Forum Polityka, aktualnościKraj

Mocny złoty zatrzyma podwyżki cen paliw

Mocny złoty zatrzyma podwyżki cen paliw

Money.pl / 2008-02-29 15:33
Komentarze do wiadomości: Mocny złoty zatrzyma podwyżki cen paliw.
Wyświetlaj:
leiho / 2008-02-29 15:33 / "Tu Ne Cede Malis"
Obnizka cen benzyny to bardzo prosty zabieg. Rzad powinien zrezygnowac z haraczu w postaci akcyzy, ktory wynosi ponad połowe ceny benzyny - w ciagu 2 dni benzyna staniałaby o 2,5 zł na litrze. Tona benzyny w Amsterdamie na gieldzie kosztuje 950-1000 zł czyli 1 zł za litr, z transportem i marzą hurtownika i detalisty, cena benzyny to okolo 2,5 litr maksimum. Reszta pobiera rząd, na kazdym jednym litrze. Faryzeusze w krawatach - rząd - potrafią tylko bzdury plesc, ze ropa droga itd. Ropa to 1/3 ceny benzyny, reszta to podatki, zrozumcie to drodzy wyborcy, i nie glosujcie na socjalistyczne partie. Pozdr, milej jazdy.
A Kaczorek ma motorek / 79.184.48.* / 2008-03-01 12:06
To tylko pozory cisza przed burzą. Durne obietnice Dyzmo-Tuska prowadzą nie uchronnie do inflacji [te podwyżki płac ] prawdopodobnie jedni dostaną za dużo a drudzy za mało . strajki itp. Ogólnie szykuje się bałagan zamieszanie podwyżki cen i droższy dolar , Euro paliwo podrożeje z 20-25%
ofaniel / 2008-02-29 15:53 / portfel
Jak myslisz, ze cokolwiek na swiecie to fundacja charytatywna to sie grubo mylisz. Zysk z akcyzy to bardzo duzy odsetek dochodow skarbu panstwa. Ciekawe jakbys wygladal z transparentem, gdyby nie starczylo pieniedzy na cos bardzo ci potrzebnego. Co bys zrobil? wyszedl na ulice zapewne, jak to zwyczaju robia ludzie, ktorzy wciaz biadola "ze drogo, ze do kitu". To jak sa wykorzystywane pieniadze z akcyzy to inna sprawa...ale nawet ty jej nie jestes w stanie pojac....:))) Pozdrawiam
nobody5615 / 77.253.250.* / 2008-02-29 17:07
Nurty w gospodarce/polityce są liberalne, albo socjalistyczne. Ja nie chcę państwa opiekuńczego, które lepiej wie czego ja potrzebuje. Państwo powinno zapewnić mi ograniczone bezpieczeństwo (wojsko, wymiar sprawiedliwości, ratownictwo).

Najnowsze wpisy