Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Młoda emigracja ucieka tylko z Ameryki

Młoda emigracja ucieka tylko z Ameryki

Money.pl / 2009-03-09 09:11
Komentarze do wiadomości: Młoda emigracja ucieka tylko z Ameryki.
Wyświetlaj:
aesop / 213.156.116.* / 2009-03-19 15:01
DROŻSZE MIESZKANIA JEDNYM ZE SKUTKÓW KRYZYSU??? JAK JUŻ TO DROŻSZE ALBO NIEDOSTĘPNE KREDYTOWANIE...
wypoczęty / 149.156.58.* / 2009-03-19 10:22
Ameryka dawno się skończyła, teraz można zarobić w Dubaju, Singapurze, albo Kuala Lumpur. To są miejsca gdzie można jechać po porządną kasę. Do usa to najwyżej na wakacje :)))
Robert Millord / 63.164.0.* / 2009-03-18 17:45
Pisze z Las Vegas w USA...
Moim zdaniem "mloda emigracja" nie ma tu po co przyjezdzac. Przede wszystkim wiekszosc z nich bedzie tu caly czas nielegalnie, co umieszcza ich od razu w najnizszej kategorii :-(

Wiekszosc z nich nie ma szansy na konkurowanie z amerykanska sila robocza, czy to wysoko kwalifikowana (musisz miec tutejsze wyksztalcenie i udokumentowany experience), czy to niewykwalifikowana (Meksykow jest tu wystarczajaco duzo :-O).

Poza tym jest to bardzo daleko od kraju, a "mloda emigracja" potrzebuje wpasc do starego kraju co pare miesiecy lub tygodni, zeby zobaczyc "czy zona sie nie puszcza" :-)

Jest jedna prawda o Ameryce, zawsze aktualna, ale jeszcze bardziej prawdziwa w tych ciezkich ekonomicznie czasach:
Jesli wiesz co chcesz od Ameryki, to ci to da.
Jesli nie wiesz, to cie zniszczy.

Niestety ludzie nie znaja tej bardzo waznej i dramatycznej prawdy.
Kiedy spotykalem Polonusow z tradycyjnie wielkich skupisk Polonijnych, jak z Chicago, z New York - i to nie ostatnio, ale przez te 15 lat mojej emigracji - to niemal kazdy z nich ciagle "wracal" do Polski... I tak "wracaja" do dzis przez 5, 10, 20, 25 lat... Siedza tu, narzekaja i... ciagle wracaja.

Ameryka, to jest powazna inwestycja. Albo sie na to zdecydujesz i jestes konsekwentny, albo zostaniesz ciagle rozczarowanym i narzekajacym nikim. Wtedy zostaje ci juz tylko flaszka kazdego wieczora po robocie i nie konczace sie "wracanie" do starego kraju.....
walić frajerów / 89.76.196.* / 2010-03-22 20:02
(cytat; Poza tym jest to bardzo daleko od kraju, a "młoda emigracja" potrzebuje wpaść do starego kraju co
parę miesięcy lub tygodni, żeby zobaczyć "czy zona się nie puszcza" :-)

Każda żona emigranta puszcza się na lewo i prawo, a poroża emigrantów są wielkie jak wieża Eiffla.
opolanin / 77.253.66.* / 2009-04-28 10:46
Nic dodac nic ujac i taka jest prawda a nie Polska propaganda,jak sie nie zna tematu to lepiej nie zabierac glosu
andowc / 83.30.78.* / 2009-03-18 18:01
Powiedzonko:
"Wszędzie dobrze, ale w domu Najlepiej".
cerawi / 2009-03-14 01:46 / Bywalec forum
Admn , badz uprzejmy moje komentarze wpisywac pod komentowana wypowiedz.
sc / 99.232.235.* / 2009-03-10 02:42
Nie mysle, ze na podstawie takiej byle jakiej ankiety mozna wyciagnac tak dokladne wnioski bo wiem, ze ludzie bioracy w tej ankiecie dawali specjalnie mylne odpowiedzi. Tak jak i w wielu poprzednich ankietach. Wiecej powiem. To jest bullshit !!!
Polakom na emigracji zaproponawalbym wykonac patriotyczny rytual i zakupic w polskim sklepie polska wodke i podczas konsumpcji myslec jak dobrze sie stalo, ze opuscilismy Polske. Drugiej stronie, Polakom w kraju, moglbym zaproponowac nabycie amerykanskiej whisky i saczac ja marzyc jak to dobrze byloby mieszkac w Ameryce a nie w tym syfie, cieszyc sie wolnoscia i zarabiac dolary.
Rzecz jest w tym, ze prawda nie jest nawet w polowie. Nie ma jej. Prawda jest natomiast to, ze zaradne jednostki wszedzie sobie dadza rade i w Polsce i w Ameryce. Wiadomo, ze Polska stara sie dogonic Zachod ale przecietny obywatel wyjezdzajacy tam musi zaplacic na poczatku ogromna cene wyrzeczen. Cena wyrzeczen pozostania w kraju jest dla wiekszosci znacznie wieksza. Nie ma to wiekszego znaczenia poniewaz wiekszosc nie zdaje sobie sprawy o ile wiecej moglaby osiagnac w nowym kraju, po przetrwaniu okresu asymilacji z tamtejszym srodowiskiem. No wiec jak na zgode Polacy na emigraci i Polacy w kraju wypijmy zdrowie na czesc: oby wiecej nie zbywalo!
3x / 2009-03-11 12:48
100 % racji a chociaż USA nie jest idealne i ma wiele wad wciąż są najlepszym krajem do życia
taki tam / 87.205.68.* / 2009-03-13 19:35
Byłeś tam?
kaczordonald / 86.144.149.* / 2009-03-13 22:06
Cena wyrzeczen pozostania w kraju jest dla wiekszosci znacznie wieksza. Nie ma to
wiekszego znaczenia poniewaz wiekszosc nie zdaje sobie sprawy o ile wiecej moglaby osiagnac w nowym
kr aju, po przetrwaniu okresu asymilacji z tamtejszym srodowiskiem. -NIE MA ZNACZENIA CZY BYL.ROZUMIE ROZNICE.
taki tam / 213.238.104.* / 2009-03-14 08:32
Albo żyje marzeniami.
pppx / 77.254.203.* / 2009-03-09 21:31
Ostatnio w Gazecie Wyborczej był artykuł: "Praca za 1000 zł? Biorę"
Niech się reemigranci przygotują psychicznie do takich zarobków...
Co do powrotu, to zgoda wracają ... ale nie do pracy tylko aby odwiedzić rodzinę
moze kiedys (Uk) / 86.136.173.* / 2009-03-09 19:13
wroce jak wygina wszystkie urzedasy, cieple posadki bez kwalifikacji i umiejtnosci, moherowe babcie,
narazie odkladam 2500 F miesiecznie, sporo podrozuje, nie oszczedzam szczegolnie i NIE MIESZKAM ANI W 5 ANi w 10 osob.
Elly / 85.89.191.* / 2009-03-09 21:04
Czyli nie wrócisz wcale ( wielkie szczęście!!!!! ) Nawet się nie obejrzysz, jak Twoja żona założy moherowy berecik w UK.
O. Bismarck / 85.202.54.* / 2009-03-09 22:09
i z czego się pałko cieszysz ??? / że zostaną w PL-u same tumany ??
Pilsener / 2009-03-09 22:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kolega mówi, że zostaną "mobilni na krótkim dystansie" - czyli do kruchty i po zasiłek, rentę lub wcześniejszą emeryturę.
Arek367432 / 87.96.50.* / 2009-03-17 02:13
odkladasz 2500F? to kim ty jestes? prezydentem?
młodociany / 81.210.37.* / 2009-03-09 18:16
Polska nie jest krainą "szklanych domów".. i nigdy nie będzie.
To fakt, który ma swoje korzenie w ponad 1000-letniej historii.

Prywata, sejmiki, liberum veto, a w następstwie 3 rozbiory, Jałta i okrągły stół to jest historia Polski.
Ale nie tylko, bo również: Chrzest Polski 966 r., Grunwald 1410 r., Racławice 1794 r., Bitwa Warszawska 1920 r. i obalenie komunizmu.

Zanim powiesz, czy warto być i czuć się Polakiem czy też nie, pamiętaj o jednym i drugim ...

... pamiętając, że Polska w ogóle ma jakąś sensowną historię w odróżnieniu od np. USA.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
777c / 149.254.219.* / 2009-03-10 00:37
Polska ma ciekawą historię to prawda, ale przeszłością się nie żyje. Liczy się teraźniejszość, ale analiza przeszłości mówi o tym jakich błedów nie popełniać, ale my stale je popełniamy - my czyli społeczeństwo - przed 1989 mieliśmy władze narzucone, zależne od Sowietów, i co dalej wybory... zachłyśniecie się demokracją, kogo wybieramy: ludzi z partyjnym rodowodem, intelektualnych pustaków, ludzi przekupnych. Za towary made in china daliśmy się kupić Zachodowi, wejście do Unii - i co nagle pryska z kraju około miliona ludzi zadowolonych z 15-lecia demokracji w Polsce. Ekstra, poprostu ekstra za supermarkety zachodnie daliśmy się kupić, bo kto będzie pamiętał o tym, że w tym samym miejscu był plac handlowy który dawał komuś zatrudnienie i zarobek, co z tego lepiej żeby Francuz czy Niemiec pasł swoją monopolistyczną korporację, a Polski żuczek niech spieprza puszki zbierać po śmietnikach. Ale co dalej wybieramy tych samych ludzi w wyborach samorządowych, czyli to znaczy że sprawili się na medal. Co z tego że milion wyjechało, trzeba im dokopać jna wszelkie sposoby jak się dokopuje robactwu, bo to oni są zdrajcami, a ci co sprzedali polską ziemię pod budowe supermarketów są wielkimi patriotami i budowniczymi raju. Taka jest nasza historia młodociany, a szklane domy ... myślę że kiedyś bedą.. bo wierzę w ludzi, że w końcu pogonią te polityczne łajzy co nami rządzą i wybiorą wykształconych, którym leży na sercu dobro całego społeczeństwa, każdej jednostki, którzy uproszczą procedury biurokratyczne, stworzą mądre przepisy, obniżą podatki, bo w tym tkwi rozwój, i zmuszą zagranicznych do płacenie podatków w Polsce bez żadnych ulg i kombinacji. Myśle że to jeszcze kwestia pokolenia.
777c / 149.254.219.* / 2009-03-10 01:15
a uwierz mi rozsądnych i wykształconych w Polsce nie brakuje, tylko prawie każdy z nich w maraźmie życia codziennego, przytłamszony rzeczywistością, boi się walczyć, coś zmienić bo sensu zbytnio niewidać, tłumaczy sobie że jednostka i tak nic nie zmieni, że jest dobrze, że jest wspaniale. Ktoś kiedyś powiedział : "nie myśl tak jak inni myslą, myśl tak jak myślisz ty". Może stąd się wzieło : liberum veto, utożsamiane przez niektórych historyków (histeryków) z łamaniem sejmów i anarchią, a może ten co to pierwszy krzyknął sprzeciwił się ślepemu ogółowi, który stracił z pola widzenia dobro ojczyzny ? pomyśl
Pilsener / 2009-03-09 22:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"ma jakąś sensowną historię" - typu? Przecież to czysta martyrologia - napaści, rozbiory, przegrane wojny i powstania, dzielnicowe podziały, kulejąca od zawsze dyplomacja. Czuć się mogę, ale nie nakarmię tym rodziny i nie spłacę kredytu. Amerykanie popełniali błędy - ale rzadko dwa razy te same.
kirov / 2009-03-09 16:48
Ludzie.Nadchodzi wielki restart! Mamona niedługo bedzie warta tyle co papier.Wtedy docenicie Polski naród.I będziecie mieli powody do dumy.A zachód?Zachód oszaleje.Kto liznął troszkę zachodnią"kulturę",ten wie że większość ludzi tam żyjących nie zna"biedy",oni żyją w ILUZJI dobrobytu.Utrata majątku a co za tym idzie,wizerunku dla takich ludzi to tragedia.Biedacy :/.Lecz kto im miał niby to wyjasnić?Bankierzy???Tak.wszyscy kochają pieniądze:( Czy ktoś się cieszy z tego że nadchodzi ich koniec?Ja szczerze-TAK :D
Pozdrowienia
anty-omerta / 87.212.34.* / 2009-05-01 05:30
to ty zyjesz w iluzji człowieku.. zachód nie jest bogaty z przypadku, oni mają przemysł, silną ekonomię i ludzi którzy ciężko na to pracowali przez lata, jak na razie to my jeździmy do nich pracować a nie oni do nas więc przestań piep..yć
taki tam / 87.205.68.* / 2009-03-13 19:59
oni żyją w ILUZJI dobrobytu
Sytuację dobrze ilustruje klasyczny przykład. Miasteczko turystyczne na Riwierze - sezon w pełni, ale leje, więc puchy, wszyscy pozadłużani. Na szczęście do jednego hoteliku przyjeżdża bogaty biznesmen z wysp Hula-Gula. Rzuca na stół 100 E i idzie obejrzeć pokój. Hotelarz chwyta banknot - i natychmiast leci uregulować należność u dostawcy mięsa, któremu zalega. Ten łapie banknot i leci zapłacić dostawcy świń, któremu zalega za towar. Ten łapie te euro i leci zapłacić dostawcy paszy. Ten z ulgą bierze pieniądze i z triumfem wręcza je prostytutce. z której usług korzystał na kredyt, bo kryzys. Ta łapie pieniądze - i leci spłacić dług w hoteliku. z którego też korzystała na kredyt...
... I w tym momencie bogaty biznesmen schodzi z góry i oświadcza, że pokój mu się nie podoba. Bierze swoje 100 E i wyjeżdża. Zarobku nie ma. Ale całe miasteczko jest oddłużone i z optymizmem patrzy w przyszłość. ;-)
lat / 64.60.98.* / 2010-03-17 08:22
Zapomniales, ze za kazdym razem kwota sie pomniejsza o co najmniej 20% z tytulu podatku. Biznesman dostaje pare groszy, a urzedas siedzi syty i zadowolony.
tabu / 79.185.194.* / 2009-03-09 15:21
WITAJCIE W KRAJU KOCHANE PIENIĄŻKI!
andowc / 83.30.68.* / 2009-03-09 14:17
"Najedli" się dobrobytu (w kraju "oszustów") i wracają na "łono" Matki.
anty_ / 213.17.199.* / 2009-03-09 17:21
Polska - kraj mlekiem i uczciwoscia plynacy!
dobre sobie...
777c / 149.254.218.* / 2009-03-09 12:31
najlepiej się żyje i pracuje jak nie ma Polaków. Jak byli to w pracy i poza nią: intrygi, kłamstwa, wazeliniarstwo , zawiść, chciwość, kiwanie jeden drugiego, poprostu szok i wstyd. Bardzo dobrze niech to tałatajstwo wraca z powrotem do Tuskolandii, niech się nauczy pracować a potem wymagać. Co do tych w kraju, to też wyjątkowe nieudaczniki zwłaszcza ci co uprawiają tą gównianą propagandę. Mam apel do tych w kraju rozliczajcie swoich rządzących psujo-masonów, a od uczciwie pracujących zagranicą się odchrzańcie.
adigit / 79.186.200.* / 2009-03-09 13:01
Wszyscy wypowiadacie się negatywnie na temat Polski, zgodzę się ze słowami "yamoto"-

Co do patriotów...to ci prawdziwi...nie pytają..co moze dać im ojczyzna, ale..co ONI mogą zrobic
dla niej...

Wszyscy narzekaja , że dostaja mało od szefa, od władzy od polityków od ojczyzny tylko zadajcie sobie pytanie co wy dajecie???

Ja jestem 24 letnim facetem , mam żonę dziecko i wiem jedno, że to jak myśle zależy odemnie, to ile zarabiam zależy odemnie i jak \polska będzie wyglądała za 20 lat też zależy odemnie, nie od polityków, prawa, podatków, władzy.

Szukam ludzi do pracy chce im pokazywać jak zarabiać duże pieniądze tylko wiecie co, problem jest ze znaleziem ambitnych chcących uczyć się biznesu ludzi. Wszyscy jesteście przyzwyczajeni do narzekania ja powiem wam tylko jedno: jedyny problem jaki macie siedzi na waszym krześle.
pozdrawiam
Pilsener / 2009-03-09 22:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pooglądaj reportaże z Korei Północnej - ludzie szczęśliwi (bo tak im każą, bo są patriotami itp.) - a jak żyją? Jedzą trawę, ale każdy haruje za kraj - kraj to obywatele, dobro jednostki jest najważniejsze, a nie nadęte ideały typu "co Ty zrobisz dla kraju bla bla ble" - kraj to wspólnota obywateli, biedni obywatele to biedny i zacofany kraj - i możesz ostatnią koszulę oddać ukochanemu krajowi oddać, ale co to zmieni?
opolanin / 77.253.66.* / 2009-04-28 10:59
Nasi rodzice pracowali dla Polski i co za to maja NIC cienkie emerytury i dzieci za granica
yarocin / 2009-03-09 20:03
Ja chetnie podjalbym wyzwanie jezeli chodzi o nowa prace:) Jestem ambitny i chcialbym isc swoja droga, bo nie czuje sie najlepiej pod skrzydlami korporacji.
Moze podalbys jakies szczegoly?
777c / 149.254.218.* / 2009-03-09 13:49
nie myślę negatwnie o Polsce, bo to moja ojczyzna, wypowiadam się negatywnie o ludziach tworzących ten bajzel. Dlaczego wyjechałem? Bo nie chciałem żyć w jednym wielkim kłamstwie, bo jestem młody, wykształcony, bo chciałem poznać świat i inne kultury. W Polsce też mogłem nieźle zarabiać, ale nie lubię robić kariery po tzw. trupach, zanosić fiskusowi haracz i być traktowany z góry, użerać się z masą złośliwych ludzi po drodze. Mówicie tyle o normalności, to sobie żyjcie normalnie i poprostu zapomnijcie o ludziach którzy wyjechali (czemu ten temat tak boli?), kto będzie chciał to wróci, jego sprawa, bo każdy ma swoje życie i decyduje o nim. Dopóki będzie się sypać tyle kolorowych kłamstw, dopóki nie zmieni się prymitywne myślenie, będę się trzymał z daleka. Rozśmieszają mie do łez, niektóre komentarze typu zmywaki, piszecie tak jakby w zachodnim świecie zmywarek nie było, z Polski to nawet uchodźcy spierniczają dalej na Zachód, bo nie chcą w takim raju żyć. Tak macie rację prawdziwy biznes jest w Polsce, reszta to murzyni :D
tp2 / 91.179.83.* / 2009-03-09 20:27
masz racje
jestem jednym z tych nieudaczników co wyjechali-a teraz zostali sami IDOLE i NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH wiéc niech sié WYKAZÁ.
nic tylko teraz Polska to bedzie kraj mlekiem i miodem
777c / 149.254.219.* / 2009-03-10 00:10
Chciałbym żeby w Polsce ludziom się żyło jak najlepiej, żeby kązdy mógł cieszyć się, odkładać pieniądze na mniejsze lub większe cele, a nie żyć od pierwszego do pierwszego, zadłużony po uszy. Żal mi tych ludzi co ganiali na każde wybory, a teraz w podzięce za 40 letnią pracę dostają po tysiac zł na miesiac lub nawet mniej, przy stale rosnących kosztach życia. Ale co może zrobić jednostka, patrzyć na to, jak jeden drugiego okrada, jak jeden się pławi w luksusach mając wszystkich w poragrdzie, a dziesięciu takich jak on ma kłopoty ze znalezieniem pracy, bo np nie mają takich konszachtów i znajomości. To jest żałosne, otwierasz sobie TV i szlag cię trafia, upasione ryje, nieroby, pijawki, korupcja na każdym kroku, i kto to ma zmienić : ryżawy sepetlawy premier czy zaściankowy prezydent, czy może takie Palikoty czy cała rzesza innych patriotów z wiejskiej, którzy politykom zachodnim wylizali by pewne miejsca, tak jak kiedyś ruskom lizali. Pozdrawiam tych którzy układają sobie życie i pracują w innych krajach niż Polska, oraz tych co pracują w Polsce mimo tej niewdzięcznej rzeczywistości. A tych co zajmują się tylko napuszczaniem jednych na drugich, kombinatorów i kłamców, polityków - dla tych mój środkowy wyciągnięty palec Na czole nie mam napisane :TROLL i nie łykam waszej propagandy!!!
man13 / 2009-03-09 11:05 / Tysiącznik na forum
Miejmy nadzieję że powracający z emigracji będą zmieniać polskie bagienko.
ottt / 2009-03-09 09:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wystarczy teraz jeszcze tylko znaleźć pracę dla tych młodych ludzi, którzy uwierzyli w cuda.
ulises / 2009-03-09 10:48
Napewno piszesz z jednego z 3 mln mieszkan obiecanych przez kaczynskiego :)
kozyk / 77.112.82.* / 2009-03-09 11:28
Przecież było 3mln mieszkań!!!

Za ich rządów 3mln ludzi uciekło do pracy za granicę i zostało po nich 3mln wolnych mieszkań !!!
Ot i cała filozofia kaczyńskich !!!
Pilsener / 2009-03-09 12:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dobre :) I partia je przejeła, podobnie jak partia chce przejąć kapitał emerytalny gromadzony w OFE.
kozyk / 77.114.80.* / 2009-03-09 16:26
PiS to najbogatsza partia w polsce o wiele bogatsza od platformy.
Samych nieruchomości w Warszawie n=ma na grube mln złoty.

I te łajdaki jeszcze śmią bronić dotacji z budżetu !!!
ottt / 2009-03-09 10:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jakbyś zgadł - faktycznie mam śliczne mieszkanie od 3 lat. Myśle, że gdyby rządzili dość, to i sprawili by te 3 mln. mieszkań.
Ale co tam 3 mln. Przy obietnicach Tuska 100 mln Wałęsy to przepióreczka.
:)
hipoteza / 79.184.44.* / 2009-03-09 13:13
100mln L.W. to po denominacji zaledwie 10 tys. złotych !?
Pilsener / 2009-03-09 12:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też mam mieszkanie od jakiś 3 lat - ale spłacał je będę 30 :/
ottt / 2009-03-09 13:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@pilsner, nie martw się. Już za dzień-dwa nastanie u nas Irladndia i wówczas spłacisz wszystko w parę chwili. Twój kredyt zniknie w mgnieniu oka.

:D

pzdr.
m07i / 2009-03-09 11:35
Polityka to najlepszy biznes. Wybierasz docelową grupę - przyszły elektorat. Opracowujesz poglądy na przeszłość, postulaty na przyszłość, itd. - wszystko to pod ludzi, którzy to kupią. Wiadomo, że każde demokratyczne społęczeństwo jest podzielone - ludzie nie rozumieją ekonomii, a więc szukają winnych po najmnijeszej linii oporu. Ludzie potrzebują winnych, a społeczeństwa demokratyczne dzielą się na różne grupy w naturalny sposób. Partia polityczna to biznes opierjący się na tworzeniu konfliktów na bazie naturalnych podziałów w społeczeństwie. Więszkość obywateli to idioci, którzy umysłowo na rękę jest bezkrytycznie popierać jedną partię, bronić jej, a zawsze krytykować inną, zależnie od stworzonego konfliktu. W sumie teraz jest dobry moment na tworzenie jakiegoś nowego podziału - do coraz większej rzeszy betonowych umysłów dociera, że PiS i PO to takie samo ku....stwo
Pilsener / 2009-03-09 12:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie - i będą ci sami ludzie (wywodzący się w 99% z PRL), tylko jak zwykle nazwy partii się zmienią, odkurzone zostaną programy, cały PR etc. a reform jak nie było tak dalej nie będzie.
m07i / 2009-03-09 11:37
czyli biznes polegający na umysłowym strzyżeniu stada owiec, zwanego społeczństwem
man13 / 2009-03-09 10:59 / Tysiącznik na forum
Myślisz że gdyby rządzili PiSdzielcy...... ale oni nie rządzą bo przerosła ich ta sfera i oddali wladzę. Nadchodzący ktyzys w 2007 roku wystraszył karakanów.
Pilsener / 2009-03-09 09:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trudno wiązać swoją przyszłość z tak złodziejskim krajem jak polska, rządzonym przez polaków - czyli urodzonych nieudaczników. Byłem w wielu cywilizowanych krajach, ale żaden nie był równie podrzędny, jak polska. Jestem przeciwnikiem niepodległej polski dlatego, że mam obowiązek dbać o swoje dobro oraz o dobro swojej rodziny, a słowo "polska" godzi w to dobro, w moje prawa, w moją wolność i w moją przyszłość.

Nawet polacy stąd wyjeżdżają, bo nie chcą być frajerami, pracującymi po 12 godzin za marną pensję i płacącymi jedne z najwyższych na świecie podatków, dostającymi na starość g... zamiast emerytury, bo politycy z ZUS i OFE muszą ukraść swoje.

Jak można tak bardzo gnoić i degradować własnych obywateli? Który kraj tak postępuje? Co tu się zmieniło od upadku PRL'u? 20 lat "wielkich" reform? Jakich reform? Bo pozwolono pod nadzorem partii otworzyć warzywniaczek? Bo zastąpiono manifest komunistyczny katechizmem powszechnym? Bo politycy zamiast do Moskwy jeżdżą teraz do Brukseli, Watykanu lub Torunia a stanowiska obsadzają 4 partie a nie jedna to już jest wielka wolność i demokracja? Ja p... taką demokrację - jaka to demokracja jak nie ja decyduję, kto zasiada w sejmie?

Znajdźcie mi powód, dlaczego mam żyć i pracować w polsce, a nie np. w Dubaju? Zamieszkam tu bo jestem patriotą, tak? A jak rząd patriotów nagrodzi mój patriotyzm? Znów mi podatki podniesie?
cerawi / 2009-03-14 00:54 / Bywalec forum
Od takich patriotow plujacych na siebie Uchowaj nas Panie.
Myślący / 195.117.130.* / 2009-03-29 10:04
Ktos tu ma powazne kompleksy,tylko niewiem jeszcze ktora ze stron.Zawsze jak czytam artykuly o emigracji to jedna strona wyzywa druga i na odwrot.-Dziwne:-))---BYLY EMIGRANT:-)))
dawid 12 / 80.72.34.* / 2009-03-13 17:50
to jedzi do izraela skad pochodzisz
szurnięty / 195.205.97.* / 2009-03-09 17:56
ja bym tak nie przesadał że Polacy to naród zlodzieji i innych szumowin. Może to jest opinia wyprodukowana przez wyjeżdżających, często zawiedzionych frustrtów. Zresztą jak Polacy w POlsce to tacy najgorsi to sam fakt wyjazdu za granicę często na krótko nie sprawia zapewne że wyjężdzający zostawia wszystkie swoje wady w ojczyżnie Śmiem twierdzić że zabiera je ze sobą a często chłonie wiele negatywnych zachowań z kraju do którego trafił. Ja lubię POLSKE a mimo ,że znam język i mam pieniądze - za granicą czuję się jak w obcym domu. Pozdrawiam.
Pilsener / 2009-03-09 22:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Polemizowałbym - dostałem od taty na urodziny wycieraczkę pod drzwi (brakowało mi wszystkiego, prawie 3 lata mieszkanie było betonowe, bo brak kasy na wykończenie), poleżała może z tydzień. Mam kupić następną i ją przymocować krowim łańcuchem? To łańcuch upitolą i na złom zawiozą! Może masz takie szczęście, że od polaków doświadczasz samych przyjemności - ja takiego szczęścia nie miałem.
anty_ / 213.17.199.* / 2009-03-10 01:22
bardzo pechowo wybrales dzielnice w ktorej bedziesz mieszkal.
wspolczucia ;/
Pilsener / 2009-03-10 21:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każdy by chciał mieszkać w dobrej dzielnicy i na strzeżonym osiedlu, niestety nie każdego na to stać :/
cerawi / 2009-03-14 01:03 / Bywalec forum
Musiales sie komus narazic Pilsner /chyba po powrocie z tych cywilizowanych krajow./ .
hipoteza / 79.184.44.* / 2009-03-09 13:01
W jakimś sensie ciebie rozumiem " Pilsener " .
Przy " Okrągłym Stole " i w Magdalence skonstruowano Polskę dla wtajemniczonych i uprzywilejowanych ! Tzw. " Gruba kreska " była zdradą w czystym wydaniu !
Komunistyczna nomenklatura przeprowadziła - " zamiąnę władzy na własność "
" Liberałowie " z PZPR , etatowi SB-cy , ludzie WSW ( WSI ) przejeli na początku lat '90-tych władzę w systemie bankowym, w " prywatyzowanych " centralach handlu zagranicznego, strategicznych gałęziach przemysłu .
W wyniku tych zgniłych umów i kompromisów nie przeprowadzono dekomunizacji , rzeczywistej i radykalnej lustracji, zignorowano referendum o powszechnym uwłaszczeniu .
Oszóstwo , brak sprawiedliwości dziejowej, które legły u podstaw III RP na lata odcieły dostęp do prawdziwego awansu zwykłym, zdolnym Polakom . ( Problemy z korporacjami, sobiepaństwo biurokracji, skorumpowany wymiar sprawiedliwości )
Niezweryfikowana kadra sądownicza po PRL-u zarażała / zaraża gangreną kolesiostwa i relatywizmu moralnego nowych adeptów w zawodach wymagających zaufania publicznego !
Patriotów, mężów stanu nie było i nie ma !
Masz prawo być wkur..............y !!!
Ja też ciągle nie czuję się jeszcze u siebie !!!
Dopiero po dwudziestu latach od końca komuny odebrano UB-kom i SB-kom oraz stalinowskim zbrodniarzom uprzywilejowane emerytury, na które przechodzili najczęściej po 15 latach " pracy " !!!
Wychowywali swoje dzieci w dobrobycie ufundowanym za pieniądze Ofiar !!!
To skandal !!! A i tak do końca nie wiadomo czy " różowy " Trubunał Konstytucyjny ich nie wybroni !?
Dzisiaj pokolenie ich dzieci i wnuków po kumotersku obejmuje co lepsze posady !?
Uczciwych, zdolnych, bez poparcia prędzej czy póżniej czekają " szklane sufity " - nie do przejścia !?
Bez tego balastu w świadomości można pracować jedynie za granicą .
Na krwawą rewolucję chyba już za póżno !?
Pilsener / 2009-03-09 22:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego, że nie można postawić znaku równości pomiędzy obaleniem komunizmu a wprowadzeniem wolności i demokracji, rozliczenia z przeszłością itp. Mnie też boli, że stare dziadki się okopały np. w energetyce, dostali gwarancja zatrudnienia do 2050, deputaty i nie wiadomo jakie przywileje. Po prostu tym wszystkim (częstu ubekom etc.) zafundowano SKANSEN KOMUNY, takie sanatorium chroniące ich przed demokracją, gdzie mogą sobie żyć za kaskę wypracowaną przez sektor prywatny, uprawiać politykę i opływać w dostatki.
Pilsener / 2009-03-09 22:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Uuu, jakie literówki, za dużo piwa i linijek kodu na dziś :/
Agis IV / 77.91.33.* / 2009-03-09 17:53
święta prawda
keyser soze / 2009-03-09 11:38
pilsener musiał zaliczyć niezłą wtopę i w ogóle poniedziałek, ch...a pogoda, lewa nóżka z rana, itd
Pilsener / 2009-03-09 22:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Byłem nadziany opcjami jak dobrej klasy polityk frazesami :)
yaotzin / 87.105.153.* / 2009-03-09 10:42
fakt, jedno wielkie g... w tym k... ch... kraju, po ch... mi mgr. godziny siedzenia w ksiazkach i najwyzsza srednia na roku, jak dostajesz po tym marna prace za 2 kola na reke ... ??? Jedno wielkie G ten kraj.
Arek3 / 212.244.80.* / 2009-03-10 12:33
2 k to dostaniej jak jeszcze będziesz do czegoś przydatny albo jak syn pracodawcy nie będzie potrzebował pracy albo jak nieuki i zakompleksiaki nie będą Cie wygryzać na swój szczurzy i podstępny sposób.
wtx / 83.23.47.* / 2009-03-09 12:14
To ciesz się ze masz prace! Ja też miałem najwyższą średnia, stypendia dla najzdolniejszych ale nie mam znajomośc i pracy brak... lepsza emigracja!
trepak / 77.115.102.* / 2009-03-12 11:37
beznadziejnie zestawienia , zarobić 1001euro a 1999e to zasadniczą różnica to albo w miarę dobrze żyć albo wegetować , a nie głupie zestawienie że 50 procent zarabia od 1tys do 2 tys euro
essi / 217.153.72.* / 2009-03-09 09:50
Przykro mi, że musisz tyrać 12 godzin za marną pensję. Ja pracuję 8 godzin za dobrą pensję a pozostałe 4 godziny spędzam na piwku z ekipą z pracy bo to świetni ludzie. Płacę ten ZUS bo co zrobić, w Etiopii nie ma ZUSu ale nie ma też coś jeść więc wole już Polskę. Są oczywiście w okół mnie nieudacznicy, którzy zamiast wziąć dupy w troki wolą wypisywać elaboraty i biadolić na czym świat stoi, że emerytury za niskiej, że partie kradną, że reformy nie takie. Tak próbują usprawiedliwić przed sobą swoje życiowe porażki... tacy niech lepiej emigrują w piz... na pewno za zmywakiem albo ladą znajdą swój sens życia w prawdziwie kapitalistycznych, cywilizowanych krajach wielkich reform.
arek3 / 212.244.80.* / 2009-03-10 12:49
A nie sądzisz tak czasem, że życie nie polega tylko na spędzaniu popołudnia na piuwku!. Ja też pracuję ale mam dzieci i dom na utrzymaniu. Żona też pracuje i co roku ta sama rozsterka czy jechać na wakacje pod namiot czy lepiej ciułać na węgiel na zimę. A o feriach dla dzieci, lepszym samochodzie, rozrywkach, restauracji raz na tydzień to niestety trzeba zapomnieć. Według mnie to jest na pograniczu wegetacji. Żyję chyba tylko po to żeby zapewnić ludzkości przetrwanie. Ale nie mam pojęcia co będzie dalej..., za miesiąc, za rok! Co z dziećmi? Jak je wykształcić, żeby nie zdechły w rynsztoku wykorzystane do cna przez pseudo praco-dawco-wybawców? Co z emeryturą? Dlatego uważam, że jeżeli ktoś ma możliwość ustabilizowania się za granicą to lepiej na tym wyjdzie bo nawet jak straci pracę do dostanie taki zasiłek, że będzie normalnie funkcjonował w społeczeństwie.
lulu / 77.198.107.* / 2009-03-10 14:09
Zgadzam sie z tobą,od kilku lat mieszkam za granicą i nie żałuje tego,no może rodziny brakuje,ale reszta... to co widzę w telewizji co dzieje si ę e Polsce , w sejmie to jakieś kpiny-prosty przykład we Francji lekarz zarabia dwukrotnie tyle co pielęgniarka a w P olsce ilukrotnie więcej?-to jakieś nieporozumienie,nigdy nie dorobimy się niczego w tym kraju,nie wiele poszliśmy do przodu,kiedyś też bykli niewolnicy:(
Pilsener / 2009-03-09 12:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, w Etiopii głodują więc się cieszymy, w Nepalu mają gorsze drogi a w Bangladeszu gorszą służbę zdrowia - i to jest to podejście i sens życia prowadzące do sukcesu? Mówisz życiowe porażki? W polsce prawie każde uczciwe stanowisko to życiowa porażka - jedynie uprzywilejowani mają lepiej lub kierownicy/menedżerowie itp. Ale nie każdy chce być kierownikiem - ja chcę być np. magazynierem - i co, nazwiesz mnie życiowym nieudacznikiem, bo z pracy w magazynie chcę wyżywić rodzinę i odłożyć na dom i emeryturę? Partyjna elita i ich poplecznicy mają mieć świetnie, a reszta to "życiowa porażka" i niech spie.... - a pewnie, sio - tylko ciekawy jestem, co zrobi polski rząd i jego poplecznicy, gdy zabraknie chętnych do pracy na czyjeś przywileje? Znów zwalą winę na kapitalistów i żydów, którzy na nich pracują?

Wolę pracować na zmywaku, ale na SIEBIE, niż harować za grosze na rolników, górników, nauczycieli, urzędników, stoczniowców i n innych uprzywilejowanych grup społecznych. Jaka to wolność i demokracja, gdy jednych zmusza się, by pracowali na innych?
hipoteza / 79.184.44.* / 2009-03-09 13:07

Wolę pracować na zmywaku, ale na SIEBIE, niż harować za grosze na rolników, górników,
nauczycieli, urzędników, stoczniowców i n innych uprzywilejowanych grup społecznych. Jaka to
wolność i demokracja, gdy jednych zmusza się, by pracowali na innych?


Systemowy bagaż po PRL !
man13 / 2009-03-09 11:04 / Tysiącznik na forum
znaczy nie zgadzasz się z tym że:
emerytury za niskiej, że partie kradną, że reformy nie takie ?
rubujesz usprawiedliwić pobieranie pensji na stanowisku administracji partyjnej?
bazyl2000 / 2009-03-09 09:45
Troche radykalnie to opisales, i masz duzo racji w opisie stanu naszego panstwa. Korupcja, kolesiostwo, brak rozliczenia PRL itp. to niestety nasza codziennosc. A najgorsze jest to, ze aby to zmienic trzeba by przeprogramowac umysly 30 milionow ludzi w tym kraju (nie licze dzieci), ze cwaniactwo to nie droga do szczescia, ze jak pan z TV jest ladnie opalony i stosuje sprytne socjotechniki to nie oznacza ze jest uczciwy, ze media niestety tez klamia i stosuja polityke i ze nie ma nic da darmo. Ludzie na zachodzie do swojego bogactwa dochodzili kilkaset lat i to nie zawsze uczciwie (kolonie, wyzysk, niewolnictwo) i ze nam sie to nie moze udac w 20 lat. Dlatego jak ktos mowi ze w 4 lata bedzie git to pieprz.... glupoty. Dlatego wazne jest abysmy obudzili w sobie poczucie solidarnosci i samozadnosci. Abysmy pietnowali od dolu kazdy przejaw niegospodarnosci (na naszym osiedlu, gminie, miescie, wojewodztwie itd.) i absmy nie machali na to reka ze mnie to nie obchodzi. Tak nigdy nioczego nie zmienimy. Bo kasa jest wazna ale wazne jest tez ladnie oseidle w ktorym mieszkasz, przedszkole szkola i otoczenie w ktorym zyjesz.. A jezeli ktos jedzie na zachod, to zyczmy mu szczescia bo to naprawde nie jest latwy kawalek chleba...
yamoto / 80.51.243.* / 2009-03-09 09:37
W POLSCE...Pilsenerku...nie w "polsce" ! Osobiscie faktycznie... nie widze ŻADNEGO powodu, abys zył i pracował w Polsce. A dokładniej, nie widze specjalnegop powodu....abys w ogóle żył !
Co do patriotów...to ci prawdziwi...nie pytają..co moze dać im ojczyzna, ale..co ONI mogą zrobic dla niej... Ale... co Ty ..biedaku mozesz o tym wiedziec ?? Wyjedź jak najszybciej ! Raz na zawsze.
I..prośba..NIGDY NIE WRACAJ !
cerawi / 2009-03-14 01:13 / Bywalec forum
dopisuje sie do tej prosby. NIE WRACAJ.
ottt / 2009-03-09 09:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

złodziejskim krajem jak polska, rządzonym przez polaków - czyli
urodzonych nieudaczników.

@pilsner, a kto to jest twoim zdaniem takim "udacznikiem"? Polacy sami wybierają sobie nieudaczników na przywódców - i nie dziwi to, bo elektorat który wierzy w takie cuda zasługuje tylko na karę.
Pilsener / 2009-03-09 12:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Choćby Anglicy - potrafili wybrać M. Thatcher, która zwolniła 1/4 urzędników a górników pogoniła aż na Madagaskar - w efekcie spadło bezrobocie i rozpoczeła się era prosperity. A polacy nawet jakby chcieli wybrać M. Thatcher toby nie mogli, bo o tym kto wejdzie do sejmu decydują partyjne góry, a nie wyborcy. Zresztą o czym my mówimy, w tym kraju całe zło wynikające z socjalizmu i gospodarki centralnie planowanej zwala się na kapitalizm i liberalizm, więc jak przekonasz polaków do kapitalizmu i wolnego rynku? I znowu "nawet jeśli" to na kogo mają głosować wg Ciebie zwolennicy demokracji i kapitalizmu? Najlepsze co mogą zrobić, to pie... polskie pseudo-wybory. Podobne wybory były w PRL'u i co one zmieniały? Podobnie dzisiejsze nic nie zmieniają.
ottt / 2009-03-09 14:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pani Tatcher była tak jak pan Raegan ewenementem na skalę swiatową. Może kiedyś dorobimy się polityków o podobnym formacie, ale póki co nie ma takich na horyzoncie.
Jestem Polakiem i kocham moją Ojczyznę niezależnie od tego kto tam aktualnie chrumka coś przy korycie.
To mój kraj i nie zamiewniłbym go na żadną GB, USA a zwłaszcza nie na RFN.
Pilsener / 2009-03-09 22:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak Ci zaproponują dobrą posadę w IT a tutaj właśnie wyleją na zbity pysk? Życie zmusza w wielu przypadkach do emigracji niestety - zaczyna od wyprowadzki do dużego miasta, a potem tak leci... znajomego poniosło nawet do Malezji, gdzie mu płacą w jakiś dżingitach. Ja już od dawna siedzę na walizkach, ale jak już już mam opuścić kraj, to nagle dostaję niezłą pracę - ale to nie znaczy, że mam pogardzać i nie rozumieć powodów, dla których ludzie stąd wyjeżdżają lub chcą wyjechać. Tracimy najzdolniejszych i najbardziej mobilnych, znających język, łatwo się adaptujących, lubiących wyzwania i ryzyko - tacy ludzie są dla gospodarki na wagę złota, a my nimi gardzimy, bo bronimy jednohektarowych rolników czy stoczniowców budujących statki, którymi po dopłacie naszych podatników wwozi się tutaj chińską tandetę.
ottt / 2009-03-10 18:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zjawisko, które opisujesz jest smutna i zastraszające ale nie zgodze się z tobą, że to wina którejkolwiek z obecnych ekip. Ich - nasza wina sprowadza się do tego, że w reszcie cywilizowanego świata jest lepiej.
Zjawisko emigrowania młodych zdolnych trwa bez przerwy od lat 80-tych i rozpoczął je Jaruzel. Mam rodzinę i przyjaciów rozsianych po wszystkich - poza Azją, kontynentach i pcha o nie to, że Polacy to źli ludzie, ale to, że u koryta cały czas są ludzie odpowiedzial;ni za tamten stan rzeczy. Tamten, czyli komunę, stan wojenny itd. Człowiek jest u nas niczym. Jak nie masz pleców, kasy i znajomości w sądzie, skarbówce lub prokuraturze to ze zwykłego szaraka możesz stać się ostatnią szmatą.
I to się nie za bardzo zmienia.
asdsadsa / 89.75.104.* / 2009-03-09 11:08
Wolę życ na poziomie niz godzic się z okradaniem mnie przez ten zydokomunistyczny złodziejski rząd. Patriotą moge być ale nie dla złodziei z Wiejskiej

Najnowsze wpisy