Forum Forum prawnePracy

monitoring w miejscu pracy??

monitoring w miejscu pracy??

nadanka / 2012-05-23 09:28
Mam pytanie czy pracodawca ma prawo do założenia kamery z nagrywaniem audio w miejscu pracy.Jestem pracownikiem recepcji nasze stanowisko pracy obejmuje recepcje i zaplecze. Oprócz rozmów pracowników z klientami pracodawca będzie słyszał i nagrywał wszystkie nasze prywatne rozmowy..czy ma do tego prawo?
Wyświetlaj:
KacperWams / 2013-03-01 11:27
Sprawa wygląda w ten sposób. Jeśli pracodawca, poinformuje Cię, jest paragraf w umowie lub zapis w regulaminie, statusie firmy to jak najbardziej może Ciebie monitorować i jest to legalne. Druga rzecz to moralność, ale z tego nikt nie rozlicza. Temat nie jest mi obcy bo we wcześniejszej pracy szef wyrywkowo monitorował nas za pomocą Spajlogera, albo czegoś podobnego. W ten sposób podziękował tym co załatwiali swoje prywatne sprawy. Więc jeśli pracujesz nie masz sobie nic do zarzucenia to monitoring nie powinien budzić w Tobie obiekcji.
modeleczk211 / 2012-05-24 11:17 / Bywalec forum
nie chcialabym miec takiego szefa
molendziorka / 2012-05-23 10:54 / Bywalec forum
szef chyba przesadza, macie prawo do prywatnosci...a w toalecie tez Wam zamontowal kamery?
wiwan / 2012-05-23 18:31
W toalecie akurat byłby on bezprawny.
Z rejestracją dźwięku jest inaczej niż z wideo- zasadniczo wymaga ona zgody pracownika, chyba że wiąże się to wprost z jego zadaniami- np. rejestracja rozmów odbywanych przez konsultanta infolinii. Za podobną należy uznać pracę recepcjonistki.

O tym więcej tu:

http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/kontrowersyjne;nagrywanie;pracownikow,206,0,210638.html

Najnowsze wpisy