Forum Forum finansoweKredyty

Mój kredyt przeszedł na poreczyciela. Czy jestem czysta?

Mój kredyt przeszedł na poreczyciela. Czy jestem czysta?

hekate20 / 2010-09-03 20:56
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow forum. Mam pytanie odnosnie sytuacji kredytowej.
Okolo rok temu zaciagnełam kredyt w banku pko na 20 tys zł. Ze wzgledu na moj młody wiek poręczycielem został moj ojciec. Niestety sytuacja niepozwoliła mi na spłate tego kredytu i przeszedł on na ojca. On tez nie był w stanie go spłacic i kredydt trafił prawdopodobnie do windykacji. Moje pytanie brzmi. Czy jeśli mój kredyt przeszedł na poręczyciela to znaczy ze jestem dla placówek bankowych czysta i mogę zaciagnać inny kredyt? I ile musze pracować aby otrzymac kredyt mieszkaniowy?.
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Wyświetlaj:
joasko / 94.254.206.* / 2010-09-06 13:49
http://kredyt-na-mieszkanie.blogspot.com/
bylaEB / 94.42.32.* / 2010-09-04 14:47
autorek, wprowadzasz w błąd. 5 lat to dane wiszą w BIK od momentu spłaty długu. także dziewczyno raczej weź się za spłacanie tego kredytu!
ponadto jak bank sprzeda Wasz dług zewnętrznej firmie (np. Kruk), to oni mogą Was wpisać też do Biura Informacji Gospodarczej i nawet telefonu na abonament nie weźmiesz!
skontaktuj się z bankiem, zobacz ile aktualnie wisisz bankowi, poproś o numer konta do spłaty. spłacić taką kwotę nie będzie prosto, ale jak chcesz spłacać kredyt hipoteczny, to i na raty po 700-800pln będzie Ciebie pewnie stać, aby to spłacić.
autorek / 89.72.70.* / 2010-09-03 22:02
Nie jesteś czysta zarówno ty jak i twój ojciec. Ty nie otrzymasz nigdzie kredytu w banku, jak i dzieki tobie twój ojciec. Tatuś powinien ci podziekować, bo taka sytuacja zapewne potrwa 5lat. Tyle czasu będzie wisiał negatywny wpis w BIK'u. A dodatkowo jesteście na pewno dopisani do MIG BR.
autorek / 89.72.70.* / 2010-09-05 00:44
Nie wprowadzam w błąd tylko nie doprecyzowałem, a to zasadnicza różnica jak wiesz :)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: