Forum Polityka, aktualnościKraj

MRiRW: projekt ustawy dot. obrotu ziemią nie narusza prawa dziedziczenia

MRiRW: projekt ustawy dot. obrotu ziemią nie narusza prawa dziedziczenia

Wyświetlaj:
kawinus / 188.146.7.* / 2016-02-11 10:29
Ziemia powinna byc w rękach prywatnych a państwo pobiera z tego tytułu podatki .Ziemia państwowa nie przynosi żadnych dochodów generuje więc straty..
ojojoj23 / 78.131.201.* / 2016-02-11 10:22
a jak to jest z ziemią w milionach hektarów we władaniu kościoła, nie mają ukończonych szkół rolniczych, Agencja nie wtrąca się w transakcje i spekulacje jej obrotem, dotacje unijne i krajowe przekazywane są pomimo jej nie uprawiania przez włascicieli, rzesze zakonników, księży i wszelkiego rodzaju domowników ubezpieczonych jest w KRUSie bez jakiejkolwiek działalnosci rolniczej. odrolnienia ziemi nie podlegają decyzjom administracyjnym itp, itd. wszystko w imię nauk Chrystusowych
kkk311 / 62.43.11.* / 2016-02-11 09:56
mam niecale dwa hektary z domkiem jakims 80 metrow kwadratowych ,ktory rodzice kupili na przelomie lat 80 i 90. Ziemia jest w dwoch kawalkach.przy domu (z smeisznym poeltkiem dlugim na 200 i szerokim na 10 metrow) i laka 1 hektar,ale jakies 800 metrow od domu. Teraz chce to sprzedac. Nie bede juz mogl jako calosc.Tylko ebde musial ziemie rolna sprzedac sasiadowi (juz widze ze nabeiraja wody w usta,zeby dostac to za grosze jak mnie ta ustawa przycisnie) albo agencji,za cene przez nia ustalona . Nie ebde mogl juz sprzedac jako calosc,gdzie nawet ten smeiszny areal bylby atutem. NO tak.Jestem spekulantem ja a nie panstwo,ktore chce w bezczelny sposob kontrolowac wolny rynek. W ten sposob po prostu nie ejstesmy juz panstwem wolnorynkowym i tyle.mozna sobie pisac co sie chce,ale takie sa fakty. Mozemy pretendowac jedynie do miana panstwa pol,czy czesciowo wolnorynkowego. Sprzedajac to, strace na wejsciu jakies 40 procent,bo bede mogl juz sprzedac na wolnym rynku tylko dzialke z domkiem,ktora stanowi jakies 25 procent arealu. Reszta idzie na sasiadow albo na agencje po cenie rpzez nich podyktowanej (smieszne!!). A zeby was dobic polaczki,to patrzcie,ze oczywiscie ustawodawca dbajacy o interes polskeigo rolnika wylaczyl obok dziedziczenia,takze zapis windykacyjny oczywiscie (a jakzeby inaczej!!!) hahahaha.FRAJERZY. Ja moze raz strace,trudno.Ale was morduja w bialy dzien. No powiedzcie mi kto na tym najwiecej straci??? rolnik ,ktory mogl sprzedac ziemie na wolnym rynku i wybrac inna droge zyciowa. Inna sprawa. Czy nie powinno sie takze obostrzyc rolnikom dostepu do kupowania meiszkan w meiscie??!! To chyba logiczne?? inaczej tworzy sie kaste uprawniona szerzej niz pozostali.Cos za cos.
dmm / 178.42.183.* / 2016-02-11 10:13
Sąsiedzi nie beda mieli prawa pierwokupu pisowcy usuneli ten przepis w swojej wersji
wiem swoje / 46.112.108.* / 2016-02-11 09:17
NALEŻY ODEBRAĆ POLSKĄ ZIEMIĘ KTÓRĄ OBECNIE EKSPLOATUJĄ OBCOKRAJOWCY !!!
NIE MAJĄ PRAWA KUPOWAĆ A TAK SIĘ DZIEJE!!!
adamus974 / 89.64.9.* / 2016-02-11 09:12
Pan Minister oględnie mówiąc mija się z prawdą. W art. 3 ust 1 pkt 4 (strona 14 projektu) projektu ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego wprost jest napisane, że jeżeli nabycie nieruchomości rolnej następuje w wyniku mi.n dziedziczenia oraz zapisu windykacyjnego to agencja działająca na rzecz skarbu państwa może złożyć oświadczenie o nabyciu tej nieruchomości za zapłatą równowartości pieniężnej. To samo dotyczy przy tak zwanym przepisywaniu nieruchomości rolnych np na dzieci tj przekazaniu w darowiźnie. De facto urzędnik w ANR będzie decydował czy ktoś odziedziczy np po rodzicach nieruchomość rolną. Treść projektu http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12280704/12331632/12331633/dokument207613.pdf
pascvale / 5.60.62.* / 2016-02-11 08:11
Komuniści nawet ci styropianowi, nigdy nie kochali chłopów. Teraz będą mieli okazję to wyraźnie pokazać.
dmm / 79.185.130.* / 2016-02-11 07:16
Jest napisane jak wół w projekcie, że jeśli nabycie nastapi w wywniku dziedziczenia agencji przysługuje prawo odkupu.
rolnikmałorolny / 83.14.168.* / 2016-02-11 07:54
Odkupu a nie pierwokupu, prawo a nie obowiązek. Jeżeli ten, który odziedziczył nie zechce sprzedać to nie.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy