Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mocne uderzenie ze strony USA

Mocne uderzenie ze strony USA

Money.pl / 2007-09-07 17:42
Komentarze do wiadomości: Mocne uderzenie ze strony USA.
Wyświetlaj:
BHDKYTE / 83.19.1.* / 2007-09-09 13:50
w polsce nie żądzi gospodarka giełdą tylko polityka ,czym
jestem pewienprzyczynilsię do tego PIS
brunet-k-izra / 83.12.116.* / 2007-09-09 18:01
Spekuła przewaznie.pozatym pokomunistyczne ???????? co porobili przekrety i maja kase.
(日本語版) / 2007-09-09 12:50 / ___
na naszych oczach dokonuje sie kolejny obrot.Oto lista 100 NAJSZYBCIEJ rosnacych spolek w USA.Sa wsrod nich takie,na ktorych bedzie mozna zrobic majatek w krotkim czasie.
Prosze zwrocic uwage ile wsrod nich jest z "energy" ,"materials","metals" itd.

http://tinyurl.com/2ymy8c
PedroGonzalez / 2007-09-09 13:30 / Uznany Gracz Giełdowy
energia to teraz kluczowy sektor bedzie...Rosja dyktuje warunki i straszy europe..Europa bedzie szukac alternatywnych zrodel i nowych zloz...firmy geodezyjne oraz ze specjalistycznym sprzetem beda zarabiac krocie...ostatnio bodajze firma Dunska wygrala przetargi na wydobycie Ropy dla Rosjan w trudnodostpnych rejonach morza Polnocnego..,.jedno jest pewne..Rosja malymi krokami (a moze juz nawet klusem) zemirza do konfrontacji ktorej podlozem beda surowce...zmysl analityczny Putina wynikajacy w pracy w KGB powoduje, ze realizuje swoj niecny plan krok po kroku i niedlugo poczujemy zimny oddech ze wschodu, ktory nas zmrozi a europe schlodzi....
sumani_ / 2007-09-09 13:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
..dodam tylko że wiek XXI może należec do wschodu głównie Rosji Chin i Indii ...
anonim_03 / 2007-09-09 13:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jedynie Indie są gospodarczo niezależne, rozwijają firmu działające na lokalnym specyficznym rynku (np. samochody) ... poza tym mają zdrowiejącą sytuację demograficzną.
zbig$ / 2007-09-09 17:06 / Uznany gracz - weteran 93/94
maja swoj bollywood
anonim_03 / 2007-09-09 13:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moja _nieoficjalna_ uwaga:
"wypadek" w Czarnobylu był najlepszą inwestycją w 500 letniej historii Caratu.
anonim_03 / 2007-09-09 13:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

na ktorych bedzie mozna

na których było można ...
anonim_03 / 2007-09-09 13:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dobra -- to kupuj PKCem i czekamy 3 lata ;-)

PS. Nr 6 trzymam od roku.
PedroGonzalez / 2007-09-09 13:34 / Uznany Gracz Giełdowy
anonim w jaki sposob inwestujesz w spolki rynku USA ? grasz na roznicach kursowych rynku CFD czy masz mozliwosc zakupu akcji bezposrednio na amerykanskiej gieldzie ?
anonim_03 / 2007-09-09 13:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam konto w PostBanku, chyba wszystki spółki amerykańskie są notowane na giełdzie we Frankfurcie, z płynnością róźnie bywa.
(日本語版) / 2007-09-09 13:33 / ___
akurat nie o Apple myslalem,choc na niej z pewnoscia nie stracisz,nawet mimo tego statniego spadku o 5 % /chwilowy spadek na skutek zle odebranej obnizki cen Ip.
Mysle o firmach "nowej energii",sektor do ktorego nalezy przyszlosc.
Pisalem,ze weszla ustawa zmuszajaca firmy do oszczednosci energii i przechodzenia na jej alternatywne formy.
Panele sloneczne,pompy ciepla,elektrownie wiatrowe,zrodla termalne,ogniwa paliwowe itd. do nich nalezy przyszlosc.I tym razem nie jest to moda,lecz koniecznosc.Oczywiscie,chwilowo to loteria,bo nikt jeszcze nie wie,ile z nich przetrwa i ktore.
W Polsce to tylko ciekawostka,ale nas czeka ta sama droga,wiec juz warto sie uczyc
anonim_03 / 2007-09-09 13:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powiedzmy sobie szczerze jedyną alternatywą jest energia jądrowa, w dłuższej perspektywie termojądrowa. Obecnie przyglądam się Cameco.

PS. Zyski Apple mogą iść tylko w góre ... aczkolwiek sporo tego zysku jest już zdyskontowanego.
(日本語版) / 2007-09-09 14:06 / ___
wszystko zgoda,ale rozrozniajmy dwie sprawy,bo nie sa wspolbiezne.
Co innego przyszlosc energetyki w ogole a co innego przyszlosc inwestorow teraz.
Z jadrowa jest tak ,jak u nas np. z Kogeneracja.Wiadomo,ze jest i ze stale bedzie sie zachowywac przewidywalnie.O termojadrowej zapomnijmy na razie na dlugie lata.
Natomiast kazdy widzi,gdy na dachu sasieda pojawia sie panel pompy solarnej czy footoogniw albo gdy na pustkowiu pojawi sie stacja
przekaznikowa bez kabli,zasilana z paneli slonecznych lub,gdy na wzgorzach stana wiatraki.
Co do Apple,to przeciez sie zgodzilem powyzej
yayurek / 2007-09-09 13:58 / Kompulsywny looser na forum
wy jakbyście się obudzili z jakiegoś snu zaczynacie mówić o Smart Energy gdy już wszyscy grają w to od lat, o uranie gdy już wszyscy są zarobieni po kilkaset procent, sam zresztą sprzedałem certyfikat uranowy kilka miesięcy temu, ale może odkupię kto to wie, a jeżeli chodzi o New Energy to akurat mam Merrill Lynch New Energy Fund, nawet spore zyski i nie spadł za wiele ostatnio, tak, że jest to jeden z nieliocznych fundów, akcyjnych które zostawiłem. Może jest to właśnie dobry okres do wejścia w globalne fundy, ja od lat pakuję forsę globalnie, a teraz uważam, że jest dobry okres gdyż wszędzie są promocje i można wejść bez opłat wstępnych i to nie podpisując cyrografu z funduszami ubezpieczeniowymi, sam w zeszłym tygodniu skorzystałem z tego, ze nie ma opłat i wrzuciłem trochę Euro w fundusz, ale przyznam, że na Euro Reserve (taka jakby lokata), gdy przyjdzie czas przerzuci się na odpowiedni fundusz
(日本語版) / 2007-09-09 14:12 / ___
uran to nie jest Smart Energy

Smart Energy to jest np. radio na korbke ,mam takie Aiwy,minuta krecenia = ok. 20 minut sluchania.
zbig$ / 2007-09-09 17:19 / Uznany gracz - weteran 93/94
i jeszcze miesnie napakowqne -- do domowych rowerow magnetycznych powinni montowac dynama z akumulatorami, zeby odchudzajace sie grubaski nie pracowaly za darmo...
anonim_03 / 2007-09-09 14:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak kupiłeś certyfikat na Uran -- technicznie rzecz biorąc ?
Uran z tego co pamiętam nie jest kwotowany jak inne metal ...
yayurek / 2007-09-09 14:15 / Kompulsywny looser na forum
tutaj masz linka na kilka certyfikatów uranowych
http://tinyurl.com/2rwzal
są to oczywiście certyfikaty na firmy uranowe, ale są też firmy np. Uranium Participation Fund, które po prostu nakupiły od cholery opcji na uran, i mogłeś kupic udział, przyznam, że ze względu na zyski był to mój temat wręcz hobby, temat śliski, gdyż oczywiście gdy uran stał się modny to każda firma chciała się drogo sprzedać mając w naziwe uran i nie mając nic z uranem wspólnego, wspomniane na górze Cameco, największa światowa firma uranowa, miała zalaną w listopadzie kopalnię w Kanadzie, wywołało to kolosalny wzrost ceny uranu, sprzedałem ten certyfikat gdyż ogromne zwyżki spowodowały oczywiście ogromne short pozycje, w sierpniu właściwie nic tak nie spadło jak właśnie firmy uranowe, to temat obecnie bardzoi ryzykowny, podobnie jak sam wspomniany metal
PedroGonzalez / 2007-09-09 14:12 / Uznany Gracz Giełdowy
zaintrygowany temat troche pogrzebalem i znalalzem cos takiego :-))
Kup Pan Uran bo w piecu pusto ;-))) http://tnij.org/aayd
yayurek / 2007-09-09 14:19 / Kompulsywny looser na forum
tutaj jest strona na Uranium Participation Fund, gdzie można znależć sporo wiadomości i niestety zobaczyć, że nawet biznesowe anioły miewają bolesne upadki
http://www.uraniumparticipation.com/
rpp / 2007-09-09 11:46 / Tysiącznik na forum
2007-09-08 23:17:45 | *.*.*.* | rpp [ Tysiącznik na forum ]
Re: Mocne uderzenie ze strony USA [3]
Elektrimowcom [bebe Ty masz elka?] polecam artykuł w weekendowym pulsie biznesu - w
skrócie największy wierzyciel darimex jest w 100% zależny od elka ale elek nie podaje go
jako spółki zależnej bo on jest zależny przez spółkę zależną :)

pokręcony ten elektrim ;)
===================
co oczywiście spowoduje, że elektrim przez w 100% zależnego od siebie dłużnika będzie mogło przegłosować taki układ wierzycielski jaki będzie im pasował. nie wiem czy to zgodne z prawem ale ....
rozalia / 2007-09-09 12:14
Czyli dobrze dla posiadaczy elka.
rpp / 2007-09-09 12:57 / Tysiącznik na forum
no dobrze dobrze ale to "zła spółka była" ;)
gio / 2007-09-09 11:23 / portfel / Tysiącznik na forum
witam rankiem
a więc jednak remis - teraz zobaczymy co pokaże Robert /R.K - dla niewtajemniczonych/
rozalia / 2007-09-09 12:12
Tak obstawialam a co do RK nalezałoby mu sie lepsze miejsce 3 albo 4 ale to moje marzenia.
Geryl / 83.8.237.* / 2007-09-09 10:56
Witam DT.
JAk myślicie ?
Warto przewieźć się na IBS z 1.33zł na 1.44zł w poniedziałek rano.
Do tego jest potrzebne na Wig20 odreagowanie do 1.2%.
yayurek / 2007-09-09 12:35 / Kompulsywny looser na forum
DT umarło, jest co najwyżej halfDT, ale dziękuję będę patrzył
yayurek / 2007-09-09 10:35 / Kompulsywny looser na forum
Pomóżcie, mam problem, dzieciak ma urodziny i nie wiem co wybrać na prezent: MP trójkę czy RP czwórkę?
(日本語版) / 2007-09-09 10:00 / ___
Poniewaz przedtem przegapilem,to jeszcze to :

2007-09-09 00:17:29 | *.*.*.* | TOMOK [ "Giełdowy kojot" ]
prawda
Prokom śmierdzi?skomentuj
2007-09-09 00:49:05 | *.*.*.* | topol2 [ Bywalec forum ]
Nie. Nie śmierdzi. To od ponad 10 lat najgorzsza
inwestycja

Otoz to jest znow kategoryczne stwierdzenie bez sensu.
Wystarczy spojrzec na dziesiecioletni wykres PROKOMU by zauwazyc dwie rzeczy :
1. Wykres w tym czasie oscyluje miedzy wartosciami 74.60 a 286.10 zl.
2.Te oscylacje maja za srednia wartosc zaznaczona na wykresie 127,40 zl.
Jak wiec widac,odchylenia to po okolo 100 % na strone a jesli ktos inwestowal w prokom aktywnie,mogl zarobic gore pieniedzy.
bardzo prosze na przyszlosc o precyzje.
yayurek / 2007-09-09 09:58 / Kompulsywny looser na forum
coś starzy spekulanci długo śpią przygnieceni ciężarem własnych grzeszków, a ponieważ są pasożytami i to często starymi, to przyznać się natychmiast, kogo i komu dzisiaj organa:
ścigały, zawiodły, stawały, swędziały, przeciekały, masturbowały, szczytowały, marzyły o świeczkach itd. (możliwe są inne odpowiedzi)
(日本語版) / 2007-09-09 06:52 / ___
A zasada jest taka:
Im większe ryzyko, tym mniejsza możliwość straty. skomentuj

Ujalbym to tak:

Im wieksze ryzyko,tym wieksza mozliwosc ponadprzecietnych strat
i mala mozliwosc zarobkow,ktore jesli juz sie zdarza,moga byc ponadprzecietne
(日本語版) / 2007-09-09 06:53 / ___
to oczywiscie do Topol2 i jego kontrowersyjnych kwestii
bebe / 2007-09-09 03:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc....dziekuję za miłe spotkanie i .....a jakże .... dla mnie mówiące dużo....bywajcie młodzi....i Ci starsi z którąś 18-tką..../bo przecież też młodzi/

pa i zielonych życzę.....
LALALA, cholera... / 83.26.161.* / 2007-09-09 01:01
Jak sobie pomyśle o portfelu to normalnie...
Zawsze ślepo szliśmy za Amerykańcami i teraz znowu to samo.
TOMOK / 2007-09-09 00:33 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
dobranoc...................................
topol2 / 2007-09-09 00:13 / Tysiącznik na forum
Są pewne zasady inwestowania. Im bardziej spółka śmierdzi, tym mniejsze ryzyko.
zegarmistrz / 2007-09-09 13:38 / Bywalec forum
A tu bym się zgodził w duzej mierze:)
ELEKTRIM
i TOORA w ostatnich tygodniach
TOMOK / 2007-09-09 00:17 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
prawda
Prokom śmierdzi?
Nieobecny / 195.225.68.* / 2007-09-09 11:27
Prokom cuchnie...
ZUS cuchnie...
Krauze jesli ma honor powinien oddać kasę...

Właśnie w tym tygodniu w firmie którą "nadzoruję"
dostali telefon z ZUSu, aby uzupełnić dane...
W ZUSie brak damych (raportów) za luty 1999...
W firmie są i jest dowód iż były przekazane...
ZUS prosi (bo wie że to ich wina, czy Prokomu)...
ale jest to raczej prośba-groźba...
(bo jeśli nie to w przyszłości inaczej was potraktujemy,
jakaś kontrola czy coś w tym stylu)
Tak więc wynika, że ja muszę te dane wygenerować i
przesłać elektronicznie...
Ale ja mam w firmie ryczałt i byłaby to dodatkowa praca
niepłatna... Ja mam nieodpłatnie naprawiać błędy
Prokomu i ZUSu...
Ogólnie podejrzewam, iż jest to problem szerszy...
Tysiące "bezpłatnych niewolników" pracuje na fortunę
p.Krauzego, który sprzedaje swije gówno po znajomości

Tak więc p.Krauze...
Jesteś u mnie przegrany...
topol2 / 2007-09-09 00:49 / Tysiącznik na forum
Nie. Nie śmierdzi. To od ponad 10 lat najgorzsza inwestycja. Najlepiej postrzegana przez fundusze.
Jest pewna zasada. Jeśli firma pozyskuje kontrakty przez "układy", to taka firma w dłuższej perspektywie musi upaść. Nie wiem, czy prokom zdobywał kontrakty dzięki układom. Jeśli tak było, to upadłość firmy jest tylko kwestią czasu. Podejrzewam jednak, że ta firma jest beznadziejna.
Prokom to ciągle ulubieniec funduszy emerytalnych. Nie potrafię tego zrozumieć. Dla mnie to absurd.
Longterm / 2007-09-09 01:56 / Mostek Zwyciężymy!
ale prokom to rownież spółka matka całej grupy kapitąłowej Krauzego - Prokom Investment, Bioton, Polnord, Assecopol itd. Może głównie na to że te inwestycje dadzą spore zyski w przyszłosci liczą OFE?
bebe / 2007-09-09 02:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ależ ja i chyba wielu to WŁAŚNIE wie.......Longterm....
i pytanie....i cooooooooo?....kiedyś.....obiecanki cacanki....?.....a emeryci....ich zabezpieczenie....ich cięzko zarobione pieniądze.....?....moje pieniądze....Twoje pieniądze....?...i innych młodych, którzy grzecznie wpłacają do zus-u....?- bo OBOWIĄZUJE USTAWA.......ja chyba pokręcona jestem...
kapi / 2007-09-09 00:55 / Bywalec forum
Można próbować spekulować dlaczego tak jest.Czy aby na decyzje funduszy nie mają wpływu pewne osoby ze świata polityki.
bebe / 2007-09-09 01:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
program "płatnik" w zus-ie - prokom
fundusze emerytalne - ? zus emerytury i renty.......ubezpieczenia......fundusze pod ręką....emerytalne....
i dokładam odpowiedź kapi.......
dla mnie po prostu proste......tak to się zwyczajnie dzieje....u nas.....i się kręci...w myślach mam jeszcze więcej.....
kapi / 2007-09-09 01:37 / Bywalec forum
naprzykład to,ze do funduszy płynna ciagle pieniadze,kurs mozna trzymac,pod zastaw akcji mozna brac kredyt,a pieniądz robi pieniądz i wszyscy zadowoleni.
bebe / 2007-09-09 01:50 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tak.....kapi........urządzony swiat....?
ale jeszcze jest wiele......to co tu piszemy...to pikuś.....proste.....
kapi / 2007-09-09 01:58 / Bywalec forum
urzadzony,umiesz liczyc licz na siebie........inni zadbaja bys był płatnikiem - mnie nie dziwia wyniki ofe
bebe / 2007-09-09 03:14 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
od dłuższego czasu...kapi..ja naprawdę liczę na siebie....ale jak mnie ustawa obowiazuje..gdzie mam zapewnione przynajmniej trochę na stare lata z godnością żyć...bo wpłacam SWOJE pieniądze, to już teraz mnie krew zalewa...jak widzę to co widzę...a najśmieszniejsze jest to..,że wszyscy to widzą.....i coooooooooooooooooo...?.....prawie, że odpowiedzieć g.....o no i o co chodzi w tym wszystkim...?....renty dostają w wiekszości Ci...co są z układu poprzedniego...mało... pracują dodatkowo....a niektórzy naprawdę chorzy...nie mogący pracować...i nie są z układu....klepią taką biedę, że strach...kara, że są "inni".... "od innych " ...?....cienie z przeszłości się kłaniają.....taki to też układ....
swoi z układu....prawda, że się to pieknie urządza, a tych, co to widzą dostali kartki do psychiatryka....do.....utrudnienia życia....urzędowo niekiedy...zreszta mają na to swoich ludzi i swoje pokrętne sposoby....- bo szkolony sztab...istnieje....wiedza kto jest kto...nielicznym się udaje....bo jednak zaczął się wolny rynek....ale dużo nie zawsze podskoczysz....trzeba mieć szczeście....powoli to troche weryfikuje....ale nigdy nie będziesz wiedział do końca, czy Ci się uda....bo nowe pokolenie rośnie i już na innych zasadach myśli.....czas...chyba to trochę załatwi....czas....który też zabrano.........
żal.......
piciu / 2007-09-09 00:09 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ogladal ktos gp na zuzlu w bydgoszczy
brawo tomek - jest szansa na 3 miejsce w GP
wuerka / 2007-09-09 00:41 / Tysiącznik na forum
Piciu, sorry, nie wiem skąd jesteś, ale jak przyjedziesz do Łodzi, to gwarantuję Ci, że spróbujesz piachu, żużla i czego jeszcze będziesz chciał
zapraszam, pozro, andrzej
a później będziemy się tylko śmiali :-)))
wuerka / 2007-09-09 01:05 / Tysiącznik na forum
pisz na priva...
wuerka / 2007-09-09 00:57 / Tysiącznik na forum
i piszę na serio... daj tylko znać a Cię przewiozę...:-)))
Wojciech...
bebe / 2007-09-09 01:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
wuerka...Ty żużlowiec...?
wuerka / 2007-09-09 01:49 / Tysiącznik na forum
Bebe, nie żyżlowiec, ale bym Cię tak przewiózł, że byś nie wiedziała, czy Ci czegoś potrzeba, czy Ci czegoś brakuje...
Ja Cię bardzo poproszę, Ty się dobrze zastanów, a póżniej pisz
Łódź to jest dziwna kraina...
pisz proszę :-)))
pozdro
bebe / 2007-09-09 02:07 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
wuerka...ja prosta dziewucha jestem.....
owszem piszesz o piachu......żużlu.....a i owszem, aleeeeeeeeeeeemnie żużel i tekst pod piciu jest dla mnie tak sugestywny, że myślałam tylko o motorach....cha...ha..cha....
a co do Łodzi....to jest mi bliska...ze strony mojego ojca.....
zresztą mam plany co do przyjazdu w te strony.....kiedyś.....jak tylko to będzie możliwe czasowo....obym Cię nie poprosiła o jazdę......cha...ha...cha....pozdro
wuerka / 2007-09-09 02:22 / Tysiącznik na forum
skrzynka piwa- no może trzy- i Taxi do Siebie będziesz wracała
za to akurat gwarantuję :-))))
bebe / 2007-09-09 03:18 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zapamiętam...wuerka dziękuję za przemiły uśmiech....
wuerka / 2007-09-09 02:19 / Tysiącznik na forum
jestem cały za , dla Ciebie coś wymyślę specjalnego, żebyś nie miała ochoty na jazdę poza asfaltem :-))
bo ja jestem wuerka...
bebe / 2007-09-09 02:31 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
wuerka....ja.....lubię się wozić....mój kuzyn zafundował mi jazde motorem po trudnych wertepach....
kurde do dziś wspominam jaka byłam odważna......i zadowolona....
aleeeeeee, nie prowokuję losu....zestarzałam się....cha....ha...cha....
i to jest taka malutka różnica....niemniej świetnie, że tak piszesz....podoba mi się to na papierze....elektro....cha...ha....cha....już to widzę.....i śmieję się pelną gębą.....
wuerka / 2007-09-09 02:29 / Tysiącznik na forum
pisz i próbuj , a ja Cię sprawdzę...
Łódź czeka- pamiętaj... :-)
bebe / 2007-09-09 02:37 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dziekuję....chyba wcześniej już zaplanuję tę podróż....
powiem Ci witaj w Łodzi....wuerka....cha...ha...cha....a to się będzie działo.....
chyba zaczne zapisywać, co i kto mi obiecuje w poszczególnych miastach i rejonach naszego kraju...żyć nie umierać....pójde jak burza w Polskę....cha...ha...cha...
lojka / 2007-09-09 00:09 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocki dla wszystkich

pa
piciu / 2007-09-09 00:10 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kolorowych
bebe / 2007-09-09 00:27 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobrej...i zielonych.....jak zawsze....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy