Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mój plan na kryzys w PL

Mój plan na kryzys w PL

kubek1978 / 2009-01-28 23:21
Po 1. PKO BP jest "NASZYM" bankiem państwowym czy tak ???. Niech rząd sprawi aby stawał się coraz bardziej konkurencyjny w jak najkrótszym czasie w stosunku do prywatnych/zachodnich banków. Czyli obniżka stóp , atrakcyjne warunki kredytów oraz profesjonalizm jego obsługi . Wtedy zmusi to konkurencje do podobnych kroków aby nie stracić klientów . Jak nie to nasz polski bank zyska więcej klientów ,a tym samym wszystko zostanie w Polskiej kasie. Wiem ,że rząd może podjąć takie kroki i tylko zależy od niego czy będziemy mieli dobrobyt.
LEPSZE KREDYTY zachęcają KONSUMENTÓW do ZAKUPÓW przykładowo nowych aut ,a nie strupów z zachodu.
Osobiście gdybym miał propozycje na kredyt o atrakcyjnych warunkach to kupowałbym nowe auto ,a nie stare. I tak to sie tyczy innych gałęzi przemysłu. Mam dobry kredyt to kupuje ziemię i buduję dom . Tym samym napędzam gospodarkę bo kupuje materiały i wynajmuje ludzi.
W Polsce OBECNIE hasło brzmi "OSZCZĘDZAJ" Polaku bo idzie kryzys ,a w stanach brzmi KUPUJ KONSUMENCIE. I to jest prawda jeżeli my nie będziemy nic kupować to kryzys się pogłebia z wiadomych przyczyn. Firmy mają mniej zamówień ,a w konsekwencji zwalnia sie pracowników lub tnie im pensje.
Biedniejszy "szarak" MNIEJ kupi więc nie gospodarka spowalnia.
Ale żeby konsument mógł kupować jeszcze wiecej to trzeba mu to umożliwic .....i tutaj BANKI mają pole do popisu...więc koło się zamyka.

Po 2. Podobno jest dziura w sakwie państwowej. Niech się wezmą za opodatkowanie i to pełne "PSEUDO" rolników którzy prowadzą działalności pod przykrywką gospodarstwa rolnego.
Przykład ???? Głupi warsztat samochodowy na wsi prowadzony przez Pana "HENIA". HENIU odprowadza tylko KRUS i nic więcej ,a zarabia 100-300 PLN dziennie jeśli jest dobry. Takich warsztatów ,malutkich firemek i działalności w STODOŁACH jest nasiane od groma na wsiach. Nie płacą żadnych podatków w porównaniu z przedsiębiorcą "miejskim".
Po 3. Znieść biurokracje i umożliwić łatwiejszy i szybszy dostęp do dotacji szczególnie dla mikro przedsiębiorstw oraz malutkich zakładzików .
Po 4. Zrobić porządek z posłami i rządem. Potrzebujemy profesjonalistów w rządzie !!!!!

Ktoś ma jakieś lepsze pomysły ????
kubek1978 / 2009-01-28 23:30 / Bywalec forum
Wystarczy ,że Pan "przystojniak" DONALD wyjdzie do tej telewizji i ładnie nam wszystkim Polakom powie " RODACY KUPUJCIE TYLKO PRODUKTY RODZIMEJ PRODUKCJI " .....
bo... jeżeli kupujecie to napędzacie gospodarkę,a jeżeli dodatkowo kupujecie POLSKIE produkty to "napędzacie"koniunkturę POLSKICH PRODUCENTÓW.
Uważam ,że nie należy przesadnie oszczedzać ,ale kupować. Oczywiście kupować z głową. Od jakiegoś czasu zwracam uwagę na producenta . Jeżeli to "made in china : to idę dalej , jeżeli germany idę dalej i kupuję tylko POLSKIE.
Co będziecie wybierać to już od Was zależy ale pamiętajcie ,że gdy kupujecie coś wyprodukowanego w Polsce to ktoś tam nie zostanie zwolniony. To tak prostymi słowami ....

Najnowsze wpisy