Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Morawiecki: podatek bankowy nie zaszkodzi bankom

Morawiecki: podatek bankowy nie zaszkodzi bankom

Wyświetlaj:
Andrzej947 / 46.253.208.* / 2016-04-07 13:56
To prawda a będą robić wszystko aby wykazać że nie .
prawdziwa sytuacja w Polsce / 89.69.226.* / 2016-01-26 00:47
JSM ma rację. Banki zachodnie od lat dzięki układowi w rządach postkomunistycznych oraz liberalnych PO-PSL mogły robić na Polskim rynku co chciały i ustalać ceny najwyższe w Europie. W żadnym Państwie Europejskim nie ma tak wysokich opłat bankowych za wszystko od najdrobniejszych opłat za wyciąg, rachunek czy kartę po kredyty i pożyczki jakie są oferowane dla Polaków w Polsce. Przez lata banki kolokwialnie mówiąc "zdzierały" Polaków ile się dało za przyzwoleniem post-komuny oraz liberałów PO-PSL którzy mieli z tego profity. Bardzo dobrze, że rządy PIS i Kukiz wreszcie zaczynają układać ważne sprawy w Polsce. 25 lat po Solidarności zmarnowane i spędzone na rozkradaniu Polski i aferach przez komuchów oraz PO-PSL i PO z innym logo czyli Nowoczesną wystarczy. A ceny w zachodnich marketach czy zachodnich bankach mogą wam drodzy rodacy podnieść kiedy i jak chcą niezależnie od tego czy PIS i Kukiz wprowadzą podatek. Ponieważ nie są to Polskie firmy i instytucje i mają was gdzieś. Więc niestety drodzy rodacy ale czas wzorem innych Państw UE przestać włazić w D.. innym i się podlizywać i płaszczyć mówiąc,że Polska jest słaba i tak trzeba (bo to są bzdury) tylko trzeba zacząć niestety twardo walczyć o swoje czyli o interes Polski, a nie obcych Państw. Czas p*****... , lizodupstwa, układzików i śliskich cwaniaczków niestety trzeba zakończyć i zacząć wdrażać poważne i mądre działania na rzecz Polski, a nie aby przypodobać się innym i dostać stołek w UE. PIS i Kukiz robią bardzo dobrze. I nie używajcie tych samych tanich populistycznych haseł od lat - bo podniosą ceny żywności, najbardziej w małych wiejskich sklepikach bla bla bla bo się niedobrze robi od 25 lat słuchać tego bełkotu, a jak widziecie ceny wam podnosili i tak i tak. Paliwa mamy najdroższe w UE, autostrady po układach (za to też PIS i Kukiz mam nadzieje się wezmą) są w Polsce najdroższe na świecie! za kilometr inajgorszej jakości (celowo aby kraść kolejne pieniądze z budżetu Polski na remonty gdy na drugi dzień po oddaniu autostrady nadaje się ona do remontu), opłaty bankowe najwyższe w UE, ceny niektórych produktów żywnościowych najwyższe w UE i tak dalej. Może otwórzcie oczy i spójrzcie na rzeczywistość jak rosły ceny w Polsce od 1980, a jak wynagrodzenia, a nie żyjecie w utopii i powtarzacie populistyczno liberalną papkę.
J@S@M / 89.231.211.* / 2016-01-25 20:14
bredzicie...
od zawsze zachodnie banki rżneły Polaków na kosztach prowadzenia rachunków, obsługi kont etc
Nie było żadnego podatku a płaciliśmy najwięcej w Europie a może i na świecie za różne wymysły banksterów.
Nie piszcie głupot pseudoekonomiści !!!
patriota191 / 77.255.251.* / 2016-01-26 12:49
Słuchaj to są tzw. "eksperci" - ŚMIECHU WARTE. Do niedawna każdy w Polsce, kto odpowiednio zapłacił był w telewizji czy w ogóle w mediach przedstawiany jako "ekspert". Ja też jestem ekspertem od ekspertem w dziedzinie stosunków społecznych i medioznawstwa. Moja opinia brzmi: W Polsce ludzie poznali się w końcu na oszustach i chcą uczciwości w życiu publicznym oraz społecznym, aby mogli normalnie i spokojnie żyć na przyzwoitym poziomie. Do panującej w większości w liberalno-lewicowych mediach propagandy, która nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości ludzie zdążyli już się przyzwyczaić i mieć gdzieś to czym nas karmiliście przez lata. Reformy które wprowadza PiS to już ostatni moment abyście zaakceptowali te zmiany, bo w przeciwnym razie grozi Wam wyjście ludzi na ulicę i zrobienie porządku własnymi rękami, a wtedy nie będzie już czasu na żadne rozmowy.
oko399 / 31.63.214.* / 2016-01-25 20:07
Pan Morawiecki uważa Polaków za idiotów ? Banki w ten sposób reagują na podatek i było to do przewidzenia o czym mówili wszyscy , za chwilę pójdą ceny żywności w górę bo markety to wymuszą na dostawcach . Najbardziej zdrożeją w małych osiedlowych i wiejskich sklepikach . Przekonacie się niebawem po wprowadzeniu podatku i co wtedy wymyślicie ? Z jakiego powodu ceny pójdą w górę ?
maciek_17_sk8 / 2016-01-25 20:53
kurde ludzie, nie wiem dlaczego tak wszyscy bronią te instytucje finansowe. Po pierwsze o,44% to nie jest duży procent od aktywów. po drugie banki specjalnie naciskają na opinię publiczną by na tym zyskać. Podnoszą cenny za usługi i tym samym wzrosną ich aktywa i zapłacą większy podatek. Ja płacę podatek Belki za aktywa na koncie oszczędnościowym i lokacie, więc dlaczego instytucje finansowe nie muszą ponosić odpowiedzialności? wmówili wszystkim, że to będzie bardzo zły ruch i ile na tym nie stracą. Jak bankier dawał kredyt we frankach informował o ryzyku, możliwości przewalutowania, kontaktował się z wami o wahaniach waluty? zapewne nie, bo po co miał to robić dla nich to jest zysk. jak dla mnie cała ta sytuacja polega na tym by więcej zarobić umyć ręce i wmówić ludziom, że to nie jest ich winna.
Na końcu dodam tylko, że Bank Hiszpański, który nadał tyle kredytów, że stracił płynność finansową w czasie początku kryzysu ekonomicznego, dostał dotację od Banku Centralnego, za którą wykupił jeden z polskich banków. Tak właśnie działają te instytucje finansowe.
Jano49 / 83.143.97.* / 2016-01-25 20:18
Rzad obiecał że PKOBP nie podniesie opłat no i SKOKI tam się przeniosę
Wiwa303 / 213.238.82.* / 2016-01-25 19:52
P***** p***** panie Morawiecki. Podnoszenie oplat przez banki to konsekwencja wprowadzenia podatku bankowego i pan jako bankowiec to wie. Koszty tego poniosa klienci, a banki i tak swoje zarobia. Tak samo bedzie z powodu podatku od pow. sklepowych - to my klienci bedziemy miec mniej w portfelu.
g / 89.230.218.* / 2016-01-25 19:37
bankom nie zaszkodzi,zapłacą klienci
g / 89.230.218.* / 2016-01-25 19:36
pko bp - bank państwowy od maja podnosi opłaty i prowizje.
Niedługo podniosą wszystkie banki.
Za "dobrą zmianę" zapłacą klienci .
poCoImięJakWiecznieZajęte? / 83.7.249.* / 2016-01-25 19:36
lokata na max 2,5% a kredyty od 12% na karcie standard prawie 10xtyle ~24%. GDZIE ten BANDYCKI UOKIK co pozwolił ograniczyc konkurencje telewizji satelitarnej? kryminał im się należy!!
romb-Polak / 31.174.84.* / 2016-01-25 19:25
Ciekawe czy Pan Morawiecki myśli to co ja, bo ja myślę, że pazerność banków jest olbrzymia i na tym podatku zarobią, czyli obciążą tak klientów, że na tym dodatkowo......zarobią! Uważam, że trzeba było bankierom ustalić podatki nie 0,44% lecz 4,40%. Nawet wtedy bankierzy mieliby z tego zysk! Rząd daje się im podpuszczać wypowiedziami ich ....Petru.
ftvbh / 77.253.88.* / 2016-01-25 19:14
No to teraz częściej i więcej będą podwyższać.
abcq / 185.38.226.* / 2016-01-25 18:57
Morawiecki ma rację, każdy widział, że banki podwyższyły opłaty zanim zaczął obowiązywać podatek.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
J-24 / 176.221.122.* / 2016-01-25 18:56
A co na to Tatuśko?
amer / 79.186.232.* / 2016-01-25 18:53
ja p****** ,kto to jest?bankowiec wmawiajacy ze w prawej kieszeni brakuje pieniedzy wiec przekladaja je do lewej i tym samym rosnie kapital ?chyba marksa i engelsa
ANIA 24 / 88.107.1.* / 2016-01-25 18:49
WIEKSZOSC TO ZACHODNIE BANKI KTORE KAŻĄ POLAKOM PLACIC ZA NIEMAL WSZYSTKO
A W SWOICH MACIERZYSTYCH KRAJACH LUDZIE MAJA ZA DARMO NIECH KTOS MI TO WYTLUMACZY???
amer / 79.186.232.* / 2016-01-25 18:55
Ania idz juz po wyplate ,juz dosyc na dzisiaj sie zapracujesz
XYY / 194.110.116.* / 2016-01-25 18:48
."....jesli UOKIK bedzie pilnowal,zeby nie doszlo do zmowy bankow".Do zmowy dojdzie.Przy obecnych stopach procentowych sa dwa sposoby na zrekomensowanie sobie nowej daniny:zwiekszenie akcji kredytowej,ktora powieksza danine i podwyzszenie oplat dla klientow.Ktora wybiora banki p.ministrze z milionami na kontach?
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy