Forum Polityka, aktualnościKraj

Mniej wypadków, zabitych i rannych na drogach. Oto przyczyna

Mniej wypadków, zabitych i rannych na drogach. Oto przyczyna

Wyświetlaj:
m-53 / 213.108.152.* / 2015-07-03 18:43
Jak widać z danych tzw. pijani powodują mniej niż 5 % wypadków. Piszę tzw. pijani bo statystyki do jednego wora wrzucają od 0,21 promila. Dodatkowo praktycznie zawsze uznaje się ich za winnych. Nikt również nie bada, czy w wypadku spowodowanym przez pijanego rzeczywiście to było przyczyną wypadku. Mój rozum buntuje się przeciw ustalaniu "pijanego" z czapy. W tej samej unii w jednym kraju jest 0,0 w innym 0,7 promila.
Sądzę że rzeczywisty odsetek wypadków spowodowanych przez wpływ alkoholu jest mniejszy od 1%.

Oczywiście bezwzględnie należy tępić rzeczywiście pijanych, o obniżonych zdolnościach psychomotorycznych.
Kier Owca / 212.106.20.* / 2015-07-05 08:02

Nikt również nie bada, czy w wypadku spowodowanym przez pijanego rzeczywiście to było przyczyną wypadku.

Nie bada...W każdej kolizji, gdy pijany jest tym poszkodowanym, karze się go za jazdę po pijaku, a trzeźwego sprawcę za sprawstwo. Co tu badać?
Waniek / 2015-07-04 10:27 / Bywalec forum
Ale również wariatów z terenu zabudowanego zasuwających w mieście gdzie ograniczenie 50 nawet 150 na godzinę. Jestem za eksterminacją takich wariatów - zabierać prawko na zawsze.
Kier Owca / 212.106.20.* / 2015-07-05 08:08

Jestem za eksterminacją takich wariatów - zabierać prawko na zawsze.

Ja również. Oprócz tego zamykać. Jazda ponad stówę w zabudowanym, to celowy bandytyzm z premedytacją, a miejsce bandyty jest w więzieniu.

Najnowsze wpisy