Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

MOJ i WASKO szansa na gwałtowne wzrosty

MOJ i WASKO szansa na gwałtowne wzrosty

gorol-gorol / 81.169.155.* / 2009-09-09 20:53
MOJ po wybiciu miesiąc temu wyczerpał potencjał korekty o czym świadczą zamierające obroty i formacja W podwójnego dna. Płaci dywidendy i zarabia co kwartał. WK=3.7 cena=3.1 GOTÓWKA NA AKCJĘ 2.20!!!!! BEDZIE KOGOŚ PRZEJMOWAŁ!!! W kolejnym impulsie powinien testować 7.50.

WASKO super wyniki za IIQ i infa i zapowiedzi dalszych inf o kontraktach a kurs nie zareagował jeszcze tylko spokojnie rysuje prawe ramię odwróconego RGR. Zdobyli dużych wieloletnich kontrachentów z przemysłu paliwowego i bank. Cena poniżej WK. Technicznie ważny opór 4.55

Rekomenduję z powodu AT i AF. Technicznie wystarczy spojrzeć na wykresy w horyzoncie rok lub 3 lata. Również fundamentalnie obie spółki mają prawo podrożeć KILKA RAZY!
Wyświetlaj:
gorol-gorol / 78.53.36.* / 2009-09-25 12:46
MOJ rośnie WASKO dokończy prawe ramię ORGR i też odpali.

Kolejna wycena która pokazuje jak wiele razy MOJ jest niedowartościowany:

Kiedyś w Pulsie Biznesu był wywiad z Jakubasem i on powiedział że kieruje się w inwestycjach wskaźnikiem EV/EBITDA. Ten wskaźnik jest lepszy od C/Z bo pozwala porównywać spółki o różnych sposobach finansowania. EV/EBITDA jest szczególnie dobry jak wycenia się spółkę która może być celem przejęcia.

Jak EV/EBITDA jest poniżej 7 to oznacza to silne kupuj.

Poniżej 10 nadal niedowartościowanie i należy rozważyć zakup.

Powyżej 15 wyjście z inwestycji.

Policzyłem EV/EBITDA dla MOJ. Do EBITDA brałem tylko zysk operacyjny bez zysku z odsetek od pożyczek który dla MOJ jest niemały. Założyłem że już mają całą należność za Kuźnię Osowiec więc to jest jakby prognoza wskaźnika ale zysk operacyjny jest na podstawie wyników po 2 kwartale. Zgodnie ze słowami prezesa drugie półrocze ma być lepsze i już będą mieli prawie całość za Kuźnię. A więc ta wycena jest ostrożna.

Dla MOJ S.A. przy kursie 3.45 wskaźnik EV/EBITDA=4.31 !!!!!

Niedowartościowanie kursu MOJ S.A. również wg EV/EBITDA jest bardzo duże.
gorol-gorol / 208.43.126.* / 2009-09-15 18:59
MOJ S.A. ogłosił NWZA na dzień 12 października 2009 roku w sprawie zmiany statutu dla dużego inwestora i zmian w RN.

WZA da akcjonariuszom posiadającym 5% akcji extra uprawnienia do zwoływania WZA i zastąpi jedną osobę z Rady Nadzorczej osobą wskazaną przez nowego inwestora. Pod kogo te zmiany? Pod tego co skupował akcje przez Biuro PKO BP drożej od ceny rynkowej.

Wreszcie się ujawni ten ktoś komu niektórzy oddali akcje darmo czyli po 3 do 5zł. A jak się ujawni to ujawni swoje plany co do sposobu zainwestowania około 20 mln gotówki którą ma MOJ. Pewnie MOJ będzie małym private equity czyli będzie przejmował firmy niepubliczne i wprowadzał na GPW lub NC. Nowy inwestor nie zadowoli się marnym 8.65 ale pociągnie na grubą dwucyfrówkę.
gorol-gorol / 208.43.126.* / 2009-09-15 18:58
Wycena fundamentalna. Średni C/WK na GPW to 1.5 ale obejmuje spółki w różnym stanie. Takie co chylą się ku upadkowi są zadłużone i wykazujące straty. MOJ S.A i WASKO S.A. są w doskonałej sytuacji i regularnie płacą dywidendy. Moj ma dodatkowo 2.20 zł gotówki na akcję i nie zawacha się jej użyć w odpowiednim momencie :)

Wyceniłem MOJ i WASKO na podstawie wskaźników spółek płacących dywidendy i również mających zyski za ostatni rok. Nim podam wyceny przypominam moje wcześniejsze poziomy cenowe dla tych spółek. MOJ następna fala przetestuje 7.50zł a kolejna 12zł. WASKO mały opór techniczny 3.75 duży 4.55.

Średnia C/WK spółek płacących dywidendę jest 2.15 a płacących dywidendę i mających zyski 2.32.

Wycena MOJ i WASKO na podstawie średniego C/WK sółek płacących dywidendę (91 spółek):

MOJ 8.01 (7.50 to nie jest nawet dorównanie do średniej!!!)
WAS 3.66

Wycena MOJ i WASKO na podstawie średniego C/WK sółek płacących dywidendę i mających zyski (78 spółek):

MOJ 8.65
WAS 3.95

Wycena MOJ i WASKO na podstawie średniego C/Z sółek płacących dywidendę i mających zyski (78 spółek):

MOJ 11.91
WAS 6.48

A TERAZ Z OSTATNIEJ CHWILI
Żorca / 83.19.84.* / 2011-02-13 14:32
Nowy ruch na obu już się zaczął. Na Moj przebicie oporu potwierdzone obrotami tu ktoś duży wychodzi z ukrycia. Na Wasko konsolidacja pod oporem short-term i mid-term trend up to nie będzie podwójny szczyt. Zasięg wyliczany powyżej jest realny.
DistArt / 83.170.92.* / 2011-02-22 11:59
Cuś jakby wyliczanki z 2009 się na Wasku wypełniały. To kiedy MOJ po 7.50 Panie Gorolu?
Żorca / 83.19.84.* / 2011-02-27 13:23
Jeżeli spadki na Wasku przerodzą się w poważną korektę to trafność poziomu 4.55 jest niesamowita. Jakby to był poziom wyliczony z AF to bym to uznał za przypadkowe trafienie bo po 16 miesiącach zmieniły się fundamenty. Ale to był poziom techniczny i wyliczone później poziomy fundamentalne są mniej trafne. Nie dziwi mnie to wcale. Gorol wyznaczył równocześnie poziom 7.50 dla MOJ. Nabyłem drogą kupna pakiecik tego waloru. Jak prognoza Gorola dla MOJ się sprawdzi to zjem własne buty !!!!!
.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy