Forum Archiwum tematów giełdowych

Moj portfel - prosba o rzeczowe komentarze

Moj portfel - prosba o rzeczowe komentarze

Cansas / 82.139.166.* / 2006-02-11 19:47
Witam!

Jako ze na GPW bawie sie dosc krotko, a to forum z tego co zauwazylem jest najbardziej przyjacielskie prosze Was o podsumowanie zawartosci mojego portfela.
Ogolnie czasy sa dosc ciezkie, czekalem na dni "promocyjne" aby podobierac o w miare rozsadnych cenach poszczegolne papiery. W piatek skonczylem kompletowac i prosze wszystkich o rzeczowa dyskusje, poniewaz nie bawie sie zbyt dlugo na GPW i byc moze popelniam bledy.
Portfel jest srednioterminowy, budowany z nadzieja ze spolki nie poleca na pysk w razie glebszej korekty na gieldzie.

Ogolnie:
- wszystkie sa niedowartosciowane wzgledem swojej branzy
- wszystkie posiadaja przynajmniej jednego duzego inwestora
- wyniki za 4 kwartal wszystkich spolek oprocz Jago, Tety, Prochemu i Zelmera sa mniej-wiecej znane i bezpieczne.


20% portfela - Prochem
10% portfela - Zelmer
10% portfela - Paged
10% portfela - Prosper
10% portfela - Jago
20% portfela - Teta
20% portfela - Police

Ostatnio zarzady Tety i Zelmera skupowaly dosc ostro akcje, moze pod wyniki za 4 kwartal?

Z gory dziekuje za wszystkie uwagi, mam nadzieje ze po wtopach na Capitalu i Lubawie tym razem moje "inwestycje" maja bardziej rece i nogi ;)
Bardzo Was prosze o konstruktywne uwagi, szczegolnie negatywne odnosnie mojego wyboru, wierze w Was!

Pozdrawiam cieplo!
Wyświetlaj:
nonname@ / 81.219.167.* / 2006-02-12 21:03
moim zdaniem jest to bardzo bezpieczny porfel ja bym wiecej postawił na Jago nawet 30% Pozatym moim zdaniem w portfelu powinno znajdować spólki o dużym ryzyku , powinny one wynosić około 20 % kapitału. Pamietaj duże ryzyko duży zysk :)
Cansas / 2006-02-12 21:24
Prawde powiedziawszy wole przez jakis czas trzymac sie z daleka od spolek typu Capital czy Lubawa. Rynek jest teraz dosc nieprzewidywalny, a jak pokazaly dwa dni spadkowe na GPW najbardziej oberwalo sie wlasnie spolkom o duzym poziomie ryzyka.
No i caly czas sie ucze, a aby jako-tako poruszac sie po trudnym terenie spolek spekulacyjnych trzeba jednak wiedziec duzo wiecej i miec wieksze wyczucie niz ja na dzien dzisiejszy,
Zastanawialem sie nad Zetkama i Pgnigiem. Pierwsza na sredni okres, druga jako "bezpieczna lokata".

Odnosnie Jago nie jestem az tak bardzo przekonany co do tej spolki. Byc moze ma potencjal, to mloda spolka z perspektywami i widac, ze zarzad dziala (zerwanie kontraktu i podpisanie drugiego z bardziej obiecujacym partnerem), ale na dzien dzisiejszy podrosla swoje od debiutu i jak na razie cisza...
Cansas / 2006-02-13 19:14
Dzis zrobilem drobna modyfikacje - pozbylem sie Prochemu a na jego miejsce wrzucilem
10% PeP
10% Zetkama

Nie wiem czy to bylo madre posuniecie, poniewaz zarowno PeP jak i Zetkama sa juz dosc drogie, ALE PeP rekomendowal DM BZ WBK, a to nr.1. grupa analitykow wg. Forbesa. Z kolei Zetkama wyglada obiecujaco jesli chodzi o AT.
Ehh kolejny dzien promocji na GPW, ale mam juz dosc - zapakowalem sie po czubek nosa i zielono mi bylo do godziny 15.oo (do czasu az Kaczor zapowiedzial rozwiazanie parlamentu)... i zrobilo sie krwiscie czerwono na wykresach. Caly czas jestem do przodu, z lekkim zapasem na ewentualne spadki, ale to co sie dzieje na rynku wyglada coraz gorzej...

Pozdrawiam z nadzieja na kontynuacje dyskusji.. :)
Redakcja forum / 2006-02-12 13:56 / Administracja forum
Prosimy o adres - wyślemy upominek na pomyślność portfela.
maxiu / 83.30.78.* / 2006-02-13 00:29
Ja tez chce upominek

Najnowsze wpisy