Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mój jest ten kawałek podłogi

Mój jest ten kawałek podłogi

Money.pl / 2006-06-08 18:09
Komentarze do wiadomości: Mój jest ten kawałek podłogi.
Wyświetlaj:
odlewniczy / 2006-06-08 20:49 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
jedyna szansa na zatrzymanie spadkow jutro to wyjscie na plusy stanow co jest wielce prawdopodobne. i powstanie ladna swieczka na wykresie...
admin / 83.26.238.* / 2006-06-08 20:53
Góreczka, góreczka, góreczka.( teoria fali )
orzeł / 2006-06-08 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
a dziś a Stanach 23.05 oby :)
zagi / 2006-06-08 21:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie sądzę orle nie sądzę :-)
jaca / 83.18.125.* / 2006-06-08 20:38
Co do analizy hossa trwa srednio 3-5 lat, a cykl stóp procentowych około 3-3,5 roku czyli wychodzi że w stanach będzie 17 podwyżka, czyli jeszcze troche zostaje oczywiscie wszystko zależy od inflacji ale jak wiadomo ją trudno się likwiduje, taka średnia teoria mówi że od dołka do dołka jest 48 miesięcy hossa zaczeła się w marcu czy kwietniu 2003 roku czyli 39 miesięcy do średniej dołka zostało 9 miesięcy, a jak będzie zobaczymy ale wydaje mi się zę wiele różnicy nie będzie ja bym czekał na moment obniżania stup w stanach a teraz nadchodzi czas tych którzy grają dobrze w bessie
jaca / 83.18.125.* / 2006-06-08 20:44
A jeszcze jedno jeśli analitycy piszą że rynek jest wyprzedany to niech wytłumaczą historyczne spadki 40 i 50%, lipa jest i tyle akcje są drogie bo przez 3 lata była hossa
czarnytom / 2006-06-08 20:36
Zgadzam się w pełni z poniższymi wypowiedziami - dajcie Panu Danielowi spokój. Nie pasuje to nie czytajcie - nikt was nie zmusza. Idźcie sobie na Bankiera jak tak lubicie pojeżdżać ludzi. Na tym forum (choć ja nie jestem tu od dawna) jakoś do czasu spadków było spokojnie i miło a teraz nagle pojawili się jacyś dziwni osobnicy prowokujący innych. Ja też straciłem ostatnio (i to na kapitale) ale jakoś potrafię powstrzymać emocję bo wiem, że na giełdzie nie tylko się zyskuje (niestety).

Popatrzcie na Oseska, któremu Borek poleciał dość mocno a On nie wyzywa nikogo trzymajać nerwy na wodzy lecz stara się zrozumieć tajniki grania na giełdzie czytając książki na ten temat - może ci co tak narzekają i prowokują to zamiast wypisywać tu głopoty też poczytaliby trochę o rynku.

A co do atmosfery, o której napomnkął Orzeł to faktycznie to nie jest to co 2 miesiące temu i nie można tego tłumaczyć wyłącznie sytuacją na GPW.
Cansas_ / 2006-06-08 20:27 / Bywalec forum
Jedziecie po autorze tych textow, nieladnie. Jak jeden z drugim jest taki madry, niech zamiast pluc jadem na lewo i prawo sprobuje dwa razy dziennie napisac cos konstruktywnego na temat przyszlosci naszej GPW.
Chyba wszyscy sie zgodza, ze nasza rodzima gielda tanczy w rytm nastrojow reszty swiata. Tak bylo, jest i bedzie do czasu, gdy ceny spadna na tyle, ze rodzimy kapital bedzie w stanie utrzymac ceny. W najblizszych miesiacach raczej (podkreslam slowo RACZEJ) bedziemy sie osuwac - raz monotonnie, raz gwaltownie i w panice. Powod jest prosty - ceny sa nie do utrzymania na poziomach jakie sa przy dostepnym kapitale. Do tego gwozdz do trumny - wycofywanie kapitalu z funduszy spowoduje, ze ten kapital bedzie sie kurczyl. I tak powstala piekna kula sniezna.

Jedynym ratunkiem jest powrot kapitalu, ale ten glupi nie jest i poczeka. Poczeka do momentu, gdy ceny beda smiesznie niskie, wszyscy uwierza w besse, a na pierwszych stronach szmatlawcow pojawia sie naglowki o gieldowych graczach - samobojcach.

Odnosnie wzorowania sie na teoriach i tekstach innych analitykow przez autora artykulow - czytam codziennie kilkanascie analiz rynkowych i jedynie texty p. Daniela musze uznac za ciekawe. Reszta to suche fakty i domniemania. I, jesli nawet mijaja sie z prawda (a polemizoawnie na temat zachowania rynku jest zaklinaniem, tudziez wrozeniem z fusow), sa ciekawe i wielokrotnie pozwalaly mi spojrzec na sytuacje z innej perspektywy.

Jesli ktos wierzy, ze mozna we wlasnych inwestycjach slepo kierowac sie opinia innych, to albo jest po prostu glupi, albo jeszcze sie nie przejechal wystarczajaco mocno na gieldzie. Ale wszystko w swoim czasie. Dla takich osob proponuje fundusze. Tam spokojnie wplaca sie pieniazki i czeka... Ah, zapomnialbym dodac ze i tam trzeba wiedziec kiedy "wskoczyc" (albo przynajmniej probowac zgadnac).

Kolejna rzecz - analiza techniczna. Jedni wierza i slepo sie nia kieruja, inni uwazaja ja za banialuk. Sam staram sie zglebiac ow fenomen i uwazam AT za swietna pomoc przy kierowaniu swoimi gieldowymi poczynaniami. Szczegolnie w momentach, gdy fundamenty pozostaly mile ponizej ceny danej spolki ;)

Tak czy siak zauwazylem, ze z kazda kolejna fala wyprzedazy powtarza sie na tym Forum ten sam schemat - ludzie na siebie pluja, sa dla siebie chamami. Apeluje o opanowanie do uczestnikow forum oraz o ostre moderowanie forum. Rozumiem emocje, ale wszystko ma swoje granice. Rowniez wjazdy na bogu ducha winnego p. Daniela.
Pisze texty, bo to jego praca. Musi pisac, a jedyne co w zaistnialej sytuacji rynkowej pozostaje to dobry humor i pewien poziom merytoryczny. A tego akurat nie ma co zarzucac autorowi codziennych artykulow.

Nutki opanowania zycze wszystkim.
nurekarek / 2006-06-08 21:49 / Bywalec forum
Bardzo ładnie napisane. Jestem całkowicie za. Filtr przydałby się rzeczywiście. Bardzo trudno jest się co niektórym opanować. Złość ich gniecie jak się okazało, że otworzyli długą na 3300 i nie zamkneli do tej pory bo liczyli na odbicie, albo kupili bioton po 38 i trzymają do tej pory. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Z pewnością jest odsetek takich co sprzedali wszystko na górce i teraz spokojnie stoją poza rynkiem. Ale to co piszemy świadczy o tym kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy. Po niektórych postach widać, jak wiele jest tu pseudo inwestorów, których iloraz inteligencji jest grubo poniżej średniej... i co gorsze jego wartośc obniża się wraz ze spadkiem indeksów. Tymczasem wszystkim normalnym życzę cierpliwości i nadzieii na odbicie...
osesek / 2006-06-08 20:16 / Pan Tysiącznik
Wszystkim defetystom powtórzę raz jeszcze .
Akcje nigdy nie osiągną wartości ujemnych !!!!!!!
admin / 83.26.238.* / 2006-06-08 20:41
Ale mój kapitał TAK!!!
osesek / 2006-06-08 20:58 / Pan Tysiącznik
Zostaniesz komunistą (:
admin / 83.26.238.* / 2006-06-08 21:00
Raczej bankrutem z komornikem na karku.
osesek / 2006-06-08 21:04 / Pan Tysiącznik
Uśmichnij się, jutro będzie lepiej....
Jeszcze nie wieczór, jak mawiał najwiekszy optymista Bombik.
zagi / 2006-06-08 21:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hehehe
przypomina mi się takie fajne powiedzenie: "Nie próbuj robić z siebie ofiary losu. Już on to zrobi za ciebie."
orzeł / 2006-06-08 20:12 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
A ja sobie myślę tak (lubiąc czytać Pana Daniela) że dajcie ludziska spokój :)
Tak to jest Panie Danielu jak się pisze "jakoś" to się dostaje w zęby albo lewym sierpem bądź prawym w zależności którą stronę się rozjuszy :)
Ale tak trzymać ! Lepiej pisać jakoś i dostawać w zęby niż siedzieć w szatni i nigdy nie wyjść na ring:)
A zmienność Pana Daniela świadczy o Jego normalności - w takiej zmienności sytuacji nienormalnym byłoby pozostać niezmiennym choć i takich nienormalnych nie brakuje o czym świadczy niżej podpisany :)
normalności zatem życzę wszystkim !
ps Pan Daniel doskonale wpisał się w atmosferę forum (której co prawda już nie ma )
Daniel Gąsiorowski / 2006-06-08 21:51 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Dzięki Orle za wsprcie w te trudne dni...
boerghor / 87.207.186.* / 2006-06-08 19:43
Jeszcze kilka dni temu Pan Daniel pisał, że giełda w USA sobie, a nasza GPW sobie. A dzisiaj czytam o dużej zależności od sesji za oceanem.
Czy może Pan się zdecydować na jedną wersję?
bubek / 83.24.244.* / 2006-06-08 19:36
wiadomo powszechnie od lat ,ze analiza tech.,ktora sie pan (i panu podobni tzw.analitycy )tak chetnie posluguje jest do dupy ,nie ma zadnych racjonalnych podstaw i nikt powazny sie nia nie zajmuje.w ciagu 2 tyg. wszystkie wasze pkty wsp.itp.legly w gruzach a pan ciagle to samo.chyba pan nie czyta swoich wczesniejszych bredni.a sprawa jest banalna i dotyczy calego swiata a nie tylko em.mark.przez kilka miesiecy bylo totalne pompowanie i nagle komus przyszla do glowy realizacja zyskow.i tak sie zaczelo.ogolnoswiatowa histeria jest immanentna skladowa gieldy i niebawem sie skonczy...jak tylko johny dojdzie do wniosku,ze czas na kupowanie.juz za kilka dni.
admin / 83.26.238.* / 2006-06-08 20:58
Kupi i co dalej z tymi akcjami zrobi.Gdzie znajdzie tylu bubk ów jak to udało mu się ostatnio którzy kupią je 2000% drożej?
jaca / 83.18.125.* / 2006-06-08 19:02
To koniec jutro wsparcie pęknie, i czeka nas powolne obsuwanie nasz rynek do gówno ceny są za wysokie,a zagraniczni inwestorzy się wycofali więc nie ma kto kupywać, a najlepsze jest to że mamy bardzo dobry wzrost, ale my jesteśmy powiazani z usa wystarczy porównać z SP 500 nie wiele się różni od wig 20, więć bessa zalecam kupno akcji za 1,5 roku na okres 3 lat.
rysiul / 83.19.96.* / 2006-06-08 19:54
nie będzie wcale tragicznie
Głowa do góry
BartekJJ / 2006-06-08 18:43
Witam
Proszę o kontakt wszystkich zainteresowanych graczy giełdowych działających na rynku futures czyli kontrakty terminowe (proszę nie pisac jeśli znasz się tylko na akcjach).
Chciałbym stworzyc mala grupke ludzi która byłaby w tym dobra, i chetnie dzielila się miedzy soba uwagami, spostrzeżeniami, przewidywaniami – bo tak to widze.
Proszę o kontakt na podany e-mail: bartek_gielda@tlen.pl
a udziele dalszych wskazowek, co i jak. Chetnych będę zbieral do około 12 czerwca czyli do tego dnia będę ogłaszał ta wiadomość w Internecie. Pozniej każdy się dowie co dalej, gdyz zostanie kilka osob.
Mam już doswiadczenie na futures, a nieco dłuższe na akcjach. Jedno czego się nauczyłem to ze warto posłuchać opinie innych, do tego byłaby ta grupa, ktora dzieliłaby się swoimi opiniami (na forach często sa podawane informacje bledne lub zbedne). Wiadomo ze na giełdę wpływa tyle rzeczy - informacji, faktow ze pojedyncza osoba czasami nie jest w stanie sama tego zauważyć.

Pozdrawiam i zachęcam, piszcie na emaila: bartek_gielda@tlen.pl
niebieski / 2006-06-08 18:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To co jutro z rana śpiewamy "Deszcze niespokojne potargały ........"
doktorka / 83.20.40.* / 2006-06-09 00:27
Jutro spiewamy: "Zielono Mi "
warren buffet / 2006-06-08 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
...Wig
hajdi / 2006-06-08 19:29 / "Uznany Gracz Giełdowy"
A MNI na tej wojnie,
ładnych pare latek UP....
:)
littlephobos / 2006-06-08 21:08 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
...do hossy wrócimy tylko....
hajdi / 2006-06-08 22:59 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Straty odrobimy.....
admin / 83.26.238.* / 2006-06-08 18:28
Moje gratulacje panie Danielu. Kilka tygodni temu napisał pan że będziemy mówić dlaczego ten kghm jest taki drogi przy jego kursie = 90 zł i proszę sprawdziło się.A wtedy kosztował 137 zł. To się nazywa fachowość.
jaca1 / 83.18.125.* / 2006-06-08 18:56
on małpuje inne komentarze ja już to dzisiaj gdzieś czytałem on się chyba nadaje do kopania rowów
admin / 83.26.238.* / 2006-06-08 19:09
jaca1 powiedz przecie ile straciłeś na parkiecie a okaże się kto te rowy będzie kopał )
vip / 2006-06-08 18:28 / Bywalec forum
sprzedałem cały portfel - zbliżają się wakacje ludzie inwestujący w funduszach chcą kasy ....... oj czuję że będzie katastrofa - chcę spać spokojnie - pozdrawiam
admin / 83.26.238.* / 2006-06-08 18:29
Tylko bessa. To nie jest koniec świata ).
kazinho / 85.14.98.* / 2006-06-08 18:15
czy ktos wie dlaczego tko boryszewa wynosi 26.9 o 19.56 % wicej niz
kurs zamkniecia podali jakies info?
odlewniczy / 2006-06-08 18:26 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
kupno zostanie cofniete ale paru leszczy sie na to polakomi i tez postawi kupno plus zlecenia z lim aktywacji, a ten co cofnie natychmiast postawi sprzedaz i w ten sposob legalnie sprzeda akcje drozej niz normalnie:)
rysiul / 83.19.96.* / 2006-06-08 18:20
Po to aby kazinho miał problem i cieszył się do otwarcia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy