe w wysokości 10 zł na dzień co daje 300 zł na miesiąc.I żaden robotnik nie dopłaca do rolnika bo takie jakie składki chorobowe i wypadkowe płaci rolnik takie dostaje świadczenia.Więc nie narzekajcie ludzie z miasta że taka wam sie krzywda dzieje. Popytajcie ile państwo dopłaca do Zus-u.niech Zus przejdzie na zasady krusowskie. Nie będzie wtedy chorobowego i emerytur po 5 przepracowanych latach.
1deska2 / 89.66.225.* / 2015-06-29 22:48
TY a co robi rolnik na roli 8h dziennie 5dni w tygodniu bo jakoś nie ogarniam tego ?? orze, sieje, karmi zwierzęta, bo ja w robocie tyram 10h 6 dni w tygodniu
krowiarz / 188.47.165.* / 2015-06-29 23:19
A rolnicy pracują 7 dni w tygodniu, od świtu do nocy (a czasem i w nocy). Nie mają urlopu (ani wypoczynkowego, ani chorobowego, ani żadnego innego), długich weekendów. Nawet w niedzielę i święta trzeba pracować, bo samo się nie zrobi. Mieszczuchy wcale nie mają pojęcia o życiu na wsi to niech się nie wypowiadają.
Myślenie jednak boli / 194.126.238.* / 2015-06-29 22:59
są wakacje - weź urlop i zatrudnij się na miesiąc w gospodarstwie. Obejrzysz z bliska
małorolny z kujaw / 192.55.109.* / 2015-06-29 23:37
No bez jaj.... Mam 20hektarow 30 szt bydla opasowego na uwięzi gdzie obornik usuwam widełkami i taczką, karmie podobnie taczka itp. 6hektarow ziemniaków w których ryja tak od 15czerwca do konca października kopiąc i wywożąc na bieżąco do sklepów używając technologii typu ursus c360 + Anna a wożę starym bmw ciągnąc przyczepkę. Dodatkowo kosze kukurydze usługowo na zielonkę i wtedy na te 3tyg biorę pomocnika by zajął sie zwierzętami i wszelka fizyczną robotą. A Zimą no cóż 5hektarow lasu mam 25 lat no i musze ciągle przecinki robić bo za gęsto. Ale to tyranie od świtu do nocy to chyba u tych co jak o 12 pójdą w tv agrobiznes luknac dusza pilotem aż baterie wyczerpią. Owszem bywa ze tyram ale to są takie okresy w roku gdy tydzień dwa trzeba rzeczywiście 16godzin biegać. Ale mam czas na imprezę. Na flaszkę z kumplem. Mam czas tez by prócz obsługi obory resztę dnia przespać. Proponuje kawę pic tak hop 10min i dalej robić noooo i oh...to piwo w ciagu dnia naprawdę też proponuję odstawić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ADAM43 / 5.185.239.* / 2015-06-29 22:15
NAJLEPIEJ JAK BY PAN SAWICKI ZROBIŁ KRUS TYLKO DLA PRAWDZIWYCH ROLNIKÓW TO NAPEWNO WIECEJ NIZ POŁOWA BY ODPADŁA, BO SPORA CZĘŚĆ MIESZCZUCHÓW GO PŁACI KUPUJAC HEKTAR MARNEJ ZIEMI I JUZ MA KRUS. A TAK NARZEKA NA ROLNIKÓW A SAMI ZARABIACIE PONAD 4000 ZŁOTY TAKA WAM ŚREDNIA WYCHODZI. WIEM ,ZE 2 KG TRUSKAWKI NA SKUPIE KOSZTUJE OK 2 ZŁ CZYLI 1ZŁ ZA KG. CZY WIĘKSZOSCI OSÓB MIESZKAJACYCH W MIESCIE SCHYLIŁA BY SIE I URWAŁA NAWET SOBIE DO JEDZENIA?. MYSLE, ŻE NIE, BO CIEZKO GORĄCO I RĄCZKI POBRUDZI. DLATEGO NIE ROZUMIE CZEGO TU ZAZDROŚCIC A JAK JUZ ZAZDROSCIC TO PO CO PRZEBRANŻOWAĆ SIE NA ROLNIKA I NIE BEDZIE SIE NARZEKAŁO.
manua / 91.226.102.* / 2015-06-29 22:49
masz racje .mam 2 ha truskawki. dziś na skupie płacili 1 zł za kilogram. ok 2.2 za koszyk z tego trzeba opłacic osobe zbierajaca zostaje ok.0.5-0.8 za koszyk w najlepszym wypadku.trzeba zbierac bo serce boli jak gnije. mieszczuch, masz racje, do jedzenia nawet nie chca urwac bo ciezko a ma najwiecej do powiedzenia .wstyd mi za was.
zulu395 / 83.31.61.* / 2015-06-29 22:07
q..wa jak bioasekuracja ferm trzody wygasi pomór wśród dzików. Jak tam panowie za grube pieniądze, kreślenie palcem na mapie kolejnych "stref" zapobiega pomorowi? To głupota czy plan żeby jeść mięso duńskie czy niemieckie, które i tak jemy. No żeby kraj jakby nie było rolniczy, niestety, nie był w stanie wyprodukować mięsa na własne potrzeby to już szczyt szczytów
Korder / 2015-06-29 22:05
Polscy rolnicy produkują wysokiej jakości żywność można powiedzieć ekologiczną (bo ich nie stać na nawozy sztuczne) sprzedają ją na zachodzie. Natomiast żywność śmieciowa kupowana w supermarketach to głównie importowane z Niemiec Hiszpanii i Holandii nawozy sztuczne i pestycydy.
Smacznego.
lokoloko / 89.78.240.* / 2015-06-29 21:52
Jak do jasnej ciasnej, rolnik mający 2, 3 albo 5 ha chce mieć zysk? Zysk jest dopiero od 50 ha - owszem, jakieś 15 ha przy niszy. Reszta to darmozjady czekające na KRUS.
ANNA34 / 5.185.239.* / 2015-06-29 21:41
SKORO NA TEJ WSI TAK ROLNIKOM JEST DOBRZE TO NIECH TEN CO ZAZDROŚCI KUPI SOBIE ZIEMI I UPRAWIA. BĘDZIE MIAŁ WSZYSTKIEGO POD DOSTATKIEM NO I KASY OD GROMA. NIE WIEM PO CO W TYM MIEŚCIE TKWI. PRZEJDZIE NA KRUS I ZOBACZY JAKI TO BĘDZIE MU LUKSUS.CZAS PRACY NORMOWANY NIE BĘDZIE, PRACA NA POWIETRZU ŻYĆ NIE UMIERAĆ. PO CO ZAZDROŚCIĆ NAJLEPIEJ SPRAWDZIĆ NA WŁASNEJ SKÓRZE.
em231 / 178.162.216.* / 2015-06-29 21:40
rolnicy narzekaja a kazdemu dziecku buduja dom a placa podatki mniejsze niz pracownik kazde dziecko ma samochod i zawsze w du... malo maja mam rodziny na wsi i widze i mowia ze tak dobrze jeszcze nie mieli jak teraz,narzekaja smierdziele i nygusy jak ci to maja najnizsze emerytury co nie chcialo im sie pracowac ale geby chca miec te same zniszczyc czlowieka co pracowal 30 lat i wiecej ale nierob ma byc na 1-m miejscu taka rzeczywistosc Polski
fda / 176.96.160.* / 2015-06-29 21:50
ten chłop ryje całe życie żeby dać coś dzieciom, odmawiając sobie wszystkiego. Moi starzy nigdy nie zrobili sobie wakacji. Ojciec tyrał od rana do wieczora a matka jeszcze nocą gdy myśmy dawali się we znaki. Myślę że za jedne Twoje wakacje byłaby solidna używana fura dla Twojego dzieciaka, za długie łikendy kolejna...
Tu chodzi o ludzką mentalność... A co do smrodu może moje ścieki płyną do Twojego miasta??? Przecież wieś już pachnie a miasta zaczynają cuchnąć, głównie od nierobów.
lijhsadfg / 178.235.29.* / 2015-06-29 21:39
Panie Sawicki, może wkońcu zrealizujecie zalecenia Uni Europejskiej aby włączyć rolników do powszechnego systemu emerytalnego, czy mamy czekać na następne kary i pana mętne tłumaczenia
Andrzej368 / 79.184.228.* / 2015-06-29 21:38
Że też muszą politycy tak dzielić społeczeństwo.. Większość ludzi z miasta wypowiadający się na forach nie ma zielonego pojęcia o rolnictwie i tylko zazdrości tych dopłat .. które i tak nie zostają w kieszeni rolnika nawozy, środki ochrony roślin, paliwo ,maszyny rolnicze, części to wszystko zdrożało przez ostatnie lata o 100% Co z tego jak obracam rocznie tysiącami jak zostaje mi w kieszeni czasami miesięcznie 2tyś praca przez 7dni w tygodniu od 6 do 20stej to standard jak są sianokosy lub żniwa to pracuje po 16godzin dziennie Nie narzekam bo kocham to co robię w innym wypadku nie pracował bym tygodnia i nikt kto nie miał do czynienia z rolnictwem nie wytrzymał by 2dni Czy tak ciężko jest szanować pracę człowieka? Pomyślcie, że my po części pracujemy dla was żebyście mieli co jeść ale jak tak dalej będzie to będziecie jedli 5letnie mięso z chłodni na antybiotykach z Dani Niemiec itd. Jaki jest sens że będę zazdrościł np. nauczycielowi że ma 2miesiące wakacji..?! Szanujmy się nawzajem bo jesteśmy puzlami jednej układanki!
sklepi / 185.93.72.* / 2015-06-29 22:17
Dobrze napisane choć pare merytorycznych błędów widzę. Faktycznie nie ma co zazdrościć nauczycielowi wakacji jak ma sie dwa razy dłuższe w zimie. No nikt mi nie powie ,ze w okresie zimowym jest roboty od groma - chyba ze ktos ma swinki czy krówki , ale nie w ilości 5 szt bo w miescie przy psie mają wiecej roboty niż z kilkoma schabami. Co dożywności to tez bym nie był takim hurra optymistą- u nas liczacy sie producenci równiez faszerują zwierzęta antybiotykami bo inaczej nie mieliby zysku . Podsumowując nie jestem antyrolnikiem, ale juz od kilkudziesięciu lat słyszę jak to oni mają źle i zaczyna mnie to mierzić- bo w końcu z czego żyją? Choc z drugiej strony kazdy chce poprawić swój los włacznie ze mną. Pozdrawiam
paweł442 / 46.205.17.* / 2015-06-29 21:27
proszę państwa dopłaty dopłatami dobrze że są, rolni czeka na nie cały rok by je wydać w dwa dni. Maszyny i budynki są kupowane na kredyt nikt nie kupuje za gotówke. to taki pic nawode rolnik obraca sporymi sumami ale mało mu zostaję. Wille człowiek w mieście gdy kupuje mieszkanie, buduje dom przewarznie sam przcaju nato. A nawsi to nawet i pokolenia. Bardzo przykro mi że relja polski są takie by drógie utopić w łyszce wody. rolnik nauczycie, urzędnik śmieciasz karzdy chce żyć wiec zastanówmy się co dalej zrobić a nie narzekać.
Mati824@!-=/.mh8@ / 213.199.214.* / 2015-06-29 21:38
Do działalności gospodarczej w mieście równiez potrzebne są budynki , maszyny i wyposażenie , na które musimy brać kredyty .Rolnicy , skończcie z tym waszym jęczeniem, ponieważ komuna już minęła i bardzo dużo ludzi , aby nie umrzeć z głodu , zakłada własną działalność w miastach i zadłuża się na lata po same uszy .Dodatkowo obciążają nas wysokim ZUS , tylko po to, abyśmy zapracowali na wasze emerytury .
gdgfd / 176.96.160.* / 2015-06-29 21:53
dlaczego nie korzystasz z dopłat dla firm, są całkiem przystępne i nisko oprocentowane lepiej niż te dla chłopów. Unia zabiera trzeba to jakoś odzyskać!!
Andzej / 109.241.177.* / 2015-06-29 21:27
nie zartujcie sobie - nie ma zle zarabiajacych rolników - tylko lenie i chlejusy nie potrafia wyjsc na swoje
Zawisza Czarny / 178.42.51.* / 2015-06-29 20:47
Jest niezawodna metoda na poprawę dochodów rolników:
1. ZUS zamiast KRUS
2. Podatek dochodowy
3. Rolnik powyżej 50ha
I na koniec - jak wypędzisz ze wsi księdza, to szybko zniknie nędza.

Najnowsze wpisy