Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mój jest ten kawałek podłogi

Mój jest ten kawałek podłogi

Money.pl / 2006-06-08 18:09
Komentarze do wiadomości: Mój jest ten kawałek podłogi.
Wyświetlaj:
Longterm / 2006-06-08 21:52 / Mostek Zwyciężymy!
Tak sobie czytam artykuły w portalach ekonomicznych, głównie tych za Wielką Wodą, staram posklejać fakty, analizuje ostatnie wydarzenia z zabójstwem Al Zarkawiego na czele i wychodzi mi jeden optymistyczny wniosek: To co się dzieje jest przesadzoną paniką.
29 Czerwca Bernanke nie musi wcale podnieść stóp, a jeśli nawet to zrobi poraz 17 to raczej 18 razu z rzędu już nie zobaczymy. Dlaczego? Inflacja bazowa zostanie opanowana bo surowce stanieją, ropa i inne dobra przestaną stwarzać zagrożenie inflacyjne. Skoro tak to FED będzie obawiał się schładzać zwalniającą gospodarkę. Jeżeli sytuacja będzie podążała w kierunku dalszej korekty na surowcach to jestem przekonany że nie będzie podwyżki stóp. Moim zdaniem Bernanke ma po prostu niewyparzony język, dużo gada w odróżnieniu do jego poprzednika i dlatego wprowadził panikę. Moim zdaniem od początku lipca powrót hossy.
Jakub W. / 62.233.214.* / 2006-06-09 01:33
Witaj Longterm - wreszcie od kogoś słyszę coś pozytywnego.Powrót hossy od lipca- nareszcie. Inwestuję w akcje ale w ramach funduszu akcji w ING. Zarabiałem zarabiałem, ale teraz jestem już kilka tysięcy w plecy. Nie panikuję bo to przecież inwestycja długoterminowa, ale jak to w człowieku jednak jakieś emocje się pojawiają.
campal / 2006-06-09 01:27
podoba mi sie twoj komentarz.moje uznanie za bystra analize,pozdrawiam
Batman / 2006-06-08 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich!

Wiadomość dla niecierpliwych. Janas poda skład naszej drużyny na mecz z Ekwadorem dopiero po meczu. Nasi będą grali przebrani za mikołajów :-)
Lechu / 2006-06-08 21:57 / portfel / Po prostu Lechu...
a na ataku u nas ma byc kolumbijski bramkarz, ponoc zalatwili mu obywatelstwo;)
Batman / 2006-06-08 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ten dla zmyłki ma być przebrany za renifera.
littlephobos / 2006-06-08 22:00 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
nie na ataku tylko jako cofnięty obrońca, będzie strzelał z 80 metrów.
czarnytom / 2006-06-08 21:56
spadłem z krzesła ze śmiechu :-)
gardel / 2006-06-08 21:50 / Leszcz Pospolity
USA się zieleni
osesek / 2006-06-08 21:46 / Pan Tysiącznik
Porozmawiajmy o przyszłości.
Czy w niebie jest giełda ?
Lechu / 2006-06-08 21:48 / portfel / Po prostu Lechu...
tak naprawde to niebo jest zielone:)
littlephobos / 2006-06-08 21:50 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
jak na giełdzie w nibie są spadki to zwalają to na wysokie stopy procentowe i spadki na giełdzie w Piekle
jujo / 2006-06-08 21:47 / Bywalec forum
niebo bedzie wtedy jak zielone swiatelko zapali sie w USA
Krzych / 2006-06-08 21:49 / Płoteczka na forum
Już się zapaliło.
niebieski / 2006-06-08 21:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Siedzę jak dzieciak przed Bloomberg Television i jak dzieciak kibicuję JAnkesom żeby wyszli na zielone. Może nie mają takiej fantazji jak Orle liczyłeś ale też może pokażą że mają jaja.
rysiul / 83.19.96.* / 2006-06-08 21:47
i po strachu jest młotek
littlephobos / 2006-06-08 21:31 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
ostatni szrża ułańska ruszyła w Stanach, będzie plus na DJ
Pablo / 2006-06-08 21:29 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Co tak wszyscy śpiewają ostatnio. Raczej powinni płakać. Chyba że to takie dodawanie otuchy
gabrik / 2006-06-08 21:27 / portfel / Wierny Forumowicz
co się tyczy atmosfery forum-kilka miesięcy do tyłu toczyłem boje o wasz (starej gwardii) powrót do pisania i robienia swego (redakcja wie o czym mówię) więc nadal namawiam nie oddawajcie pola bo nie ma co się przejmować za bardzo wariackimi popisami niezalogowanych ludków bo znikną wcześniej czy póżniej a forum pozostanie i od nas wszystkich zależy jak będzie wyglądać.
POZDRAWIAM strokiego,orła,dżeja,janusza,ravdraba,pabla i resztę starej i nowej gwardii forum MONEY
janusz / 2006-06-08 21:59 / Bywalec forum
Czytam dzienni wszystkie artykuły oraz poniżej posty wypisane przez grono ludzi , i zauważyłem że jak rośnie to atmosfera jest sielankowa no super ,jak tylko idzie nie tak zaraz znajdzie się paru ludków dopiekających innym ( łącznie z autorem )Przecież nikt nie ma nakazu czytania ,a co najważniejsze inwestowania na giełdzie.Komentarze analityków i znawców forum nie są wyrocznią ,ale dobrą lekturą o giełdzie, (zgadzasz się lub nie)więc trochę powściągliwości panom poniżej.
Jeszcze jedno Money " wisi " mi kubek. pozdrawiam.
Jeck / 2006-06-08 22:23 / "Poławiacz perełek"
A przesłałeś adres Janusz ...bo u mnie szacowne forum.pl sie upomniało o niego :)

Pozdrawiam

a tak a propos Stroke miał chyba rację,że zamknął pozycje i pojechał na wakacje...
ja dopiero na przełomie lip-sie
czarnytom / 2006-06-08 22:02
Janusz - te osoby dopiekający innym trzeba po prostu ignorowac bo inaczej sie ich nie zwalczy. jak wejdziemy z nimi w utarczki słowne to sie rozpiszą jeszcze bardziej :-(
Pablo / 2006-06-08 21:40 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Problem taki że tego pola za dużo nie zostało a nasze posty giną w otchłani 700-800 postów. A poza tym na jedno miejsce "oszołoma" wskakuje kilku innych. Parę miesięcy temu toczył się "bój" o stworzenie forum na którym dostęp miałyby tylko określone osoby. Aby nowa osoba została wpisana w krąg naszej rodziny musiałaby się najpierw czymś wykazać i odpowiednio zachowawać. Niestety nic z tego nie wyszło .... a może warto było spróbować. Ale to już zadanie dla Redakcji Forum.
gabrik / 2006-06-08 22:33 / portfel / Wierny Forumowicz
tak był taki pomysł może da się wykombinować jakiś złoty środek
Daniel Gąsiorowski / 2006-06-08 22:25 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Czekamy na sugestie
Pablo / 2006-06-08 22:33 / "Uznany Gracz Giełdowy"
pomysł był taki aby stworzyć dwa niezależne fora działające równolegle. Jeden przeznaczony dla zarejestrowanych osób, które na forum wykazały się wiedzą, doświadczeniem ogólnie mówiąc wnoszą na forum wiele dobrego. Pozostałe osoby mogłyby wyłącznie przeglądać wypowiedzi tych osób. Drugie forum przeznaczone byłoby dla wszystkich i z osób na nich się udzialających wybierane by były (nominowane) do udziału w pierwszym forum.
marcus / 2006-06-08 22:32
Dobry wieczór:) Mozna zrobić forum tylko dla zajerestrowanych użytowników z mozliwością ignoruj! Forum bardziej przejrzyste i po kłopocie:) Pozdrawiam
Redakcja forum / 2006-06-09 16:01 / Administracja forum
Na pewno warto podjąć taką próbę na forum. Nasza propozycja wkrótce!
Pozdrawiamy
osesek / 2006-06-08 21:54 / Pan Tysiącznik
Ja umiem urabiać zaprawę w betoniarce !
Jeck / 2006-06-08 22:24 / "Poławiacz perełek"
ja też :)
prawie sam dom swój wybudowałem
zagi / 2006-06-08 22:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a ja niezłe rzeczy toczę na tokarce!
niebieski / 2006-06-08 21:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jutro za Kazikiem spiewam "nie ma litości dla skur....... nie ma litości, nie ma.... "
Nic nie sprzedam a jak MNI spadnie do poniżej 12 to dokupię ot co.
Lechu / 2006-06-08 21:18 / portfel / Po prostu Lechu...
co to jest warrant subskrypcyjny?
littlephobos / 2006-06-08 21:23 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
http://www.money.pl/slownik/slownik,warrant;subskrypcyjny,termin,3742.html

krótko mówiąc takie ciekawsze prawo pierwszeństwa
Lechu / 2006-06-08 21:25 / portfel / Po prostu Lechu...
dzieki, a nawet nie wiedzialem ze tu jest taki slownik:)
czarnytom / 2006-06-08 21:32
widzę , że czytasz o biotonie o ile dobrze wnioskuję :-) wciągasz akcje z PP ?? ja chcę wziąc tylko, że nie będzie mnie w terminie zapisów i nie wiem czy ktoś upoważniony może zapisać się za mnie bo na razie nie ma żadnego info na temat tych akcji (prospektu emisyjnego)
Lechu / 2006-06-08 21:36 / portfel / Po prostu Lechu...
:) kupilem pod split i pp.. Czy wykupie to jeszcze nie wiem, a zeby ktos za Ciebie mogl wykupic to musisz jechac do biura i upowaznic ta osobe...
czarnytom / 2006-06-08 21:50
wiem tylko dzis mi powiedzieli w DM że czasem wystarczy zwykłe upoważnienie napisane w w DM a czasem poświadczone przez notariusza - zależy jak jest w prospekcie emisyjnym - a BIO na razie nie podał dokładnego info na temat PP - a po ile kupowałeś jeśli można wiedzieć ?
Lechu / 2006-06-08 21:53 / portfel / Po prostu Lechu...
30.50; 30.60, w millenium na pewno musi byc napisane u nich upowaznienie i musza byc obecne obie osoby...
czarnytom / 2006-06-08 21:59
no mi w BZWBK też tak powiedzieli - nc podejde jutro i sie zapytam jeszcze raz dokładnie
gabrik / 2006-06-08 21:13 / portfel / Wierny Forumowicz
JANUSZ jak dziś poszło u mnie krótka2775 zamknięta2743
długa 2750 zamknięta 2770.
patrząc na USA mam obawy że jutro czeka nas prawdziwa wojna.
A i w dogrywce puściłem 1/3 JAGO tak na wszelki wypadek.
janusz / 2006-06-08 21:37 / Bywalec forum
Nic ,totalna blokada - zamroziło mnie otwarcie z taką luką. Spodziewałem się niskiego otwarcia ,ale nie 90 pkt ! (szkoda mi tylko tych wczorajszych s-ów zamkniętych)
Póżniej kombinowałem że odbije( miałem na uwadze duże obroty ,które skłonią do zakupów) Nie mam pomysłu na jutro ,wszystko czerwone,surowce lecą-czy nasz grajdołek będzie się bronił,czy poprostu padnie.Co sądzisz Gabriku.
Jeszcze jedno -jak poleci w dół puszczam MCI ( z żalem)
zagi / 2006-06-08 21:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ludzie dajcie już spokój Panu Danielowi - to jest część jego pracy pisać te komentarze (zresztą ja bardzo lubię je czytać) i coś musi pisać starając się przewidzieć ruchy na giełdzie, co nie jest w tym czasie proste

co do biotonu to fakt - władze spółki dbają o dobre info i kurs akcji
ale z tym Karkosikiem to dobre :-))) - nie wiem co by się wtedy stało, ale na pewno osesek by się z tego ucieszył :-)
osesek / 2006-06-08 21:08 / Pan Tysiącznik
Według mnie Pan Roman Karkosik ma w dupie hossę, bessę, trend horyzontalny,tren wertykalny i całkowity jego brak ! On robi swoje a ja jestem jego kibicem.
czarnytom / 2006-06-08 21:21
dokładnie tak jak napisałeś - on robi swoje czyli prowadzi swoje biznesy i nic go interesuje obecny trend - jak bedzie chciał podnieść kurs swoich spółek to znajdzie na to sposób - zresztą tyle co on już zarobił kasy to jemu pewnie kurs obecmy akcji "lata" że tak powiem
osesek / 2006-06-08 21:34 / Pan Tysiącznik
Różnimy się w poglądach dotyczących zapatrywania Pana Romana na kurs akcji jego spółek. Jestem przekonany,że kurs akcji własnych spółek bardzo "lata " Panu Romanowi.
czarnytom / 2006-06-08 21:54
jeżeli uważasz tak jak napisałeś to myślimy tak samo :-) chyba, że zapomniałes wstawić "nie" przed "bardzo". wg mnie obecny mu lata bo jak bedzie chciał podnieść to i tak to zrobi a skupia sie bardziej na działalności firm niż na kursie
mari / 2006-06-09 08:44 / Achi
przepraszam że wtrącę ale myślę że ten pan sam się wypowiedział w tej sprawie co wydawało się aż nieprawdopodobne choć jest to taki sam człowiek jak my i choćby w ramach relaksu może nas czytać a raz nawet coś napisał(oczywiście pewności że to był on nie ma żadnej choć po samej wypowiedzi i jeszcze jednym drobnym szczególe sądzę że to był on).Ogólnie mówiąc napisał że ruchy góra dół już go nie bawią a interesuje go tylko władza i możliwość wprowadzania zmian w spółce którą przejmuje.
zagi / 2006-06-08 21:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja też jestem kibicem Pana Romana, chociaż żadnych akcji z jego "stajni" nie posiadam...ale może...
gabrik / 2006-06-08 20:57 / portfel / Wierny Forumowicz
Rozumiem że wszyscy krytycy pana Daniela chcieliby aby rano było napisane co ,ile i kiedy kupić sprzedać ale gdyby ktoś to wiedział to zapewniam was że nie traciłby swojego czasu na takie wywody, cała sztuka polega na wyciąganiu wniosków z publikacji i różnych sygnałów.
Po drugie jeśli ktoś podważa AT to znaczy że jej w ogóle nie rozumie lub co jeszcze gorsze myśli że jest od niej specem.tymczasem jest to tylko i aż jedno z wielu pomocnych narzędzi.

Teraz co się tyczy strat: niestety każdy gracz,leszcz etc. tego doświadczył kupujemy chętnie gdy spółka rośnie a gdy spada boimy się tego robić to jeden z kluczy niepowodzeń ale zjawisko jest bardziej złożone więc nie będę się rozpisywał.

Nie jestem i nie mam się za guru od giełdy ale dzisiejsze 13,3-14,10 to nie był przypadek kto gra na kontraktach wie o czym mówię.Napisałem to aby pokazać że mówienie typu "wtorek to spadniemy" lub " o 15 do dołu" ma sens tylko wtedy gdy wiemy że tak się stanie a nie po to aby paplać -"może trafię i będą mnie brać za fachowca".

NA KONIEC PROSZĘ REDAKCJĘ JESZCZE RAZ O ZMIANĘ NAPISU PRZY NICKU -Stały(wierny) forumowicz
Krzych / 2006-06-08 21:23 / Płoteczka na forum
Gram na giełdzie rok czasu, teraz widzę że wiem bardzo mało.Dużo czas poświęcałem czytaniu ,obserwacji wybranych spółek.Praktycznie każdy komunikat i trafnie oceniałem sytuację.Na szczytach hossy wysprzedałem 85%papierów bedąc pewny że korekta jest nie unikniona.Trafiony strzał.Czekałem na spadki i się doczekałem.Stopniowo robiłem zakupy i do dnia dzisiejszego robię choć kasy coraz mniej.Mój jedyny błąd to sugestia analityków że poziom 2950 będzie obroniony.Ale zarazem byłem przekonany że gorzej byc nie może.O ile ktoś by stwierdził że kogoś namawiam na zakup jest w dużym błędzie.
Ale do giełdy należy podchodzić jak do pokera albo blefujesz albo maż dobrą kartę i nie ma się czego obawiać.Na takim poziomie wartości wielu /moim zdaniem/ spółek jest warto podjąć ryzyko zakupu.Czy się mylę,czy jestem większym hazardzistom niż wy.
Pozdrawiam wszystkich obecnych,jutro ,bynajmniej zrelaksujemy się na meczu,może wygramy,liczę na to.
jacekp2 / 2006-06-08 20:56 / Bywalec forum
Stany na lekkim minusie.Jutr0 bedzie seledynowo.ORLE PUŚCIŁEM dzisiajBMP .Nie na moje nerwy.
zagi / 2006-06-08 21:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ładny mi lekki, nasdaq -1,05% ma teraz...
orzeł / 2006-06-08 20:52 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
liczyłem dziś w stanach na sesję podobną w przebiegu do sesji u nas 23 maja, ale chyba zabraknie im naszej ułańskiej fantazji :)
zagi / 2006-06-08 21:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
yhy, a szkoda :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy