MOSTALZAB

Money.pl / 2007-05-17 10:26
Komentarze do spółki: MOSTALZAB.
Wyświetlaj:
Egar / 2009-01-23 17:21 / Tysiącznik na forum
"............... umowa regwarancji dla gwarancji zwrotu zaliczki w związku z realizacją ................."
PS. podoba mi się . Cudzoziemcy !!! uczcie się jezyka polskiego !!!
I2S / 62.29.164.* / 2008-12-09 11:52
Czuję, że będzie rosło. MSZ wygrał kontrakt na 110 mln
Egar / 2008-11-29 00:44 / Tysiącznik na forum
Zarząd Mostostalu Zabrze-Holding S.A. (Emitent) informuje, iż Pan Zbigniew Opach (Przewodniczący Rady Nadzorczej Emitenta) w dniach od 14 do 20 listopada 2008 r. nabył w obrocie giełdowym 71.702 sztuk akcji Emitenta po średniej cenie 3,14 zł za jedną akcję.
petula / 2008-11-27 22:40
dziwię się panu E..który tak zawzięcie krytykuje firmę,przypuszczam że nie sprzedał kiedy trzeba było i krew go zalewa bo jak wiadomo można było na niej zarobic fortunę,a wyniki firma ma całkiem przyzwoite mając na uwadze to z jakiego dołka wychodzi i z jakim przekrętem przyszło jej walczyc,o czym to świadczy?.ten kto umie myślec ,sam sobie powie
Egar / 2008-11-29 00:24 / Tysiącznik na forum
Tak petula , .............. oj TAK
PS. co Ty wiesz o zabijaniu (krytyce firmy)
Nie napisałem ani jednego słowa krytukującego MSZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ani jednego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
petula / 2008-12-01 16:44
Przykro mi,to była pomyłka nie miałem pana na myśli
Egar / 2008-11-25 07:37 / Tysiącznik na forum
Lekkie odbicie lub kiszenie ale technika po stronie niedźwiedzi :-(
Egar / 2008-10-27 20:00 / Tysiącznik na forum
Fragmenty komunikatów :
" ..... Pan Zbigniew Opach w dniu 24 października 2008 r. realizując umowę przyrzeczoną nabył w transakcjach pakietowych 1.698.000 sztuk akcji Emitenta po cenie 2,00 zł za jedną akcję"
a " ...... w dniu 21 października 2008 r. nabył w transakcji giełdowej 139.700 sztuk akcji Emitenta po średniej cenie 3,71 zł za jedną akcję"

Pokusiłem się o wyliczenie średniej ceny z tych dwóch transakcji :
(1698000x2)+(139700x3,71) = ~2,13zł/akcję
Wyliczenie (przyznam) karkołomne a nawet bzdurne i nieuzasadnione ale jakiś kierunek trzeba sobie wytyczyć a potem albo się cieszyć albo płakać.
Egar / 2008-10-22 21:17 / Tysiącznik na forum
Pan Zbyszek, wraz z podmiotami zależnymi, dochodzi do momentu w którym nie będzie się musiał z nikim liczyć !!! Nasuwa mi się przewrotne pytanie :
Czy (przypadkiem oczywiście) nie będzie chciał tego interesu komuś sprzedać ?
PS. Nie chciałbym Go stawiać w jednym szeregu z grubym Rychem ale od przekrętów i machinacji na GPW jeszcze rozboli nas głowa :-(
HAISHI / 62.111.141.* / 2008-10-22 11:45
Jakoś nie chce mi się w tą spólke zagłębiać bo na samym wstępie poczułem smród samych szwindli. Zjazd to dopiero bedzie przy pierwszej lepszej konkretniejszej kontroli. Moge tylko współczuć posiadaczom tego waloru.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-22 00:29
Punkt widzenia jak wszyscy wiedzą zależy od punktu siedzenia.
Tak naprawdę zadaniem iluzjonisty jest pokazanie nam czegoś, tak abyśmy zobaczyli to, co on chce.
Podobnie zadaniem polityka jest tworzenie pewnego wizerunku i jak sami wiecie wielu z nich odniosło pod tym względem sukces.
Tak więc najważniejszy jest PR. Jeżeli mówią o nas żle -to dobrze, bo o nas mówią.
Ale zostawmy teorię na boku zajmijmy się naszym mostkiem.
Pływający wrak?
Nawet jeżeli spółka zawiera kontrakty, na których wiele nie zarabia, ale nie traci (co potwierdzają raporty okresowe) to jest dobry znak. Wszyscy wiemy, że są okresy koniunktury i dekoniunktury, a te moim zdaniem dla tej spółki jeszcze się nie rozpoczęły.
Biorąc pod uwagę, że spółka ma zapewne znaczące koszty amortyzacji liczę, że jej rentowność w najbliższym czasie będzie rosła.
Pomijam fakt, że część spółek od momentu debiutu w okresie np 13 lat ani razu nie wypłaciła dywidendy, a nowe emisje pojawiły się kilkakrotnie.
Ponadto akcjonariat, czyli Arka i ING ( wiem, ze ich wyniki nie zachwycają) mam nadzieję, że dysponują właściwą kadrą zarządzającą, która ma podstawy, by rokować w tej spółce swoje nadzieje.
Kolejnym argumentem za TAK, jest czas istnienia na rynku, a także jako spółka akcyjna istniejąca na giełdzie. Teoria głosi, ze firma istniejąca na rynku ponad pięć lat przetrwa wszystkie problemy i zapaści (nie dotyczy Washington Mutual, Lehman Brothers)
Ponadto spółki, które istnieją jakiś czas posiadają tzw (moim zdaniem) koło zamachowe, które swoim pędem nie pozwala się zatrzymać, ą 62 lata tradycji są rego potwierdzeniem.
Reasumując wyniki za 3 kwartał zweryfikują stawiane tezy, poczekajmy zatem.
HAISHI / 62.111.141.* / 2008-10-19 23:32
USA zakończyło tydzień na czerwono. W wyniku takiego zakończenia ciekawie zapowiada się jutrzejsza sesja raczej spadkowa. Do tego MOSTALZAB zawiera kontrakty nie dla zysku tylko dla utrzymania płynności finansowej. Biorą wszystko co się da oby się tylko utrzymać na powierzchni. Niestety to już pływajacy wrak.
Jasi0 / 2008-10-21 07:36 / portfel / Bywalec forum
żeczywiscie mostek podpisuje kontrakty jak leci, ale przecież widac ile zarabia, zysk systematycznie rośnie, przekonasz sie raporcie za III kw.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-21 23:50
Jasi0 rzeczywiście a nie żeczywiście
Jasi0 / 2008-10-22 16:48 / portfel / Bywalec forum
dzięki, że mnie poprawiłeś, to będę o tę rzecz mądrzejszy
Egar / 2008-10-21 21:26 / Tysiącznik na forum
Jutro będzie info o "zhajcowaniu" się hali produkcyjnej . Miałem tel. od znajomego !!!
Egar / 2008-10-18 07:33 / Tysiącznik na forum
Jeżeli (w ogólnie ciężkich czasach) rozmawiasz z gościem, a ten nic tylko p.i.E.Rdoli jak to mu dobrze idzie i wogóle, że jest super, i jeszcze mówi żebys pożyczył mu ostatnie swoje pieniądze ........ to Cię wewnnętrznie zbiera, żeby mu dać w "ryja".
I tak jest z MSZ-tem
gall333 / 89.231.180.* / 2008-10-17 15:39
Panowie ten okręt tonie ratuj się kto może.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-17 11:02
Dalej kontynuję mój monolog
Dokładnie jak pisałem wcześniej się stało, może dzisiaj na drobnym plusie, ale w żaden sposób nie przekłada się to sytuacji spółki.
Dziwię się natomiast inwestorom Skotanu gdzie po uzyskaniu informacji o współpracy z niemiecką spółką ten skoczył o 26 % (oczywiście rozpoczęła się realizacja zysków).
Dziwią się temu, że sytuacja finasowa Skotanu jest dużo gorsza od Mostostalu, a ten praktycznie stoi w miejscu.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-16 18:25
Znając życie i biorąc pod uwagę zawarcie przez mostostal dwóch kontraktów to jutro ponownie możemy się sposdziewać przeceny na tym walorze
Sebastian Dmochowski / 2008-10-14 22:52
Ale ktoś tu mąci, ciekawe czy ing czy arka?
Informacja o kontrakcie nie wywołała na nikim wrażenia, a wręcz przeciwnie spowodowała spadki. Miejmy nadzieję, że frajerzy z fynduszy inwestycyjnych dzisiaj wyprzedali się już do końca.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy