Forum Polityka, aktualnościKraj

MPiPS oraz MS planują zmiany dotyczące egzekwowania alimentów

MPiPS oraz MS planują zmiany dotyczące egzekwowania alimentów

Wyświetlaj:
w.o / 194.152.51.* / 2015-03-23 09:37
To nie za alimenciarzy macie się zabrać tylko za bezdzietnych bezpłodnych! Polacy, wyjaśnię wam jak to wy na kogoś płacicie? Kto płaci podatki na dzieci, na ich szkoły, przedszkola ten zapomniał że był dzieckiem i powinien na swoje szkoły przedszkola zapłacić podatek!
Kto dziecku pomaga ten zapomniał że był dzieckiem i powinien oddać to co sam dostał by tylko na siebie zapracować. Czy wy ludzie naprawdę jesteście tacy tępi ze nie potraficie tego    
zrozumieć, chyba jaśniej sie juz nie da wytłumaczyć, każdy musi    
oddać to co zostało w niego wpakowane jak był mały inaczej okrada    
jakieś dziecko
wasz odmieniec / 194.152.51.* / 2015-03-23 09:34
Polacy, wyjaśnię wam jak to wy na kogoś płacicie? Kto płaci podatki na dzieci, na ich szkoły, przedszkola ten zapomniał że był dzieckiem i powinien na swoje szkoły przedszkola zapłacić podatek!
Kto dziecku pomaga ten zapomniał że był dzieckiem i powinien oddać to co sam dostał by tylko na siebie zapracować. Czy wy ludzie naprawdę jesteście tacy tępi ze nie potraficie tego    
zrozumieć, chyba jaśniej sie juz nie da wytłumaczyć, każdy musi    
oddać to co zostało w niego wpakowane jak był mały inaczej okrada    
jakieś dziecko
egzkutor / 94.229.220.* / 2015-03-23 09:28
ten kto ten artykuł napisał, dając propozycje powinna sama ponieść konsekwencje i pod przykrywką
skutecznej egzekucji alimentów dać zarobić sędzią, adwokata no i największej ba...-komornikom .
A wystarczy przenieś zobowiązania na osobę lub firmę która zatrudnia takie osoby na czarno
kara w wysokości najlepiej zarabiającego pracownika z okresu 12-tu miesięcy +zobowiązania alimentacyjne.
I pamienajcie PRAWO jest dla LUDZI nie sznujecie ludzi niema PRAWA i ugryściesię w D...
Piotr K
egzkutor / 94.229.220.* / 2015-03-23 09:16
ten kto ten artykuł napisał, dając propozycje powinna sama ponieść konsekwencje i pod przykrywką
skutecznej egzekucji alimentów dać zarobić sędzią, adwokata no i największej ba...-komornikom .
A wystarczy przenieś zobowiązania na osobę lub firmę która zatrudnia takie osoby na czarno
kara w wysokości najlepiej zarabiającego pracownika z okresu 12-tu miesięcy +zobowiązania alimentacyjne.
I pamienajcie PRAWO jest dla LUDZI nie sznujecie ludzi niema PRAWA i ugryściesię w D...
Piotr K
kaskada 1 / 2015-03-23 07:52
niech politycy uchwalą ustawę która funkcjonuje w wielu krajach UE, że alimenty można odpisać od podatku pewna forma ulgi na dzieci i platnosc alimentow wzrośnie o minimum 100%
wkurzony / 62.254.223.* / 2015-03-23 07:50
Dlaczego każdy tutaj pisze jacy to źli tatusiowie bo nie płacą a czy ktoś zadał sobie pytanie dlaczego nie płacą? Może ich nie stać. Ciągle matki biadola a prawda jest taka ze wspólnie maja te dzieci i jestem ciekaw czy matka daje 1200 zł miesięcznie na swoje pociechy ?! Facet musi bo sad tyle przysadzil. Prawo stoi po stronie matek, które udają poszkodowane ale przecież nie zostały zgwałcone. Dlaczego sad nie przydziela obowiązku płacenia na oboje rodziców.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wnuczka / 188.47.35.* / 2015-03-23 14:43
To sobie oblicz jak potrafisz.pranie,sprzatanie,gotowanie,lekarze,czuwanie w nocy w chorobie ,stresy ,wywiadowki,a ty TATUSIU WOLNY JAK PTASZEK,zero obowiazku przy dzieciach.Teraz wiesz.!
Problem / 31.61.131.* / 2015-06-21 21:12
To się zamień. Oddaj ojcu dzieci a ty sobie fruwaj i płać alimenty. W czym masz problem?
misiu555 / 83.28.87.* / 2015-03-23 09:59
Powinni w momencie rozwodu odbierać dzieci rodzicom i oboje po równo obciążać alimentami. Ileż to mniej było by rozwodów.
alunia4 / 79.124.97.* / 2015-03-23 08:22
Ja mam alimenty w kwocie po 300 zl na dzieci w wieku 18 i 15 lat. Przy przyznawaniu alimentow tatus zarabial ponad 3 tys,bylo to 7 lat temu. Alimenty widzialam zaledwie przez 1 rok po rozwodzie i jest niesciagalny. od lat woli pracowac na czarno bo borok jest taki poszkodowany bo musi placic w sumie na dwojke dzieci alimenty w kw 600 zl. od panstwa alimentow tez nie dostaje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
alex652 / 212.50.111.* / 2015-03-23 08:19
prawda jest taka ze jezeli matka wychowuje dzieci a ojciec tylko placi alimenty to jego wklad powinien byc 80 procent a nie 50 bo taki tatus od reszty obowiazkow raczki umywa caly trod wychowania spoczywa na matce wiec nie p****** bzdur . . .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Naprzemienny / 31.61.131.* / 2015-06-21 21:15
Więc oddaj mu dziecko, niech mieszka z nim i się dzieckiem zajmuje.
Albo ustal sądownie, że ma obowiązek zajmować się dzieckiem tyle samo czasu co ty.
Dlaczego nie chcesz tego zrobić, tylko jęczysz po forach?
tfrghjk / 217.153.194.* / 2015-03-23 11:29
ale w sądzie kretynko powiesz, że Ty rodziłaś dziecko, więc jest Twoje tak? więc z Tobą powinno mieszkać a nie z ojcem tak? więc skoro Twoje, to dlaczego chcesz kasę na "coś", co jest wg Ciebie Twoją WŁASNOŚCIĄ? to może Ty płać raty za moje mieszkanie w takim razie?
g / 178.252.28.* / 2015-03-23 07:36
Zamykać do więzienia almienciarzy a na pewno wtedy zarobią i zaczną płacić alimenty ? gdzie tu logika ? Do przymusowej pracy i niech łoży
Anka l.32 / 5.226.73.* / 2015-03-23 07:31
A co jak były mąż i ojciec dziecka pracuje za granicą.Nie płaci alimentów w Polsce,ale wiem ,że pracuje w Holandii legalnie i pieniądze mu wpływają na konto.Znam miejscowość ,nazwę firmy i nazwę banku,co mam zrobić i gdzie zgłosić? Zarabia coś ok 1,500euro. A matka nie ma dla dziecka na buty.Dziecko ma 3 lata ,ojciec od 2 lat nie płaci.Wiem,że ma inną panią z 2 nieswoich dzieci i tam pieniądze daje.
jopel / 188.252.26.* / 2015-03-23 09:13
Jestes pewna ze to jego dziecko??:)
deraw / 62.254.223.* / 2015-03-23 07:52
Bo najwyrazniej jest szczęśliwy sa ta druga kobieta. Trzeba było dbać o faceta a nie teraz tylko na kasę patrzeć.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Yasió / 178.235.55.* / 2015-03-23 06:13
"Milion dzieci nie dostaje alimentów" - Najważniejsze jest to, że elyty żyją wygodnie i dostatnio....
Mama dzieci / 31.61.140.* / 2015-03-23 03:01
Mój były mąż nie płaci alimentów od kilku lat. Zasadzone 1200 zł na troje dzieci. Mi dochody przekraczają o kilkanaście złotych. Nie mogę wziąć ani złotówki z Funduszu Alimentacyjnego. On wiem że na czarno zarabia bardzo dobrze. Mi jest bardzo trudno troje dzieci z mojej pensji wychować. Cała pensja idzie na wychowanie dzieci. Dlaczego te durne prawo ogranicza matki dochodem 725 złotych na osobę w rodzinie? To jest chore! Po to się przez lata kształciłam, żeby dobrze zarabiać, aby teraz absolutnie wszystko szło na przysłowiowy chleb? To jest śmieszne! Nie mogę zafundować dzieciom wakacji czy innych atrakcji bo mimo iz dobrze zarabiam, nie stać mnie zwyczajnie. A ojciec? Chodzi i w twarz się śmieje. Ten tylko rozumie, kto pozbawiony świadczeń od drugiego rodzica, sam musi się borykać z wychowaniem dzieci.
Jedno jest pewne, należy znieść ograniczenia za osobę w Funduszu. Każde dziecko zasadzone alimenty powinno mieć, bez względu na dochody matki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jack logan47 / 89.231.24.* / 2015-03-23 06:55
znam gostka tory siedzi za alimenty i jest zadowolony ,utrzymanie wieznia to obecnie ponad 2tysiace,zamiast zamykac powinni dawac przymus pracy ,oczywiscie nie na zasadzie70 procent dla komornika tylko 40 procent ,wkuzaja mnie te głupie gatki jak to niskie kwoty sa zasadzane za alimenty bo na zachodzie sa o wiele wieksze,ale niezapominajcie ze nazachodzie zarobki sa duze a nie jak unas rumunskie pensje.i trzeba sprawdzac naco niektore biedne samotne mamusie wydaja zasadzone alimenty dla dzieci ,znam przypadek gdzie taka mamusia,,biedna,,kupila kochankowi na wesele garnitur itd,,takich przypadkow jest napewno duzo wiecej.i basta .
zeus1065 / 89.100.143.* / 2015-03-23 00:57
Kolejny cud Tuska! Obiecywał Irlandie a mamy Kongo! W Irlandii samotnymi matkami zajmuje sie panstwo tak jak reszta innych obywateli w potrzebie a nie zrzuca odpowiedzialnosc na innych! Samotna matka w Irlandii dostaje mieszkanie socjalne, a jak nie ma dostepnych to dostaje doplate do wynajmowanego mieszkania 80-90% w jak trzeba to i 100%. Ponadto pieniadze na siebie, na dzieci, na szkolna wyprawke, darmowy lekarz itp itd. Glosujcie dalej na PO. Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
joannajoanna50 / 83.29.208.* / 2015-03-23 00:29
pani sędzina zasądziła 1800 zł na dwie 14letnie córki facetowi, który zarabiał2 800 brutto, twierdząc, ze to jego wina , ze tak mało zarabia. po 2 tygodniach firma się zlikwidowała i stracił tę pracę. żeby nie było wątpliwości, była żąda finansowania korepetycji ze wszystkiego, bo odkąd ona zajmuje sie dziećmi z bardzo dobrych uczennic zmieniły się w najsłabsze w klasie, za to mają najbardziej wypasione ciuchy laptopy i smartfony , które matka traktuje jako wydatek NIEZBĘDNY. za korepetycje płacić nie trzeba bo ojciec ma w rodzinie nauczyciela matematyki, angielskiego, niemieckiego , polskiego, historii biologii i fizyki. Jednak matka twierdzi, że dzieci nie mogą dojechać 2 przystanki jednym autobusem, a odkąd zamieszkała w domu SWOJEGO WIELOLETNIEGO KOCHANKA rodzina ojca i ojciec widzą się wtedy z dziećmi, kiedy są u niego, bo przecież do gościa, który rozbił 2 małżeństwa i jego tak samo wartej partnerki nikt nie pójdzie/ TYLKO DZIECI ŻAL/ ale w polskich sądach najgorsza matka lepsza niż ojciec, a jak by ojciec za bardzo podskakiwał na rozwodzie to dzieci nie zobaczy więc milczy cierpi popada w długi i ma komornika na karku gdyż , mimo zrzutki rodziny możemy płacić tylko poprzednie alimenty a nie te podwyższone trzykrotnie, na dodatek póki pracował finansował całe wakacje oboży konne wycieczki z mamą do Turcji itp
na szczęście emigrant / 89.241.213.* / 2015-03-22 23:43
Aresztować i zamykać w więzieniach. Każdy Polak powinien siedzieć.
puszek7797 / 31.11.199.* / 2015-03-22 23:37
O milionie polskich dzieci ich "tatusioiwie" w ogóle zapomnieli i przypomną sobie o nich na starość, w chorobie.A ile polskich dzieci otrzymuje alimenty, które najbardziej tolerancyjni określiliby mianem drwiny?
puszek7797 / 31.11.199.* / 2015-03-22 23:32
O milionie polskich dzieci ich "tatusioiwie" w ogóle zapomnieli i przypomną sobie o nich na starość, w chorobie.A ile polskich dzieci otrzymuje alimenty, które najbardziej tolerancyjni określiliby mianem drwiny?

Najnowsze wpisy