Forum Forum emerytalneOFE

Mniejsze składki do OFE "daniną" obywateli

Mniejsze składki do OFE "daniną" obywateli

Money.pl / 2011-03-16 11:33
Komentarze do wiadomości: Mniejsze składki do OFE "daniną" obywateli.
Wyświetlaj:
żarówa2 / 212.160.230.* / 2011-03-17 13:04
Pan Tusk obiecywał podczas kampani wyborczej że uczyni z Polski drugą Irlandię - no i mu się to udało - niedługo dotknie nas to co dotkneło niedawno Irlandię- bankructwo.
Co do ZUS-u - przez kilkadziesiąt lat Polacy płacili składki do tej instytucji i to w niektórych okresach nawet do 40% wynagrodzenia - jak ,,gospodarzył" ZUS tymi pieniędzmi myślę że każdy wie.
Co do pomysłu zmiany składki z OFE do ZUS to takie pomysły łatwo przychodzą tym którzy ustawieni są finansowo na kilka pokoleń do przodu .
jur.58 / 212.160.230.* / 2011-03-17 12:42
1,5-2 lata temu śp.Lech Kaczyński zwrócił sie do P.Tuska o ujawnienie realnego stanu budżetu państwa , który wg. niego był mocno zagrożony głównie rosnącym długiem publicznym. Oczywiście rekcja P.Tuska i PO buła taka jak zwykle-PiS zmyśla a rząd panuje nad wszystkim . Pytam gdzie te obiecywane przez P. Tuska reformy - zamiast nich dziś grozi nam alternatywa - albo proponowana składka do ZUS albo wyższe podatki , które przecież juz podniósł. Co dałoby wprowadzenie ( również obiecanej)choćby reformy dotyczącej administracji ? sami oceńcie . Oto łódzkie przykłady: 1) ze stanowiska prezesa ZWiK w
Łodzi został odwołany Pan T. - odwołany lecz nie zwolniony z instytucji bo jest radnym wojewódzkim i na jego zwolnienie koledzy radni nie zezwolą. Lecz najbardziej bulwersujące jest w tym to że ów Pan nawet na najniższym stanowisku do końca kadencji - 4 lata- będzie pobierał prezesowskie wynagrodzenie - 18 tys.zł !?! . 2) Od 2006 r ilość osób w urzędach łódzkich wzrosła z 2037 do 3771 czyli około 2x a średnie wynagrodzenie to 3,5 tys. zł. Łatwo policzyć jak wielkie pieniądze wydajemy na ,,puchnące" urzędy biorąc pod uwagę ich ilość w skali całego kraju.
mś / 78.156.162.* / 2011-03-17 08:52
A może tak otwarcie, że potencjalny Kowalski ma guzik do rządzenia ! W końcu benefity dla urzędników wyższego szczebla oraz zakupy nowego wyposażenia gabinetów są ważniejsze od tych, co dotyczą bytu najemników zatrudnianych za głodowe rekompensaty za ich wkład w pracę. I tak ich ścignie komornik za nie zapłacone rachunki i tak, i tak. Mają to zapisane w karcie ich losu jako miernota, która jest potrzebna do roboty anie myślenia. Demokrację kształtują na salonach a nie na ulicy.
bajhej / 83.12.46.* / 2011-03-16 14:53
Jak można tak manipulować ludżmi i ich pieniędzmi, ogałacając konta emerytalne. Jeśli tak to niech rząd przejmie też pełńą odpowiedzialność za emerytury. To chyba logiczne, skoro zabiera pieniądze. Nie wierę że rząd zabrane odda i że wogóle będzie zwiększać % oddprowadzanych na OFe składek
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-03-16 14:45
Właśnie dostałem pocztą stan mojego konta w OFE. Przez ostanie trzy lata zarobili dla mnie 5% natomiast dla siebie skasowali 3 x 7,3% = 21,9%. Nieźle mnie okradli. Na dodatek OFE jest zarządzane przez kapitał zagraniczny, czyli to co mi ukradli wyjechało za granicę. To złodziejstwo musi być zlikwidowane.
niewolnik / 87.139.103.* / 2011-03-16 12:44
Jestem przekonany, że historia właściwie oceni tych wszystkich profesorów i polityków, choć niektórzy z nich nie rozumieją co uczynili i dokąd zmierzają, dzisiaj chodzący w glorii sławy i napełniający swoje sakwy Judaszowe.
Oprócz ROZUMU potrzebna jest MĄDROŚĆ.
Specjaliści od zamulania przeforsowali OFE, w takiej formie, żeby z niego doić, następni specjaliści nie realizując ściśle określonych reguł, wprost wygarnęli kasę na swoje potrzeby, w ten sposób powstała klika, która doi produktywną część społeczeństwa.
Co jeszcze jest potrzebne żeby wprowadzić totalitarną demokrację?
1. Bank, który będzie drukował dowolną, potrzebną ilość pieniędzy - już jest zatwierdzony - Bank Gospodarki Krajowej, całkowicie pozbawiony nadzoru a gwarantowany naszymi podatkami,
2. Media w rękach kliki - a to już też jest w sejmie zatwierdzone - wolne słowo w internecie już niedługo będzie ścigane z urzędu,
Jeżeli nie naprawimy prawa, demokracja i klika nas zniszczy.
Niewolnikami już jesteśmy, później będziemy mięsem armatnim!!!
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-03-16 11:49
Jakie prawdziwe reformy? Czy jeszcze ktoś w to wierzy? Nowy rząd podniesie opodatkowanie pracy i pozyskane środki w całości pójdą na walkę ze spowodowanym w tej sposób bezrobociem. Jedyną szansą na reformy jest przekroczenie przez dług publiczny graniczy 60% PKB na co się na szczęście zanosi.
niewolnik / 87.139.103.* / 2011-03-16 12:52
Specjalista od kreatywnej księgowości szkolony w Anglii może zapobiec twoim nadziejom. Patrz tekst wyżej.
pomo dore / 2011-03-16 11:33 / Tysiącznik na forum
wczoraj w gazecie przeczytałem artykuł w którym opisano wszystkich gardłujacych przeciw obniżeniu składki wysyłanej do OFE- większośc z nich albo zasiadała w radach nadzorczych OFE lub instytucji finansowych będących właścicielami OFE albo pracowała w "niezaleznych" instytutach badawczych utrzymywanych z darowizn i grantów. Darczyńcami były .......... OFE lub ich spółki matki. Tak że myslę ze Pan Góra, Pani Lewicka i Pan Balcerowicz powinni zamilknąć
Natter / 2011-03-16 12:36 / Tysiącznik na forum
To się zgadza a artykuł -Kto stoi za OFE demaskuje prawdziwe oblicze tzw.niezależnych ekspertów.Niektórzy juz pisali na Forum o książce Orensteina pod jakimi auspicjami powstały OFE.Tu chodziło o dużą kasę ale nie dla emerytów.

Najnowsze wpisy