Forum Forum dla firmZakładanie firmy

możliwe źrodla finansowania dla nowej firmy

możliwe źrodla finansowania dla nowej firmy

Rafał22 / 62.141.251.* / 2008-07-07 15:09
Witam, piszę prace licencjacka na wyżej podany temat i chciałbym zwrócić się z prośbą o ewentualne źródła w których byłyby jakieś informacje na ten temat. Szczególnie zależy mi na jakiś aktualnych danych na temat procentowego udziału środków własnych/kredytów/venture capital/etc przy zakładaniu nowej firmy. Jakieś ankiety badania rynkowe itd. Interesuje mnie też bardzo jakie jest bieżące podejście banków w gestii kredytów dla potencjalnych nowych przedsiębiorców, czy banki stają sie bardziej przychylne nowym biznesom i czy częściej decydują się je finansować poprzez udzielnie kredytu.

Nie wiem czy portal money.pl to dobre miejsce na tego typu prośby, wszak to chyba bardziej portal z poradami prawnymi i praktycznymi. Jeśli spamuje to z góry przepraszam, jednak jeśli ktoś mógłby mi pomóc jakimś linkiem, czy też wydawnictwem które zawiera informacje na powyższy temat będę szalenie wdzięczny za pomoc.

Pzdr.
Mich_al / 78.8.10.* / 2008-07-21 11:33
Witam,

Generalnie źródeł finansowania jest dużo - przykładowo kapitał udziałowy z GPW (rynek główny i alternatywny), kapitał udziałowy z funduszy Private Equity i kapitał dłużny (kredyty, obligacje) - i dla każdej z tych opcji wszystko wygląda totalnie inaczej. Może warto byłoby Ci pójść na jakieś praktyki? Nie wiem skąd jesteś, ale np. we Wrocku warto iść na praktyki np. do WDMu czy MCI. Wiem też, że chłopaki z Certus Capital szukają nowych pracowników/stażystów. Bez dojścia bezpośredniego ciężko Ci będzie wyciągnać jakiekolwiek dane..

Najnowsze wpisy