Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Moje pierwsze inwestycje

Moje pierwsze inwestycje

yaroslawek / 2007-01-26 20:36
Witam,

Niedawno skonczylem 18 lat, zajrzalem do skarbonki i zobaczylem, ze tam calkiem ciasno wiec postanowilem, ze wreszcie nadszedl czas kiedy dobrze by bylo zainwestowac swoje oszczednosci zycia ;-) Posiadam okolo 13 000 tys zł. Na poczatku planuje zalozyc lokate, z taka suma to calkiem rentowne, z oprocentowaniem w mBanku moglbym zarobic ok 400-500zl w skali 2 miesiecy. Ale co potem? Nie zamierzam pchac sie na gielde, to dosyc ryzykowne. Pomyslalem natomiast o funduszach inwestycyjnych, oczywiscie funduszach akcji. W przypadku 2 - miesiecznej lokaty, zyski mam juz do swojej dyspozycji po 2 miesiacach, ale czy taki zysk jestem w stanie wyciagnac z funduszow inwestycyjnych? Chcialbym dojsc do takiego kapitalu, ktory pozwoliby mi inwestowac w roznoraki sposob, np. lokata i fundusz, albo jakis system oszczedzania. Napiszcie co mysliscie i jesli macie jakies porady - chetnie ich wyslucham.

pozdrowienia
Wyświetlaj:
Dawid988 / 2023-10-20 12:58
Ja swoją współpracę zacząłem około pół roku temu, w kwietniu. Na początku zainwestowałem 2600 zł około, czyli 499 funtów na pierwszy poziom konta. Jednak po dalszych rozmowach dokupiłem do 49 999 funtów na poziom Mission Fly. Zwrot inflacji za trzy miesiące trzymania tokenów to prawie 1200 funtów. Na początku przyszłego rusza ich cała giełda, i tokeny ruszą z ceny 1 funt. Ja kupiłem po 0,5 funta, bo przy Mission Fly są połowę tańsze. Pan Dawid z którym ustalałem początkowy zakup bardzo pomocny i miły. W dalszym etapie byłem już objęty opieką Pana Amadeusz, który naprawdę dba o każdego partnera i pomaga w każdej możliwej sprawie. Dodatkowo przekazuje także dużą dawkę swojej, z tego co się dowiedziałem ponad 10 letniej wiedzy w finansach. Polecam współpracę z nimi :).
Krypto / 185.15.2.* / 2023-05-10 12:53
Rozmawiałam z ich „trenerem” i w sumie zaskoczyła mnie bardzo miła obsługa. Zaproponowali spotkanie na starówce w biurze, ale nie mam czasu, bo jestem fizjoterapeutką. Kupiłam tokenów za 499£, wysłali mi na portfel, wiec wszystko Ok. Myśle o wyższym koncie za 9 999£. Fajnie ze ktoś napisał opinie, bo szukałam od tygodnia i nie mogłam znaleźć. Projekt wydaje się być fajny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zuzanna1959 / 31.61.177.* / 2023-10-19 22:38
Ja zaczęłam współpracę z Panią Basia kiedyś, jakieś pół roku temu. Teraz Pan Amadeusz jest moim opiekunem. Kupiłam tokenów za 25000£ i właśnie za czas współpracy dostałam zwrot inflacji czyli 1300£. Zaczynałam od 50zł. Polecam współpracę z Panem Amadeuszem!
W przyszłym miesiącu chyba coś dokupię jeszcze.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Łuki_111 / 5.172.232.* / 2023-10-17 16:20
Ja także zainwestowałem w tokeny Mission. Tak jak niektórzy na początku zakupiłem tokenów za kwotę 499£, ale potem zwiększyłem do 9999£, aby uzyskać podwojenie ilości tokenów, co faktycznie nastąpiło na moim portfelu Waves. Miałem również możliwość osobistego spotkania z "trenerem" panem Amadeuszem, gdzie szczegółowo przedstawił mi całą koncepcję projektu.
Mam nadzieję że cały ten projekt, pójdzie tak jak przedstawiał to pan Amadeusz, giełda zostanie niedługo uruchomiona i że będzie można pozyskiwać zadowalające zyski i cieszyć się z tej inwestycji.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Barbara971 / 46.134.42.* / 2023-10-13 12:00
Ja również kupiłam dzięki przekonywującej informacji z firmy kupiłam tokeny Mission i już otrzymałam pierwszy zwrot inflacji. Wiem, że w przyszłym roku będzie debiut nowej ich giełdy Mission.exchange i wtedy będę powoli realizowała zyski.
Ania i Szymon / 81.161.202.* / 2023-07-14 20:13
W zeszłym tygodniu kupiliśmy z partnerem tokeny mission inwestycja od razu z grubej rury, przenieśliśmy środki z innych krypto :)
Marek 280 / 89.64.50.* / 2023-07-03 15:43
Ja tez kupilem tokeny mission.
pierwszetokeny / 176.119.57.* / 2023-07-03 17:13
Ja przed chwilą skończyłem rozmowę z Panią Basią. Kupiłem tokenów za 10 000 funtów, bo dają podwojenie. Mam nadzieje, że to dobry wybór. :)
mojainwestycja1 / 176.119.57.* / 2023-05-11 14:06
W sensie chodzi pani o te firme poniżej? m1ssion.pl?
tokenomix / 176.119.57.* / 2023-05-09 17:02
może tokeny udziałowe?
Ostatnio natknąłem się na nie u m1ssion.pl, wygląda ciekawie.
tylkokrypto / 31.61.248.* / 2023-05-10 11:20
Właśnie słyszałem o nich i kupiłem trochę tokenów. Wysłali mi je na portfel Waves. Tam na Waves kupiłem sobie tez inne krypto.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Natali260598 / 95.48.23.* / 2022-05-31 14:37
Ostatnio sama zaczęłam się edukować tak aby w jakiś sensowny sposób ulokować moje oszczędności. Blog Ani Bednarczyk bardzo mi w tym pomaga. Napawa mnie optymizmem, że każdy sobie może z tym poradzić. :) Ostatnio dodała bardzo ciekawy wpis na temat zarabianiu dzięki tokenom użytkowym.

Dla zainteresowanych linkuje post: https://annabednarczyk.pl/jak-zarabiac-na-tokenach-uzytkowych/
Sobik434 / 91.145.156.* / 2022-05-30 08:03
W takim razie jeżeli chcecie skutecznie lokować oszczędności w metale szlachetne głównie złoto i srebro w monetach i sztabkach, jeśli też chcielibyście zacząć to polecam jednak sprawdzone miejsca jak mennica skarbowa w której będziecie mogli liczyć na dobre ceny i naprawdę szeroki wybór produktów inwestycyjnych https://www.mennicaskarbowa.pl/ pozdrawiam!
Mennica Skarbowa / 91.145.156.* / 2022-04-11 09:07
Przede wszystkim jeżeli chcecie bezpiecznie lokować kapitał i jeżeli chodzi o skuteczną inwestycję to na ten moment zdecydowanie najlepszym kierunkiem jest złoto i srebro. Możecie je znaleźć w naszej ofercie mennicy skarbowej https://www.mennicaskarbowa.pl/, w różnych gramaturach i formach. Pozdrawiamy i pozostajemy do dyspozycji!
ArturK / 91.145.156.* / 2022-01-18 11:31
Według mnie warto bezpiecznie i skutecznie inwestować w metale szlachetne, dlatego jak rozglądacie się za wyborem miejsca w którym łatwo je kupić to zdecydowanie polecam sprawdzić Mennice Skarbową u których znajdziecie produkty inwestycyjne czyli sztabki, ale również monety bulionowe po najlepszych cenach, no i z bardzo sprawną realizacją względem konkurencji
kaxper188 / 2022-03-08 12:24
Zanim zainwestujesz gdziekolwiek polecam wcześniej zweryfikować swojego kontrahenta, pośrednika. Mi pomogli w invest-control.pl i sprawdzili brokera, mogę ich polecić bo dużo oszustów dzisiaj
kami442 / 197.221.205.* / 2022-03-05 14:30
A ja uważam że warto zastanowić sie , przeanalizować i wiedzieć w co inwestować długoterminowo https://assay.pl/blog/inwestowanie-dlugoterminowe? Polecam zestawienie merytoryczne.
pamte / 188.146.49.* / 2019-12-03 10:29
Też pracuję na XTB. Pierwsze inwestycje to duże wyzwanie, bo wiadomo, że podejmowanie tych decyzji do prostych nie należy, ale tak można wyciągnąć pierwsze wnioski no i ważne, żeby te pierwsze decyzje miały miejsce na demie - bez ryzykowania swojej kasy.
kaskore / 212.96.244.* / 2018-11-26 10:31
XTB - było już. Wiadomo, że przez nich najwygodniej, ale przede wszystkim tam macie dobre warunki. Tzn. w jednym systemie wiele tematów inwestycyjnych, szkolenia i wiele więcej. Start? Wszytko tak naprawdę zależne jest od wiedzy i umiejętności. Nic ponadto nie ma tutaj specjalnie znacznia...
w3c / 83.8.178.* / 2008-04-29 22:04
18 lat i jeszcze w szkole nie nauczyli, że oprocentowanie lokat podaje się w skali rocznej...

Roman! Wróc!
weisse111 / 2008-04-29 19:12 / Bywalec forum
Idąc do funduszy, sprawa wygląda już nieco inaczej niż przy lokacie - gdyż w tym przypadku musisz godzić się z ryzykiem.
Piszesz nieco wyżej o TFI akcji - moim zdaniem jest to chyba najlepsze rozwiązanie do odniesie zysku w długim okresie, gdyż krótkoterminowo nie ma co się bawić, gdyż moża się mile zaskoczyć.
Kiedy czytałem w zeszłym roku, czy nawet w informacjach comiesięcznych o TFI. które są w czołówce , to sprawa wygląda tak - Skarbiec, Arka, Legg Mason, Union-Investment, ING.
weisse111 / 2008-04-29 19:15 / Bywalec forum
Osobiści jeżeli chodzi o inwestowanie, to aktualnie - czyli biorąc pod uwagę zmienną koniunkturę jestem zwolennikiem parasoli - i tu również bym kilka mógł przedstawić - jak np. Skarbiec, ING, AIG, Union, DWS,
weisse111 / 2008-04-29 19:04 / Bywalec forum
Witam.
Co do lokaty, sprawa wygląda tak - mbank posiada lokatę 2 miesięczną, oprocentowana na 5,35% ALE w skali roku - co daje Tobie zysk w wysokości 695,5 zł w wskali roku, a więc w okresie 2 miesięcy masz 115,6 zł odjąć oczywiście podadek, czyli pozostaje Tobie 93, 5 zł.
No i już chyba nie jest to takie kolorowe?
Lepiej wpłacić na długi okres w dobre TFI a zysk na pewno odniesiesz lepszy.

Pozdrawiam
jagoda26 / 2008-04-29 15:49
Witam,
Z takim kapitałem tomożesz robić co ci się tylko podoba.
Masz lokatę w mBanku.
aktywuj sobie panel do inwestycji w fundusze w mBanku i tam możesz inwestować w różnego rodzaju fundusze od Uniona do Legg masona
Pieniężne, hybrydowe, akcyjne, obligacje. Koszty zakupu zaczynają się od 100zł z nielicznymi fundami gdzie musisz zapłacić dużo większą kwotę aby wejść.
jagoda26 / 2008-04-29 15:54
Ja jednak proponowałabym ci nie pchać od razu wszystkiego w akcyjne tylko trochę zdywersyfikować portwel. Bo kupisz na górce i dużo stracisz jeszcze na starcie a odrabianie strat jest mozolne i długotrwałe.
jagoda26 / 2008-04-29 15:52
Widzę że chcesz grać agresywnie więc polecam najpierw poczytać zapoznać się z rynkiem. Poczytaj fora takie jak: Bankier.pl, Money.pl, Fundi.pl, unionklub.pl, tam znajdziesz dobre wskazówki do tego jak zacząć dobrze.
weisse111 / 2008-04-29 19:18 / Bywalec forum

Widzę że chcesz grać agresywnie więc polecam najpierw poczytać zapoznać się z rynkiem.
Poczytaj fora takie jak: Bankier.pl, Money.pl, Fundi.pl, unionklub.pl, tam znajdziesz
dobre wskazówki do tego jak zacząć dobrze.


Poleciłbym jeszcze biznesforum jak i parkiet - gdyż można tam często zauważyć dyskusje z udziałem osób, które zajmują się doradztwem inwestycyjnym - co może być nawet przydatne.


P.S.
Na giełdzie czy w TFI nie ma co grać - trzeba inwestować:)
jagoda26 / 2008-04-30 16:24
Jak już napisałam to słowo i zapisałam to dopiero zobaczyłam że to wyląda nie za ciekawie gra się dla przyjemności a inwestuje dla zysków. Przepraszam za takie ujęcie tematu. Takich for jest naprawde sporo a: Bankier.pl, Money.pl, Fundi.pl, unionklub.pl, Biznesforum i parkiet to tylko te najbardziej popularne.
J.G. / 217.153.146.* / 2008-04-23 09:01
Zapraszam na: www.405consulting.pl
Przedstawili mi 5 pomysłów, jeden zrealizowałem i odniosłem sukces.
greg-inwestor / 85.193.250.* / 2007-06-16 22:20
Na marginesie Twojej wpadki z lokatą można zauważyć jedno, jak reklama może wprowadzić w błąd.
Ale przechodząc do meritum.
Jesteś młody i powinieneś decydować jak zamieżasz inwestować swoje oszczędność na własna rękę czy w funduszach. Jak w funduszach to nie ma tu wielkiej filozofi wybieraj jedne z lepszych, tzn. te które osiągają w miarę przyzwoite wyniki i pobierają niską opłatę na początku. Wcale nire musi to być lider, bo ci się stale zmieniają i częst tak jest, że obecny lider nie będie nim za pół roku bo inwestuje mocniej w branże które stają się mniej modne itp. Ważne aby był to solidny średniak z niskimi opłatami. Zawsze warto kupować fundusze które dopiero powstają. Szczególnie te z MiŚ spółek. Fundusz taki dostaje kasę i zaczyna dokupować,sam więc podbija ceny spólek których akzje już posiada.
Co do drugiego wariantu inwestowania to szczególnie go polecam bo sam w ten sposób zacząłem kilka lat temu (dokładnie w 2000 r,.). Początki były rózne od super zysków w fazie internetowej hossy do dużych strat w momencie pęknięcia bańki. Generalnie pierwsze dwa lata to było uczenie się i jak z uczeniem najlepiej wychodzi to na błędach. Tak więc pierwsze lata inwestowannia to nie był dla mnie okres pomnażania kapitału tylko inwestowania w siebie. Efekt tego jest taki, że obecnie od dwóch lat notuję świetnie wyniki, dużo lepsze niż w najlepszych funduszach i cieszę się z tamtego wyboru.
Tak więc reasumując zainwestuj pieniąde w fundusze i w wirtualnej grze giełdowej inwestuj na własną rękę. Może po jakimś czasem stwierdzisz, że osiągasz lepsze wyniki zacznij inwestować na własną rękę.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy