Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mission impossible Marka Belki

Mission impossible Marka Belki

zdenerwowany / .* / 2004-05-14 11:02
Komentarze do wiadomości: Mission impossible Marka Belki.
Wyświetlaj:
Slon / .* / 2004-05-14 11:40
Jeśłi mamy mieć wybór: Belka-Lepper, to wszystko jest jasne. Lepszy rząd człowieka wykształconego i mądrego (co tu gadać) niż... no właśnie. Ale nie ma we mnie wiary w ten rząd: lewica poszatkowana, prawica - lewitująca w kierunku socjalizmu, szarlatan polityczny na topie. Czas rozpędzić ten Sejm. Z drugiej strony - wybory latem to pewne rządy Samoobrony i Fuehrera-Leppera. Jak nie urok, to przemarsz wojsk...
student_ekonomii / .* / 2004-05-14 11:39
Panie i Panowie posłowie, kiedy zamierzacie w końcu zacząć pracować dla dobra tego kraju i jego obywateli? Czy to jest naprawdę aż tak istotne, czy za sterem stanie kapitan X pochodzący z lewej burty, czy kapitan Y z prawej? Jeśli tylko jest to osoba kompetentna do sprawowania funkcji premiera czy ministra, to pozwólcie jej tą funkcję sprawować! Czas jest najcenniejszym spośród wszystkich zasobów, więc przestańcie go marnotrawić. Popatrzcie na nasz kraj - czy wam nie wstyd? Jakość rządzenia w Polsce jest na dzień dzisiejszy żenująca. Weszliśmy do UE i co z tego, skoro nie ma komu rządzić. Teraz jeszcze bardziej będzie mi wstyd, że mieszkam w kraju, który jest dryfującym okrętem, mogącym w każdej chwili roztrzaskać się o skały anarchii i ekonomicznego absurdu. Gdzież tu rozum, gdzie logika? Gdyby taki komentarz mógł coś zmienić w naszym kraju na lepsze, codziennie pisałbym ich tysiące...
DS / .* / 2004-05-14 11:31
Myślę, że jest jeszcze szansa dla tego rządu. W Polsce tak się już jakoś przyjęło, że do samego podjęcia decyzji jest przepychanka, każdy chce przy okazji coś dla siebie wyciągnąć, ale w końcu oni też tu mieszkają...
Belka / .* / 2004-05-14 11:27
A ja myslę, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest szybkie samo-rozwiązanie tego Sejmu - w aktualnym układzie, nawet jeśli uda się wybrać jakiegoś premiera, zdolność polityczna do podejmowania decyzji będzie zerowa - każde ważniejsze głosowanie będzie musiało byc poprzedzone szukaniem większości przez parę dni. Dla mnie oznacza to tylko jedno - brak czasu polityków na prawdziwą pracę...
KD / .* / 2004-05-15 10:26
A czy po wyborach ta większość będzie?
... / .* / 2004-05-14 11:23
Sądzę, że rząd Marka Belki jest jedynym sensownym w tej chwili. Wybór Leppera byłby porażką Polski - NIE RÓBCIE NAM WSTYDU W EUROPIE.
burek / .* / 2004-05-14 12:01
Lepper nie wygra. Hough.
antyzus / .* / 2004-05-14 11:21
A najlepszym kandydatem na premiera bylby JKK. Ten przynajmniej zrobilby porzadek z ZUS-em - ZAORANIE czekaloby tych darmozjadow
Luka / .* / 2004-05-14 11:11
Naprawdę widać teraz, że naszym posłom nie chodzi o dobro kraju. Najważniejsze są własne interesy partyjne. Osobiście uważam, że lepszy premier to wykształcony Belka niż ten prostak i szarlatan Leper
magik / .* / 2004-05-14 11:41
Jaki on tam wyksztalcony, to ze ma tytul profesora to nie swiadczy wcale o jego zdolnosciach ekonomicznych. Ale to prawda, od Leppera o niebo lepszy. Lepper to jest totalne dno.
zdenerwowany / .* / 2004-05-14 11:02
Gdy nasi durnowaci politycy przestali się wygłupiać i poparli tę kandydaturę, prawdopodobnie w kraju by się poprawiło. Rynki finansowe na 100 proc. zareagowałyby. Złoty z pewnością mógłby się umocnić, nie byłoby też problemów z ulokowaniem bonów skarbowych. No i w końcu zajęto by się reformowaniem finansów publicznych. A tak mamy polityczną zawieruchę - sztukę dla sztuki. Przecież to jest parodia westernu.
George / .* / 2004-05-15 07:53
A co to znaczy "lokowanie bonów skarbowych" i dlaczego jest ono dla sznownego przedmócy tak ważne? Według mnie bony skarbowe to instrument umożliwiający państwu i politykom prowadzenie rozrzutnej polityki finansowej i czym ich mniej, tym lepiej.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy