Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mniejsze składki na ZUS dla rozpoczynających działalność

Mniejsze składki na ZUS dla rozpoczynających działalność

Wyświetlaj:
krezus / .* / 2005-08-05 18:01
witam u nas wszystko jest nie tak musiałam dzisiaj otworzyć własną działalność bo tak wymagał urząd pracy i co teraz jestem zła bo nie będę mogła skorzystać z ulgi ta ustawa powinna obowiązywać wstecz albo co najmniej mieć jakiś wybór pozdrawiam
RM / .* / 2005-08-05 02:17
Tak długo obmyślano plan aż w końcu uchwalono jak skutecznie pozbyć się rencistów tym samym odciążyć ZUS.Wielu rencistów w naszym zajefajnym kraju prowadzi małe firmy najczęściej nie z chęci uzyskania wielomilionowych dochodów a z konieczności pokrywania wysokich kosztów leczenia, zakupu drogich leków itp.Uzyskiwany dochód średnio ok. 600 zł do aż tak wysokiej renty 400 zł z prowadzonej działalności pozwalał na pokrycie, choć w większej części kosztów koniecznego leczenia.Wzrost składki z 154 zł ( ubezpieczenie zdrowotne) do 725 zł (sumy składek po nowelizacji) skutecznie uniemożliwia możliwość leczenia, wykup koniecznych leków w większości pełnopłatnych, ponieważ nie zarabia na leki dla siebie a jedynie zmuszeni zostaną do oddania praktycznie wszystkich wypracowanych środków łącznie z otrzymywanym świadczeniem rentowym.Jak wynika z przyjętej nowelizacji renciści winni zaprzestać się już leczyć, zostali skazania na zagładę a ZUS skorzysta na ubytku rencistów, którzy zaprzestali się leczyć i zmarli a w ZUS-ie pozostaną środki z niewypłacanych już rent
Jola / .* / 2005-08-04 22:41
Czy jeżeli wcześniej pracowałam na umowę o dzieło u tego samego pracodawcy to mam prawo skorzystać z tej ulgi?
magda / .* / 2005-08-04 21:59
Witam. Mam dzialalnosc zarejestrowana od 23 05 br. zarejestrowalam u siebie mame na pół etatu. Czy jeżeli przerejestrujemy działalność na mame, bedziemy mogli skorzystać z ulgi.
Irek / .* / 2005-08-10 01:07
Jeśli twoja firma nazywa się np.: P.P.H.U. "PUSZKA PANDORY" -Imię nazwisko Wyłacznie twoje to przepisując a tym samym zamykając własną działaność (a mama otwiera własną)-to skorzystacie z ulgi.
Matheos / .* / 2005-08-04 19:38
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f =26&w=27207561 Trzeba coś wreszcie zrobić z tym złodziejstwem !!!
Kasia / .* / 2005-08-04 12:29
czy zmiany dot. opłacania składek z umowy-zlecenia też podpisał władca?
tim / .* / 2005-08-08 10:44
cz zmiany dot opłacania składek z umowy-zlecenia
borys / .* / 2005-08-07 16:58
niestety tak, wieć zamiast 200zł to będzie 700
Marzena / .* / 2005-08-04 12:04
Rozpoczynam działalność gospodarcza od dnia 16 sierpnia. Nigdy nie prowadziłam działalności gospodarczej, mam więc w związku z tym pytanie... czy mog e równiez skorzystać z opłacania mniejszego ZUS-u.
RM / .* / 2005-08-05 01:23
Nie, nowelizacja ustawy nie weszła jeszcze w życie.Nowelizacja zacznie obowiązywać po 14 dniach od momentu ukazania sie w Dzienniku Ustaw ( od ok 1 wrzesnia )W Twoim przypadku dzialalnosc zostanie rozpoczeta przed wprowadzeniem nowelizacji czyli na starych zasadach
Maciek / .* / 2005-08-03 22:29
Pisaliscie ze przepis ten wejdzie w zycie ok 1 wrzesnia. To sie swietnie sklada bo planuje rozpoczac moja dzialalnosc na ok 15 wrzesnia. Btw... czy moge zarejestrowac firme wczesniej? A date rozpoczecia jej dzialalnosci wyznaczyc na 15 wrzesnia? Czy mam rozpoczac rejestracje dopierop o 1 wrzesnia?Czy jest to informacja potwierdzona? Pytam bo nie znalazlem jej w innych mediach/portalach. Pozdrawiam
Magda / .* / 2005-08-03 14:30
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale czy jeśli otworzyłam firmę 1.08.2005 a uprzednio pracując na umowe o pracę wykonywałam to samo zajecie co w tej chwili w swojej firmie to nie mogę liczyć na mniejsze składki ZUS?
Beata J. / .* / 2005-08-03 23:12
mniejsza składka jest dla rozpoczynających działalność, którzy w ostatnich pięciu latach nie prowadzili dzialalnosci i nie wykonują usług dla swojego byłego pracodawcy.
Krzysztof / .* / 2005-08-03 10:26
Witam,proszę o radę.Zarejestrowałem firmę(spółkę cywilną) 15 Lipca.Do dnia dzisiejszego nie rozpocząłem fizycznie działalności,gdyż świadczę pracę w państwowej firmie do końca Sierpnia ( nie jest to związane z nową działalnością).Czy Ja bedę mógł skorzystać z nowych zasad ZUS ?
Cezar 97 / .* / 2005-08-03 13:32
Dla Krzysztofa. Trudno Ci odpowiedzieć tak z ręki.Najlepiej jak przeczytasz ustawę tam zapewne jest to (niekoniecznie wprost) napisane.
joan / .* / 2005-08-03 11:23
To nie są dobre wieści, ale to ma dotyczyć osób nie prowadzących wcześniej działalności, co się tłumaczy na polski - nierejestrowanych wcześniej. Nie sądzę, żeby z ustawy dało się wyiterpretować taki przywilej dla zarejestrowanych, ale tych co nie podjęli działalności - w końcu ZUS płaciłeś?
CEZARY / .* / 2005-08-03 09:36
Kolejny chwyt zniszczenia czlowieka dwa lata -prosze sobie przeliczyc jakie musimy poniesc koszty rozkrecenia dzialalnosci to co musielibysmy wplacic na ZUS w pelnej wysokosci wlozymy w wyposazenie, sprzet niezbedny do jej prowadzenia itp. ZUS nam da upust 50 % ale prawie 400 zl. trzeba oddac. Trzeba byc naiwnym OPTYMISTA, zeby uwierzyc, ze nawet ta kwota pozwoli nam na w miare godne dochody. Prowadzilem dzialanosc przez prawie 15 lat . Zadania ZUSu przekraczaly moje dochody i w ten sposob ZUS wyliczyl moje zadluzenie. TAKIE ŻĄDANIA ZUS SĄ KRYMINOGENNE ! TO JEST NIE ZGODNE Z KONSTYTUCJA I ZDROWYM ROZSADKIEM - W KAZDYM CYWILZOWANYM KRAJU OPLACA SIE ZUS W OKRESLONYM PROCENCIE A NIE JAK U NAS "PLACIMY 60% ALE NIE MNIEJ JAK 700 ZL.WYJATKOWY PITAGORAS MUSIAL TO WYMYSLEC A JEMU PODOBNI TO UCHWALIC ! ZA NAJGLEBSZEJ KOMUNY NIE BYLO TAKIEJ PIJAWKI WYKANCZAJACA NASZE SPOLECZENSTWO. moja propozycja jest nastepujaca ZMIENIC NAZWE ZAKLAD UBEZPIECZEN SPOLECZNYCH NA ZAKLAD UTYLIZACJI SPOLECZENSTWA !!!
Krzysztof / .* / 2005-08-06 22:19
A czy wiesz kochany, że na świecie bankrutuje każdego dnia tysiące firm bo ich działalność przynosi straty. Ty przypuszczalnie uważasz, że jak prowadzisz działalność gospodarczą to musi ona być dochodowa i ma Ci to zapewnić państwo.Najlepiej: podatek=0 ZUS=0 i jeszcze żeby Ci państwo lepsze drogi zbudowało.(Niektóre firmy i tak by zbankrutowały)Ostania uwaga: Wybraź sobie, że Ty to jeszcze nie całe społeczeństwo i niezależnie jaka władza przyjdzie, to będzie musiała wziąść pod uwagę rzeczywiście całe społeczeństwo i jego potrzeby, a nie tylko Twoje. Przykro mi.
blaster11 / .* / 2005-08-03 09:06
Witam, mam pomysł na działalność gospodarczą i ten ZUS nawet mnie kusi. Mam jednak pytanie do osób które prowadzą działalność bądź mają coś wspólnego z księgowością: JAKIE SĄ INNE COMIESIĘCZNE OPŁATY (RÓWNIEŻ DŁUGOOKRESOWE) PRZY PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI? Chce przeprowadzić bilans opłacalności i z góry dziękuję. Proszę by w odpowiedzi uwzględnić również nośniki energii, czynsze itp
xxxxx / .* / 2005-08-03 13:45
a inne koszty oprócz ZuS lokal,światło, paliwo, ewentualny pracownik pensja plus zus od niego.towar ,.reklama w prasie,szyld. od zysku 19% podatku.Zaczym zaczniesz trochę trzeba się podszkolić bo błędy drogo kosztują .
joan / .* / 2005-08-03 11:20
To nie takie proste i zależy od paru czynników:1) rejestracja w UGminy (Miasta) - 100,- zł; chyba że chcesz prowadzić działalność nie jako osoba fizyczna - wtedy wpis do KRS i wyższe opłąty;2) obowiązek rejestracji w GUS, ZUS i US - znowu opłaty;3) jeśli chcesz być VAT-owcem - niestety konieczność rozliczania i uiszczania podatku w terminach!;4) podatkek dochodowy - zależny w dużej mierze od formy opodatkowania (ryczałt, karta podatkowa ...);5) opłat czynszu i mediów nie sposób skalkulować bez dokładniejszych namiarów - zależy od wielkości lokalu, formy własności (czy płacisz czynsz czy twoje), podobnie z eksploatacją - energia, wywóz śmieci, gaz albo c.o. (analogicznie do włąsnego mieszkania przeliczone wg m2 i rodzaju działalności).Tak więc kolego, niestety potrzebny jest większy wkład pracy własnej i więcej informacji!
blaster11 / .* / 2005-08-03 12:19
dziękuję za odpowiedź, ale jakby jeszcze można było rozwinąć pkt.3 - chcesz być - tzn moge być mogę nie być? forma działalności to handel
Cezar 97 / .* / 2005-08-03 13:50
Nie musisz być Vatowcem jeśli Twoja sprzedaż będzie naprawdę niewielka(do 10tys euro rocznie). Warto nim nie być jeśli będziesz sprzedawał wyłącznie osobom indywidualnym, które nie potrzebują faktur. VAT doliczasz klientowi do rachunku i pomniejszony o analogiczne naliczenia dokonane przez Twoich dostawców odprowadzasz do urzędu skarbowego.
gg / .* / 2005-08-03 07:52
Czy ktoś może rozwinąc wątek zapisany pod zdjęciem Jaśnie Pana ..... dający do myślenia , oni nie mają nic do stracenia
przerażona / .* / 2005-08-03 07:45
Chciałam zuważyć , że ustawę przepchnęli większością głosów w sejmie czyli wszyscy nam miłościcwie kandydujący do nowego parlamentu i rządu ........ nie łudźmy się może być gorzej niż jest
GRI / .* / 2005-08-03 00:36
ZUS MAM CI JA W DUPIE...................

Najnowsze wpisy