Forum Forum inwestycyjneFundusze

Moje przemyślenia nt rynku.

Moje przemyślenia nt rynku.

axatest / 2009-01-06 09:19
Rynki akcji poruszają się w ruchu korekcyjnym w stosunku do ostatnich wzrostów zapoczątkowanym w listopadzie/październiku. Wszystko wskazuje na to że jesteśmy u końca tego ruchu i w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się powrotu do głównego trendu spadkowego, który powienien sprowadzić ceny akcji w okolice poprzednich minimów, a w przypadku NYSE znacznie niżej. Oczywiście ruch ten nie będzie jasny i prosty :). Spodziewam się małej korekty obecnego ruchu, potem powrotu do obecnych poziomów (krotkoterminowo fundy akcji) a potem zwałka.
Świat oprócz Polski jest obecnie w fazie zakończenia cyklu obniżek stóp procentowych i rentowność obligacja znacznie spadła (czytaj cena wzrosła). W przeciwieństwie do reszty, RPP w sierpniu bodajże podniosła stopy procentowe (co ładnie widać na wykresach fundów obligacji). Teraz zwalniająca gospodarka wymusi obniżkę stóp w związku ze spadającą inflancją. W cenach fundów była zdyskontowana obniżka o 50pb, jak wiemy ostatnio RPP obniżyła stopy o 75pb - zobaczymy jaki to będzie miało wpływ na wycenę fundzuszy obligacji.
Dolar zakończył korektę spadkową i będzie się dalej umacniał vs Euro (1,15-1,25).
Złoto w tym momencie jest w trakcie ruchu w kierunku $650-$700 (uwaga na ML5!).
Reasumując najsensowniejszym rozwiązaniem jest obecnie inwestycja w fundusze obligacji, akcje stają się z każdym dniem mniej bezpieczne ze względu na to że nie wiemy jak daleko jesteśmy od krawędzi. Pamiętajmy że podczas wzrostu 75% akcji idzie w górę a podczas paniki 90% akcji spada bez względu na fundamenty.
Powyższe to moje przemyślenia na temat rynku, chętnie wysłucham waszych.
Sorry za stylistykę pisałem w biegu.
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2009-01-07 08:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Mialem cos napisac ale jakos zbraklo czasu. Ostatnio napisalem pare slow wiec moje zdanie znacie. Czyli troche inaczej niz napisales. Podobnie jak Lukasz.pozdr Postaram sie na weekandzie
zdz / 2009-01-06 23:09
axatest: przemyślenia odpowiadającye moim.... mam tylko problem z określeniem kiedy na GPW będzie zwałka, jaka jest twoja opina korekta wzrostowa ile może jescze potrwac?
WYdaję się że ktoś kombinuję przy walutach (patrz dziś zł się umocnił - czyli ktoś skupuje posską walute i zeby włożyć w GPW? i wyciągnąć giełde do góry - efekt stycznia)
Czekam na Twoja odpowiedz kiedy może nastąpić zwałka
Pozdrawiam
axatest / 2009-01-07 09:18 / Bywalec forum
zdz pierwsza "mała" przypuszczam że w ciągu dwóch tygodni - dobrze jakby dała możliwość do wejścia korekcyjnego w fundy akcji na tydzień dwa - zobaczymy. A powrót do trendu spadkowego na przełomie stycznia i lutego. Silny popyt na złotym jest nowym czynnikiem,który wystąpił już po napisaniu przez mnie powyższej analizy. Jestem trochę zdziwiony biorąc pod uwagę przedwczorajszą wypowiedź Kaczyńskiego o niemożliwości wprowadzenia euro w 2012. Czyżby wzrastała skłonność do ryzyka? Czy rzeczywiście ktoś przygotowuje się do zakupów na polskim rynku? A może ktoś wie coś więcej na ten temat?
krzysiek29 / 2009-01-07 09:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Powoli mozna myslec o kredytach w EURO wyglada na skonczona 3 teraz szybka 4 i ostatnia 5 i schodzimy w testowanie dna. Korekta glebsza na rynkach akcji powinna nastapic miedzy 20.01.2009-10.02.2009 i potem jazda do czerwca
axatest / 2009-01-07 21:24 / Bywalec forum
Dokładnie tak,jak podasz maila to wyślę Ci szkic jak ja to widzę biorąc pod uwagę teorię elliota. Pozdrawiam.
priv / 2009-01-06 10:50 / Bywalec forum

Wszystko wskazuje na to że jesteśmy u końca tego
ruchu


Wszystko? To znaczy co?
axatest / 2009-01-06 12:12 / Bywalec forum

Wszystko? To znaczy co?


Zasięg i czas trwania.
priv / 2009-01-06 12:32 / Bywalec forum
Myślałem, że podasz podstawę swojego wniosku. To co piszesz jest wyłącznie uznaniowe.
axatest / 2009-01-06 13:07 / Bywalec forum
Spójrz na dzienny wykres DJIA - właśnie buduje się tam trójkąt zapowiadający kontynuacje trendu spadkowego. Jak polecą jankesi, polecą też inni.
lukaszn19 / 2009-01-06 13:18 / Tysiącznik na forum
jezeli chcesz dobrze przeanalizowac DJI wroc na 3 miesiace do tylu i przeanalizuj dokladnie cala sytuacje jeszcze raz, a zob. ze jezeli beda spadki to nie bedzei to wcale kontynuaca trendu spadkowego, obecnie Dji jest przy 38% ostatniej fali spadkowej co oznacza spory opor, ale nie przesadzajmy calej sytuacji od razu
axatest / 2009-01-06 19:27 / Bywalec forum
lukaszn jak dla mnie obecny ruch to jest 4 podfala fali C zapoczątowanej w 2007 r- czekam na 5-tą (w kierunku trendu czyli w doł) - czy będzie to klasyczna pięciofalowa formacja czas pokaże, ale na razie wszystkie znaki na to wskazują. Zresztą formacja trójkąta jest kreślona nie tylko na DJIA ale również na S&P i NDC. W tym roku czeka nas silna korekta w górę, tylko to jeszcze nie ten ruch.
lukaszn19 / 2009-01-07 02:33 / Tysiącznik na forum
widzisz z teoria eliotta jest ten problem ze nie jest scisle sprecyzowana i roznie mozna odczytywac fale, ale sa tez inne czynniki ktore pomagaja nam we wlasciwym odczytywaniu tych fal....a wez np. spojrz na wykres dji gdzie masz nalozony volumen na wykres weekly i czy jest to normale iz rosnie w polowie fali C lub naloz sobie wstegi bolingera na wykres day i spojrz co sie tam dzieje pozdr
axatest / 2009-01-07 09:20 / Bywalec forum
wieczorem postaram się wysłać Ci rys z moją interpretacją fal elliota, pozdrawiam.
priv / 2009-01-06 13:35 / Bywalec forum
Jest fibon i linia prowadzona z lipcowego dołka po listopadowym szczycie. Można powiedzieć mamy do złamania układ średnioterminowy otwierający drogę do korekty całej bessy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy