MONNARI

gienz / 85.193.225.* / 2007-09-11 13:08
Czas na dobrą fundamentalnie spółkę. Niektórych pewnie troche zniechęcają obroty, ale nie martwiłbym sie tym za mocno. Na razie jest cicho i dość tanio. Gdy spółka na powrót "stanie się modna" będą i większe obroty.
Osobiście więc polecam, ale jestem ciekaw waszych opinii.
Wyświetlaj:
ula56 / 78.8.44.* / 2009-09-18 09:33
Pani w kadrach poinformowała że dopiero szykują dokumenty do ZUS-u, oni mają 30 dni na przekazanie dokumentów, a ZUS następne 30 dni. Więc może do końca pażdziernika nam wypłacą.Ale ja potrzebuje teraz a nie póżniej.
MAZII81 / 77.112.180.* / 2009-09-18 12:32
ALLLLO!!!!!
POSZUKUJĘ WSZYSTKIE OSOBY Z BYDGOSZCZY I TORUNIA KTÓRE SĄ ZAINTERESOWANE NAGŁOŚNIENIEM SPRAWY W TVN!!!JEŻELI MY NIC NIE ZROBIMY TO ONI DALEJ BĘDĄ TAK Z NAMI LECIEĆ W KULKI NIE DAJMY SIĘ.JAK MAMY ŻYĆ BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA Z DZIEĆMI??WSZYSTKIE OSOBY PROSZĘ O KONTAKT DROGĄ EMAILOWĄ monarka1@wp.pl
PS.jeśli firma upadnie do czasu kiedy zus łaskawie zechce wypłacić nam kase to nie dostaniemy żadnej kaski ani zaległych zasiłków
...................... / 213.158.199.* / 2009-09-18 09:46
NIE ROZUMIEM, jak oni mają 30 dni na przekazanie dokumentów?- kto? firma? bo to że zus ma 30 dni to ja wiem, ale skoro firma tez ma 30 dni to te 30 dni już dawno minęły!!!!!!!!!!!Wiecie co, dziewczyny na sklepach dostają wypłaty po to żeby nie strajkowały a my na L-4 co my biedne żuczki możemy im zrobić. Skoda że nie trafiłyśmy na innego syndyka- byłoby dobrze.
maja1 / 83.23.165.* / 2009-09-18 10:57
Dziś dzwoniły do mnie rano dziewczyny ze sklepu że dostały meila. Firma złożyła wniosek o przejęcie ciężarnych dnia 4.09.2009 i ZUS ,ma 30 dni na odpowiedz (czy coś takieg ) po tych 30 dniach mają wpłynąć nasze dokumenty do ZUS i od tamtego dnia oni maja 30 dni na to by nam wypłacić pieniądze . Czyli z tego niby wynika ze dnia 4.11.2009 powinniśmy dostać pieniądze. A co to oznacza kolejne 2 miesiące bez środków do życia. A patrząc na to wszystko jeśli będzie jakiś poślizg to jeszcze dłużej :(((
Jak będziecie wiedzieć coś nowego piszcie
mama 34tc / 94.254.141.* / 2009-09-18 11:35
No a jednak moje info byly prawdziwe. I slyszalam jeszcze ze tam w kadrach mowia nieoficjalnie ze zus sie zgodzil. wiec moze ze strony zusu ten czas sie skroci. kur..!!!! wiedzialam ze tak sie to wszystko skonczy-jak nie ze strony monnari sa opoznienia to teraz zwalaja na urzad i przepisowe 30 dni oczekiwania na decyzje. tylko dlaczego papiery poszly dopiero 4-09 a nie jak oglaszali upadlosc??!!!???!!!!! albo nawet i wczesniej?
MAZII81 / 77.114.207.* / 2009-09-18 18:01
dzwoniłam dzis do zusu oni o niczym na razie nie wiedza.
mon. / 89.76.252.* / 2009-09-18 18:36
Dziewczyny, może ZUS- owi nie chce się sprawdzać i nas zbywa. Mam wiadomość od bardzo pewnej i zainteresowanej osoby, że zgłoszenie jest zrobione
abc1234 / 188.33.104.* / 2009-09-19 09:27
moim zdaniem wpadamy troche w paranoje. skoro papiery poszly do zusu to poszly-przeciez oni tez nie robiliby z siebie debili i nie wysylali maili z info a juz tym bardziej syndyk ktory tez napisal do rady nadzorczej ze papiery sa w zusie. a to juz nie ich broszka ze zus i nasze panstwo takie ustalaja przepisy ze wszystko ciagnie sie miesiacami. tylko szkoda ze monnari nie skapowalo sie wczesniej zeby to zrobic. i my nie czekalybysmy 4 tylko 2 miesiace. ja tez dzwonilam do zusu i nic tam nie wiedza, dziewczyny z mojego salonu powiedzialy mi ze podobno zus nic nie wie ale to plotki- badzmy dobrej mysli dziewczyny i nie dajmy sie zwariowac!!!!!!!
zniesmaczona / 95.49.172.* / 2009-09-17 10:51
I jak na polu walki o wypłaty dla ciężarnych? Dawajcie znać jakby któraś dostała świeze informacje, ja już nie mam siły, chyba wszędzie zadzwoniłam gdzie się dało i zero konkretnych wiadomości. Cały czas jest wersja że już niby lada chwila pieniądze będą..... zero zrozumienia, współczucia całkowita znieczulica. Niby za co mam zrobić podstawowe zakupy? nie mówiąc już o wyprawce i podstawowych rzeczach dla malca?
767 / 87.205.142.* / 2009-09-18 08:14
ja juz sram tym monnari :]
..................... / 213.158.199.* / 2009-09-18 09:05
wiesz co? ja też!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mama 34tc / 188.33.91.* / 2009-09-18 09:23
ja juz mam dosyc tego domagania sie co mi sie nalezy. chce dostac w koncu te cholerne pieniadze i kupic cos dziecku ktore niedlugo sie urodzi. ale z drugiej strony wiem ze musze walczyc o kase bo na 100%dostaniemy mniej albo bez odsetek a ja chce wszystko co do grosza i co mi sie nalezy! dziewczyny ktore pracuja w monnari nie dostaly grosika z obiecanych odsetek i sie poddaja i nie chca juz dalej interweniowac wiec watpie zeby sie wszystkie zbuntowaly...ale one dostaly kase po mniesiacu czakania a ja juz ponad 2 miesiace czekam i dzwonie, i nic!!!!
agressive / 83.238.144.* / 2009-09-17 22:58
a tak w ogole to dziewczyny pracujace obecnie na salonach powinny wszystkie razem sie zbuntowac i powiedziec ze nie przychodza od jutra do pracy jesli nie bedzie kasy :) ciekaw co wtedy by bylo :)
mon. / 89.76.252.* / 2009-09-17 12:36
Dziś regionalne pojechały do Łodzi - może przywiozą jakieś informacje. Oby pozytywne
agrssive / 83.238.144.* / 2009-09-17 22:58
i jak zawsze powiedzą 1/4 tego co sie dowidzialy :/
maja1 / 83.23.159.* / 2009-09-17 13:11
jak będziecie coś wiedzieć dajcie znać. Ja dzwoniłam dziś do ZUS do Łodzi i firma Monnari nie zgłosiła nas jeszcze do ZUS wiec sobie dziewczynki jeszcze poczekamy. :((((
ulala1 / 78.8.63.* / 2009-09-17 09:02
Witam jestem pracownikiem firmy Monnari,pracuję w Pabi , dosyć że nie ma wypłat to jeszcze dodatkowo jest uprawiany mobing psychiczny przez panią kierownik,w tej firmie na takim stanowisku nie powinna znajdować się osoba która nawet nie pootrafi się wysłowić po polsku a i pisać nie umie np.ZAMIAST NOGAWKA TO NAGAWKA, GRUDZIEŃ PISZE PRZEZ "Ó"i wiele innych przykładów można by było podawać. A nasza pani regionalna też inteligencją nie świeci.kto zatrudnia takich obuchów.
Teddy67 / 2009-09-17 10:01 / Lucky loser
No Panie ulala 1, co się Pan czepiasz, jaka firma taki kierownik no prezes ma sie rozumieć,pozdr... .
agressive / 83.238.147.* / 2009-09-16 23:26
achh dziewczyny dziewczyny....az mi sie nie chciało wszystkiego czytac. Jestem byłą pracownicą Monnari. I ciesze sie ze juz mnie to wszystko nie dotyczy i ze moge Monnari omijac wielkim łukiem. Jesli chodzi o wypłaty - dostałam na czas. Jednak na odprawe musialam sporo czekac. Panie w kadrach nie zabardzo sa poiformowane albo po prostu nie chca nas wszystkich o niczym informowac :/ czyli ogolnie zal.pl dla calej tej firmy. Najpierw byla gadka ze wyplaca pieniadze za 3 dni, pozniej za 3 tyg i tak to sie zmienialo z kazdym kolejnym telefonem :/ a jak juz wypłacili to teraz wydzwaniają do nas (dziewczyn ktore juz nie pracują) bo podobno zle powypłacali pieniadze i chcą zwrotow! To jakas paranoja! Smiechu warte. W tej firmie zaawsze byl syf i teraz jest tylko gorzej! Spuszczac sie trzeba bylo za 1000 zl :/

ale....jedna osoba tutaj miala racje dziewczyny! odnosnie tego ze nie szukacie innej pracy a wam zle! nie - nie jestem przeciwko wam. Wrecz przeciwnie. Ale znalazlam sie w sytuacji dzieki ktorej juz wiem ze siedzicie w Monnari i czekacie niewiadomo na co :/ pracuje teraz w firmie konkurencujnej i potrzebowalam personelu...dalam cynk dziewczynom w Monnari zeby przyszly na rozmowe itd...warunki lepsze, pieiadze lepsze. Achh kazda byla w skowronkach a na drugi dzien dzwonily ze jednak nie przyjdą bo poczekaja na rozwiązanie sprawy z Monnari !!!! Tak wiec nawet podstawiajac staly etat pod nos nie rezygnujecie z Monnari !!!! wiec po co sie skarzycie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziewczyny uwierzcie ze mozecie miec o wiele lepsza prace !!!! Ja tez sie balam bo kryzys itd ale jak sie chce to praca jest ! i nie zaluje ! jestem szczesliwa ze juz nie mam nic do czynienia z tym zasranym monnari!
monnnnaaaarrrrkkka / 80.54.200.* / 2009-09-27 14:50
gdzie masz tą pracę ? z miłą chęcia bym sie zatrudniła...
zwolniona ciężarna / 83.23.198.* / 2009-09-27 18:57
Po wygaśnięciu umowy zwolnienia l4 cały czas bierzcie na monnari. Zmianą jest fakt, że zaczniecie je dostarczać do zusu na odmianę. Takich info dostarczy Wam każdy zus.
ewaduda82 / 80.53.212.* / 2009-09-17 07:59
uwierz że dawno byśmy to zrobiły ale jak mamy iść do innej pracy z brzuchami i zagrożonymi ciążami. Jeśli była bym zwykłym pracownikiem to bym sie nie zastanawiała tylko też szukała bym innej pracy a nie mordowała sie z hołotą a tak to jesteśmy bez wyjścia musimy czekać chociaż my w ciąży i tak nie zostawimy tego bez rozgłosu idziemy to tv chcą reklamy to będa mieć za darmo!!
agressive / 77.253.59.* / 2009-09-17 11:38
Nie nie kochana ja dziewczyn w ciąży tu nie biore pod uwage! oczywiste jest, że nie chodzą do pracy i szukac jej z brzuszkami nie beda :) mowie o dziewczynach pracujacych nadal w monnari!
mama 34tc / 94.254.157.* / 2009-09-17 12:20
ja wczoraj poruszylam niebo i ziemie i mam juz tego dosyc-rezygnuje i poprostu jak glupia bede czekac. nie mam juz sily po tym co sie wczoraj dowiedzialam, a nie moge sie denerwowac w moim stanie. oni maja nas w dupie i taka jest prawda. oczywiscie pieniadze predzej czy pozniej beda-ale nikt nie zwroci nam odsetek, straconych nerwow i nie zaplaci za dlugi itd a najlepsze jest to ze nikt tam w firmie nie jest w stanie nic zrobic bo syndyk uwaza ze zrobil juz wszystko co mogl, a rada nadzorcza jest organem doradczym a nie wykonawczym, pip nie moze kiwnac palcem. a najlepsze w tym wszystkim jest to ze moje miejsce pracy zamkneli i przerzucili mnie nie pytajac sie o zdanie na drugi koniec miasta!!!!!i moze po maciezynskim mam tam wracac??nie po to znalazlam swoj sklep blisko domu-gdybym chciala tam pracowac to bym sie TAM zatrudnila!!
agressive / 83.238.144.* / 2009-09-17 22:55
echhh ja skakałam po monnari w calym miescie :/ przerzucali mnie nie pytajac o zdanie po 4 salonach ! a tez chcialam byc blisko domu zeby zaoszczedzic na dojazdach bo chodzilm sobie spacerkiem tak mialam blisko. Po czym zostalam przerzucona na solon ktory za pare dni zamkneli :/ chamstwo i swinstwo ! pozniej jak sie dowiadywalam to dziewczyny wracaly z urlopów i sie okazywalo e juz pracuja na innym salonie. masakra
monarkkaa / 95.49.172.* / 2009-09-17 13:11
mi już nawet nie zależy na żadnych odsetkach itd poprostu chcę dostać pensję za lipiec sierpień i teraz za wrzesień żeby jakos funkcjonować, spłacić długi i zdążyć przed rozwiązaniem :(
mama 34tc / 94.254.150.* / 2009-09-17 14:39
ja tez dzwonilam wczoraj do zusu w lodzi i tez uslyszalam ze nikt nas nie zglaszal. dzisiaj dowiedzialam sie ze podobno 4.09 poszly papiery. juz nie wiem kto klamie a kto nie. jesli to prawda to zus majac 30 dni na rozpatrzenie sprawy, do konca miesiaca nawet jesli da odpowiedz i sie zgodzi na wyplate kasy, to zanim zaczna ja wysylac-pieniadze dostaniemy na koniec pazdziernika!!!!czyli praktycznie 4 wyplaty!!!!!!!
agressive / 83.238.144.* / 2009-09-17 22:51
ale szanowny pan banasiak zabezpieczyl sie wekslem na milion zlotych po czym zrezygnowal z funkcji prezesa.....no bo przeciez po co ma wyplacac pieniadze pracownikom skoro musi miec na wkład w nowy interes :/ to jest paranoja ! banasiak milionik, panie w kadrach po 20 tys na miesiac i o dziwo na to sa pieniazki.. :/
ewa82kraków / 80.53.212.* / 2009-09-15 14:56
hej koleżanki z monnari którego mam dość!! Ja złożyłam skargę do inspekcji pracy 25 sierpnia już niedługo zostało mi do 30 dni jakie mają do rozpatrzenia. a co do naszych wypłat czyli kobiet w ciąży to możemy sobie czekać ja napisałam E-MAIL DO BARTOSZA NOWICKIEGO to jak go postraszyłam tv to łaskawie raczył odpisać i zaraz wam wkleje to co napisał bartoszowi p syndyk łaskawy. (Szanowny Panie Przewodniczący
Uprzejmie informuję, że wypłatę zasiłku chorobowego jak i zasiłków macierzyńskich przekazałem do płatności Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Na akceptację tego rozwiązania ZUS potrzebuje widocznie więcej czasu. O powyższym fakcie dział kadr spółki informuje tą grupę wierzycieli.
Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych nie wypłaca ze swoich środków tej grupy należności.
Jednocześnie chcę poinformować, że płatności wynagrodzeń pracownikom uczestniczącym w prowadzonym postępowaniu upadłościowym została w znaczącej części wypłacona ze środków FGŚP i własnych Monnari Trade SA w upadłości likwidacyjnej.
Niezaspokojone należności pracownicze zostaną wypłacone zgodnie z art. 342, 343, 344 ustawy z dnia 28.02.2003 r. – Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz. U nr 60 z 2003 r. poz. 535 z późniejszymi zm.).

Z wyrazami szacunku
Grzegorz Pawlak
syndyk masy upadłości
Monnari Trade SA w upadłości likwidacyjnej
From: Bartosz Nowicki [mailto:bartosz.nowicki@itpm.pl]
Sent: Monday, September 14, 2009 3:59 PM
To: gpawlak@toya.net.pl
Subject: Re: pytanie o pieniadze)))
To jest jego odpowiedź na moje dzwonienie pisanie uwierzcie mi ze ja dzwonbie co 3 dzien o*********** je tam równo i gówno nam mówią nic ich nie obchodzi że jestesmy w ciąży że nie mamy za co do lekarza chodzić a wyprawki to oni powinni nam zrobić do szpitali.
Więc my robimy tak że ja czekam do tego jak odpisze mi inspekacja jak syndyk dalej nam nie odda pieniędzy to inspekcja powie nam jak i gdzie do sadu isc i wtedy maja nam wyplacic odsetki i nawet odszkodowania za poniesione koszty np odsetki za niespałacony kredyt tak jak ja mam. Ja pisze z krakowa jak ktoś chce wiedziec więcej to piszcie na e-mail ewa-duda-82@o2.pl
ewaduda82 / 80.53.212.* / 2009-09-16 10:45
hej dziewczyny to znowu ja nie chcę was wkurzać ale właśnie otrzymałam odpowiedź od inspekcji pracy i tak naprawdę nie mogą zrobić nic bo nad syndykiem jest jakiś tam sędzia w łodzi i jak coś chcemy to mamy składać pisma do niego . Więc ja już jestem bezradna ręce mi opadły myślałam że jakaś ochrona jest nad kobietami w ciąży ale wszyscy mają nas gdzieś nie ma żadnej sprawiedliwości teraz znowu będę pisała do sędziego i też będzie to trwało nie wiadomo ile i czy wogóle coś to da to ja już nie wierze i na pewno to nie potrwa miesiąc a jak zakładać jakąś sprawę to wtedy wszystko będzie trwało jeszcze dłużej i wtedy na sprawy do łodzi trzeba będzie jeździć a ja do tego czasu urodzę i wtedy to już nic nie zrobię z małym niemowlakiem. Jezu dziewczyny i co teraz mamy zrobić??
oddajcie nam kase!!!!!!! / 94.254.226.* / 2009-09-16 11:01
z*********!!!!! inspekcja pracy nie moze nic zrobic!!!!!!!!to juz jest masakra!!!ja mialam dzisiaj jechac do pipu ale pewnie to bez sensu....powinni sie ze mna niedlugo skontaktowac z tvn wiec moze oni wezma sprawy w swoje rece!!! dam znac jak z nimi pogadam
ewaduda82 / 80.53.212.* / 2009-09-16 11:12
podaj swojego meila to jak coś to przez e-mail będziemy sie kontaktować bo im więcej nas tym lepiej
oddajcie nam kase!!!!!!! / 94.254.226.* / 2009-09-16 11:43
elwira27@wp.pl dzwonilam teraz do zusu w moim miescie i oczywiscie kazali dzwonic do zusu do lodzi. wiec zadzwonilam-pani (nieuprzejma z reszta) powiedziala zeby kontaktowac sie z zakladem pracy bo to on powinien nam pieniadze wyplacic, jak juz jej zdolalam powiedziec ze oni nam mowia ze zlozyli papiery do zusu to laskawie sprawdzila i nie maja mnie tam! wiec to ze zglaszaja nas do zusu to bajka chyba jaks.
767 / 87.205.142.* / 2009-09-18 08:31
oni sa chorzy nic nie napisali o tym ze nie masz pieniedzy tylko pieprzy jakies farmazony ci ludzie sa nienormalni buhahahaha
ewaduda82 / 80.53.212.* / 2009-09-16 12:06
przeczytaj sobie co pan z rady nadzorczej mi napisał jak mu napisałam ze jestem w ciezkiej sytuacji ze nie mamy za co zyc i zeby nigdy o i jego zona nie znalezli sie w takiej sytuacjiPani Ewo,

Ja proboje ratowac ta firme i stad sie wzialem od lutego w RN. Robie to takze w imie wlasnych interesow, ale i ogolnie wierze ze to jest dobra firma i da sie z niej jeszcze zrobic perelke, takze z pozytkiem dla pracownikow. Przykre ze Zarzad tak bardzo przeszarzowal w ekspansji i teraz wszyscy ponosimy konsekwencje. Daleki jestem od porownywania wprost Pani i mojej sytuacji, ale ja tez w swojej firmie ciezko pracuje na chleb, podobnie jak zona - wlasciwie pracujemy 7 dni w tygodniu, nie bylismy nawet na urlopie. Prosze mi wierzyc, mamy tez swoj wlasny zestaw wyzwan zyciowych.

Co do Monnari, sytuacja sie powinna wyjasnic w ciagu miesiaca-dwoch. Co do ZUS - nie wiem kiedy zacznie placic. To jest panstwo w panstwie. Wiem ze to nie pomoze na biezaco, ale ten kraj ogolnie jest pelen glupich rozwiazan - czlowiek czy tez firma placi skladki, ubezpieczenia, a jak trzeba cos dostac z powrotem to okazuje sie ze trzeba miec konskie zdrowie i cierpliwosc - do urzedniczej sztywnosci, zaslaniania sie przepisami, itp, itd.

Z powazaniem,

BN
oddajcie nam kase!!!!!!! / 94.254.226.* / 2009-09-16 12:37
hehehe!!! ja dostalam info z tvn ze chca zrobic z tego sprawe. ja niestety mam ciaze zagrozona i na wystep przed kamerami nie mam fizycznej mozliwosci ale moja kolezanka sie zgodzila udzielic wypowiedzi przed kamera. Jezeli jestescie chetne do wziecia udzialu w tej sprawie to napiszcie na forum albo na mojego maila (wczesniej podalam) swoje nr tel lub adresy e-mailowe. i oni sie z wami skontaktują. czym wiecej nas tym lepiej!!! a syndyk jakos jest w stanie wyplacac kase pozostalym pracownikowm- bo jak sam napisal oczywiscie czesc pieniedzy dostali na wyplaty z funduszu ale czesc z srodkow wlasnych. wiec niech z tych srodkow wlasnych nam chociaz czesc wyplaca!!!
ewaduda82 / 80.53.212.* / 2009-09-16 12:40
wyslij na e-mail co ci napisali i co im napisałaś ja tam do ciebie e-mail wysłałam ja skontaktuje się z koleżanką i damy znać
oddajcie nam kase!!!!!!! / 94.254.226.* / 2009-09-16 12:49
ok wyslalam ci 2 maile :)
ewaduda82 / 80.53.212.* / 2009-09-16 07:25
uwierzcie że i ja mam dość tego cholernego zbywania nas oni wszyscy na wszystko mają czas a my niby mamy siedzieć i czekać bo oni tak chcą jak będziecie składać coś do tv to dajcie znać na forum gdzie co i jak. Jak firma chce mieć reklamę to będzie mieć za darmo w roli głównej z nami i tym razem to my będziemy twarzami MONNARI. Trzeba coś z tym zrobić bo im dłużej milczymy tym dłużej będziemy sobie czekać w nieskończoność. Ja nawet muszę sobie sama składkę ubezpieczeniową grupową płacić rozumiecie, jak zadzwoniłam do Obiedowskiego z zapytaniem jak mam ją płacić skoro pieniędzy nie dostaje to usłyszałam że on nie wie!!
................. / 213.158.199.* / 2009-09-16 10:14
Ja napisałam maila do programu uwaga jakieś 2 tyg temu ale nie dostałam odpowiedzi do tej pory, dzisiaj ponowiłam tego maila. jak dostanę odpowiedz to oczywiście dam znać.
oddajcie nam kase!!!!!!! / 94.254.226.* / 2009-09-16 10:27
dzisiaj rano napisalam maila do tvn i odpisali mi proszac o moj nr kom. czekam na telefon od nich :) piszcie na adres kontakt@tvn.pl albo kontakt@tvn24.pl to jest ogólny adres do redakcji
oddajcie nam kase!!!!!!! / 89.108.229.* / 2009-09-16 07:34
moja kolezanka ze sklepu w takiej samej sytuacji jak ja, jak zadzwonilam do niej ze piszemy do tv to powiedziala ze ona juz napisala do tvn24 :) ja wczoraj nie moglam wejsc na ich stronke zeby poczytac na jaki adres mailowy mozna zglaszac takie "sensacje". mam nadzieje ze dzisiaj mi sie uda i napisze tez do tvn24-opisze cala sytuacje z naszej strony, nie banialuki ze wszystko dzieje sie jak powinno tylko trzeba czekac. bo ja nie mam juz czasu. wiem ze do mojej kolezanki jeszcze nic nie odpisali ale jak otrzymaja kilka maili od nas to moze ich to zastanowi. niech poprostu kazda pisze w swoim imieniu i jak z jej perspektywy sytuacja w jej miescie wyglada. moze taka darmowa reklama podziala na nich i odechce im sie kombinowania!! pozdrawiam
maja1 / 83.23.168.* / 2009-09-16 11:41
Hej dziewczyny ja też złożyłam pismo do inspekcji pracy ale jak jedną z nas olali to i z reszta tak zrobią. Wczoraj wieczorem wysłałam meila do tvn uwaga . Nic mi na razie nie odpisali. Spróbuje wysłać pod te adresy co podałyście jeszcze raz. Piszcie do nich !!! Im wiecej skarg tym lepiej , może się za to wezmą bo jedyna nasza nadzieja to tv !
wściekła / 83.31.178.* / 2009-09-15 17:27
p**** fr*** ten syndyk, ciekawe czy gdyby on został bez pieniędzy z dzieckiem w drodze, czy byłby taki uprzejmy . "widocznie potrzebują wiecej czasu w zusie" co on w ogóle chrzani, już nie mam nawet jak dokupić jedzenia na śniadanie, i przez tydzien mam wpieprzac chleb z serkiem i sie cieszyc ze to i tak duzo? nie mówiąc już z czego zrobić obiad, podczas gdy ten wielki syndyk objada się w restauracjach? żądam pieniędzy które się nam należą, inaczej zgłaszam to w każdej możliwej instytucji i telewizji, radiu, gazecie. to co oni wyprawiają NIE JEST NORMALNE!!! każdego kto się dodzwoni zbywaja słodkim p********** że "już lada moment będzie" albo że "nic nie wiadomo ale będzie ale to zobaczymy". zero konkretnej informacji. Co to za syndyk który nie umie wykonywac swojego zawodu, powinien na początku nas zgłosić do zusu!!!!
oddajcie nam kase!!!!!!! / 89.108.207.* / 2009-09-15 20:04
moja cierpliwosc sie juz skonczyla!!! skoro maja kase dla dziewczyn pracujacych to dla nas ciezarnych tym bardziej powinny sie znalesc!!!nie wazne czy z funduszu czy od nich z kieszeni!!!!to jest niesprawiedliwe i tyle. syndyk mowi ze juz wszystko jest w zusie.to dziwne ze w kadrach mi mowia ze nie jest nic w zusie bo ich jest za malo a nas na l4 za duzo i nie moga ogarnac papierow.ja juz nic nie rozumiem.jutro jade do pipu ze skarga a jeszcze dzisiaj pisze do telewizji-niech to naglosnia i im calkiem wizerunek zepsuja!!! to sa jakies jaja co sie dzieje. ja pisalam do tego nowickiego i oczywiscie nie odpisal, dzisiaj napisze znwu-z tym ze juz nie bede uprzejma!!!!!dziewczyny nie siedzmy bezczynnie-musimy cos z tym zrobic
maja1 / 83.23.162.* / 2009-09-15 21:58
wiesz ja myślę że to się do tv nadaje . Popieram ciebie ! Piszesz do tv ale co do kogo napisz coś wiecej . Ja tez chetnie to nagłośnie. Bo zdąze urodzić a dla dziecka nic nie kupie bo niemam za co jak tak dalej pojdzie . A z czego mamy zyc ??? Napisz jak chcesz to zrobić
wkurzona!!! / 193.25.0.* / 2009-09-15 15:07
dziewczyny! nie ma na co czekać trzeba zgłaszać skargi do PIP-u do Łodzi najlepiej, bo będzie szybciej, a czym nas (kobiet w ciąży i na macierzyńskim) będzie więcej tym lepiej!!!
narri / 95.49.171.* / 2009-09-16 08:45
http://interwencja.interia.pl/ , http://uwaga.onet.pl/, http://www.tvn24.pl/kontakt.html

pewnie syndyk się ucieszy... może udzieli wywiadu wielki dobrodziej...!!
narrri / 95.49.174.* / 2009-09-14 10:55
"rabkiewicz" skoro masz zaufaną osobę w centrali, to może uda Ci się dowiedzieć co z wypłatami dla ciężarnych na l4, kiedy poszły do zusu zgłoszenia i jak to wygląda? bo każda dostaje inne informacje...
monna-rka / 83.23.165.* / 2009-09-14 17:32
wypłaty było rzeczywiście mniej ale nie ztego że syndyk obcioł tylko drogie dziewczyny dlatego że daostałyśmy dwie wypłty w jednym miesiącu 1,09,09 i 11,09,2009 to już w tym roku było już za pana B to dostaniecie z powrotem jak będziecie się rozliczać z podatkim pozdrawiam
monna-rka / 83.23.165.* / 2009-09-14 17:36
a laski z l4 ciężarne które dłużej niż 30 dni są na l4 to dostaną do końca września z ZUSU
ja27 / 80.53.64.* / 2009-09-14 17:39
czy masz ta informacje ze sprawdzonych zrodel?bo kurcze kazdy mowi co innego a to juz drugi miesiac bez grosza.to jest straszneeeee : (
klarmin / 83.31.87.* / 2009-09-14 19:35
wątpię żeby to było sprawdzone źródło ja dziś dzwoniłam do biura to babka mi powiedziała że nie wiadomo kiedy będą i tyle.
oddajcie nam kase!!!!!!! / 188.33.27.* / 2009-09-15 10:35
a ja wczoraj dostalam info z biura, jezeli chodzi o nas na l4, to oni jeszcze wogole nie wyslali papierow do zusu bo musza uzbierac jakas liczbe pracownikow na l4. Pani poradzila isc do inspekcji pracy...i kto tu ma racje i ktora informacja jest prawdziwa?? ja juz mam tego dosyc...nawet nie moze nikt nas konkretnie pinformowac o sytuacji. jest 100 wersji i kazda inna. aha!! i jeszcze moja kolezanka wczoraj probowala dodzwonic sie do syndyka-odebrala jego asystentka i oczywiscie ja zbyla, kazala napisac maila, albo zostawic swoj nr kom on oddzwoni-oczywiscie nie oddzwonil...wszyscy maja nas w dupie. zostaje naprawde isc do pip zlozyc skarge i naglosnic sprawe w telewizji
narrruui / 83.31.178.* / 2009-09-15 11:28
ile wypowiedzi tyle informacji! jednym mówią że już wysłane dp zusu innym że nie wiadomo kiedy wysla. a czy można w zusie się dowiedziec czy wiedzą cos na ten temat? 3 miesiace bez kasy to troche przegiecie tym bardziej ze pracujace dostaly cala kase....
maja1 / 83.23.154.* / 2009-09-15 11:16
No to teraz mnie pocieszyłaś :(((( oni sobie kpiny robią. Ja byłam wczoraj i złożyłam skargę w inspekcji pracy. Pip ma 30 dni na rozwiązanie sprawy i danie konkretnej odpowiedzi. więc w tym jedyna moja nadzieja. Ale to i tak znowu cały miesiąc bez kasy to jest przerażające.
oddajcie nam kase!!!!!!! / 188.33.27.* / 2009-09-15 11:30
ahhh mowie ci ja juz sama nie wiem...jade dzisiaj tez do pipu. napisz mi prosze czy ty pojechalas z gotowym podaniem (czy jak to nazwac) czy tam na miejscu pomogli ci napisac?? bo nie wiem jak ma wygladac takie pismo...
maja1 / 83.23.174.* / 2009-09-15 12:26
Ja pojechałam już z pismem w domu napisałam. Musisz podać swoje dane dane firmy i w skrócie opisujesz całą sytuację . Piszesz ze nie dostałaś kasy od 2 miesięcy wszędzie podajesz daty itd. że wszedł syndyk ze firma ogłosiła upadłość itd. Oni maja 30 dni , w tym czasie muszą ci dać odpowiedz przynajmniej będziemy wiedziały na czym stoimy. Ale boje się ze to i tak sie w miesiącu nie rozwiąże bo potem zus znowu bedzie miał 30 dni i mina kolejne 2 miechy bez kasy :(((( ale przynajmniej zrobiłam co mogłam więc jestem spokojniejsza. Jak ktoś będzie miał nowe info piszcie !!!!
mon. / 89.76.252.* / 2009-09-15 13:17
Czy to prawda, ze skargę należy złożyć w mieście, gdzie firma ma siedzibę.
Napisz jeśli nie jesteś z Łodzi czy składałaś pismo w swoim oddziele terenowym.
Ja uzyskałam taką odpowiedz telefonicznie.
maja1 / 83.23.174.* / 2009-09-15 16:11
ja składałam skarge w pip u siebie w mieście a oni to wysyłaja i tak do łodzi do pipu.
oddajcie nam kase!!!!!!! / 188.33.27.* / 2009-09-15 13:31
ja skladam pismo w swoim oddziale. a oni niech juz sobie przesylaja gdzie chca :) a tak na marginesie to ktorego dokladnie firma oglosila upadlosc?? i moze zna ktos nazwisko syndyka??
monini:) / 83.238.20.* / 2009-09-11 15:17
Co przyszło???Chyba nie wypłaty bo ja nie mam....!!!
monianiu / 82.177.124.* / 2009-09-13 20:15
przeliczcie dobrze...macie też o stówkę mniej?bo wynika z tego,że jest mniej...
FUCK OFF / 79.186.45.* / 2009-09-11 21:18
czemu oni nas tak oszukują to jest załosne ,a wymagania w dalszym ciagu !!!!nawet to żebysmy przychodziły na 8.30 do racy zeby sklep posprztac przed otwraciem!!a kto nam zapłaci za te godziny ??moze kierowniczki alo szanowne rejonowe?!!!!!!pocałucie sie wszyscy w DUPE W TEJ FIRMIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIENAWIDZE TEJ FIRMY I ZYCZE JEJ JAK NAJGORZEJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
monnarka 32 / 83.30.79.* / 2009-09-11 22:15
To i tak macie dobrze my musimy przychodzic na 8.00 i tak chodzimy !!!!!!! I TEZ NIKT NAM NIE PLACI ZA TE GODZINY!!!!! pozdrawiam wszystkie monnarowki :)
Monnari / 95.160.83.* / 2009-09-11 17:25
Witam wypłaty są..I Jestem zadowolona ...
maja1 / 83.23.139.* / 2009-09-11 17:37
Czy ktoś ma jakiekolwiek info kiedy będą wypłaty jakakolwiek kasa dla kobiet w ciąży ? Z czego my mamy żyć ? Już drugi miesiąc bez kasy :((((((((((((((((((((((( Jeśli wiecie cokolwiek prawdziwego dajcie znać proszę :(((
.............. / 213.158.199.* / 2009-09-11 18:40
Dziewczyny ja dzisiaj dostałam informacje od koleżanki która dziś zadzwoniła do Pani Ewy z kadr i pytała o to kiedy będą wypłaty bo miała nadzieje że będą 10-go, a ta Pani powiedziala że przelewy poszły o 12-stej dla osób pracujących i dla tych na zwolnieniach lekarskich, Ja jestem na L-4 ale kasy dalej nie mam, w firmie to każdy mówi co mu się żywnie podoba. o co jej chodziło to nie wiem!
klarmin / 82.160.17.* / 2009-09-11 18:59
czyli że dostaniemy kase od nich teraz???bo już nic nie rozumiem roz mówią że zus będzie płacił a teraz że zrobili przelewy????
nnarka / 83.31.205.* / 2009-09-12 09:49
jestem na l4 i nie dostalam jak narazie wyplaty zadnej od lipca, lozeczko dla dziecka chyba wystrugam ..:] może chodziło ze papiery poszly dopiero do zusu. nie idzie sie polapac w tym co gadaja. powinni wystosowac jedno konkretne pismo jak sprawa wyglada z ciężarnymi a nie kazdej podawac inne info
anilesz / 83.23.139.* / 2009-09-11 17:34
Kto wypłate dostał ten dostał. A kiedy będą jakie kolwiek pieniądze dla kobiet w ciąży ????????? To jest kpina wam już dali wyp,łate sierpniową a my w ciąży mamy zdechcnąć z głodu i podziać się pod mostem :(((((((( Czy ktoś ma jakiekolwiek prawdziwe info kiedy dla nas jakaś kasa będzie ????? Jeśli coś wiecie piszcie proszę :(
monnarrooo / 83.31.191.* / 2009-09-11 18:09
wypłat dla ciężarnych może jeszcze trochę nie być. zostałyśmy zgłoszone do zusu, z tego co każdy mówi to zgłosili nas jakos w tym tygodniu, decyzja i wyrównanie wypłat powinna zająć 2 do 4 tygodni. chyba że zgłosili nas wcześniej ( w co wątpie) to będą szybciej. Jednak ja liczyłabym na koniec września że się ruszy i będę wypatrywać listonosza....
FGFGF / 83.3.173.* / 2009-09-11 14:54
WŁASNIE PRZYSZŁO...
monnarka 32 / 83.30.110.* / 2009-09-11 15:17
Dotarly?ciekawe ile mi ukradli bo kolezana dostala sporo mniej za ile bedziemy pracowac za700zl?ZLODZIEJE I TYLE!!!!!!!!!NIE ZOSTAWIE TEGO TAK PORUSZE WSZYSTKO I WSZYSTKIE MACHLOJKI WYJDA NA SWIATLO DZIENNE!!!!!
monnarka 32 / 83.30.110.* / 2009-09-11 15:19
Ja tez nie mam moja kumpela jest kier. i dostala 1000 zl mniej a co stalo sie z reszta???
zdegustowana 2 / 89.229.58.* / 2009-09-11 15:37
Ja też już dostałam, sumując to co przyszło 01.09. i dzisiaj, to będzie równowartość pensji, którą zawsze dostawałam. Powinnam się cieszyć, ale tak nie jest, kto wie czy ten horror nie bedzie sie powtarzał ... Masakra, nic wiecej.
RABKIEWICZ / 62.233.211.* / 2009-09-11 16:24
ja sie coiesze ze dostałąm mam nadzieje ze wszsytko juz ok bedzie we firmie bo lubie tam pracowac choc sporo nerwow zjadłam dzieki prezesowi i wypłacie lipcowej pozdrawiam wszstkie monnarówki:)
moninini / 83.31.191.* / 2009-09-11 16:02
dlaczego się dziwicie że mniej, skoro to ma być za okres od 10 sierpnia do 31... , zresztą i tak macie lepiej niż "ciężarówki" które nic nie dostały od lipca
[MON} akcjonariusz / 83.3.173.* / 2009-09-10 13:21
a jak tam sprawa wygląda z wypłatami kadry pracującej? też brak? jeśli monia nie zadba o zasoby ludzkie będa zmuszeni zamknąć wszystko, bo ich pracownicy oleją ciepłym moczem i regionalne same będa jechac na tym wózku, co do kierowników sklepu - myslę że oni tak samo jak i kadra nie dostali kasy (regionalni tez nie dostali bo to wiem akurat osobiście od jednego regionalnego - chyba ze oszukał)
767 / 87.205.130.* / 2009-09-11 08:19
mialy byc wczoraj wyplaty i nie ma ,mam to w dupie pisze mejla do pana bartosza nowickiego z rady nadzorczej z zapytaniem kiedy nasza pensja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anilesz / 83.23.139.* / 2009-09-11 11:28
a mogła byś podać meila do pana bartosza . Była bym wdzięczna
Monnarka / 95.41.156.* / 2009-09-11 11:41
bartosz.nowicki@itpm.pl
monnarka32 / 83.30.110.* / 2009-09-11 11:50
telewizje trzeba wezwac bo to kpiny niech swiat sie dowie jak jest w naszej firmie monnari i jaki jest pan SYNDYK!!!!!!
oddajcie nam kase!!!!!!! / 188.33.73.* / 2009-09-11 12:14
ten caly pan bartosz nie odpisuje na maile wiec nie ma sensu nawet do niego pisac. ja pisalam juz jakies 2 tygodnie temu i bez odzewu do tej pory!!! tylko nie wiem po co ten frajer podaje swojego maila pieknie zachecajac, zeby pisac do niego w razie pytan itd!!!!!!! ja pisze jakiegos maila do tv i niech sie zajma naglosnieniem tej sprawy!!!!
Monnarka / 95.41.156.* / 2009-09-11 12:31
Piszę do tej koleżanki ,która mówiła że na 99 % kasa będzie dzisiaj!Gdzie ona jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?
RABKIEWICZ / 62.233.211.* / 2009-09-11 16:26
monnarka pierwsze przeley sa miedzy 15-19 ostatni wiec napewno dostaniesz ja juz mam i wiekszosc dziewczyn
Monnarka / 77.112.208.* / 2009-09-10 16:05
Puste konta;-////
Monnarka / 77.112.208.* / 2009-09-10 15:38
A co naszymi dzisiejszymi wypłatami?????????????????????Dostaniemy?????????????
klarmin / 83.31.78.* / 2009-09-10 15:04
pracownicy przynajmniej dostali zaległe pensje a dziewczyny na zwolnieniach nie mają za co żyć od lipca to jest tragedia
RABKIEWICZ / 62.233.211.* / 2009-09-10 16:46
dziewczyny juto beda dla nas wypłaty nie martw cie sie dostaniemy. ale dziewczyna na L4 nie wiem czy dostaną pozdarwiam
ja26 / 2009-09-10 20:22 / Bywalec forum
skad wiesz ze na l4 nie dostana?
m31 / 83.30.110.* / 2009-09-11 00:28
To wszystko nadaje sie do telewizji !!!!! Trzeba ja wezwac i niech caly swiat zobaczy jak nas traktuja i za co maja!!!!!
Monnarka / 77.112.208.* / 2009-09-10 16:54
A skąd wiesz że będą jutro?????
RABKIEWICZ / 62.233.211.* / 2009-09-10 17:18
wiem bo dzwoniłam do zaufannej osoby we firmie i poprostu syndyka dzis nie było nie podpisał przelewow ale zrobi to jutro powiedziano mi ze beda na 99.9 jutro juz na naszych kontach
zdegustowana / 89.229.58.* / 2009-09-11 10:23
Jak to go nie było i nie podpisał??? Przecież to nie jest jakaś jego dobra wola, on ma obowiązek WZWIYA SIĘ Z TERMINÓW, a nie je wyznaczac, a jezeli chce tak robić, to niech pisemnie nas o tym poinformuje - to jego zasr.... obowiązek.
Rzeczywiście, dziewczyny, bo my zarabiamy takie wielkie pieniądze, że pan syndyk nie jest w stanie nam ich wyplacić.
A co do regionalnych zgadzam sie ze wszystkimi negatywnymi opiniami, bo wyrobiłam sobie zdanie na własnej regionalnej - kobieta świetnie nadaje sie do tej pracy - kłamie, kłamie, kłamie. WłAściwie nic co nam mówi nie ma pokrycia w rzeczywistości, martwi sie tylko o własny tyłek, a myśli o nas tylko wtedy, gdy słyszy o naszych L4.
Ta cała sytuacja nie mieści się w głowie. Przy takiej polityce pana syndyka sklepy poumierają śmiercią naturalną - bo kto bedzie w nich pracował.
zdegustowana 2 / 89.229.58.* / 2009-09-11 10:26
WYWIĄZYWAĆ (oczywiście)
767 / 87.205.130.* / 2009-09-11 08:21
jak go wczoraj nie bylo w firmie mogl podpisac w srode wiec bylyby na wczoraj ,i po problemie ALE PRZECIAGAJA MASAKRAAAAAAA : /
ŻALLLLLLLLLLLLL
lotosik / 83.31.120.* / 2009-09-10 17:53
no pięknie wszyscy dostaną a dziewczyny na L4 niech umierają z głodu bo pier.... syndykowi nie chciało się wcześniej dowiedzieć czy zus będzie nam płacił. niech się w d... pocałuje ta cała firma
RABKIEWICZ / 62.233.211.* / 2009-09-10 18:14
dziewczyny na L4 jak nie zacznie cie cos z tym robic to naprawde bedziecie czekac jeszcze z jakies 5 miesiacy bo syndyk moze nie płacic do pół roku
qqqqqqqqqqqqqqqqqq / 89.108.219.* / 2009-09-10 19:32
ja nawet nie mam kasy na paliwo zeby pojechac do inspekcji pracy!!! a autobus odpada bo mam ciaze zagrozona!!!! to jest smieszne ale to zalosna prawda. bo niestety ale wole 20 zl wydac na jedzenie niz na paliwo do pipu. ja juz nie wiem co robic!!!!! to jest jakas masakra. i napewno nie dostaniemy zadnych odsetek bo zus wyplaci to co musi i koniec!!!
monnarrooo / 83.31.191.* / 2009-09-11 09:13
dziewczyny na l4 zostały zgłoszone do zusu więc narazie nic nie zrobi się z tym, zus nas przejmie i wyrówna zalegle wyplaty ale to potrwa min. 2 tygodnie..... dziwne tylko że dopiero teraz nas zgłąszaja bo syndyk powinien od razu jak wszedl wziasc nas wszystkie i do zusu dać.... albo ktoś tam niezle miesza w centrali i pan syndyk nic nie wiedzial albo taka znieczulica.... ciekawe jak dlugo sam by wytrzymal bez kasy...
Monnarka / 95.41.156.* / 2009-09-11 10:32
Kiedy bedzie nasza kasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
monnaro / 83.31.185.* / 2009-09-10 12:04
i nadal puste konta :/ załamka
ja26 / 2009-09-10 12:08 / Bywalec forum
puste bede juz pewnie caly czas.......mysle ze czas z tym isc gdzies dalej,telewizja itp.te nasze pozal sie boze kierowniczki sklepow i regionalne w dupie maja.one dostaly i zadowolone ....a pieniadze dla nas na l4 naleza sie nam.........nie jest to kasa tych zlodzieji j*******
............ / 213.158.199.* / 2009-09-10 13:41
dziewczyny szkoda tego pisania , zróbcie coś z tym, ja w poniedziałek byłam w PIP-ie, jak oni nic nie wskurają to sami piszą wniosek do sadu pracy
wwwwwwwwwwwwwwww / 83.21.23.* / 2009-09-10 15:07
dzwonilm dzisiaj do ksiegowej i dowiedzialam sie ze dziewczyny na l4 zostaly zgloszone do zusu i zalegle jak i biezace wyplaty maja byc przyslane juz z zusu. ja i tak pomimo to ide do pipu bo w tej sytuacji zus wyda nam kase bez odsetek a ja chce wynagrodzenie z odsetkami ktore mi sie naleza!!!!!!!
klarmin / 83.31.120.* / 2009-09-10 16:02
a to może powiedziała ci kiedy mają wypłacić te pieniądze bo za każdym razem ktoś pisze coś innego
klarmin / 83.31.78.* / 2009-09-10 12:22
najgorsze jest to że ciężko się dodzwonić do biura a nawet jak się ktoś dodzwoni to każdemu mówią coś innego.
dość monnari / 89.108.249.* / 2009-09-10 13:08
dzwoniłam do kadr i tam mi powiedzieli, że za ok.2 tygodnie powinna być decyzja czy zus przejmie zaległe zasiłki, ale moze być taka syuacja, że nie będą chcieli przejąć...wtedy zaległe zasiłki przejmie syndyk i wypłaci pod warunkiem, że będzie miał z czego ( kpina!!).Ja ide do sądu pracy mam dość czekania! Wam radzę to samo, ponieważ Oni z Nas kpią ( ile czasu można czekać).Pozdrawiam
klarmin / 83.31.78.* / 2009-09-10 15:07
to pięknie ostatnio było że zus będzie płacił a teraz że nie ma jeszcze decyzji najgorsze jest to że w sądzie trzeba trochę czekać i nie wiadomo jak długo to będzie się ciągnęło
monnarooo / 83.21.50.* / 2009-09-10 16:48
ja się dowiedziałam tylko tyle że zus na 99% nas weźmie i dostaniemy zaległe pensje, tyle że to może trwać 30 dni.... bo taki jest czas oczekiwania z tymi wszystkimi pismami. może się zdarzyć że nie wypłacą od razu za trzy miesiące jeśli się przedłuzy czyli lipiec-sierpien-wrzesien, ale napewno zostanie wyrownane. także dalej czekanie
monn / 83.21.123.* / 2009-09-09 12:39
dokładnie może tak być że nic nie dostaniemy i d*** zimna... niestety. podobno PIP za duzo nie zrobi gdy syndyk jest....
........ / 213.158.199.* / 2009-09-09 12:54
Gdyby syndyk był ludzki to na pewno miałybyśmy już dawno wypłaty...
Teddy67 / 2009-09-09 13:33 / Lucky loser
Powoli,pierw zbiera na odprawe dla tych co złożyki broń,tzn. podali się do dymisji a jak co zostanie to może dostaniemy.
monn / 83.21.123.* / 2009-09-09 13:23
na 100% jutro nic nie wpłynie, czyli 3 miesiące bez kasy.... to się nadaje do telewizji!!!!
.............. / 213.158.199.* / 2009-09-09 13:26
Na 500% jutro nic nie wpłynie, poza tym to zus jak dostanie naszą dokumentację to ma też 30 dni na wypłate kasy
monnariiii / 95.160.83.* / 2009-09-07 19:16
Dziewczynki nie chcę was straszyć ale na l4 Nie dostaniecie wypłat..A propo jak firma zamknie są działalnośc to nie dostaniecie macierzyńskiego ani wychowawczego z zusu.Ponieważ was zakład pracy przestanie istnieć..Pozdrawiam
MONNARKII13 / 83.21.243.* / 2009-09-09 10:26
TA FIRMA JEST DO BANI DOBRZE ZE JUZ W NIEJ NIE PRACUJE WSPÓLCZUJE WAM DZIEWCZYNY -TAM NIE BEDZIE JUZ DOBRZE NAPEWNO PRZEZ PIERWSZY ROK NAWET JAK NOWY INWESTOR TO PRZEJMIE ZERO PODWYZEK PREMI
JAK NIE WY TO INNE DZIEWCZYNY PRZYJDA NA WASZE MIEJSCE ZA 1200 ZŁI TEZ PO JAKIMS CZASIE BEDA NARZEKAC.
DZIWI MNIE JEDNO ZE JEST TO FIMRMA KTÓRA NIE INWESTUJE W PRACOWNIKA NIE DBA O NIEGO ,DZIEWCZYNY PRCAOWAŁY PO 2 LATA I NIE DSTAWAŁY POZWYŻEK SZOKKKKKKK!!!!!!WIEM ZE TO TEŻ ZALEŻY OD REGIONALNEJ DÓŻO !!!!REGIONALAN JAK KOGOS MA Z RODZINY W FIRMIE TO BEDZIE DBAŁA O TO ZEBY DOSTAŁ DOBRA WYPŁATE NAWET NA 1/2 ETEU NO ALE CÓZ KIEDYS" WDEPNIE" W G....... PRZEZ TO G..........!!!!
767 / 87.205.128.* / 2009-09-08 11:05
ja chce 10 wyplate ciekawe czy ja dostaniemy ??? : /
.............. / 213.158.199.* / 2009-09-09 12:39
Dziewczyny na L4 nie czekajcie jutro na wypłate!!! dzwoniłam do firmy i dowiedziałam się że dopiero w przyszłym tygodniu Panie z Kadr będą przekazywać do ZUS-u cała dokumentację, związaną z naszymi wypłatami. pytałam też kiedy mamy liczyć na te pieniądze ale nie wiedzą. Nikt tam nic nie wie. Mają nas głęboko w d...e
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / 81.190.204.* / 2009-09-09 22:50

Dziewczyny na L4 nie czekajcie jutro na wypłate!!! dzwoniłam do firmy i dowiedziałam się
że dopiero w przyszłym tygodniu Panie z Kadr będą przekazywać do ZUS-u cała dokumentację,
związaną z naszymi wypłatami. pytałam też kiedy mamy liczyć na te pieniądze ale nie
wiedzą. Nikt tam nic nie wie. Mają nas głęboko w d...e


powiedz jak się dodzwoniłaś do tych kadr, ja wciąż pracuję (niestety) ale kiedy tam dzwonię to nikt nie odbiera!!!! nie wiem czy to specjalnie czy mam pecha! natomiast z kadr do sklepu dzwonią bez problemu (jak ja dzwonię to, zimaaaa) nic załatwić nie można nawet głupiego zaświadczenia o zarobkach, albo potwierdzenia że nie płacą i zmieniła się nasza sytuacja materialna. nie moge przez to dostać dotacji do mieszkania, może rodzinnego nie dostanę , bo nie jestem w stanie dostarczyć aktualnych zarobków.
NIE MAM WYPŁATY, NIE DOSTANĘ RODZINNEGO, ALIMENTÓW Z FUNDUSZU, DODATKU MIESZKANIOWEGO......... JESTEM SAMA , PÓJDĘ Z 2-KĄ DZIECI POD MOST I ZDECHNIEMY Z GŁODU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
..................... / 213.158.199.* / 2009-09-10 09:33
ja wczoraj dzwoniłam ze 3 razy i do firmy i nic dopiero za 4-rtym razem udało się, potem dodzwoniłam się do ZUZ-u na zamenchoffa bo podobno oni mają nam zapłacić ale tam Pan z którym razmawiałam nic o wypłatach dla nas nie wie!!!
monnar / 2009-09-08 09:55
To nie prawda, dowiadywałam się w zusie i jeżeli będziemy na zwolnieniu do końca ciaży i nawet jeżeli zwolną nas bo mają do tego prawo skoro firma ulegnie likwidacji to i tak zus nam będzie płacił i to do końca macierzyńskiego, ale musiy być na zwolnieniu do końca ciąży, teraz zus nam może i nie chce płacić bo skoro jest w firmie zatrudnionych poyżej jakiejś tam liczby to płaci nam pracodawca, a zus się z nimi rozlicza, a oni chcieli się już nas pozbyć i koło się zamyka.
nie damy sie / 94.254.207.* / 2009-09-08 10:28
tak, dokladnie masz racje monnar. info sprzed chwili z firmy: ze do dnia porodu placi nam monnari i oni sobie potem to z zusem rozliczaja a juz jak bedziemy na maciezynskim to dopiero bezposrednio zus (czyli to co piszesz ze wiesz z zusu oni potwierdzaja) tylko dlaczego nas nie potraktowali jak reszte pracownikow i nie wyplacili kasy?? czy ktos wogole kontaktowal sie z syndykiem? moze sprobowac zadzwonic do niego??
klarmin / 83.31.98.* / 2009-09-08 11:59
jeżeli tylko będziesz miała możliwość porozmawiać z syndykiem to napisz w jaki sposób bo w firmie nie chcą z nim łączyć;/
ja26 / 2009-09-07 19:28 / Bywalec forum
skad takie informacje masz?jest to jakos sprawdzone?
klarmin / 82.160.17.* / 2009-09-07 19:35
a ja dziś się dowiedziałam że zus nam zapłaci te zaległe wypłaty i bierzące więc nie wiem czy masz dobre informacje
nie damy sie / 94.254.207.* / 2009-09-08 09:13
ja tez pracuje w monnari i obecnie jestem na l4 (w ciazy). nam mowia, ze probowali nas zglosic do zusu ale zus odmowil. mysle ze oni kreca i fakt jest taki ze jezeli zus nie chce ciezarnej placic to poprostu zaklad pracy nie oplacal skladek. ja czekam do czwartku, 10 powinna byc wyplata za sierpien i mam nadzieje ze zalegla za lipiec tez. jezeli nie ide do inspekcji pracy. mam nadzieje ze klarmin masz racje :) a skad wiesz??
klarmin / 83.31.98.* / 2009-09-08 14:47
dzwonię cały czas do biura i jakaś P.Ewa podała mi takie informacje. Ja byłam w zusie żeby sprawdzić czy były odprowadzane składki za mnie i wszystko było w porządku ta babeczka z zusu powiedziała mi że przestali odprowadzać składki odkąd jestem na zwolnieniu ale to podobno normalne. Mam nadzieje że to wszystko się ułoży i będziemy dostawały kase na czas
nie damy sie / 89.108.241.* / 2009-09-08 15:37
aha to super!! badzmy dobrej mysli. ja do 10 nie bede sie stresowac i czekam co bedzie. moze jestem glupia ale mam nadzieje ze przeleja kase. a jak nie to 11 ide do PIP i skladam skarge. i bede sie domagac tego co moje :)
oooooooooooooooooo / 87.205.190.* / 2009-09-08 17:15
dobra dziewczynki na l4
teraz my pracujące
czy dostałyście już nowe umowy , może ktoś z firmy się wypowie
- dostaniemy odprawy jak podpiszemy nową umowę?
w firmie ponoć już panie takowe dostały
ooonie!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / 81.190.204.* / 2009-09-08 19:29

- dostaniemy odprawy jak podpiszemy nową umowę?
w firmie ponoć już panie takowe dostały

Znam trochę prawo pracy i wiem jedno: jeżeli zgodzisz się na podpisanie nowej umowy, to z odprawą możesz się pożegnać!!!!!!!!!!!!!!
Nie po to syndyk chce dać nowe umowy , zresztą na swoich warunkach żeby płacić wszystkim odprawy! On dobrze wie że ludzie nie lubią zmieniać pracy , więc część osób podpisze te umowy:( ale co za sens w tym ? po zawarciu nowej umowy też mogą nas zwolnić nawet po tygodniu ha ha... tak czy tak wyjdą na swoje bo przecież wtedy tym bardziej nie przysługuje odprawa! Wiem bo nas już kiedyś tak monnari zrobiło, zmienili nam umowy, bo mimo że byłyśmy zatrudnione w sklepie monnari to w dokumentach widniał inny pracodawca!!!!!!!!! wprowadzili nas w błąd obiecując że warunki się nie zmienią, i oszukali nas, bo miałyśmy umowy na czas nieokreślony! a potem na określony!
damy rade / 213.158.199.* / 2009-09-09 02:23
osoby, ktore dostaly do tej pory wypowiedzenia (cała centrala) otrzymują odprawę nawet jeśli podpiszą nowe warunki.
oooooooooooooooooo / 77.253.174.* / 2009-09-09 09:59
no to jak dostaniemy odprawy czy nie
a może to zależy od tego jakie dostaniemy wypowiedzenie i co w nim będzie zawarte.
czy któraś z was dostała odprawy?
mon. / 89.77.8.* / 2009-09-09 08:25
Nie wypisuj bzdur !
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-09-07 08:18
już Wam gdzieś radziłem - nie ma kasy, bieżecie w zastaw towar
jest kasa - zwracacie niema kasy - sprzedajecie na straganie (to dotatkowy stracony czas + koszt więc towaru musicie wziąć więcej niż wam się należy zaległej kasy (uwzględnijcie też odsetki za zwłokę) o pracę nie macie się co martwić bo Monnari i tak padnie na pysk.
powodzenia!!!
damy rade / 213.158.199.* / 2009-09-09 02:26
to akurat jest mocno karalne kolego więc odradzałabym wszystkim... Sytuacja u nas staje sie coraz bardziej opanowana tak jak w Moltonie. A Monnari nie padnie na pysk... zakładzik?
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-09-10 08:26
padnie, padnie a te sprzedawczynie gówno dostana a nie wypłaty jeżeli nie postawią ich pod ścianą.
Kusi mnie przyjąć zakład.
monn / 83.31.204.* / 2009-09-06 14:56
czy 10 wrzesnia wyplata bedzie też dla osób na l4 czy znowu nic? czy ktokolwiek z regionalnych czy kierowniczek sie tym interesuje?? czy ktoś się dowiedział co z kasą za lipiec dla ciężarnych? w ogóle nie wiadomo z kim się kontaktować...
raz dwa trzy / 89.75.165.* / 2009-09-07 02:44
Dziewczyny ale Wy glupoty wygadujecie to jest po prostu zalosne - obrazacie tych biednych ludzi ale same piszecie ze jada na tym samym wozku co Wy. To ze ktos zajmuje wyzsze stanowisko nie uprawnia do tego zeby go ciagle szykanowac. A jak chcecie sie czegos dowiedziec o swoich wnagrodzeniach to trzeba udac sie (zatelefonowac) do ZUS PIP lub do Firmy a nie tylko mnozyc pytania i siedziec z zalozonymi rekami. Ruszcie glowa i uruchomcie mozgi - dopisac late to kazdy potrafi.
Zdesperowana / 213.158.199.* / 2009-09-07 12:50
Ja właśnie wróciłam z PIP gdzie złożyłam skargę na brak wypłat. Pani z PIP-u jutro rano przekazuje sprawę do łódzkiego inspektoratu o przeprowadzenie kontroli, za dużo musiałabym pisać więc w skrócie- radze każdej z Was zrobić to samo bo otrzymałam bardzo dużo nowych i potrzebnych informacji. Aha jestem na zwolnieniu L4-ciąza.
ja26 / 2009-09-07 13:30 / Bywalec forum
a mozesz tylko cos powiedziec czy mamy jakies szanse na to ze dostaniemy na dniach jakies pieniazki?bo to juz jest nie do wiary!!!!!!!!!!!!!!i napisz cos wiecej bardzooooooooooooooooooooooooooooooo cie prosimy : ) co to za informacje i czy kazda z nas ma isc osobno?pozdrawiam "ciezarowka" rowniez hehe
Zdesperowana / 213.158.199.* / 2009-09-07 14:12
Po moim zgłoszeniu sprawa wyglada tak ze łódzki inspektorat przeprowadzi w firmie kontrole dlaczego nie otrzymałyśmy wypłat- egzekucyjnie pieniądzę będą sciągnięte razem z odsetkami ponieważ Pani w PIP-ie powiedziała że to jest niedopuszczalne żeby tak długo czekać na należace nam się pieniądze. powiedziała też że grozi im kara za niedotrzymanie terminu wypłacenia pieniędzy. Najlepiej będzie jak każda z was pójdzie indywidualnie do PIP-u zgłosić zażalenie ponieważ wtedy należą wam się odsetki.
monnar / 2009-09-07 13:15
tzn. jakie informacje dostałaś???
monnarka / 83.23.172.* / 2009-09-07 13:41
jestem na macierzyńskim i nie dostałam kasy ale moja koleżanka która jest na l4 ciąża to dostała razem z dziewczynami z salonu ,dzwoniłam dziś do firmy i tam miła pani której nie obwiniam że nie mam pieniedzy powiedziała że ZUS się zdeklarowała że wypłaci nam te pieniądze ale muszą jeszcze jakieś pismo wypełnić , a co bedzie to zobaczymy jeszcze poczekam do końca tygodnia i pójdę do PIP i gdzie się tylko da a by dostać co mi się należy .I czas zacząć działać samej a nie czekać aż ktoś za nas to zrobi bo ani kierownczka ani dziewczyny z salonu ani pani w kadrach nie pomoże
MAZII81 / 77.113.17.* / 2009-09-17 10:31
TEŻ JESTEM NA MACIERZYŃSKIM I TEŻ POWIEDZIANO MI TO CO TOBIE O ZUSIE ALE PRAWDA JEST TAKA ŻE ONI JESZCZE NIE WYSL ALI RZADNYCH PAPIERÓW I ONI O NICZYM NIE WIEDZA TAK NA PRAWDE A PIENIADZE MOZE DOSTANIEMY ZA 1,5 MIESIACA I TO MOZE.BRAK SLOW NA TYCH ZŁODZIEI!!POZDRAWIAM BYDGOSZCZ
nanananana / 83.31.182.* / 2009-09-07 08:47
w zusie nikt nic nie wie, poza tym zus niby nam nie wypłaci, na maile OSOBA która wysyłała to świetne pismo na sklepy odnośnie wypłat - nie odpowiada.... księgowa zbywa że się dowie nie wiadomo kiedy, a z syndykiem to może ty uruchomisz swój mózg i zagadasz co?
więc sorry ale ciężko jest się czegokolwiek dowiedzieć.... a osoby które pracują na sklepach dostały już wypłaty i nie interesują się że te na l4 nie mają..... a ty wielka obrończyni skoro jesteś taka zaradna to się dowiedz co w naszej sytuacji może twoja "mądra" głowa lepiej pracuje....
jakaja / 89.75.165.* / 2009-09-07 02:36
hm
oooonie / 81.190.204.* / 2009-09-03 22:31
INFORMACJA DLA WSZYSTKICH POSIADAJĄCYCH UBEZPIECZENIE W ALLIANZ!!!!!!!!!
dziś przyszła informacja że musimy wpłacic do kasy firmy pieniądze na nasze ubezpieczenia , do 08. 09 jeśli nie to nie zapłacą nam i stracimy wtedy ubezpieczenia!
Pięknie co? fundusz zapłacił nam marne grosze, że jeść nie mamy co a jeszcze możemy stracić nasze pieniądze płacone na składki ubezpieczeniowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gdyby syndyk miał nam wyrównać do 10.09 wypłaty to miałby też z czego odciągnąć na ubezpieczenia i nie kazaki by nam płacić! Może za zus też każą nam jeszcze płacić ????
Szczyt chamstwa, mam wrażenie że nie dadzą nam naszych pieniędzy!
ja26 / 2009-09-05 12:54 / Bywalec forum
nie ma nikt jakis nowych wiadomowsci o wyplatach dla ciezarnych na l4?bo z tego co zrozumialam te dziewczyny co pracuja dostaly kase a my mamy zdechnac z glodu i dlugow!!!!!!!!
:( / 213.158.199.* / 2009-09-04 03:38
ja wam poweim. to jest tak:
jeśli chodzi o zwolnienia to te osoby które na nich były nie dostały teraz pieniędzy za lipiec ponieważ FŚG nie płaci za zwolnienia.
więc poszło zapytanie do zus czy zapłaci za te zwolnienia. jaka była odpowiedź to nie wiem.
jeśli chodzi o alianz to te składki musimy sobie wpłacić same ponieważ nie zostały one pobrane z naszych pensji za tamten miesiąc gdyś pensje wypłacił nam FŚG a oni nie odciągają na ubezp. itp.
skoro teraz pensja ma pójść z firmy to będzie ona potrącona noramlnie. to lepiej wpłacić tą składkę bo po co ma nam przepaść to ubezpieczenie
ja26 / 2009-09-04 07:42 / Bywalec forum
czyli skoro fundusz nie placi za zwolnieniea to czy my dostaniemy kiedys te pieniadze wogle za lipiec??????????......i czy ktos sie orientuje czy juz bedzie placone nam normalnie teraz od 10 wrzesnia i co planuja z ciezarnymi na l4???.......bo zaczynam myslec ze oni maja takie jak my gleboko w dupie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy