Forum Forum podatkoweInne

Money.pl do polityków: Wyrzućcie ten podatek do kosza!

Money.pl do polityków: Wyrzućcie ten podatek do kosza!

Wyświetlaj:
Mati / 150.254.155.* / 2006-04-06 12:16
Tak w ogóle to system podatkowy (ZUS, US i inne podatki) w Polsce zabiera każdemu przeciętnemu podatnikowi ok. 50% zarobków. To jest dopiero złodziejstwo Państwa naszego kochanego.
Niedosyć, że zarobione pieniążki, które zainwestujesz w fundusze lub nieruchomości, zostały już opodatkowane, to potem zabiorą poraz drugi (a może i trzeci, itd, bo rząd ma wiele pomysłów jak nas oskubać do ostatniego grosza).
Po drodze płacić trzeba jeszcze inne podatki, jak drogowy (dla łatania dziury budżetowej, a nie dziur na drogach), od nieruchomości (przydałby się nowy - tak jak kiedyś ktoś sugerował - podatek od widoku z okna).
Łupią nas jak chcą na każdym kroku i z roku na rok coraz bardziej.
Ciekawe ile to jeszcze będzię trwało i jak długo nasz biedny naród to wytrzyma.
Tylko wynagrodzenia nie chcą zwiększyć, bo przecież nie może być zbyt wiele pieniądza na rynku bo to podniesie inflację.
I tak sobie przeciętnie zarabiamy 500 Euro, podczas gdy nasi zachodni europejczycy 4 razy tyle (nie wspominając, że poziom cen jest porónywalny, a nawet na zachodzie niższy).
I z czym my do Europy? Przecież traktują nas tam jak biedotę.
A szkoda zdrowia, nie ma co się denerwować tym naszym chorym krajem IV świata.

Pozdrawiam wszystkich okradanych przez nas kraj.
Niewinna / 84.40.202.* / 2006-04-06 12:09
Znam tylko jedną osobę która głosowała na PIS i teraz widzi swój błąd. Jak wróci z delegacji w poniedziałek do pracy to mu chyba wkopie. I nie bedzie tłumaczenia, że mu przykro. Może wreszcie ludzie młodzi zaczną chodzić na wybory i będą głosować, i jeszcze 100 razy się zastanowią zanim skreślą okienko. Pozwoliliśmy aby berety za nas głosowały to teraz mamy. A tak na marginesie jak ktoś ma w nazwie prawo i sprawiedliwość, to z góry wiadomo, że zieje nienawiścią jak smok wawelski a człowiek zaślepiony chęcią zemsty nie myśli racjonalnie i nie da się go przekonać, że źle robi. Po prostu od wyborów przybyło mi siwych włosów na głowie ( zaoszczędze na pasemkach u fryzjera). Ciekawe czym nas zaskoczą w przyszłym tygodniu.
Może jeden miesiąc pracy dla siebie a dwa dla państwa.
Na razie to rządzą metodą kija i marchewki. I skąd tyle w nich jadu i nienawiści? I dlaczego do wszystkich?
Nic im nie zrobiłam aby mnie tak nienawidzili
BigBratAni / 213.158.197.* / 2006-04-06 13:05
kij to ja widzę ..... a gdzie marchewka???????????
spoko / 83.24.32.* / 2006-04-06 19:40
Zbaraniała nam ta władza.
Pamiętajcie kto Daje i Zabiera ten sie w Piekle poniewiera... a to nie przystoji chyba naszemu katolickiemu PIS!!!
magkar / 130.192.70.* / 2006-04-06 12:06
nie nie nie - nie chcemy tego podatku.
podcinacie mlodym ludziom skrzydla!!!
Andre / 212.244.100.* / 2006-04-06 11:59
Kowalski który całe życie zarabia na mieszkania zapłaci:
1) Podatek od Czynności Cywilno Prawnych od nabycia mieszkania, ustanowienia hipoteki na rzecz banku ..
2) Zapłaci kolsalny VAT od mieszkania, miejsca postojowe/garażu ..
3) Zapłaci 19% procent od sprzedaży pierwszej kawalerki gdy będzie już chciał założyć rodzine
Możę zdąrzyć przed 50tką, tylko na dzieci to już trochę poźno. Za to dla zamydlenia oczu dostanie becikowe.
ZDRADA !
przedsiębiorca / 212.160.183.* / 2006-04-06 11:56
2% PCC to już wystraczający dochód dla budżetu - wpierw wymyślą jakieś darowizny społeczne, a potem te same społeczeństwo ogolą. A wiecie kto zawsze zarabia na obrocie i tym więcej im większy - pośrednik (państwo). Czyli gdyby zrezygnować z ulg, becików, dopłat, to i podatki byłyby niższe, ale też APARAT musiałby być mniejszy, a do tego rządzący nie mogą dopuścić - TANIE PAŃSTWO ;-D
W. / 212.160.172.* / 2006-04-06 11:51
No i du....p!
Kolejne 100 000 młodych spieprzyło na zachód!
Niedługo będzie 100% poparcia dla PiS.
Radzio / 83.26.32.* / 2006-04-06 11:25
No pięknie po prostu!!! Ja widzę to w ten sposób:
Kupuje mieszkanie za 100 tys. majac na uwadze ze zaplace 20 % podatku sprzedaje nie za 140 tylko za 150 albo zaszaleje za 160 tys bo co mi tam;) w ten sposob zarobie swoje na nowe a urzedasów nakarmi biedny mlody czlowiek ktory za soje ciezko zarobione pieniadze chce kupic swoje pierwsze w zyciu mieszkanie...
OWACJA NA STOJĄCO DLA PANI GILOWSKIEJ!!!
realista / 80.53.49.* / 2006-04-06 14:45
TO JEST GRANDA. Pani ZYTRO
tere / 194.246.124.* / 2006-04-06 11:16
macie moherowcy swoj PIS: nie dość ze coraz to nowe podatki na rządowe wydatki, to jeszcze ta wasza słynna lodówka coraz bardziej pusta, bo żywność(i nie tylko) drożeje ...w oczach! aleście wybrali, niech was licho porwie!
jliber / 212.180.147.* / 2006-04-06 10:48
Polska nie jest krajem dla mlodych, ale dla starych moherowych beretow. Nowe podatki sa jak najbardziej pozadane, tak aby jak najwiecej mlodych wyjechalo na zachod.
Leszek / 83.31.149.* / 2006-04-06 11:27
Jak będę miał siedmioro dzieci to oddadzą mi podatek w becikowym , ale wtedy będę musiał kupić większe mieszkanie i znowu mieć więcej dzieci,żeby oddali podatek itd. W ten sposób rozwiązujemy kilka problemów .
1 - przyrost naturalny.
2 - rozwój budownictwa
3 - problem kto będzie pracował na emerytury [ niestety nie nasze bo dzieci wychowają się w Polsce i wyjadą za granicę]
sc / 195.82.184.* / 2006-04-06 15:19
I przy okazji przyspieszysz osiągnięcie przez ludzkość szczytu krzywej "J". Polecam wszystkim:
http://www.oilpeak.pl/renifery-bakterie-wyspa-wielkanocna.htm

jak również inne teksty na tej stronie, które dały mi sporo do myślenia
realista / 212.160.172.* / 2006-04-06 15:41
Przecież to kolejny podatek do obejscia - kto będzie podawał u notariusza faktyczny koszt sprzedaży??? Poda się cenę o parę groszy wyższą niz zakupu a reszta kasy pod stołem.

Wzrośnie tylko kac moralny u sprzedajacych, ale Państwo nas nauczyło kantować na każdym kroku.
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy