Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Miskiewicz: Wojna fiskusa z kierowcami

Miskiewicz: Wojna fiskusa z kierowcami

Money.pl / 2007-01-24 08:28
Komentarze do wiadomości: Miskiewicz: Wojna fiskusa z kierowcami.
Wyświetlaj:
STATYSTYK / 84.205.223.* / 2007-01-25 02:27
Ja to wiem ! ale co z resztą solidarnch rodaków....?
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-01-24 23:04
Właściciele Wszystkich Aut w Polsce łączmy się.
Precz z nowymi podatkami na samochody!
Nasze auta to nie dojne krowy.
Zlikwidować PIT od ryczałtów samochodowych.

A tak na serio, to naprawdę mam rosnącą ochotę wzięcia udziału w zoroganizowanym ruchu społeczno-obywatelskim, kt ory postawilby sobie za cel likwidację po kolei różnych "drobnych podatków".

Lista pierwszych kilku to
- podatek od odsetek oszczędności i lokat bankowych
- podatek PIT od zwrotu kosztów za używanie prywatnych samochodów osobowych do celów służbowych - tak zwanych ryczałtów
- opłaty skarbowe od czynności cywilno-prawnych
- podatek VAT od przekazywania na cele społeczne żywności ze zbliżającym się końcem terminu przydatności do spożycia
STATYSTYK / 84.205.223.* / 2007-01-25 02:23
Jestem "za" lecz na 1 takiego jak My przypada 10 ktorzy nie maja "jaj" ot i to cały problem.
irlandczyk / 81.210.89.* / 2007-01-24 15:37
A ja sikam ciepłym moczem na to państwo pisuarów
i gdzieś mam patriotyzm w kraju rządzonym przez ptactwo.
Za 2 tyg wyjeżdzam do Irlandii razem z rodziną, wyszkoliłem się tu dobrze, a tam będę żył, pracował i cieszył sięz źycia. Żaden nierób i złodziej państwowy nie będzie mnei łupił z dobytku w imię chorego prawa i rozdawnictwa społecznego
kaczyński i spółka gasi światło z moherami i emerytami
Duży / 83.11.13.* / 2007-01-25 14:59
A ja Ci Irlandczyk życzę, by się Wam to wszystko ziściło. NIestety nie da się zrobić takiej zamiany, by to twórców
i aktorów tej hucpy jaką jest tania "IV RP" dało się gdzieś na trwałe wysłać.
wojcher / 2007-01-24 21:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wolałbym abyś napisał coś jak już tam posiedzisz kilka miesięcy. Przypominasz mi kilku pracowników firmy w której mam okazję pracować. Składali wypowiedzenia, pojechali do Irlandii, przeszli do innych firm i .... trwało to od 2 do 5 miesięcy jak przyszli i pytali się czy mogą wrócić do pracy. Mogli, ale za moją namową dyrektor obciął im stawkę wyjściową o 25 % a na "dodatek stażowy" (jest u nas coś takiego) pracują "od zera"
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale życzę Ci i Twojej rodzinie dużo powodzeniai, tyle samo optymizmu i mniej... sarkazmu
TP / 213.134.160.* / 2007-01-25 17:34
Przypominasz mi psa ogrodnika: sam nie zeżre i nikomu tez nie pozwoli. A to,, że tym sie jeszcze chwalisz - to chyba swiadczy tylko o Twoim prymitywiźmie. Mam taka jedną w pracy: robi to, co umie : donosi. Nic z tego nie ma ale ile to radości bo bliźniemu na złosć zrobiła
wojcher / 2007-01-27 23:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jasne, tylko że w tym przypadku "zeżrą" pozostali pracownicy w postaci premii która zależy od zysku zakładu, a te są większe im niższe koszty. Więc chyba jest to uczciwe w stosunku do pozostałych wiernych "na dobre i na złe". A chwalę się tym bo taka moja praca- należę do kadry zarządzającej tego zakładu. Zresztą wrócić do pracy mogli też za moja namową, bo dyrektor nie chciał "zdrajców". Więc nie mów mi że jestem prymitywny. Uważam że i tak wykazałem się dużą tolerancją. Byłoby chore gdyby pracownik nie ponosił żadnego ryzyka- na tym polega każde działanie (działalność gospodarcza, gra na rynku kapitałowym, kupno samochodu na giełdzie). Tak samo zmiana pracy. Też bym chciał sobie skakać z kwiatka na kwiatek a jak mi się nie podoba to wrócę. W ten sposób nigdy nie skompletowałbym załogi.
giezz / 83.15.97.* / 2007-01-24 16:03
Jedź synuś i ne wracaj.
Sprzedam wyrok tanio / 83.21.22.* / 2007-01-24 11:34
Konkurs dla mlodziezy - Kto wymysli najwiecej podatków ?
Akcyza od myslenia urzędników ?
Podatek od łapówki zapłaconej w sądzie ?
Podatek od lewego przetargu ?
Polskie panstwo staje sie powoli zbedne i szkodliwe.
Kiedys mialam negatywny stosunek do kantów podatkowych ale obecnie spogladam na nie coraz cielejszym okiem.

Urzednicy , na przykład łąpówkarz Peczak, klepia biede. Nie mają nawet na kawior dla psa.
Gdzie mozna sie zgłosic po jedno z 3 milionow mieszkan od Wielkeigo Kartofla?

Ja pytam znajmomych ale oni tez nie wiedza. A mi to mieszkanie jest potrzebne.
giezz / 83.15.97.* / 2007-01-24 13:31
Kiedyś w latach 40-tych mówiło się "Nie sraj koksem bo Ci dupę upaństwowią". Teraz by należało powiedzieć "bo ci dupę opodatkują".
MN1 / 80.51.231.* / 2007-01-24 11:00
Podatki są potrzebne. Podatki to element partiotycznego wychowania.
Oburzające jest jednak, że armia ludzi zyje z tego, że wymyśla jak tu zrobić podatek, aby był, ale tak aby do nie było widać. Lista podatków jest tak długa i dziwna, że można by uznać ją za żart, gdyby nie koszty jakie tworzy w tym systemie Parkinsona zwanym polską administracją.
Podatek: od dochodu, od obrotu, od oszczędności, od nieruchomości, od luksusu, akcyzy, spadkowy, od giełdy, zdrojowy, na bezrobotnych, a kto wie może wkrótce na religię, drogi, bykowy, telewizyjny i radiowy, ZUSowy, za wejście do urzędu, za wyjście z urzędu.
Jak można być patriotą skoro mam uczucie, że państwo mnie roluje.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-01-24 23:18
Też mam dość kombinowania, co by tu jeszcze wymyślić, żeby nas obywateli skasować.
Zyta mówiła - obniżamy koszty pracy.
Niedawno weryfikowłem plan kosztów na rok 2007 w kierowanej przeze mnie firmy i okazało się, że przy tej strukturze wynagrodzeń jaka była w firmie w roku 2006 PEŁNY KOSZT PRACODACY JEST WIĘKSZY, A NETTO NA RĘKĘ DLA PRACOWNIKÓW JEST MNIEJSZE.

Dla pojedyńczych osób nie są różnice duże, niektorzy nawet zyskują, dla niekórych stawek faktycznie koszt pracowdacy jest niższy. Ale w sumie w mojej firnie pracownicy dostaną na rękę mniej i będą firmę kosztować więcej.

Stad mój manifest kilka postów wyżej:
Właściciele wszystkich aut w Polsce łączcie się.

I jeśli pojawi się wiarygodna grupa osób, która postawi sobie za cel powstrzymanie i likwdację Podatków Tak Wymyślownych Żeby Ich nie Było Widać to aktywnie się do niej przyłączę.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-01-25 07:39
1. Ruch musi być powszechny. Form Money.pl może być za małe. Przy okazji szacunek dla Money.pl.
2. Wydaje się, że podatki wymyślają nieroby, które udają, że pracują (vide Parkinson), należałoby to więc połączyć z akcją ograniczenia administracji państwowo-samorządowej.
3. Teraz potrzeba jeszcze kilku tysięcy ludzi, którzy będą działali wspólnie i skuteczny sposób dziłania.
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2007-01-24 11:31
Patriotą będę zawsze bo jestem Polakiem, ale obywatelem być może nie, bo moja cierpliwość jest na wyczerpaniu...
Qlt / 83.15.97.* / 2007-01-24 10:22
władza strzyże owieczki a raczej baranów bez krzty umiaru. Już za komuny strzyżono posiadaczy syren, maluchów itp., bo to towar luksusowy był. A czy nie było bandyctwem pobierać podatek od spadku np. po rodzicach albo od oszczędności na koncie bankowym. To jest wyrafinowane bandyctwo, wręcz kontrybucja. PiS wpadł w koleiny, które tow. Janosik zostawił i nawet nie próbuje się z nich wydostać. Wydostać obcinając wydatki związane z rozdawnictwem pieniędzy. Gdy Państwo daje komuś za darmo choćby złotówkę to jest to porażka owego Państwa, jest to porażka sprawiedliwości bez przymiotników.
stary zgred / 81.219.231.* / 2007-01-24 23:55
Prawdziwy Janosik t przynamniej biednym rozdawał, a nasze państwo rozdaje "po uważaniu" i dlatego jest bandyckie. Ażeby robić takie "przekręty" państwowe najlepiej komplikować prawo - najlepszy przykłąd to VAT - jego idea jest bardzo prosta i jasna i powinna być spisana na 2 stronach A4, a co mamy?
przemysław p. / 83.23.186.* / 2007-01-24 08:28
Wydawalo się,że p.Zyta Gilowska jest liberałem i te obecne ruchy podatkowe są są z tej pozycji zupelnie niezrozumiałe.Jedynym wytłumaczeniem może byc tylko teza,że obcowanie z p.Kaczyńskimi obniża zdolności umyslowe.
maa / 2007-01-24 08:50 / Tysiącznik na forum
Pani Gilowska zawsze taka była. Trzeba było uważnie ją słuchać, gdy jeszcze była w PO.. Była wrzaskliwa, gdy zasiadała w ławach w opozycji, ale sensu w tym wrzasku nie było za wiele.

A zdolności umysłowe zawsze miała przeciętne jak na człowieka z tytułem profesora. Myślę, że akurat Kaczyński do jej pracy sie nie wtrąca więcej niż inni premierzy i na jej zdolności intelektualne nie wpływa.
Gilowska robi, to musi: łoi kogo sie da, by było na kaszankę wyborczą.

Najnowsze wpisy