Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Moje pierwsze inwestycje

Moje pierwsze inwestycje

yaroslawek / 2007-01-26 20:36
Witam,

Niedawno skonczylem 18 lat, zajrzalem do skarbonki i zobaczylem, ze tam calkiem ciasno wiec postanowilem, ze wreszcie nadszedl czas kiedy dobrze by bylo zainwestowac swoje oszczednosci zycia ;-) Posiadam okolo 13 000 tys zł. Na poczatku planuje zalozyc lokate, z taka suma to calkiem rentowne, z oprocentowaniem w mBanku moglbym zarobic ok 400-500zl w skali 2 miesiecy. Ale co potem? Nie zamierzam pchac sie na gielde, to dosyc ryzykowne. Pomyslalem natomiast o funduszach inwestycyjnych, oczywiscie funduszach akcji. W przypadku 2 - miesiecznej lokaty, zyski mam juz do swojej dyspozycji po 2 miesiacach, ale czy taki zysk jestem w stanie wyciagnac z funduszow inwestycyjnych? Chcialbym dojsc do takiego kapitalu, ktory pozwoliby mi inwestowac w roznoraki sposob, np. lokata i fundusz, albo jakis system oszczedzania. Napiszcie co mysliscie i jesli macie jakies porady - chetnie ich wyslucham.

pozdrowienia
Wyświetlaj:
adax112 / 2007-03-29 02:10
Kolego na początek naucz się liczyć, bo nie wiem jakim sposobem w dwa miesiące chcesz w mBanku zarobić 400-500PLN. Z tego co mi wiadomo oprocentowanie lokaty dwu-miesięcznej w tym wypadku wynosi 3,6%, ale w skali rocznej, a nie dwu-miesięczne. Więc przelicz sobie jeszcze raz, jeśli potrafisz.
yaroslawek / 2007-02-04 17:50 / portfel / "Krach giełdowy"
No cóż, trudno, następnym razem będę ostrożniejszy (-; Zastanawiałem się nad kupnem jednostek jakiegoś funduszu inwestycyjnego, co sądzicie o PKO Credit Suisse (PKO TFI)? Najlepszy prawdopodobnie to nie jest, ale miałbym łatwy dostęp, dużo placówek itp Powiedzmy jednostki funduszu akcji i trochę jednostek stabilnego wzrostu żeby w razie potrzeby konwersję zrobić.
LBas / 2007-02-04 20:00 / Bywalec forum
Odradzam PKO Credit Suisse ,zobacz na ranking i na samym starcie pobiorą od ciebie ok. 4% prowizji ,lepsze rozwiązanie to inwestowanie przez mBank nie pobierają prowizji i jest tam pare bardzo dobrych funduszy inwestycyjnych i jak masz internet to będziesz mógł inwestować przez internet ,robić konwersje ,a najlepiej zobacz oferte mBanku
yaroslawek / 2007-02-07 18:28 / portfel / "Krach giełdowy"
W mBanku jest chyba mniejszy wybor funduszy, chyba nawet nie ma tam Arki. Zastanawialem sie nad Pioneerem, prowizje wysokie, ale rentownosc tez niezla. W mBanku chyba pobieraja oplate dystrybucyjna..? (za zakup / sprzedaz)
-ri- / 2007-01-30 22:22 / portfel / "Mały Miś"
JEŻELI ZACZYNASZ INWESTOWAĆ W MŁODYM WIEKU NIE BÓJ SIĘ RYZYKOWAĆ!!
Jednak zanim zaczniesz to poznaj świat inwestycji!! Tak na przykład jest z podawaniem stopy zwrotu jeżeli nie jest zaznaczone że jest inaczej to zawsze podawana jest ona w skali roku. Druga sprawa to jak często jest kapitalizacja i procent składany..........
czytać czytać dużo czytać!!! ;-)
Makler007 / 83.20.3.* / 2007-05-31 00:39
Brawo za słowa otuchy.............nawiasem pisząc WIELE RACJI W TYM JEST!!!
kaxper188 / 2022-03-08 12:26
Zanim zainwestujesz gdziekolwiek radzę wcześniej zweryfikować swojego kontrahenta, pośrednika. Mi pomogli w invest-control.pl i sprawdzili brokera, mogę ich polecić bo dużo oszustów dzisiaj jest
kubahawana / 2007-01-30 14:37 / Bywalec forum
ja 08.01.2007 wtopilem w Fundusz Pionnera Akcji Polskich 8000zł w 14-dni skok okolo 750 zł obecnie pauza/lekkie spadki czekam na nastepnego strzala w gore

POLECAM niech mysla za ciebie przy zakupie placisz 5%
dota / 195.114.160.* / 2007-01-30 11:22
W Mbanku jest napisane "lokata a vista:3,60%" to jest oprocentowanie roczne. Gdyby było roczne to roczna lokata wynosiłaby 43,2% czy licząc co 2 miesięce 21,6%, przykro mi że Ciebie rozczarowujemy, ale tyle to wyciągają lepsze fundusze akcji, a nie lokaty. Proponuję poczytaj o funduszach i ulokuj pieniądze np. w 3 (np. rożne dla bezpieczeństwa, akcji i zrównowazone) żebys miał dywersyfikację środków "bo nigdy nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka" ;-) po jakims czasie zobaczysz w jakim tempie reaguja na zmiany na rynku i jak uznasz że zysk z akcyjnych wart jest ryzyka to poprzenosisz te ze zrównowazonych, a jak stwierdzisz że akcyjne za bardzo Toba szargaja to przełożysz akcyjne na zrównoważone i tyle.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w inwestycjach
LLLLLLLLLLUKI / 83.20.113.* / 2007-01-26 22:36
witam z tą lakoata to chyba troszke przeginasz bo niewidziałem jeszcze zebt z 13tys był zyskl z Lokaty 400-500 zł na miesiąc.jesli sie myle to przepraszam sam bym tam zainwestował .a co do funduszy miałem zainwestowane 8tys w arke od czerwca 2006 włozyłem kase po spadkach które nastąpiły i giełda szybko sie odbiła wiec tez troche zarobiłem .choc troszke dałem ciała bo mogłem zainwestowac w PKO MIS zarobiłbym duzo wiecej .ale ten krok poczyniłem niedawno w grudniu 2006 .16tys a teraz w styczniu dokupiłem za kolejne 10tys. na dzien dzisiejszy mam ponad 30tys w pko mis a 8 tys obracam na gieldzie od paru dni. na gieldzie jestem nowicjuszem ucze sie itp. jak narazie co zarobie to strace ale człowiek najlepiej uczy sie na swoich bledach .teraz po kilku dniach grania wiem ze nie mozna podejmowac pochopnie decyjzi.kupiłem spółke a na 2 dzien stopniało mi 16% z niej .takie ryzyko zyje sie dalej .ale po starannej analizie i jesli ma sie troszke szczescia mozna niezła kase zarobic .zreszta jak w zyciu raz na wozie raz pod wozem
yaroslawek / 2007-01-27 10:49 / portfel / "Krach giełdowy"
mLokata na 2 miesiące (nie miesiąc):
13 000 zł * 3,6% = 468 zł odsetek co 2 miesiące

.. chyba, że oprocentowanie podane jest w skali roku, ale nic tam o tym nie napisali! :O
małykk / 89.78.90.* / 2007-02-04 01:57
mam emaxplus bo o tym pewnie piszesz wiec ona napewno jest podana w skali roku
młody / 2007-01-28 01:29 / Wielki Leszcz
hehe, to ze nie pisza, to nie znaczy ze tak nie jest ;) czytaj malym druczkiem, albo na odwrocie ;]
yaroslawek / 2007-01-28 14:31 / portfel / "Krach giełdowy"
Sam przyznasz, ze jakbys zobaczyl cos w stylu: "2 miesiące - 3,60%" to bys pomyslal, ze za 2 miesiace twoje odsetki wyniosa 3,6% od sumy, ktora wplaciles, nie? Przynajmniej 90% pewnie by tak pomyslala.. ;-) Jezeli chodzi o maly druczek, gwiazdki, przypisy - nie bylo kompletnie NIC. Mozna zobaczyc, chodzi o mLokate w mBanku.
mick / 2007-01-27 10:57 / Uznany Gracz Giełdowy
oprocentowanie lokat zawsze jest podawane w skali roku !!!!!!!!!!!!
zainteresowany / 2007-03-21 21:04
czesto jest podawne w skali roku ale trzeba uważać na lokaty!! Ja oczywiscie nie dalem sie nabrać no ale moi znajomi tak mimo to ze ostrzegalem zalozyli sobie lokatę w BPH gdzie mieli po roku otrzymac 12% zysku to całkiem niezle!! szkoda tylko ze ten procent zostal podzielony na 12 miesięcy i tak zarobili
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy