Forum Forum finansoweInne

Mobile Factory - dobry wybór na 2013 i 2014 rok?

Mobile Factory - dobry wybór na 2013 i 2014 rok?

Romanos / 95.49.74.* / 2013-07-24 16:24
Dochody z mobilnych gier przekroczą 11 miliardów dolarów do końca 2015 r

Firma analityczna Juniper Research przedstawiła najnowszy raport związany z mobilnym rynkiem gier. Do końca 2015 roku szacowany dochód z mobilnych gier ma wynieść 11 miliardów dolarów.

Według analiz Juniper Research dochód z mobilnych gier ma wzrosnąć z 6 miliardów dolarów w roku 2009 do 11 miliardów dolarów do końca 2015 roku. Nie powiemy, że zaskakującą informacją jest fakt, że największy przychód dla firm przed końcem 2013 roku mają dostarczać płatności oraz zakupy wewnątrz aplikacji (ang. in-app payments). Innymi słowy, do tego czasu dochody z wewnętrznych zakupów za pomocą aplikacji przewyższą te z pay per download.

Rosnąca liczba gier będzie pojawiała się na początku jako aplikacja darmowa, z opcją dokupienia zawartości (poziomów, nowych elementów w grze) dzięki in-app payments. Ma to pomóc w popularyzacji stworzonych produkcji.

Juniper zaznacza również, że deweloperzy nie będą mieli łatwego życia, aby ich gra stała się odkryciem w sklepie mobilnym z aplikacjami. Wszystko za sprawą setki tysięcy dostępnych aktualnie gier.

Daniel Ashdown twórca raportu związanego z mobilnymi grami powiedział:

“Problem z popularnością gier to typowy problem jajka i kury: wysoka liczba pobrań prowadzi do większej popularności i renomy danej aplikacji, jednak by taką liczbę pobrań osiągnąć należy już mieć ugruntowaną i wysoką pozycję.”

Bez wątpienia deweloperzy gier mobilnych nie będą mieli łatwego zadania, aby ich aplikacja stała się tą rozpoznawalną w sklepach takich jak App Store, Android Market, Ovi Store, itd. Wystarczy spojrzeć na liczbę dostępnych aplikacji, w App Store jest już ich ponad 300 tys.
Wyświetlaj:
Andrzej443 / 95.49.55.* / 2013-09-27 20:13
Zarząd Mobile Factory S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka", "Emitent"), w nawiązaniu do Raportu Bieżącego nr 54/2013, informuje, że w dniu 27 września 2013 roku otrzymał od Zarządu "OLS" S.A. z siedzibą we Wrocławiu ("OLS") postanowienie Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu I Wydział Cywilny ("Sąd") z dnia 24 września 2013 roku.

Sąd podzielił argumentację wnioskodawcy OLS i postanowił:

1. Udzielić wnioskodawcy OLS zabezpieczenia roszczenia o ustalenie, że nieważna jest umowa sprzedaży 51 udziałów "Szybkiej pożyczki" Sp. z o.o. zawarta w dniu 10 czerwca 2013 roku przez zajęcie udziałów będących przedmiotem umowy.

2. Wyznaczyć wnioskodawcy dwutygodniowy termin na wytoczenie powództwa o ustalenie, że nieważna jest umowa sprzedaży 51 udziałów "Szybkiej pożyczki" Sp. z o.o. zawarta w dniu 10 czerwca 2013 roku.

3. Oddalić dalej idący wniosek o zabezpieczenie.

W uzasadnieniu Sąd wskazał, że przytoczone przez OLS argumenty całkowicie wyczerpują zasadność dokonanego zabezpieczenia. Wnioskodawca spełnił łącznie dwie przesłanki, tj. uprawdopodobnił roszczenie oraz uprawdopodobnił interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia. W ocenie Sądu w niniejszej sprawie obie przesłanki art. 730[1] § 1 k.p.c. zostały spełnione. Sąd uznał, iż w świetle okoliczności faktycznych przytoczonych przez wnioskodawcę i zobrazowanych dokumentami dołączonymi do wniosku, wydaje się bezwzględna nieważność umowy mającej za przedmiot sporne 51 udziałów "Szybkiej pożyczki" Sp. z o.o. Wskazano również, że na uprawdopodobnienie bezwzględnej nieważności umowy sprzedaży udziałów wpływa sprzeczność z zasadami współżycia społecznego (art. 58 § 2 k.c.) oraz jej pozorność (art. 83 k.c.).

Zastosowany sposób zabezpieczenia przez zajęcie spornych udziałów, spowoduje - poprzez odpowiednie stosowanie art. 910 i następnych k.p.c. - że obowiązany nie będzie mógł dokonać dalszej sprzedaży udziałów.

Zarząd Emitenta przypomina, że przedmiotem trwającego sporu jest podejrzenie działania na szkodę OLS, a w szczególności działania związanego z wyprzedażą majątku OLS po rażąco zaniżonej cenie i pociągnięcia do odpowiedzialności z tego tytułu ówczesnych: członków Rady Nadzorczej i członka Zarządu. Wartość sporu wynosi co najmniej 1.900.000,00 (słownie: jeden milion dziewięćset tysięcy) złotych.

Emitent posiada w spółce OLS 30.000 (słownie: trzydzieści tysięcy) akcji na okaziciela serii B, które stanowią 30% w kapitale zakładowym oraz tyle samo w głosach na walnym zgromadzeniu OLS.

Zarząd Mobile Factory S.A. przekazuje niniejszą informację z uwagi na fakt, iż podejmowane działania dotyczą rozwoju spółki i będą miały wpływ na osiągane wyniki finansowe Emitenta.

http://newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=MBF&id=54322&id_tr=1
Sfynia / 213.25.94.* / 2013-09-17 14:42
MOBILE FACTORY SA pociągnięcie do odpowiedzialności osób zarządzających i nadzorujących spółką OLS S.A
Raport Bieżący nr 54/2013

Zarząd Mobile Factory S.A. z siedzibą we Wrocławiu ("Emitent", "Spółka") informuje, że w dniu 16 września 2013 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki pod firmą OLS S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodnie z RB 53/2013 Emitent posiada w OLS S.A. 30.000 (słownie: trzydzieści tysięcy) akcji na okaziciela serii B, które stanowią 30% w kapitale zakładowym oraz tyle samo w głosach na walnym zgromadzeniu OLS S.A.

Emitent informuje, że zgodnie z okazanym mu protokołem Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie OLS S.A. nie udzieliło absolutorium wszystkim członkom Rady Nadzorczej oraz wszystkim członkom Zarządu z wykonywania obowiązków w roku obrotowym 2012.

Jednocześnie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie OLS S.A. podjęło uchwały w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności członków Rady Nadzorczej oraz członka Zarządu z tytułu działania na szkodę spółki OLS S.A., a w szczególności działania związane z wyprzedażą majątku spółki po rażąco zaniżonej cenie.

Walne Zgromadzenie OLS S.A. powołało uchwałą specjalnego pełnomocnika do dochodzenia roszczeń z tytułu działania na szkodę tej spółki, związanych w szczególności z wyprzedażą jej majątku po rażąco zaniżonej cenie od byłych członków organów spółki i podejmowania wszelkich niezbędnych w tym celu działań.

W drodze przeprowadzonego due dilligence w spółce OLS S.A. Emitent ustalił, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo wyprowadzenia majątku tej spółki. W spółce pod firmą Szybka Pożyczka Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, w której OLS S.A. posiada 49,00% udziałów powinny znajdować się wierzytelności w wysokości ok. 1.900.000,00 zł (słownie: jeden milion dziewięćset tysięcy złotych). Szczegółowe badanie dokumentów w spółkach: OLS S.A. i Szybka Pożyczka Sp. z o.o. wykazało brak ww. wierzytelności.

Dodatkowo do dnia odbycia Walnego Zgromadzenia OLS S.A. poprzedni Zarząd, który został odwołany dnia 10 czerwca 2013 r., nie przygotował sprawozdania za okres od dnia powołania do dnia odbycia NWZ, sprawozdania z działalności Spółki za okres od dnia 7 listopada 2012 r. do dnia odbycia NWZ, a także sprawozdania finansowego za 2012 r., a także nie przekazał dokumentów niezbędnych do przygotowania tych sprawozdań nowemu Zarządowi, powołanemu dnia 10 czerwca 2013 roku. Ponadto do dnia odbycia Walnego Zgromadzenia OLS S.A. poprzednia Rada Nadzorcza nie przygotowała sprawozdania za 2012 r., a także nie przekazała dokumentów niezbędnych do przygotowania tych sprawozdań nowej Radzie Nadzorczej, powołanej dnia 10 czerwca 2013 roku.

Wobec powyższego Emitent całkowicie aprobuje podjęcie ww. uchwał i będzie wspierał powołanego pełnomocnika celem odzyskania wyprowadzonego majątku.

Zarząd Mobile Factory S.A. przekazuje niniejszą informację z uwagi na fakt, iż podejmowane działania dotyczą rozwoju spółki i będą miały wpływ na osiągane wyniki finansowe Emitenta.

Podstawa prawna: §3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".

Więcej na: http://biznes.pap.pl i http://biznes.pap.pl/espi

kom ebi abs/


Depesza pochodzi z biznes.pap.pl z 16.09.2013 17:14
Kamis852 / 178.42.5.* / 2013-08-09 20:49
Każdy osądza wedle własnej wiedzy i doświadczenia, ale widać, że może być to bardzo dobry wybór i warto mieć spółeczkę w portfelu.
Kamis852 / 178.42.5.* / 2013-08-09 20:51
i jeszcze dodam:

--------------------------------

Płatności mobilne w Polsce okiem bankowych ekspertów

Nieskomplikowana obsługa, oszczędność czasu i wygoda to najważniejsze czynniki, które sprawiają, że sięgamy po płatności mobilne. First Data Polska postanowiła zapytać polskie banki m.in. o to, w jakiej formie chciałyby wdrożyć usługi mobilne do swoich ofert i które funkcjonalności powinny się znaleźć w mobilnym portfelu.



Średnio 2 proc. posiadaczy smartfonów w Polsce wykorzystuje je jako narzędzie płatnicze. Najczęściej po mobilny portfel sięgamy w trakcie zakupów w punktach handlowo-usługowych, opłacając rachunki, parkingi czy bilety. Infrastruktura dla płatności mobilnych na rodzimym podwórku powoli się rozwija, a dedykowanymi aplikacjami mogą pochwalić się m.in. PKO Bank Polski oraz Bank Pekao. Są to odpowiednio IKO oraz PeoPay. Ponadto sześć wiodących przedstawicieli polskiego sektora finansowego, m.in. PKO, Alior Banki i BZ WBK, chce stworzyć wspólny standard dla dokonywania transakcji przy użyciu mobilnych urządzeń.



Zdaniem przebadanych banków odpowiedzią na rosnące zainteresowanie klientów mobilnymi płatnościami z pewnością jest wdrożenie modułu NFC, najlepiej na karcie SIM. Instytucje finansowe widzą też potencjał w kodach QR. Innym rozwiązaniem, które może przyciągnąć uwagę konsumentów mogłyby być kody numeryczne, których wdrażaniem zajmuje się First Data Polska. Opcja ta opiera się na trzech prostych krokach. Aby móc sfinalizować daną transakcję niezbędne jest pobranie kodu z aplikacji, zainstalowanej się na pokładzie telefonu oraz okazanie go w kasie. Do zatwierdzenia płatności potrzebny jest PIN, który klient wpisuje na terminalu. Po zaakceptowaniu transakcji, płacący otrzymuje jej potwierdzenie. Banki wskazały również na opcję wdrożenia chipów NFC czy modułu Near Field Communication na karcie microSD.

Pod względem komercyjnym banki zwróciły uwagę na to, że rozwojowi płatności mobilnych powinna towarzyszyć szeroka sieć akceptacji, udostępnianie opcji na wiele urządzeń oraz w postaci aplikacji obsługującej kilka wariantów operacji, np. wypłata gotówki z bankomatu, zakupy online, przelewanie środków czy płacenie z wykorzystaniem terminalu. Przykładowo First Data Polska chce udostępnić aplikację, która będzie nie tylko obsługiwała płatności przy użyciu telefonu, ale także geolokalizację oraz program lojalnościowy. Ten ostatni aspekt zdaniem badanych banków jest istotnym elementem mobilnych usług, które nie powinny być postrzegane jedynie jako aplikacje płatnicze.

Przepytane instytucje stwierdziły również, że aplikacja powinna mieć charakter kredytowy lub debetowy, ewentualnie mogłaby być oparta o prepaid czy rachunek bieżący. Instytucje zgodnie stwierdziły, iż właścicielem programu powinien być bank, a nie partner czy operator siei komórkowej.

W badaniu uczestniczyli przedstawiciele 9 banków działających na polskim rynku, z czego 6 należy do segmentu banków dużych – powyżej 200 tysięcy kart, a 3 z segmentu średnich instytucji z liczbą kart pomiędzy 20 a 200 tysięcy egzemplarzy. Badanie odbyło się w czerwcu 2013 roku.
Ben12 / 95.49.120.* / 2013-07-31 14:38
Ładny dzisiaj wzrost i to na jakich obrotach! Już ponad 10.000 PLN. Bardzo obiecująco to wygląda. I tak ma być. Kto nie ma MBF ten przegrał życie :)))
Andoridos / 213.25.94.* / 2013-09-02 12:36
Android zwiększa dominację, podczas gdy iOS musi zadowolić się resztkami rynku

Michał Zieliński · 08/08/2013 · Komentarze: 5 · Permalink

Zamknięcie drugiego kwartału poskutkowało kolejnymi badaniami. Tym razem, porównano udział sprzedażowy w rynku smartfonów. O ile w użyciu sieci Apple dominuje, to w pierwszej kategorii zbyt różowo nie jest. Powiedziałbym nawet, że jest słabo.

Android działa na prawie 80% telefonów sprzedanych w poprzednim kwartale. Jednak to nie różnica z 13% w przypadku iOS zrobiła na mnie największe wrażenie. Rzućcie okiem na ostatnią tabelkę. BB OS, Linux, Symbian – to pomijamy. Na rynku liczy się tylko Android, iOS i Windows Phone. O ile pierwszy i ostatni mają wzrost udziałowy ponad 70%, o tyle Apple zwiększyło swój udział o zaledwie 20%.

Wiem, że Apple oferuje tylko kilka urządzeń, ale z drugiej strony, w przypadku Androida największe sukcesy odnoszą modele topowe, będące konkurencją dla iPhone’a 5. Myślę, że podobnie jest w przypadku platformy Microsoftu.

Jedyny sensowny powód, jaki przychodzi mi do głowy to fakt, że już za rogiem czekają nowe – iPhone 5S i iPhone 5C. Teraz widać, dlaczego Apple decyduje się na stworzenie budżetowej wersji swojego najpopularniejszego produktu. To jest jedyna szansa, na utrzymanie poziomu konkurencji. Szczególnie w Chinach i krajach rozwijających się.
Koroner / 213.25.94.* / 2013-09-03 17:26
Firmy chcą dedykowanych aplikacji

Autor: Krzysztof Pasławski, Dodano: 30.08.2013

Zakup aplikacji tworzonych dla konkretnego klienta będzie stanowić 25,8 proc. tegorocznych wydatków firm na oprogramowanie - ustalił Forrester Research.

Przedsiębiorcy częściej inwestują w specjalizowane oprogramowanie - wynika z danych Forrestera.

Przedsiębiorcy częściej inwestują w specjalizowane oprogramowanie - wynika z danych Forrestera

- Bardziej opłacalne jest inwestowanie w budowę aplikacji, która spełnia konkretne potrzeby firmy, niż kupno gotowego systemu, który może okazać się nieodpowiedni – komentuje Aneta Gawęcka-Malec, Manager ds. Szkoleń w firmie szkoleniowej Hexcode. Według danych Forrestera w 2013 roku największą popularnością wśród firm cieszyć się będą aplikacje związane z chmurą, aplikacje mobilne oraz oprogramowanie służące do analizy dużych baz danych.

Jak ustaliła firma badawcza PMR tegoroczne trendy w segmencie oprogramowania dla biznesu są związane z poszukiwaniem przez firmy oszczędności (34 proc.), wzrostem popularności mobilnego Internetu (26 proc.) oraz względami bezpieczeństwa (23 proc.).
Kamis852 / 95.49.55.* / 2013-09-27 20:15
Założenie spółki celowej AJ Finanse Doradztwo Finansowe Sp. z o.o
Zarząd Spółki Mobile Factory S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka", "Emitent") informuje, iż w dniu 26 września 2013 r. powołał wspólnie z dwiema osobami fizycznymi spółkę pod firmą AJ Finanse Doradztwo Finansowe Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Czas trwania spółki jest nieograniczony.

Kapitał zakładowy AJ Finanse Doradztwo Finansowe Sp. z o.o. wynosi 20.000,00 (dwadzieścia tysięcy złotych) i dzieli się na 400 (czterysta) równych udziałów o wartości nominalnej 50,00 (pięćdziesiąt złotych) każdy. Emitent objął w nowo założonej spółce 40 (czterdzieści) udziałów, co stanowi 10% w kapitale zakładowym oraz 10% głosów na zgromadzeniu wspólników.

Spółka AJ Finanse Doradztwo Finansowe Sp. z o.o. planuje natychmiastowe uruchomienie działalności operacyjnej i będzie zajmować się doradztwem i pośrednictwem finansowym, kredytowym i leasingowym. Firma będzie realizowała strategię rozwoju usług w obrębie aglomeracji śląskiej, a docelowo na terenie całego województwa śląskiego oraz województw ościennych. Rozwojowi sprzyjać będzie ogromne doświadczenie pozostałych dwóch udziałowców AJ Finanse Doradztwo Finansowe Sp. z o.o. działających od kilku lat w branży pośrednictwa finansowego, kredytowego i leasingowego.

Objęcie udziałów zostało sfinansowane ze środków własnych Emitenta i związane jest przedstawionymi planami (RB 51/2013) odnośnie budowy grupy kapitałowej, w której Spółka będzie pełniła funkcję podmiotu holdingowego scalającego wszystkie prowadzone przedsięwzięcia.

Emitent nie wyklucza dodatkowego zaangażowania kapitałowego w nowo powołaną spółkę. W ramach synergii planuje się wykorzystanie i wymianę danych oraz know-how z inną spółką portfelową: OLS S.A. z siedzibą we Wrocławiu (RB 53/2013). Firma AJ Finanse Doradztwo Finansowe Sp. z o.o. zostanie włączona pod nadzór Wydziału ds. Usług Finansowych.

Zarząd Mobile Factory S.A. przekazuje niniejszą informację z uwagi na fakt, iż podejmowane działania dotyczą rozwoju Spółki i będą miały wpływ na osiągane wyniki finansowe Emitenta.

Podstawa prawna: Podstawa prawna: §3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: