Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mocne uderzenie ze strony USA

Mocne uderzenie ze strony USA

Money.pl / 2007-09-07 17:42
Komentarze do wiadomości: Mocne uderzenie ze strony USA.
Wyświetlaj:
rpp / 2007-09-09 19:37 / Tysiącznik na forum
wykrakaliście tego Karkosika ;) ale nie doceniliście Macierewicza ... co tam Karkosik - co powiecie na Sołowowa i Soloża i Kulczyka?

"W archiwum w Cytadeli Warszawskiej odnaleziono dokumenty dotyczące kilku najbogatszych Polaków – dowiedział się „Wprost”. To teczki założone i prowadzone przez dawną Wojskową Służbę Wewnętrzną (WSW), a potem przejęte przez WSI.

Są w nich materiały dotyczące kulis powstania i rozwoju od końca lat 80. kliku prywatnych fortun (część dokumentów ma pochodzić nawet z czasów rządu Leszka Millera). Jak wynika z informacji „Wprost", jest to co najmniej pięć teczek dotyczących Ryszarda Krauzego, Jana Kulczyka, Zygmunta Solorza, Michała Sołowowa i Romana Karkosika (wszyscy są w pierwszej dziesiątce listy 100 najbogatszych Polaków).
Posłużyły one szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoniemu Macierewiczowi do stworzenia drugiej części raportu o likwidacji WSI (ma być ujawniony w ciągu kilku tygodni). Macierewicz 6 września w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej" enigmatycznie potwierdził, że znajdą się w nim również „nazwiska wymieniane przy sprawie Kaczmarka"."
Patrycja.N / 2007-09-09 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Jakie spółki są zagrożone zatem?
ts / 2007-09-09 20:35 / "Trial na giełdzie"
jakby spadły spółki Ryszarda Krauzego,
Jana Kulczyka, Zygmunta Solorza, Michała Sołowowa i Romana Karkosika to pewnie spadną prawie wszystkie - efekt domina.
drauc / 2007-09-09 20:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ech, a ja się dziwiłem dziwnemu zachowaniu kursu Prokomu pod koniec piątkowej sesji. Najpierw były dane z USA i kurs zjechał do 128-129. Zaczął odbijać się od tego poziomu, aż tu nagle pod koniec ktoś rzucił duży (11k) pakiet PKC-em. No i właśnie zastanawiam się, czy wypłyną jakieś wiadomości dotyczące Rysia K. Zaiste giełda antycypuje nie tylko zjawiska gospodarcze, ale i gospodarczo-polityczne ;))).
anonim_03 / 2007-09-09 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
znaczy że to ciule a nie oficerowie,
teczki najbogatrzych panów -- szczególnie że ich spółki mają kapitalne znaczenie dla stabilności Państwa (poprzez umowę z ZUSem) powinny być na samym początku zlustrowane i stale updatowane. A nie rach-ciach gdzieś się tam znajdują.
azja / 2007-09-09 19:52 / portfel / Obserwator
wyjdzie na to że najuczciwsi biznesmeni to ci co są na dorobku, bo reszta musiała zacząć w czasach kiedy wszyscy mieli teczki( i witam wieczorem)
PedroGonzalez / 2007-09-09 19:41 / Uznany Gracz Giełdowy
trzeba sobie usiwadomic jedna rzecz...kazdy kto dorobil sie duzych pieniedzy od lat 80-90 nie mogl byc niezalwazony przez sluzby specjalne :-)) przeciez to oczywiste...wiec kazdy kto robil w tamtych latach interesy musial sie przewinac przez jakies teczki..cudow nie ma :-))
rpp / 2007-09-09 19:46 / Tysiącznik na forum
inne pytanie to pytanie o to, co musieli zaoferować SB w zamian za umożliwienie robienia tych interesów?
PedroGonzalez / 2007-09-09 19:50 / Uznany Gracz Giełdowy
o, i tu jest wlasnie sedno sprawy :) ale pewnie tego to sie napewno nigdy nie dowiemy..opinii publicznej wystarczy, ze maja teczki wiec to sa Ci zli i konflidenci...po co wiecej ludowi informacji ?? :-)
PedroGonzalez / 2007-09-09 19:45 / Uznany Gracz Giełdowy
a druga sprawa co w tych teczkach jest...ale w obecnych czasam samo to, ze teczka istnieje praktycznie delikweta stawia, delikatnie mowiac, w niekorzystnej sytuacji :-)
moreta / 79.185.2.* / 2007-09-09 19:39
no i? i co ma niby z tego wynikać? uniżone uszanowania!
slaw / 2007-09-09 19:39 / Uznany Gracz Giełdowy
te wybory robia sie rozgrywką o wszystko .... o prawo lub o totalitaryzm .... nie ma innego wyboru
slaw / 2007-09-09 19:30 / Uznany Gracz Giełdowy
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/news/odnaleziono-teczki-najbogatszych-polakow,973695


Czas sie ewakuować z rynku kapitałowego ..... nasze inwestycje sa niczym wobec wielkich planów dwoch malych panów .......
PedroGonzalez / 2007-09-09 19:39 / Uznany Gracz Giełdowy
to byla kwestia czasu kiedy zacznie sie gra teczkami..i tak sie dziwilem, ze do tej pory nic nie wyplynelo..prawdopodobnie trzymali to na czarna godzine jako as w rekawie...masz racje Slaw...dobra rada....spitalac jak najdalej od spolek tych tczkowych Panow bo ten kontrolowany przeciek o niby to odnalezionych przypadkiem teczkach (akurat...terefere..takie rzeczy sie "nie znajduja przypadkiem") to przedsmak tego co bedzie :)
slaw / 2007-09-09 19:42 / Uznany Gracz Giełdowy
ni spitalac trzeba od wszystkich społek .... nastepni juz czekaja w kolejce ...... zobaczysz jak za chwile wymyslą nacjonalizacje bankow jak Chavez ncjonalizacje przemysłu ..... w chorych glowach chore pomysły .... we wspolpracy z TW Gilowska
PedroGonzalez / 2007-09-09 19:44 / Uznany Gracz Giełdowy
radykalne ale nie niemozliwe (kocham negacje i logike zdan) =)
gio / 2007-09-09 19:30 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
...no to RK piąty - dobrze, że w ogóle udało mu się wyjechać z boksu. niewiele brakowało a by został.
henk1894 / 212.76.37.* / 2007-09-09 19:11
Kupujecie coś w poniedziałek?
ts / 2007-09-09 20:15 / "Trial na giełdzie"
tylko jak będzie spadać
eprach / 2007-09-09 19:23 / portfel / Onedaytrader
yahaa.. jak co dzień :D
rpp / 2007-09-09 19:11 / Tysiącznik na forum
i jeszcze Balazs'a w szczecinie pisowcy wystawią haha
no oni normalnie te wybory wygrają haha ... pomijając moje preferencje polityczne wygrana pisu by mnie po prostu rozśmieszyła ;)
martinobiz / 2007-09-09 18:23 / portfel / Dymacz indeksów
Czy ktoś z Was kupił Stark development na rynku pierwotnym?
TOMOK / 2007-09-09 18:21 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
witam wieczorkiem...zimno, jakoś tak nieprzyjemnie...
a jutro pewnie nie lepiej...
pani jesień przyszła....
yayurek / 2007-09-09 18:33 / Kompulsywny looser na forum
jakie zimno, jakie nieprzyjemnie, wszystko wspaniałe, DJ mógłby po takich wiadomościach i to w piątek spaść przynajmniej 500 punktów, a spadł tylko 250 (sam się zdziwiłem). Emocje targają od stanowiska, że wszystko jest różowe i będzie ok. po że świat się kończy i koniec historii, a przynajmniej party. Jutro kolejny dzień i kolejny dolar, a czy jesień przyszła nie mam pojęcia, w stanie tego emergency wróciłem z wyjazdu i co chwila się zastanawiam jaka jest właściwie pora roku, jest dobrze a będzie jeszcze lepiej, nabierz kolego jeszcze więcej optymizmu, bo przecież optymistą już jesteś, pozdrawiam i zdrowia życzę
anonim_03 / 2007-09-09 17:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

2007-09-09 15:19:07 | *.*.*.* | zbig$ [ Tysiącznik na forum ]
a ja czytalem ze 2000 km2 baterii slonecznych gdzies na pustyni
rozwiazaloby problemy energetyczne swiata, a nie jakis przestarzale
technologie typu uran czy ropa


Stała Słoneczna wynosi 1350 W/m^2, więc
1350 * 2000 * 1e6 = 2.6 TW

to jest energia licząc brak atmosfery i licząc powieszchnię prostopadle do Slońca. Realistycznie trzeba tą liczbę podzielić przez może 3 a może 5 ...

Zapotrzebowanie gatunku ludzkiego na energię wynosi 15 TW.
ts / 2007-09-09 20:18 / "Trial na giełdzie"
tylko kto pociągnie kable z tej pustyni?
voodoo child / 2007-09-09 19:22 / "Slight return"
Tak ale narazie sprawność baterii słonecznych jest bardzo mała
PedroGonzalez / 2007-09-09 18:12 / Uznany Gracz Giełdowy
niezle..niezle :-))) czego to sie czlowiek na tym forum nie dowie :-)))
(日本語版) / 2007-09-09 18:02 / ___
dokladnie,napisalem ponizej,ze 2000 km to bardzo malo.Ponadto gestosc energii 1350 w na m kwadrat ,to gestosc w przestrzeni kosmicznej,poza atmosfera.
Z kolei co do sprawnosci,to aktualnie dostepne osiagaja po wielu latach rozwoju sprawnosc ok. 20 % ,a te powszechne w sprzedazy ok. 15-16 %.
Wiecej np. tutaj

http://www.wtb.pl/hot_issues/Walkusz/Kolektory.htm
Marins / 2007-09-09 17:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciekawe co nas czeka w poniedziałek?
espi1 / 91.94.4.* / 2007-09-09 15:50
witam wszystkich mam do was małe pytanie stoję teraz przed wyborem kierunku studiów
i mam do wyboru studia dzienne o kierunku matematyka później matematyka finansowa lub studia zaoczne na uczelni prywatnej o kierunku finanse i bankowość i zastanawiam sie co wybrać. które studia pomogły by mi w zdobyciu licencji maklera, bo chciałbym do niej podejść za jakieś dwa trzy lata jak będę na siłach, i jak myślicie warto mieć jeszcze taką licencje czy moze lepiej mieć licencje np doradcy podatkowego. na zaocznych studiach miałbym więcej czasu żeby się przygotować do takiej licencji ale sam juz nie wiem co wy o tym myślicie
anonim_03 / 2007-09-09 18:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak byłem na pierwszym roku studiów, profesor od rachunku podobieństwa, starsiejszy człowiek, powiedział, że uczniów można podzielić na dwie grupy: samouków i nieuków ... i nie ma nic pomiędzy.
niebieski / 2007-09-09 17:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tylko dobra politechnika; warszawa, wrocław, poznań, kraków
Moskit / 2007-09-09 17:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A tak wogóle to pomaluj sobie wlosy na siwo od razu , po co będziesz sie motal .
Inny sosób , żeby napić się wody nie trzeba budować rurociągów.
Odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz wiedzieć i zarządzac swoimi pieniedzmi czy nie wiedzieć i zarządzac cudzymi
Moskit / 2007-09-09 17:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Żeby zostać maklerem wystarczy skonczyć kurs zdać egzamin państwowy nie wymagane są studia N a temat kursów można uzyskac informacje np. w parkiecie
Romi / 2007-09-09 16:31 / portfel / Koci Tata
Ja byłem rok na matmie i później przeniosłem się na informatykę z ekonometrią. Na UG można po 3 latach dostać lic maklera na ekonomi.
(日本語版) / 2007-09-09 16:01 / ___
Ja jako pierwsze studia konczylem Politechnike Warszawska i matematyka w trakcie studiow wystarczy az nadto.
W zadnym razie nie wybieralbym matematyki jako takiej,chyba ze polaczonej z informatyka.
Co do reszty,oczywiscie doradca podatkowy,mozliwosci sa nieograniczone
warren buffet / 2007-09-09 15:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
finansistow i bankowcow jest na pęczki, ale matematyki bym nie wybrał
Fawelas / 2007-09-09 19:07 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
kiedy to właśnie przy wyborze na kandydata np do działu analiz matematyka może być dużym atutem ....
yayurek / 2007-09-09 15:56 / Kompulsywny looser na forum
mimo wszystko wybrałbym matematykę, według mnie każde studia politechniczne czy ekonomiczne powinny być poprzedzone przynajmniej rocznym solidnym kursem matematyki, taka podbudowa pozwoli Ci na w miarę swobodny wybór swego dalszego losu, ale to tylko moje skromne zdanie, a muszę zaznaczyć i podkreslić, że ja to głupi jestem
zbig$ / 2007-09-09 16:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
rok to za malo, chyba ze 2 albo 3 trzeba
espi1 / 91.94.4.* / 2007-09-09 15:56
to coś może zaproponujesz a co myslisz o licencji maklera
warren buffet / 2007-09-09 15:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie zaproponuje ci nic, bo nie znam cie i nie wiem jakie masz marzenia, ulubione czynnosci itp.... ktos kto od dziecka marzy o strazaku zostaje strazakiem....

idz na studia, pewnie jak je skonczysz bedziemy po bessie, jak ci gielda nie przejdzie to wtedy powaznie o tym pomysl... wielu jest zafascynowanych zyskami na OBECNEJ gieldzie, myslac, ze tak bedzie wieki
zbig$ / 2007-09-09 16:37 / Uznany gracz - weteran 93/94
najpierw idz na 2 lata na filozofie i pomysl nad sobą i zyciem i marnoscią swiata, wtedy bedziesz mial wlasciwa perspektywe
espi1 / 91.94.4.* / 2007-09-09 16:42
tak tak na pewno filozofia to coś ostatniego co bym wybrał a jak myślicie czy zawód maklera to zawód przyszłościowy czy warto nim być
kiler1 / 2007-09-09 18:00 / Bywalec forum
kierunki zwiazane z matematyka sa przyszlosciowe w tym kraju i bedziesz mial branie,o to sie nie bój,

pozdrawiam
zbig$ / 2007-09-09 16:52 / Uznany gracz - weteran 93/94
nikt nie wie co bedzie w przyszlosci i jaki zawod bedzie "przyszlosciowy"- jedyna rada to robic, co sie lubi. A jak si enie wie co sie lubi - tylko filozofia...)))
radekidz / 2007-09-09 20:08 / Mazur z Mazur
... nie trzeba być maklerem ,żeby grać na giełdzie...
.... powiem więcej , jest to zabronione oficjalnie...
.... ale maklerzy grają "na rodzinę" , tylko po co ?...
..... solidne studia ekonomiczne to podstawa.....
..... matematyka , psychologia , filozofia w tym....
.... za moich czasów fizycy to była śmietanka GPW ...

powodzenia
aszulski57 / 2007-09-09 15:49 / Tysiącznik na forum
Podstawy gospodarki europejskiej są solidne - Papademos z EBC


7.9.Frankfurt (PAP/Bloomberg) - Gospodarka w strefie euro ma solidne podstawy i nie ma potrzeby zmieniać prognozy rozwoju gospodarczego w średnim okresie - powiedział w piątek na konferencji we Frankfurcie wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Lucas Papademos.
Papademos podkreślił jednak, że ponowna ocena ryzyka i większa niestabilność na rynkach finansowych, każą patrzeć z większą rezerwą na całe otoczenie. Może ono wpływać na prognozy gospodarcze w średnim okresie.
"Jednostronna polityka monetarna nie może odnosić się do wzrostów jednostkowych kosztów pracy i inflacji, które są różne w poszczególnych krajach. A skoro nie może, to nie będzie i nie powinna nawet próbować. Jednakże poprzez zapewnienie stabilności cen w strefie euro jako całości, można nakierować poszczególne kraje do przyjęcia takich rozwiązań, które będą gwarantować stabilność cen na ich własnych podwórkach. A to pomoże konsumentom i firmom w podejmowaniu właściwych decyzji gospodarczych" - dodał wiceprezes EBC. (PAP)
mjn/ asa/

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Uwazam ,że 10-11 lecimy na pysk.
W srednim i dłuższym termine jednak UP.
Nasza gospodarka jest związana ścisle zgospodarkami krajów Unii i słabo z USA.
To naśladowanie indeksu DIJA - kiedyś sie skończy.
zbig$ / 2007-09-09 16:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
11 to now - bedzie chyba dolek, ew. po stanach moze przeniesc sie na 12go. Albo odwrotnie - 2 dni odbicia. Up nie bedzie, bedzie up & down &up & down., itd.
aszulski57 / 2007-09-09 18:29 / Tysiącznik na forum
Ja jestem amatorem a nie "guru" ani "besserwisser".
Uwazam , że Fed obnizy stopy procentowe , potem koniec kwartału a wiec "strojenie okien" potem w drugiej połowie listopada wyniki kwartalne w USA. Wyniki "globalnych" amerykanskich spółek okaza sie dobre. - świat jest w fazie koniunktury.
Administracja amerykańska stara się "zaczarować "
rynek by do krachu nie doszło.
Okazji i powodów do zwyżki bedzie wiele.
Ponadto przy większych przecenach "arabowie' i "chinczycy"
będą kupować akcje od wystraszonych indywidualnych inwestorów amerykanskich.
Być może będzie tak jak mówisz " up% down" i w kółko Macieju.
Natomiast przesłanek do bessy po prostu nie ma.
Być może zrobią "podwójny dołek" a potem silne odbicie.
warren buffet / 2007-09-09 15:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ygnały dochodzące z rynku pracy z jednej strony wpędzają niemal w stan euforii, z drugiej - poważnie niepokoją. Rośnie zatrudnienie, spada stopa bezrobocia - pod względem jej wielkości nie jesteśmy już na pierwszym, a na drugim miejscu w UE. Ale spada też i tak najniższy wskaźnik zatrudnienia (52,8 proc., w UE 65,2 proc.), fala migracji zarobkowej raczej podnosi się niż opada, a przedsiębiorcy prorokują, że brak rąk do pracy zahamuje wzrost gospodarczy.

Brak inżynierów i wysokiej klasy informatyków prof. Władyslaw Kot, prorektor Politechniki Gdańskiej na łamach "Gazeta Praca" ocenia jako zagrożenie cywilizacyjne dla Polski. Informatyków zabraknie w przyszłym roku, ale już teraz brakuje 200 tys. budowlańców, firmy nie przyjmują nowych zleceń, odwoływane są przetargi, a o budowie na czas stadionów, autostrad i hoteli w związku z Euro 2012 nie ma już co marzyć. Wzrosną ceny usług (nawet o 30 proc.), wydłuża się i już wydłużają kolejki w supermarketach, bo brak kasjerów, a na dodatek nikt nas nie obroni - policji brakuje pięć tysięcy funkcjonariuszy. Ta ponura wizja według cytowanej gazety (z 20 sierpnia) to cena za rynek pracy nastawiony na pracownika.
Fawelas / 2007-09-09 19:10 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
odkąd pamiętam to w policji zawsze brakowało ludzi i nie ważne czy to był wzrost gospodarczy czy nie....
anonim_03 / 2007-09-09 17:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
obecnie najbardziej cool zawodem po studiach jest chyba sprzedawca kredytów, zwany żartobliwie doradcą.
zbig$ / 2007-09-09 16:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
wzrost nie moze opierac sie na niewolniczej pracy - trzeba podnosic zarobki, nie mogą tylko z niego korzystac panowie niewolnikow. co do supermarketoww - to dobrze, ludzie przestana tam kupowac i zbankrutuja - to chyba najwieksi wyzyskiwacze, zyskaja rodzinni handlowcy, ale i ci pewnie znowu beda chcieli sie w rok dorobic willi mercedesa itd.
aszulski57 / 2007-09-09 15:56 / Tysiącznik na forum
Warren.
To dobrze. Pace w Polsce powinny rosnać. Wzrost płac to wzrost kosztów ale takze popytu wewnętrznego.
Rosnący popyt wewnętrzny nakreca koniunkturę - wzrost sprzedaży wzrost zysków.
rpp / 2007-09-09 14:53 / Tysiącznik na forum
co jak co ale ten PIS jest ganialny ... Giloska w Wielkopolsce, Religa na Śląsku ... dwa słabe dla PISu okręgi obstawione lubianymi politykami ...
najcz / 2007-09-09 15:11 / Tysiącznik na forum
zauważ jeszcze ,że jej wystąpienie nadano w pr3,w czasie gdy miała być transmisja meczu gksKatowice .mecz pokazują ale od 17 minuty.Przypadek ,nie ,oni wszystko mają zaplanowane.
rpp / 2007-09-09 15:36 / Tysiącznik na forum
układ?
bebe / 2007-09-09 15:06 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zaczęli grać metodą wroga......no i dobrze....wroga jezyk trzeba znać....witaj...ja już kończę....powoli szykuję się do teatru.........prawdziwego......i będę się dobrze bawić..."Sługa dwóch panów"....Carlo Goldoni....grają Kobuszewski, Małaszyński...

witajcie..
aszulski57 / 2007-09-09 15:53 / Tysiącznik na forum
Baw sie dobrze.
Zazdroszcze Ci.
(日本語版) / 2007-09-09 14:10 / ___
Giełda w Nowym Jorku: kup pan uran
Dodał
czwartek, 10 maj 2007
Od poniedziałku uran stał się lokatą kapitałową, jak złoto i platyna. Każdy może nabyć prawo do zakupu, ale nadal nie może odebrać towaru i składować go w piwnicy "na czarną godzinę".

Amerykańska giełda rozpoczęła notowania kontraktów future na tak zwane Yellowcake (żółte ciasto). To tlenek uranu U3O8 poddany wstępnemu oczyszczeniu. Ten półprodukt otrzymywany z rud uranowych, zawiera zaledwie 0,72 procenta rozszczepialnego izotopu 235U, ale i tak może służyć jako paliwo w niektórych reaktorach, albo może być dalej wzbogacany.

Paliwo w takiej postaci może być przechowywane i transportowane bez problemów, więc jest podstawowym towarem w rozliczeniach między kopalniami uranu a elektrowniami jądrowymi.

Kontrakty na nowojorskiej giełdzie opiewają na minimum 250 funtów (ponad 113 kilogramów) uranowego paliwa. Rozliczenie transakcji nie musi wiązać się z dostarczeniem towaru - sprzedający często zwraca kupującemu nadwyżkę aktualnej ceny nad ceną wynikającą z zawartego kontraktu. (Albo sam dostaje zwrot, jeśli ceny spadły.)
PedroGonzalez / 2007-09-09 14:12 / Uznany Gracz Giełdowy
widze, ze nie tylko ja szukalem :-))) http://tnij.org/aayd
PedroGonzalez / 2007-09-09 14:16 / Uznany Gracz Giełdowy
ten uran juz sie przewijal bo ceny windowane sa strasznie...a ostatnio Rosja z australia sie dogaduje na import do sibie...ciekawi mnie po co Ruskim ten Uran ale domyslam sie, ze oni robia potezne zapasy...oni (Rosja) chca byc prawdopodobnie glownym graczem na swiecie jesli chodzi o surowce...pewnie maja juz niezl analizy na nastepne 50lat i widza co czeka swiat..USA pewnie tez ma takie analizy ale ciort wie co chodzi po glowie Putina :)
(日本語版) / 2007-09-09 14:20 / ___
otoz wbrew powszechnym wyobrazeniom zuzywa sie bardzo duzo uranu ,mimo jego ogromnej wydajnosci energetycznej.A ostatnio podano,ze zloza uranu sa bardzo ograniczone i nowych nie widac.
Nawet po rozpowszechnieniu sie ogniw paliwowych beda potrzebne ogromne ilosci energii do produkowania wodoru.Zanany powszechnie proces elektrolizy jest wyjatkowo pradozerny,i nie poprawia sytuacji nawet to,ze w tym samym procesie powstaja takze deuter i tryt.
Wiec jak w opowiadaniach s.f. czeka nas rywalizacja o zasoby energii.
zbig$ / 2007-09-09 15:19 / Uznany gracz - weteran 93/94
a ja czytalem ze 2000 km2 baterii slonecznych gdzies na pustyni rozwiazaloby problemy energetyczne swiata, a nie jakis przestarzale technologie typu uran czy ropa
wiki34 / 83.68.76.* / 2007-09-09 16:18
Przesyłanie energii elektrycznej na takie odległości jest nieopłacalne (duże straty)
zbig$ / 2007-09-09 17:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
moze sa juz jakies inne metody przesylu niz dotychczasowe, a poza tym mozna by ten wodor czy cos tam produkowac na miejscu (tj. na wybrzezu)
(日本語版) / 2007-09-09 15:59 / ___
2000 km to bardzo malo.Fotoogniwa wciaz maja bardzo mala wydajnosc,sa bardzo drogie i starzeja sie z biegiem czasu.No i nie moga byc powszechnie stosowane na obszarach w strone biegunow.
Przyszlosc swiata to energia z termosyntezy,rola ropy juz zanika,choc moze nie wszyscy jeszcze to zauwazyli.Kraje skkandynawskie,jak Szwecja czy Norwegia juz podaly date calkowitej eliminacji ropy jako zrodla energii.
zbig$ / 2007-09-09 17:05 / Uznany gracz - weteran 93/94
mala maja te ktore sa teraz w sprzedazy, w laboratoriach czy na stacjach kosmicznych pewnie maja inne - w danym momencie na rynku sa zdobycze technologii sprzed 20-30 lat. to samo ze starzeniem ogniw. pewnie tez sa jakies nowe zrodla energii, ale lobby weglowo-naftowo-atomowe nie dopuszcza do wdrozenia w obawie przed wlasnym bankructwem, to samo farmaceutyczne z alternatywnymi terapiami...
yayurek / 2007-09-09 14:25 / Kompulsywny looser na forum
poruszyliście temat, którym się bardzo interesuję, tutaj jeszcze się można sporo dowiedzieć
http://www.theuraniumreport.com/pub/htdocs/uranium.html
(日本語版) / 2007-09-09 14:26 / ___
to Ty zwinales te 5 kg plutonu z Chin ???
yayurek / 2007-09-09 14:33 / Kompulsywny looser na forum
ponieważ się tym interesowałem to właściwie zauważyłem i nawet trochę na tym zarobiłem, że więcej niż na samym uranie można było zarobić na różnych spółkach okołoatomowych np. francuska Ariva ma unikalne technologie budowy reaktorów, znalazłem spółkę z Vancouver, która jako jedyna zajmuje się wytwarzaniem elementów z berylu.... raczej nie radzę kupować na zasadzie, "ale to jest fajne i przyszłościowe", ludzie są już za dużo zarobieni, przerózne firmy z sektora Smart Energy są już także tak wysoko wyceniana, że pomimo perspektyw zaczynają przypominać NASDAQ z 2000 roku
(日本語版) / 2007-09-09 14:39 / ___
beryl to juz wojsko,dokladaja zeby zwiekszyc sile przebijania,

Gdy ostatnio blem w Hiszpanii,wszedzie juz byly panele z fotoogniwami.Doszlo do tego,ze przestali ciagnac kable energetyczne do latarni,stacji przekaznikowych i roznych lokalnych urzadzen takich jak zasilanie znakow drogowych,tablic nad autostradami,pomp wodnych w szklarniach itd.
No i wiatraki.
To juz jest i blyskawicznie rosnie.
Jade po zakupy,kot pozarl reszte ryby i cos chyba chce powiedziec,bo stuka sie lapa w czolko./wiem,wiem,kto zostawia kota bez jedzenia w niedziele/
zbig$ / 2007-09-09 15:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
po co ci ten kot?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy