Forum Polityka, aktualnościKraj

Misja mediów publicznych kosztuje 2 miliardy złotych

Misja mediów publicznych kosztuje 2 miliardy złotych

Wyświetlaj:
kapłan / 77.91.51.* / 2010-08-10 16:52
o jakiej misji publicznej piszecie no chyba że o misji idiotów w tV.W/g mnie misja publicna wynosi zero,misja polityczna 100%
dama_pik / 178.37.141.* / 2010-07-24 12:01
Ranczo, Na dobre i na złe, Klan, Majka i tego typu p******* ...
Wilsztain (albo jak Go się tam pisze), Pospieszalski i tego typu [ proszę wstawić dowolne obraźliwe epitety określające stan umysłowy pacjenta ] osoby.
Cały sztab Wiadomości za czasów pis`u z Koteckimi na czele ... którzy uważają, że widza można traktować jak półgłówka intelektualnego
i tak długo mógłbym wyliczać ...
Reasumując : VON OD MOICH PIENIĘDZY !
NTS / 83.168.115.* / 2010-07-21 20:22
TVP nie jest już nawet telewizją półpolską. Mocne zaangażowanie polityczne po stronie PiSu w wyborach prezydenckich zniechęciło do niej wielu ludzi. Zarząd płacze, że PO chce ich odwołać, a ja się pytam dlaczego ma tego nie zrobić?
loghorn / 178.37.136.* / 2010-07-20 23:55
Zwolennicy pis`u mogą obrzucać błotem "popaprańców" i odwrotnie PO "pisuarów" i tak bez końca. Ale tv to biznes jak każdy inny i jak dzisiaj zobaczyłem w pożal się boże w tv "publicznej" jakiegoś wic`e prezesa który dukał z kartki jak uczniak, jakie to mają programy realizujące misję publiczną to się załamałem. Prawdziwi dziennikarze już dawno odeszli, lub zostali zwolnieni, ale jak taka jest kadra kierownicza, to żenada !
aat / 178.252.0.* / 2010-07-20 13:46
Ja nie rozumiem, dlaczego mam być obciążany dodatkowym podatkiem za posiadanie radia czy telewizora.
Jeśli media publiczne chcą pieniądze za nadawanie swojego programu, to niech program zakodują i będzie wtedy narzędzie do egzekwowania płatności.
Dziwne, że radiostacje i telewizje komercyjne potrafią przynosić zysk, a publiczna tylko straty i jeszcze ich pokrywanie przerzucać na podatników, coś tu jest nie tak
OIO / 79.184.68.* / 2010-07-20 09:51
Nowa misja polegać będzie na pokazywaniu sukcesów Platformy. Kto płaci, ten wymagać będzie. Po likwidacji abonamentu, czeka nas okres prosperity, przynajmniej medialny...
publiczny / 81.210.19.* / 2010-07-20 08:23
Media publiczne ja pełnią, a być może nie pełnią. Jednakże równoprawne jest pytanie : ILE INTERESU PUBLICZNEGO jest w wojaczce Platformy z mediami publicznymi? Czy media mają stać się "publiczne" dopiero wtedy, gdy opanowane zostaną przez POpaprańców? Przypominam słowa pani o baaaardzo długim nazwisku: do obsadzenia jest 500 stanowisk. Przez kogo?
Wacus MŁODY Demokrata / 83.10.140.* / 2010-07-19 14:15
Zdepolonizowane lemingi - ostatnie doopoparady, cyngli spod znaku GW.na doprowdziły do białej gorączki, nie mogą znieść oczywistego faktu, że ludzie wszędzie maja dośc juz ich natrętnej chrystofobii, nawet w USA ludzie patrzą na NICH z obrzydzeniem jak kolejny raz wyjeżdżąją z jakims ksiedzem pedofilem sprzed pól wieku, a Polańskiemu dooope liżą. Z tą prywatna mierzwą medialna jest jeszcze gorzej niz z publiczną, bo zdegenerowana megaoligarchia nie wie z której strony sobie jeszcze dogodzić, żeby było im fajniej Howgh !!
jliber / 2010-07-19 15:36 / Tysiącznik na forum
Nie jarzysz, problemem nie jest to czy publiczna jest lepsza od prywatnej czy odwrotnie, ale to że na publiczną każą nam płacić czy tego chcemy czy nie.
Myśliwiec / 92.40.48.* / 2010-07-19 16:07
Nie jarzysz, jliber. Problemem nie jest nawet to, że na publiczną każą nam płacić abonament. Osobiście, to 10 zł miesięcznie, jako zarabiający, mógłbym na to wysupłać. Problemem jest to, że zmuszają do płacenia i na publiczne i na prywatne „tance z gwiazdami” itp., poprzez ogłupiające reklamy sponsorów i, tym samym, zaganianie ludzi do sklepów na megazakupy. Tak ten mechanizm działa.
jliber / 2010-07-19 16:12 / Tysiącznik na forum
No jak Cię reklama ogłupia to rzeczywiście musisz płacić też na prywatnych. Ale to mów za siebie.
Myśliwiec / 92.40.48.* / 2010-07-19 16:30
Musze cię zmartwić. Reklamowane produkty omijam szerokim łukiem. Ale nie wszyscy tak robią i to jest problem.
jliber / 2010-07-19 16:32 / Tysiącznik na forum
No tak, zapomniałem, przecież ty jedyny mądry jesteś, to reszta ludzi jest głupia.
w444ff / 145.237.108.* / 2010-07-19 12:30
Money.pl to ma misję, po kilku niepochlebnych (przy tym dość rzeczowych) komentarzach zniknął tekst o paradzie gejowskiej i nigdzie nie mogę go odnaleźć, żeby zobaczyć, czy są nowe wpisy.
~Kris / 2010-07-19 13:48 / Tysiącznik na forum)
Mam nadzieję, że nie należysz do grupy, która wierzy, że media są w Polsce centralnie sterowane?

Jest to pogląd dosyć często na forum spotykany, i moim zdaniem świadczy tylko o tym, że w naszej psychice rany po PRLu wolno się goją.

Jeśli znika jakiś tekst, to zwykle znaczy, że ktoś wewnętrznie uznał, że jest niedobry, albo 'dyskusja' na forum osiąga taki poziom wulgarności, że moderator nie daje rady, i żeby nie złamać prawa (które karze za tolerowanie na swojej stronie treści obraźliwych) musi go 'zgasić'.
Myśliwiec / 92.40.48.* / 2010-07-19 16:12
~Kris. Gratuluję poczucia humoru…))))
sewerer / 80.48.115.* / 2010-07-19 16:08
O jak to niby media tzw. "publiczne" są sterowane? Czy rzeczywiście są publiczne? Czy reprezentują równie dobrze ciebie (klerykała), jak i mnie - antykomunistę i ateistę? Czy pluralizm nimi rządzi? Czy wszystkie opcje polityczne maja równie szanse dostępu do nich? Po cóż jest KRRiT? Skąd się biorą ludzie w niej? "Poziom wulgarności, że moderator nie daje rady"? Naiwny? Wulgarność moderatorom nie tak bardzo przeszkadza, jak sądzisz! Świadczy tylko o prymitywizmie dyskutanta i dobrze ten prymitywizm czasami wyeksponować. Przeszkadza im rzeczowość! Sam się spotkałem z zablokowaniem mego IP przez wp, mimo że do wulgarności mi daleko. Spróbuj skrytykować tam rzeczowo JPII! Wejdź na np. ekai.pl albo na fronda.pl i napisz coś, co nie zgadza się z ich poglądami. Nie musisz być wulgarny, chamski, prostacki. Wystarczy tylko żebyś się z nimi nie zgadzał. Otóż, kiedy w Polsce istniała centralna cenzura, można było ją przechytrzyć. Gdy istnieją tzw. moderatorzy w każdym portalu, a redaktor każdej gazety ma określone poglądy zgodne z oficjalną linią, trudno ich przechytrzyć. System moderatorów to coś więcej niż cenzura - to blokada informacyjna. Nikt nie słyszy o Racji Polskiej Lwicy, mimo że to liczebnie duża partia. Wystarczy, że jakiś polityk z oficjalnej listy stworzy partyjkę kanapową, a już o niej głośno w mediach. W Polsce nie ma mediów publicznych - są tylko katolicko-komercyjno-polityczne. Stąd ich popularność żadna. i nikt nie chce na nie płacić.
andy2024 / 83.18.109.* / 2010-07-19 12:40
No cóż, w tvn24 na paradę gejów poświęcano po 3-4 min w serwisie wiadomości, na pozostałe 5 manifestacji w Warszawie 0 minut a na informacje o bitwie pod Grunwaldem maks. 3 minuty. Ot najważniejsze tematy dnia...
sfera2 / 2010-07-19 12:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wykonywanie misji przez media publiczne w dzisiejszych czasach staje się utopią podobnie jak komunizm czy kapitalizm. Teoretycznie piękne ale przez ludzi wypaczane i zohydzane do granic możliwości. Już starożytni grecy z budowli ustrój demokratyczny który chociaż nie jest idealny, to jednak najlepszy ze wszystkich stworzonych przez człowieka.
Wykonywanie misji przez media którymi kieruje jedna partia polityczną widzimy teraz. Audycje w głównej mierze mają za zadanie pranie mózgu telewidzów. którzy ciągłym oglądaniem z prefabrykowane sytuacji mające za zadanie wywoływać strach i złość do wybranego obiektu lub partii.
Na tym forum również stosowana jest ta metoda wyrażana krótkimi wpisami pełnymi nienawiści kłamstwa oraz strachu. jednak jak widzę pomału mija efekt prania mózgu forumowiczów, widać to po samodzielnym myśleniu w coraz większej ilości wpisów.
zniesmaczony PO / 193.111.166.* / 2010-07-19 11:47
Gdyby nie kasa z reklam to by misji nie było , bo abonament jest tylko małą cześcią.
TUSK ZA NAWOŁYWANIE DO NIEPŁACENIA ABONAMENTU POWINIEN BYC POSTAWIAONY PRZED TRYBUNAŁ STANU.
~Kris / 2010-07-19 11:55 / Tysiącznik na forum)
Twoja wypowiedź jest niespójna: mówisz, że abonament jest mało istotny dla TVP w porównaniu z reklamą, ale jednocześnie atakujesz PO, że jest mu przeciwna.

Zdań pisanych wołami nie czytam, więc nie będę ich komentował.
płacący(abonament) / 81.210.19.* / 2010-07-20 08:34
Są tacy, którzy cały tekst napiszą "wołami". Krytykowany przez Ciebie, AKCENTUJE (jego zdaniem, a i moim też), najistotniejszą część tekstu. Jak ma w tekście wyrazić swoje emocje? Dosadnym wyrazem? Nie wszyscy takie stosują. A do rzeczy: abonament nie jest podstawą działania tv, min. wskutek namawiania premiera do niewywiązywania się z USTAWOWEGO OBOWIĄZKU. Paranoja? Ano!
Myśliwiec / 92.40.48.* / 2010-07-19 15:36
~Kris. Nie zarzucaj gościowi niespójności wypowiedzi na podstawie swojego pokrętnego jej rozumienia. To takie typowe dla PR-owców PO.
Tusk nawoływał do nie płacenia abonamentu i, przez takich zepsuwaków jak on, wpływy z abonamentu są niewielkie.
Wiem. Czasem zdania pisane wołami są dla niektórych straszne w formie, a w treści niestrawne. No, bo jakże to ulubiony wódz miałby za cokolwiek przed kimkolwiek odpowiadać? Nie daj Boże sąd albo trybunał! Przecież on jest krystalicznie czysty!!!
ron56 / 83.0.200.* / 2010-07-19 15:13
Wypowiedż bardo spójna i co b.ważne syntetyczna .Przeczytaj jeszcze raz - nie mówię o "wołach", też ich nie lubie.
Tak na marginesie mam nadzieję że ponowne wprowadzenie obowiązku matury z matematyki zmniejszy procent czytających bez zrozumienia.
jliber / 2010-07-19 10:30 / Tysiącznik na forum
Prosta definicja misyjnego programu - nudny.
Michnik's groupie / 83.238.19.* / 2010-07-19 10:14
Od czasu przejścia pod "opiekuńcze" skrzydła Agory ostatnią rzeczą jaką się można spodziewać po Money (kierowanego przez przez lizodupków kosmopolity Michnika) jest troska o jakieś misje.
Chyba że jest to misja włażenia do jelita grubego uczestników ostatniej parady w Warszawie.
Floyd / 2010-07-19 10:24 / Tysiącznik na forum
Nie wydaje mi się abyś był kandydatem do oglądania programów misyjnych choć przydało by Ci się, oj przydało obejrzeć kilka, a dotyczących kultury wypowiedzi na forum publicznym.
Michnik's groupie / 83.238.19.* / 2010-07-19 11:19
Floyd, jliber :
Z takimi wlaśnie parchami próbowałem dyskutować na różnych onetach gdy jeszcze myślałem że (przynajmniej )internet jest wolny.

Ile czasu mi tu zostało?
jliber / 2010-07-19 10:31 / Tysiącznik na forum
Definicja programu misyjnego to taki który jest nudny i taki którego nikt nie ogląda.
sisley / 88.220.44.* / 2010-07-19 11:57
Trzeba zdefiniować tak zwane programy misyjne. Na pewno nie powinny w ich zakres wchodzić teleturnieje albo seriale. W trakcie nadawania nie powinno być reklam. Moim zdaniem programy powinny być zdecydowaną alternatywą do tego co mamy obecnie a czego się już nie daje oglądać-żenujące kabarety, nudne seriale, tendencyjna publicystyka, teleturnieje i wszelkiego rodzaju tańce i piosenki z gwiazdami- na koniec wymiotne programy kulinarne i tak zwane gwiazdy prowadzące wymienione wyżej superprodukcje. Do tego kupa reklam. Jeszcze chcą za to abonament badziewiarze- niech to dziadostwo zakodują i będzie spokój!!!
Niektórzy to może lubią dlatego programy misyjne to nuda. Takie programy na siebie nie zarobią, są skierowane do młodego widza który ich potrzebuje aby wzbudzić zainteresowania, kształtować kulturę osobista i światopogląd. Dla dorosłych coś z rzeczy elitarnych, wyższej półki jeśli chodzi rozrywkę, naukę, publicystykę, reportaż, dokument, teatr, sztuki plastyczne, wywiady z mądrymi ludźmi etc.
jednak misja powinna być zdefiniowana aby nie otworzyć furtki dla badziewiarzy, którzy poprzez znajomości zrobili z telewizji pośmiewisko. Biorą kasę z to co inni by lepiej zrobili za darmo.
jliber / 2010-07-19 15:34 / Tysiącznik na forum
Jak chcę dobrą rozrywkę to sobie zamawiam z amazona dobre amerykańskie seriale na ktore w Polsce nie ma widza, bo wszyscy głupkowato oglądają Friends, a na pewno nie potrzebuję dotowanych pseudartystów których oglądanie dłużej niż 5 minut doprowadziłoby mnie do ciężkiej nerwicy.
Myśliwiec / 92.40.48.* / 2010-07-19 15:53
Widzisz, jliber. Czasem można się zgodzić z twoimi poglądami. Chociaż nie wiem, czy jakikolwiek serial może być w ogóle dobry – z racji tego, że jest serialem, a seryjna produkcja to już nie sztuka. Jest jeszcze kwestia gustu, ale o tym się nie mówi… Jednak co do „Friends” – potwierdzam, chociaż rozumiem, czemu ludzie to oglądają. Tu decyduje potrzeba przynależności z tzw. Piramidy Masłowa.
jliber / 2010-07-19 16:01 / Tysiącznik na forum
Kwestia skali, bez sensu zwalczać seriale typu Friendsy (i tak sa dużo gorsze), zawsze 99% produkcji filmowej czy telewizyjnej to shit, wystarczy jednak zabrać dotacje (albo nigdy ich nie dawac) a wreszcie powstanie 1% czegoś wartościowego. Inaczej 100% to bedzie shit, bo artysta w europie czy sie stoi czy sie lezy 1000 euro sie nalezy.
Myśliwiec / 92.40.48.* / 2010-07-19 16:23
I naprawdę, jliber, wierzysz, że bez ingerencji Państwa, na wolnym rynku, te zagraniczne megakoncerny, trzymające łapę na stacjach, częstotliwościach, przestaną ogłupiać lud? Może i zrobią 1% czegoś wartościowego, ale dla 1% społeczeństwa, a 99% dalej będą ogłupiać na rzecz swoich sponsorów, producentów „idealnych proszków do prania”. Oni już wiedzą, jak wpływać oglądalność.
jliber / 2010-07-19 16:33 / Tysiącznik na forum
No tak, zrobią 1% wartościowego dla 1% społeczeństwa, dokładnie tak zrobią. A przy dotacjach nie trzeba już nawet dla tych 1% robić.
jliber / 2010-07-19 16:38 / Tysiącznik na forum
Przy okazji, z amerykańskich polecam the flight of the conchords, the office, south park, futurama, family guy, the wire, entourage, it's always sunny in philadelphia, freaks and geeks, firefly, seinfeld, curb your enthusiasm, scrubs, chappelle's show, battlestar galactica, supernatural, the sarah silverman program, the lost room, drawn together
Floyd / 2010-07-19 11:30 / Tysiącznik na forum
A, może lepiej się nie przyznawać? Znam wielu takich dla których najnudniejszą i zbyteczną instytucją jest szkoła, a wnioski z tego niech już każdy sam sobie dośpiewa.
sisley / 88.220.44.* / 2010-07-19 12:06
Dobrze że przynajmniej podstawówka jest obowiązkowa bo byśmy mieli w większość analfabetów , dla których programy misyjne to to samo co szkoła.
antyelektorat / 195.205.44.* / 2010-07-19 09:43
Dobre programy i filmy emitują o takich porach, że normalny człowiek kładzie się już spać.

No chyba, że misjonerzy z telewizji uważają, że uczestniczenie w misji wymaga od widza poświęceń, zarwania nocy i ryzykowania kiepskiego dnia nazajutrz w pracy.
Pajchiwo / 2010-07-19 11:12 / Tysiącznik na forum
IMHO to kwestia oglądalności.
Tamte filmy i programy i tak ktoś obejrzy, a jakiś taniec z gwiazdami, (czy inny badziew dla kałożerców), jak nie będzie w godzinach zbliżonych do 20, to nie będzie rentowny...
ostrozny / 79.185.231.* / 2010-07-19 21:23
=.Monej.pl ?Co to za agencja ,kto jest wlascicielem ? Dziekuje za informacje.

Najnowsze wpisy