Forum Forum emerytalneOFE

Można już wracać z OFE do ZUS

Można już wracać z OFE do ZUS

Money.pl / 2007-02-23 20:27
Komentarze do wiadomości: Można już wracać z OFE do ZUS.
Wyświetlaj:
mś / 217.113.225.* / 2007-02-23 20:27
Z prywatnego konta do skarbu państwa ? Zachwycająca propozycja ! UWAGA - to sprawia wrażenie, że działa na zasadach szantażu. To jest wykroczenie ! Jeśli dasz, to będziesz miał. Fenomenalny sposób działania organów ustawodawczych, a ja myślałam,że to poważny i zdrowy organ ! Oczywiście - dzięki Bogu - nie klasyfikujący się do przeszczepu.
the / 83.9.52.* / 2007-02-24 12:44
Dlaczego nie możemy przekazać tych składek do ZUS .
HARA218 / 95.174.36.* / 2009-11-09 14:23
WŁAŚNIE,DLACZEGO?????.Jak znam życie,a znam,to potemZUS powie że przeciż pan nie odprowadzał składek do ZUS ,tylko do budżetu państwa i niech państwo da panu emeryture, ale wtedy juz kasy mojej żekomo zgromadzonej nie bedzie.Skoro ZUS i skarb państwa to to samo, to ja chcę prekazać te składki do ZUS. Będę miał pewność, że moje składki będą odnotowane, i będą widniały w papierach ZUS.Bo inaczej po latach okaże sie, że ZUS nie ma o niczym pojęcia, bo ktoś z urzędasów zapomniał presłać informacji o moich składkach do ZUS.I po ptokach!!!!!!!!!!!.
lezdrub / 79.185.112.* / 2010-01-13 20:21
Hara. wbij sobie w gogle oszukani przez ZUS.
mś / 217.113.225.* / 2007-02-24 13:09
ZUS to skarb państwa, w którym nie ma rozdziałów prywatnych. Następna kwestia, czy ktoś zaproponował końcowe rozliczenie ze składek odprowadzanych przez pracownika ? Podpisanie umowy i wskazanie następcy?W przypadku zgonu z beneficjentami, czyli rodziną tak jak jest to z OFE ? W Polsce nie ma jeszcze doświadczeń korzystania z takich warunków, a zatem nie można ogłupiać ludzi i twierdzić, że to be. Musimy jeszcze chwilę poczekać, aby czerpać korzyści z takiej formy oszczędności i jak inni emeryci z innych państw żyć godnie bez uzależnień od monopolu ZUS-owskiego i ich wskaźników. Brać jest kto, ale rozliczyć się z tego - jak dotąd nie ma takich waruków. Należałoby się zastanowić czy, aby ZUS działa zgodnie z dyrektywami UE, w której własność prywatna, to świętość ? To jest właśnie wielkie be czynione na niekorzyść narodu.
Daboni / 89.79.120.* / 2007-02-27 12:14
Ciekaw jestem co bedzie za pare lat jak i u nas wzrosnie odsetek osob starszych (czyt. takich na ktorych trzeba lozyc - one juz nic sie nie dokladaja). Kto wtedy bedzie placil na emerytury. Eh... bedzie wesolo :(

Pozdrawiam

Dariusz
http://uik.pl
wuliek / 78.28.14.* / 2010-01-13 18:41
Dlaczego ujęto tylko te roczniki ? Chętnie wróciłbym do ZUS-u niestety w demokratycznym ? państwie nie mogę tego uczynić ! Gdzie tu wolność wyboru ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
lezdrub / 79.185.112.* / 2010-01-13 20:25
wuliek. Nie martw się. Własnie pracuje nad tym bada żłodzieji aby te twoje składki wróciły z tweejego konta do ZUS. Bedziesz miał nietylko demokratycznie, ale komunistycznie.

Najnowsze wpisy