Monitoring cen akcji

bogusławmarzec / 79.163.25.* / 2010-11-24 16:19
Uważacie, że usługa taka jak monitoring cen akcji jest przydatna i można dzięki niej zarobić? Chodzi mi o możliwość zamówienia w internecie smsa z informacją, gdy cena naszej spółki osiągnie pożądany przez nas poziom do kupna lub sprzedaży. Ceny nie są wysokie, a usługa wydaje się przystępna - co sądzicie?
Wyświetlaj:
tomaszinwest / 85.28.130.* / 2010-12-25 12:23
Witam,
Co do gry na giełdzie i inwestowania to najwazniejsze jest to aby dobrze poznac sprawe z
którą bedziemy mieli do czynienia GIEŁDĘ i cały mechanizm rynków kapitałowych. Ja na
poczatku grałem bez wiedzy licząc na łud szczescia i nawet dobrze mi szło ale na dłuższą
metę jestem w plecy, bo bez wiedzy daleko nie zajedziesz... Najważniejsze to wiedza
dlatego polecam publikacje które zblizyły mi temat, jest to naprawde nie wielki wydatek,
który moze zwrócic sie tysiąckrotnie w ciagu niedługiego czasu. Wystarczy skopiowac linki
i wkleić do swojej przegladarki. Miłej lektury:

http://czas-na-gielde.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub link do całego zagadnienia związanego z inwestycjami:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2129/

Pozdrawiam
bielu
tomimitomj / 195.117.213.* / 2010-11-29 19:36
Znalazłem ciekawe forum gdzie można pobrać program do analizy technicznej Metastock oraz materiały edukacyjne dla początkujących inwestorów.

Materiały dostępne w dziale ,,Biznes i finanse,,

www.styl24h.pl

Pozdrawiam.
fazik_nielogo / 89.250.196.* / 2010-11-25 12:41
a nie prościej jest ustawić sobie zlecenie kupna/sprzedaży?
Dostajesz SMS i co? szukasz kafejki internetowej?

Życie trzeba sobie ułatwiać.
bogusławmarzec / 79.163.39.* / 2010-11-25 16:37
Założyłem, że każdy będący na poziomie gracza giełdowego ma zazwyczaj dostęp do komputera, nawet jeśli nie ma przy sobie laptopa :)

Zauważ, że zlecenie kupna/sprzedaży daje tylko ograniczone możliwości. Na jednej ze stron monitorujących akcje: wzi.pl można ustawić np. że dostaniemy info, gdy cena spadnie do danego poziomu 3zł i wzrośnie do 3,3 - wtedy biorę się za kupno. Chodzi o wyznaczenie pewnej strategii lub np. zainteresowania się akcjami w momencie, gdy osiągną dany poziom cenowy.

Rozumiem, że Ty od razu decydujesz się na kupno nawet w grze długoterminowej, a jeśli nie to cofasz zlecenia, śledzisz itd. czyli życia sobie nie ułatwiasz :)
fazik_nielogo / 89.250.196.* / 2010-11-26 10:30
skoro mam dostęp do komputera a co za tym do notowań to po co mi SMS z informacją o tym co i tak mogę zobaczyć na ekranie. Wiele platform inwestycyjnych pozwala choćby na zdefiniowanie alarmów. Dzisiejsze komórki pozwalają na stały dostęp do danych z rynku.
bogusławmarzec / 79.163.10.* / 2010-11-26 16:43
Nie wracajmy w dyskusji do punktu wyjścia. Jeśli ktoś ma czas i ochotę śledzić ceny akcji to jak najbardziej - usługa nie jest mu potrzebna. Zauważ, że niektórzy inwestują w kilkanaście spółek i nawet przy dobrych chęciach nie ma możliwości takiego śledzenia. Generalnie jednak usługa jest kierowana do osób nie mających czasu na sprawdzanie regularnie stanu rynku, to chyba oczywiste.

Podaj mi proszę jakąś platformę inwestycyjną dającą możliwość darmowego zdefiniowana takiego przypomnienia (alarmu)? Z tego co wiem nawet w domach maklerskich usługa taka jest dostępna, ale po wykupieniu niekiedy drogiego pakietu premium itp.
fazik_nielogo / 89.250.196.* / 2010-11-29 12:59
Nie twierdzę że taka usługa nie jest potrzebna. Jeżeli jest na nią popyt to niech działa.

Wyraziłem osobistą opinię co do jej przydatności w moim przypadku.

Sam korzystam z xtb i tam sobie ustawiam alarmy i powiadomienia mailem (a przezeń i SMS jeśli wola) lub ustawiam publikacje przez FTP zachowań systemu czy rachunku.
bogusławmarzec / 79.163.12.* / 2010-12-01 00:04
Dzięki bardzo za wypowiedź i zapraszam do wypowiadania się kolejnych userów :)
bogusławmarzec / 79.163.24.* / 2010-11-28 15:20
Proszę o dalsze wypowiedzi w temacie, wydaje się on bardzo interesujący, a strony takie jak wzi.pl dobrze funkcjonują.
boh / 79.163.37.* / 2010-12-16 00:22
Na wzi.pl obowiązuje specjalna promocja, dzięki której można praktycznie za darmo sprawdzić, jak działają powiadomienia sms :)
fazik_nielogo / 89.250.196.* / 2010-12-17 11:57
I wszystko jassne...
wzi / 79.163.41.* / 2010-12-18 17:28
Co jest jasne? To, że padła informacja, że można teraz wypróbować najtańsze alerty na rynku chyba wnosi coś do tematu dla nieprzekonanych?
fazik / 2010-12-20 10:51 / "Gpw-racer"
Jasne jest to że zadajesz sobie trud niebezpośredniej reklamy swojego serwisu na różnych portalach finansowych (buffetwarren na forum gazeta czy wzi na forum parkiet np).

Nie mnie oceniać takie działania, nie jestem właścicielem portalu money.
pitekpitek / 79.163.56.* / 2010-12-20 19:18
Jedni proponują program Statica, inni alerty w DM BZWBK. Ja korzystam z tych na wzi.pl, bo według mnie mają najlepszy stosunek jakości do ceny. W trakcie tych 'działań' padło wiele ciekawych pomysłów na nowe rodzaje alertów, które przydałyby się inwestorom. Może coś na to poradzimy :)
fazik / 2010-12-20 21:39 / "Gpw-racer"
wyjaśnij proszę stosunek jakości do ceny skoro już drążymy temat?
wzi / 79.163.56.* / 2010-12-21 00:01
Porównajmy z najbardziej konkurencyjnym BZWBK, bo program Statica to duży koszt. Cena 100 alertów w wbk to 25zł, na wzi.pl 1,99zł. Zakres powiadomienia na wbk: W opcji Ustawienia >> smsAlert możesz zdefiniować górny i dolny próg notowań, kurs otwarcia dla dowolnego instrumentu finansowego, kurs otwarcia indeksu WIG20 oraz największy wzrost i spadek akcji odnotowanych na otwarciu sesji.

Na wzi.pl: System WZI.PL analizuje zmiany wartości wszystkich walorów (do portfela można dodać dowolną ilość akcji GPW, akcji Newconnect, a także jednostek funduszy inwestycyjnych TFI i emertalnych OFE). Domyślnie wysyłane są informacje co 14 dni z informacjami o wartości naszego portfela. System może również poinformować przy osiągnięciu określonej stopy zwrotu z całego portfela, bądź osiągnięciu określonej całkowitej wartości portfela. Cena jednego monitoringu obejmuje 30 dni.
fazik / 2010-12-21 14:26 / "Gpw-racer"
A co z alertami np wartości wskaźników? MACD, RSI.... ?
Sam korzystałem z powiadomień z systemu transakcyjnego niemniej tam mogłem ustawić sobie dowolny wskaźnik w ramach alertu i sam jego rodzaj (np mailem). W ramach posiadanej komórki mam możliwość powiadamiania sms em o otrzymanym mailu co wykorzystałem.

wskaźnik jakości do ceny:
koszt powiadomienia = 0,-
jakość? - sam sobie definiuję co mam dostać a przy odrobinie znajomości programowania mogę zdefiniować dowolny parametr monitorowany i z niego wysyłane powiadomienie.

Nie jestem zależny od tego co mi się poda.
benold / 79.163.47.* / 2010-12-22 01:00
Można wiedzieć co to za system transakcyjny? To ciekawe, że ktoś wysyła darmowe smsy. Maile są oczywiście dostępne w porównanych opcjach, ale o nich nie wspominałem. Na wzi.pl są też podstawowe wskaźniki, będą dołączanie kolejne :)
bot / 79.163.56.* / 2010-12-23 17:28
Odpowiedz na pytanie proszę.
beniueniu / 79.163.5.* / 2011-01-03 23:39
Fazik, jesteś tam jeszcze? :>
benioldzik / 79.163.1.* / 2011-01-05 14:25
Można wiedzieć co to za system transakcyjny? Nie wierzę bowiem,
że ktoś wysyła darmowe smsy. Maile są oczywiście
dostępne w porównanych opcjach, ale o nich nie
wspominałem. Na wzi.pl są też podstawowe wskaźniki, będą
dołączanie kolejne :)
fazik / 2011-01-06 08:26 / "Gpw-racer"
SMS-y wysyła operator sieci komórkowej w ramach usługi poczty el.
system transakcyjny nie ma nic do tego.

Jeśli chcesz podyskutować, wyślij prv a nie trzymasz live nieciekawy dla innych wątek
bidoniarz / 79.163.39.* / 2011-01-06 15:30
Nieciekawy to Twoja opinia. Może uważasz, że bardziej ciekawe są wątki jak zanwestować 10tys., a jak ulokować 20tys. itd.? Na wszystkich pojawiają się niechciane reklamy i zapewne wszystkie przeglądane są przez podobną liczbę użytkowników...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy