Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mocne uderzenie podaży

Mocne uderzenie podaży

Money.pl / 2006-01-31 19:35
Komentarze do wiadomości: Mocne uderzenie podaży.
Wyświetlaj:
siepan / 81.168.203.* / 2006-02-01 15:07
wiecie co. wkurza mnie i zarazem smieszy mnie to dopasowywanie teorii do rzeczywistosci - chodzi mi szczegolnie o komentarze analitykow odnosnie poszczegolnych walorow. wlasnie czytam PAP - dlaczego spada kurs computerlandu i smieje sie przez lzy. Ile Ci ludzie napsuli nam krwi swoimi z powietrza wzietymi rekomendacjami. Ech - nawet nie chce mi sie juz pisac.
kazium55 / 2006-02-02 22:15
Ja też sie posłuchałęm z agorą bo jest na lini wsparcia i będzie rosła a tu od dwóch dni -2%, jak dla tej spółki to bardzo dużo
art.pi / 2006-02-01 13:40
swiss swoim wykresem chyba dziure w suficie wybije zaraz :)
anna. / 83.24.238.* / 2006-02-01 11:16
sprzedałam połowę swiss, brak cierpliwości, ale taki zysk w kilka dni to rzadko sie zdaża :)
o resztę papierów dziś bardzosię bałam,ale to jeszcze nie może być b..
pozdrawiam :)
real / 81.168.203.* / 2006-02-01 13:31
jeszcze nie? wobec tego kiedy? Najprawdopodobniej wtedy kiedy wiekszosc ni bedzie sie tego spodziewała. Ktos w koncu musi zabecalowac za te rekordowe zyski, a swoja droga ta nasza gielda lub raczej inwestorzy sa zabawni ;) Proponuje wszystkim podbic cene swiss do ceny skotana - trzeba sie spieszyc bo emisja tuz, tuz - a zabawa bedzie przednia :)
sząszi / 83.18.144.* / 2006-02-01 10:08
dobrze, że dopiero teraz odpaliłem giełdę bo biorąc pod uwagę że mam 100% Biotona to by się rano powiesił na własnym gulu.
beatek / 2006-02-01 10:12
A ja miałam kompa od rana włączonego i myślałam że mi pikawa wysiądzie :) Miałeś rację z tym z tym że wszystko co zarobimy to wydamy na kardiologa w przyszłości :)
sząszi / 83.18.144.* / 2006-02-01 10:38
krótko mówiąc dynamika wydarzeń jest dość duża
Raczek / 195.117.38.* / 2006-02-01 07:36
Orzeł,"by the way" dawno sprzedałem Alpras.Po ile wyceniasz Unimil za 2-3 mies.?!
Raczek / 195.117.38.* / 2006-02-01 07:33
Zgadzam się z autorem powyższego artykułu_to chwilowa korekta.
Igor | Evil Empire / 80.53.192.* / 2006-02-01 06:27
oj było było szisiaj co czytac na parkiecie :).

P.S. Piekne promocje na niektorych spoleczkach a ja ksize MNI i do zamrazarki ja wsadzam bo widze to czarno :(.
iksik. / 213.52.175.* / 2006-02-01 01:08
2720-2740 jutro.
2980 przyszly czwartek.
art.pi / 2006-02-01 00:13
Chyba kupie Polmosy oba. Jak placz na gieldzie ludzie uciekaja w bardziej pewne, wyzsze "procenty" :). No i zima ostra co zapewne nie przejdzie bez echa :)))
art.pi / 2006-01-31 23:48
Mam pytanie do posiadaczy polmos lublin, Mianowicie: 23.01 byl bardzo duzy wolumen prawie 140 k. Czy moze mi tos powiediec co sie wowczas dzialo?

PS Az neca mnie te promocje zwlaszcza na MNIszku i KGH. i Tecie..
orzeł / 2006-01-31 23:07 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Moim skromnym zdaniem od 2760 sie odbijamy !!!!!
ja dzis sprzedalem unimil (który odkupiłem - zacząłem od 41 i uśredniałem do bólu do zamknięcia i comara którego nie powinienem sprzedać- ale tak to już jest że łatwiej (nie znaczy mądrzej) sprzedaje się rzeczy które nie spadają :)
spadłem prawie 3 % a uratowało mnie podniesienie sie bety na zamknięciu i niezła postawa css i epd.
Spin mnie wkręca a ibsys rozczarowuje. Stało się więc tak że jestem ubrany w papierki choć troszkę kaski zostało (kupiłem Emcina licząc na promieniowanie swissa):)
JUtro też dzień z mocną złotówką a emocje zmienne są to każdy przecież wie :)
a co do emocji :
Raczek mam prywatną prośbę do Ciebie - przepraszam za prywatę na którą sobie pozwolę (wiem Strokuś ja też tego nie lubię ale porządek musi być :)!
Raczku drogi różnimy się znacząco TY do tyłu i na dole ja do przodu i u góry. Nie znaczy to mimo różnic tak znacznych ale tylko w ksywkach naszych że innym językiem mówimy, więc Ci przekazuję cobyś już o tym alprasie zapomniał albo uznał że popełniłeś błąd inwestycyjny i sprzedałeś o rok za wcześnie i już :) Łatwiej Ci będzie się żyło a i mnie również bez stwierdzeń "po co kupiłeś betę a nie kghm czy kruka". Ja nie pytam po co kupujesz to co kupujesz bo wiem a przynajmniej domyślam się że zarobić chcesz. WIęc życzę Ci szczerze byś Rakiem był który wiecznie do przodu chodzi i nie staraj się radzić i podniecać nadmiernie bo widzisz jak to się skończyć może. WIdzisz ja mam bliskiego kolegę analityka którego znam 117 lat i on nigdy przenigdy nie doradził mi ani jednej rzeczy ponieważ jak stwierdził nie chce ryzykować utraty kumpla. Proszę więc nie ulegaj podnietom nadmiernym no chyba że się zaopatrzysz w unimil ................. i tu wychodzi do czego może Ci się on przydać. A przy okazji będziesz mógł na nim jeszcze nieźle zarobić :) pozdrawiam
ps wiary we własne siły i równowagi drogich i tanich spółek w portfelach życzę
Pablo / 2006-01-31 23:42 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Orzełku bardzo mi się podoba postawa Twojego kolegi analityka. Ale mógłbyś go czasem spytać o jego spostrzeżenia tak dla dobra ogólnego.
Berni / 83.26.210.* / 2006-01-31 22:42
Panie i Panowie
Szczególnie weterani, co robić?
Wyprzedawać cały inwentarza i czekac na lepsze czasy?
Czy czekać na lepsze czasy z posiadanymi akcjami ?
strokuś / 2006-01-31 23:19 / Uznany Bywalec forum i giełdy
co robić?... schować emocje i spojrzeć na fakty
a fakty są takie, że wzrost gospodarczy przyśpiesza, inflacja jest niska, popyt wew. rośnie, szykują się dobre wyniki za 4kw, nie ma wyprzedaży złotówki i obligacji, rpp obniża stopy procentowe, spada na dużych obrotach głównie jedna spółka i to po prognozie zarządu którego lada chwila nie będzie (a może ktoś im zapłacił za taką prognozę, żeby dokupić sobie kghmu), na rynku jest mnóstwo kasy, oszczędności Polaków rosną
na taką zwałkę jak na wiosnę zeszłego roku nie ma żadnych szans
owszem są i fakty przeciw takie jak wysoka zmienność (atr 57), przebicie sma-15, luki z 19.I, balony dookoła

ale mimo wszystko najważniejsze są fundamenty
myślę, że wszystko na co stać Wig20 to -10% a sądzę, że i tego nie będzie - za bardzo to podobne do jesiennych spadków, a historia nie lubi się powtarzać zbyt szybko
art.pi / 2006-02-01 00:05
Ja tez wierze w sile gospodarki naszego kraju. niebawem poplyna miliardy euro unijnych funduszy do nas , ktore beda musialy gdzies zostac zainwestowane a to przelozy sie na wartosc spolek. Korekta musi byc - zlapanie oddechu podczas maratonu na szczyty. Przy okazji wyssaja leszczy z kasy. Juz raz sie dalem nabrac. Po burzy piekna pogoda zazwyczaj.
Pablo / 2006-02-01 00:10 / "Uznany Gracz Giełdowy"
te "miliardy euro" raczej na giełdę nie trafią, może w małej części (np. Amica)
piotrwroc / 217.99.241.* / 2006-02-01 07:30
Jezeli jeszcze masz Amice - to uwazaj. Zlotowka jest mocna, konkurencja na rynku polskim bardzo wzrosnie w tym i w przyszlym roku, i chyba tylko rynek rosyjski moze ich uratowac.
art.pi / 2006-02-01 00:25
Qurcze znowu skracam mysli :/ Pablo, nie chodzilo mi, ze trafia na gielde. Podam przyklad. Zalozmy, ze beda budowac droge. Wygra przetarg firma, ktora jest na gieldzie notowana. No oczywiste ze taki kontrakcik przelozy sie na wynik finansowy spolki.
Z drugiej strony niektore firmy skorzystaja z funduszy unijnych na rozwoj nowych technologii, zakup licencji etc..nie wierze, ze zadna gieldowa spolka nie lyknie kaski jak bedzie miala taka mozliwosc. Nawet Bioton dostal dofinansowanie.
Pozdrawiam.
janusz / 83.19.40.* / 2006-02-01 01:18
Niewiem czy setki lub tysiące leszczy(takich jak ja) dalej w panice nie będą pozbywać się papierów? Sam dzisiaj nie przespałem nocy z powodu ganta(spekuły mi się zachciało i to nie pierwszy raz), uważam że spółki które mają dobrą podstawę są pociągnięte do spadków przez baloniki,bo przykładowo kasa z KGHM nie poszła w powietrze,lub jak pisze art.pi kasa z UE a firma wali w dół, mimo dobrych prognoz na ten rok i całej gospodarki.Myślę że szybko odrobicie zaleglości ja jestem do przodu dzięki Swiss-metkom( też trochę przesadzone), Alc kupionemu w dołku po69,8 no imyślę gancie(ale to po realizacji pp-by niebyło jak zPRC)
Pablo / 2006-01-31 23:38 / "Uznany Gracz Giełdowy"
a może taki spadek (wiosna 2005) by się przydał dla przywrócenia równowagi, zachowania zdrowotności umysłu oraz przygotowania podłoża pod nową falę wzrostową?
gabrik / 2006-01-31 22:55 / portfel / Wierny Forumowicz
cześć BERNI ja mam TETĘ,JAGO,MNI i UNIMIL poza TETĄ na wszystkim w plecy ale postaram się do jutrzejszego południa przetrzymać i patrzeć co się dzieje.
Niech moc będzie z nami! :-)
mysza / 2006-01-31 22:58 / portfel / Bywalec forum
Chyba należy ustalić stratę do zakceptowania,poniżej, której wychodzę.
gabrik / 2006-01-31 23:01 / portfel / Wierny Forumowicz
taka książkowa to chyba 8% (chroń kapitał)
Berni / 83.26.210.* / 2006-01-31 23:12
ja tylko dzisiaj starciłem 5%, wcześniejsz sesje też miałem średnie koło 0 (jakies promile na plus) i sie zaczynam obawiać, jeszcze ze dwa dni takiej korekty, i przepadnie cały mój cieżko wypracowany zysk. Moze nie mam najlepszego koszyka?
Chyba zrobie tak jak ty gabrik, ze do południa sie wsztrzymam, ale jak sie nie poprawi to na zamknieciu zaczynam "taktyczny" odwrót (oby się nie skończyło jak z Niemcami pod Stalingradem ;-) )
Pablo / 2006-01-31 23:36 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jak wszyscy zgodnie na hasło przystąpią do odwrotu to będziemy mieć znów duży minus. A wartość indeksu jest wypadkową zachowań wszystkich inwestorów.
gabrik / 2006-02-01 00:59 / portfel / Wierny Forumowicz
będę twardy tylko że jak za bardzo to żebym się nie roztrzaskał,tym bardziej że ja kapitału nie wycofam (piękne słowo) bo w mojej sytuacji GPW to jedyna szansa na zarobek.
Powiem wam tak mój portfel z 10 stycznia LZPS 30%
UNIMIL10%

i niestety nie zarobiłem więc muszę walczyć dalej pamiętając o błędach
tak więc uszy do góry!!!! i na północ !!hurrrrrra!!!!!
mixmax / 2006-01-31 23:49 / Bywalec forum
Taka jest kolej rzeczy, ktos sprzeda , a ktos kupi i jeszcze zarobi :)
Berni / 83.26.210.* / 2006-01-31 23:48
Mądrze mówisz, ale my wszyscy razem (tak mi sie przynajmniej wydaje) stanowimy drobike kapitału naszej giełdy. Ciekawe czy w ogóle nasz odwrót były zauważalny? Chyab ze Romek Karkosik i Ela tu piszą pod psełdo jakimś ? ;-)
Jeśli tak, to ja chetnie bym zmienił robotę na jakąś lepiej płatną ;-)
art.pi / 2006-01-31 22:21
Zlotowka sie mocno nie oslabila a to oznacza, ze inwestorzy zagraniczni nie wyprzedaja masowo naszej waluty. To chyba nie jest tak najgorzej.
berserker / 81.219.173.* / 2006-01-31 22:21
Chciałbym poinformować pana Jerzyka, że w języku polskim słowo "sentyment" znaczy "uczucie sympatii, przywiązania do kogoś lub czegoś", wyrażenie "negatywny sentyment" jest więc wewnętrznie sprzeczne. Jest to wyraźna kalka z angielskiego, gdzie słowo to może oznaczać również opinię czy punkt widzenia, bez pozytywnych konotacji. Tego typu bezmyślne kopiowanie angielskich terminów jest niestety charakterystyczne dla żargonu giełdowego.
siepan / 81.168.203.* / 2006-02-01 09:07
"negatywny sentyment" to poprostu oksymoron :)
mysza / 2006-01-31 23:00 / portfel / Bywalec forum
czy antypatia jest właściwsza?
art.pi / 2006-01-31 22:21
Zlotowka sie mocno nie oslabila a to oznacza, ze inwestorzy zagraniczni nie wyprzedaja masowo naszej waluty. To chyba nie jest tak najgorzej.
rej / 213.158.197.* / 2006-02-01 00:49
Pomyśl chwilkę. Jak chcą kupić to najpierw wymieniają waluty na złotówki a potem dopiero kupują. Ale jak chcą sprzedać to......

...najpierw sprzedają a potem wymieniają złotówki na waluty.
art.pi / 2006-02-01 13:04
Rynek walutowy jest najbardziej pylnnym rynkiem na swiecie. To nie gielda, ze jest czynny od 9-16, wymiana nie wystepuje w kantorku. Swoja droga na FOREXie to dopiero jest adrenalinka :)
Nabi / 2006-02-10 14:12
Zgadzam się, jest to rynek cieszący sie coraz większym zainteresowaniem. Zawsze na nim występuje trend, a ponadto mozna zajmować krótka lub długą pozycję tak jak w przypadku kontraktów terminowych. Obrót na rynku walutowym przewyższa dziennie obrót na wszystkich giełdach świata. jeśli chcecie poczytać o instrumentach, którymi można handlowac na forexie to sprawdzcie strone doakcji.com. mi się przydała
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy